Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tropico 3

Alis

Öne çıkan mesajlar

Yahu 3. santral fln diyorsunuz, ben 1. santrali son bir-iki senede dikebiliyorum.

Zaten konut dikme işi hiçbir zaman bitmiyor, o da ayrı bir işkence. Neden?

Çünkü oyundaki elemanların bina dikme hızı hasta ediyor beni.

Senede 1, en fazla 2 bina dikebiliyorlar.

2-3 inşaat ofisi yapmama rağmen durum değişmiyor değişmiyor. Hepsini ayrı yerlere yapsamda gene gene gidip tek inşaat üzerinde çalışıyorlar fln.

Birde ofis başına 8 çalışan var ama aynı anda bir inşaatta en fazla 2 işçi yanyana çalışırken gördüm. İnşaat ofisin dibinde olsa dahi.
Sosyal ağlarda paylaş

sendeki problem nedir anlamadım. şu ss koyduğum ada 20. yıla kadar tek, 20 yıldan sonra 2 construction binasıyla yapıldı. 400 cıvarı yaşayan var ve bütün evler condominium veya mansion. "more than 250 citizien but no shacks" hedefine ulaşmışım, öyle bi mesaj aldım bi ara.

işçiler çalışma saatleri içinde bile olsa ihtiyaçlarına zaman ayırıyorlar. yani health ihtiyacı varsa ve hastanede yer varsa hastaneye gidiyor. evinde yemek kalmamışsa markete veya market yoksa farma veya balıkçıya veya nerede yemek varsa oraya gidiyor yemek alıyor.

eğer hizmet binaları çalışma yerinden çok uzaksa işçilerin verimi mutlaka düşer. garajlarla bunun etkisini azaltmaya çalışabilirsin ama sıfırlanmaz. hizmet binalarından yeterli sıklıkta yapmak lazım yani. öyle 1 tane kilise yaptım, daha ne istiyorlar deyip geçmemek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Koskoca El Presidente görev mi alırmış! Sandbox insanıyım. Herşeyi öğrenip, en zor ayarda oynamak lazım.

Askerliği lojmanlar yüzünden tercih ediyorlardır.

Kaç tane inşaat işçin varsa o kadar inşaatta adam görürsün. Demekki construction office yapmak lazım. Oyun başında hemen ikinciyi çıkıyorum, o olmadan hızlı büyüme olmuyor. Gerçi hızlı büyüme iyi birşey mi tartışılır. Gelir/gider dengesini tutturamayıp az iflas etmedim :P

Sim Golf'den beri ilk kez bir tycoon oyununda potansiyel gördüm. Üzerine bir de eklenti çakarsalar acayip mutlu olacağım.

Keşke Almanac'da bütün bina ve maaşları tek yerde toplayan bir maaş ayarı ekranı olsaymış.
Sosyal ağlarda paylaş

Apis said:

Zaten konut dikme işi hiçbir zaman bitmiyor, o da ayrı bir işkence. Neden?

konut dikme hadisesinde yogun insaat yapacagin zaman avatarini ve insaat onceliklerinde biraz aktif ilgi vermek gerekiyor. yol ve garaj problemi olmadikca ve de sufinin dedigi gibi diger ihtiyaclar yerindeyse insaatlarin hizi problem olmaz.

ek bir gorev paketi ve bazi detaylara mudehale imkani fena olmazdi gercekten de. Mesela export lara daha etkin mudehale edebilmek isterdim.

ekonomim duzgunken ve yeni bi endustri olusturmaya calisiyorken(mesela mobilya) log larin oylesine oylesine export edilmesine icim gidiyor. bazi seyleri depolayabilme imkani fena olmazdi o acidan. aynen refinary deki withold oil secenegi gibi.

birde bazi binalarin daha az yer kaplayan alternatifleri olmali, atiyorum kucuk sanayi bolgeleri icin minik bir garaj , veya koskoca basimevinden ziyade kucuk bir dergi matbaasi seklinde. artik nasil bir trade off olur bu kolayliga tabii onu bilemiycem.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
Herşeyi en zoruna getirip oynadım. Yönetimde kalmak zor değil, asıl sorun nüfus. Bu sebeple en fazla 15-20 bina falan oluyor. Highschool/College göçmenlerini satın alıp, Uneducated maaşını çok yüksek tutup üzerine okumuşları işten çıkarmak gibi bir taktik ile başarı mümkün. Ancak yine de çok yavaş. Acaba Clinic spamlemek ile nüfusu coşturmak mümkün müdür?
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
Sandbox4lyfe

Tropico forumunda gördüm:
said:
Apparently, the religious faction is mortified by the idea that I allow Same Sex marriage on Tropico. However, on a recent tour of my Cathedral, I noticed that 3/4 of my Bishops were married to a man. One was married to a College Professor, and two were married to Factory Workers.

Aah Tropico makes me smile

rofl
Sosyal ağlarda paylaş

nüfüs olayı benimde çok canımı sıkıyor oyunda, simcity yüzünden o farkettiğim kadarıyla :D çok nüfus olsun çok bina kurıyım genişliyeyim büyim istiyor insan. kapitalizmi içimize işlemiş.
bu arada size hiç denk geldimi ama juanito bazen kuzeniyle yer değiştiriyor ilk seferinde anlamam 2dk mı almıştı ve farkettiğimde sandalyeden düştüm, bu küçük detaylar oyunu iyi yapıyor, şehir kurma sistemi boktan bile olsa şunlar için oynanır
Sosyal ağlarda paylaş

Juanito'nun kuzeni bana hiç denk gelmedi ilginçmiş.

Nüfus falan dert etmiyorum artık. Immigration OFF aklı selim bir insanın kullanacağı bir ayar değil ona karar verdim, rahat rahat oynuyorum. Hatta öbür zorluk sliderlarını da negatif pozitif hiçbir etki yapmayacak seviyeye çektim, öyle oynuyorum. Yani medium-hard arası bir ayar oluyor, 191% gösteriyor ama o kadar zor değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben misyonumu kendim yaratırım hocam. El Presidentem bir oyun yozlaşmış mütahittir, öbür oyun çevreci otelci şarkıcı, öbür oyun gomüniz emekçisi, öbür oyun entel profesör. En çok da otelciyi seviyorum. Oyun turist olayını süper yapmış. Holiday Tycoon vardı onu da çok severdim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...