Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Guildwars 2

Kanuni

Öne çıkan mesajlar

Xenocide said:

abi WvW'ye girince otomatik max. level oluyoruz bunu unutmayın, o xp bonusların bilmemnelerin ne pvp'ye ne WvW'ye bi etkisi var.

Karma bonus var 20%. Karma = Epix.
Epix = PvP'de avantaj.

XP bonusu var 50%. Yüksek level = genel anlamda daha iyi itemler, daha fazla traits.
Daha iyi itemler ve daha fazla traits = PvP'de avantaj.

Gayet de etkisi var ve bu etkiyi hissedeceksiniz.
Competitive PvP olan, abartı endgame guildlerinin olacağı bir oyunda, para karşılığı edinilen en ufak bonus bile fark yaratır.
Sosyal ağlarda paylaş

@Gangren

abi bilmiyorum guild wars 1'i oynadın mı ama, eğer item sistemi gw1'deki gibi olacaksa senin o EPIX dediğin item ile EPIX olmayan item arasında pvp'de çığır açacak hiçbi fark olmaz. geçtiğimiz sayfalarda örneğini vermiştim. GW 1'de normal bi item düşün, o itema %10 more damage when your health is above %50 özelliği gelince EPIX oluyordu işte. %10 damage olsa ne olur olmasa ne olur, alışık olduğumuz mmo'lardaki gibi öyle harbi harbi EPIX bi durum yok anlayacağın. ha ama item sistemi gw1'deki gibi olmaz, o zaman evet, can sıkıcı olur.
Sosyal ağlarda paylaş

10% bonus inanılmaz bir fark yalnız gw1 de oyle bir fark yoktu, orası biraz yanlış anlatılmış.

resimdeki aleti guruda eleman 84 ectoya satıyor.

bu aletin çok daha iyisini 1 ectoya(=8-9k) alırsınız. 4-5k masrafla bakkala yaptırırsınız. bu skine sahip olmaz sadece.

en pahalı rune vigor 15-20k fiyatı var, sadece bir tanesine ihtiyacınız var.

gw1 deki gibi ise sistem mükemmel ama değil sanırım.

Sosyal ağlarda paylaş

Benim kafam şurada takıldı epic itemların öenmli bi etkisi yok.
O zaman bu itemları alması çok kolay olacak bu da pve ektisiz yapar. Süper ortam yaptık ama pvede uğraşmana gerek yok zaten bi işe yaramıyor demek bana çok saçma geliyor. gw1de de böyle değil miydi questler, bölgeler güzel ama sana getirisi yok, gerekte yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Masquerade said:

competitive olucam ben diyen oyunda %10 dağlar kadar fark eder. sory.

+1
İlk oyunu referans göstererek %10'luk değişimin fark yaratmayacağını söylemek baya bi abes kaçmış.Melee Frontlinerların vurabileceği maksimum damage belli iken ilk oyunda(karşı tarafta Electron Theory oynamıyorsa tabi), ölmeye yakin bir warriorun +%15<50 setine girip verdiği spikein,hem oyuncu yeteneğine hem oyun mekaniğine göre dağlar kadar fark yarattığı bir oyundan söz ediyoruz.Aynı şey defansta da geçerli tabi (bkz:+45 While enchanted Shield,+45 While hexed shields vs..)

Ancak yeni oyunun mekanikleri daha farklı olacağından bekleyip görmek lazım.Ayrıca adamlar haber ajansı gibi çalışıyor tüm top mmo siteleri ve sosyal medya takiplerinde,PR tarafı devlet gibi mübarek.En ufak huzursuzlukta yeni bir duyuru ile çıkıyorlar karşımıza.
Sosyal ağlarda paylaş

Harir said:

ben 500 vuruyordum gw1de sdf.

O degil de %1 ya da % 10 farketmez , bunu yapan ilerde baska seyler de koyar.

gw1'de yavaş 500 vur toplam hp 500'dü zaten ahaha

@masq

neyini trolleyeyim abi, ben oynadığım oyunu söylüyorum. hayır ayrıca dediğim şeye dikkat edin, o %10 damage eklentisi olunca zaten item EPIX oluyordu diyorum yani en kral item gibi bişey. Ve sadece o özellik, başka bişey vermiyor silah.

şu karşılaştırmayı yapın sadece. Misal WoW'da normal bi itema sahip olan adamla EPIX ötesi kral itema sahip olan kadamı karşı karşıya koyun bi de GW'de yapın bunu. GW'de o adamın sahip olduğu epix, minimal bi avantaj sağlayacaktır ona. skillerini yerinde kullanamazsa bi boka yaramaz o %10 ama wow'da direk epix=win

tabi yine söylüyorum bunlar hep gw1'deki sistemler üzerinden gidilerek yapılan yorumlar. gw2'de nasıl olacak hiçbi fikrim yok belki daha wow'a yaklaştırıcaklar item sistemini.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu microtransactions olayinda CCP de direkten dondu gecen senenin sonlarinda community den temiz bir ayar yiyip.In game dengeleri degisterecek itemlar satip sacmalayacaklarini sanmiyorum.Gem-gold dongusu de yine gold satisini bi nebze olsun kontrol icin.Hani cinli farmer kazanacagina firmanin cebine gitsin np.Yakından takiptedir zaten developerlar piyasadaki microtrans sistemlerinin.Start ta sanslarini da zorlamak isteyebilirler tabi.Cok tepki cekerlerse iki click e bakior shop daki item in kalkmasi sonucta.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence fazla endişeleniyosunuz gencolar sonuçta gemle alınabilinen itemleri goldlada alabiliyosak ben okadar büyük bi problem görmüyorum.Tamam sen vakit harcıyosun adam tırık alıyo hafiften bi yaşar usta durumu var ama sonuçta en sonda gelinen durum aynı.Ayrıca guildwars 1 de her zaman tecrübe kazanırdı nekadar hızlı level cap e ulaştığın diil.Bide şu varki zengin vs. fakir durumu fakirlere + gaz verebilir.(Ki alınabilinecek en iyi bufftır kanımca kendisi)

Ayrıyeten benim yanımdaki herif benden hızlı levellemiş pek koymaz açıkçası bana kerize bak para veriyo derim geçerim.10 gün önce level cap e ulaşsan nolur ulaşmasan nolur?Ki sende o itemi goldla alabiliyosun sonuçta ve level almakta gayet kolay olucakmış zaten niye bukadar endişe yaptınız anlamadım.

Bide şu varki mesela iyi bi guildiniz var yüksek levellar güzel gold kasıyo ama arada geri kalmış veya yeni başlamış oyuncular geliyo guilde guild onlara gem alması ve çabuk levellemesi için gold yardımında bulunabilir.Ki bu örgütlenmenin ve guildlerin önemini arttırıyo.

Ha bu demek diil iyi yapmış adamlar bende olmasını istemem ama okadarda rahatsız etmedi beni bu durum.Heleki daha çıkmamış oyunu şimdiden çiziktiricek kadar...

Herneyse sonuç olarak bence tepki olması normal ki bende tepkiliyim ama dozajı azcık abarmış durumda sanki
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...