Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Catastrophe Guild Başlığı - 1

Regalya

Öne çıkan mesajlar

Gangren said:

Her konuyu detayları ile okuyamıyoruz çünkü, şikayet gelmesi veya denk gelmesi durumunda gereken uyarıları yapıyoruz.

Bu bölümde geçici veye süresiz olarak kapatılan tek konu bu değil.

Kurallar sticky konuda yazıyor. Kesinlikle drama ve/veya guildler arası atışma istemiyoruz. Bunun yeri Paticik forumları değil. Bu veya benzeri kurallara aykırı konular ile karşılaşırsanız şikayet ederek bizlere yardımcı olabilirsiniz, biz de en azından rahatsızlık duyulan konuları daha rahat derleyip toplayabiliriz.

Sizde haklısınız bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

Vallahi kimse kusura bakmasın da ben Catas üyelerinin/fanboylarının artık kaçıncı farklı platformda, kaçıncı farklı guild'e sardığının muhasebesini yapamıyorum ki öyle takip ettiğim falan da yok, rast geliyorum sadece. Türkiyedeki irili ufaklı, azıcık progress hevesi olan her guild böyle yılışık saldırılara maruz kalıyorsa ortada başka bir problem var demektir.

Elit ukalalığı her "yarışta ben de varım" diyene böyle lolo yapmakla olmuyor, onun adı Türk usulü yılışıklık oluyor. Bu yılışıklık yüzlerce defa yapılırken ses edilmiyor, biri dayanamayıp cevap verdiğinde, ki verdiği cevapta da öyle ofansif bir şey yok, akla ve sükunete davet ediyor sadece, bu sefer başlık kilitleniyor. Bir de üstüne "devam ederseniz atarız" uyarısı yiyor. Tuhaf değil mi şimdi bu?
Sosyal ağlarda paylaş

Catastrophe guildinin geçmişte elde etmiş olduğu başarılar var. Herkes kutladı, kendileri eğlendiler ve o dönem bitti, kapandı.

Yakın dönemde - sanırım Catastrophe'dan da ayrılanların olduğu - Intent adındaki guild, benzer bir başarı elde etti ve Paticik'e gelip (ki bu MoP duyurusundan ve nerflerden sonra oluyor) "World Best Turkish Guild" tarzında bir başlık açtı. Böylesine bir yaklaşım haliyle Catastrophe ve diğer pati üyeleri tarafından tepkiler aldı. O konuda da uyarılarımız oldu ama yanlış hatırlamıyorsam çok uzamadı.

Dediğim gibi, Paticik dışındaki ortamlar bizi ilgilendirmiyor; burada ise gördüğümüzde ve uyarı gerektirdiğini düşündüğümüzde uyarılar yapıyoruz. Bugüne kadar kimseyi bu tip atışmalar yüzünden uzaklaştırmadık, genelde de zaten uyarılar üstüne ortam duruldu. Bu konuda da aynı sürecin devam etmesini diliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

recaikutan said:

Vallaha catasıda takip ediyordum intentide şuanda takip ediyorum. Aranızdaki tek fark ne biliyor musunuz. catas kendini beğenmiş 3 - 5 çapulcudan oluşuyordu. Intent ise özveri gösteren 3-5 çapulcudan oluşuyor.

Sorieno said:

biri dayanamayıp cevap verdiğinde, ki verdiği cevapta da öyle ofansif bir şey yok, akla ve sükunete davet ediyor sadece

Su mesajlardan sonra konuya niye dokunuluyor anlamadim. Bu uyelerin birisi guildine yapilan makarayi kaldiramamis digeri okumayi bilmiyor, banlayin gitsin.

Burak askerde cok baymissin da niye vidyonun onizlemesinde benim nickim var fak yu ama ya sdsfsfsf

ps. C'O M'ON
Sosyal ağlarda paylaş

Gangren said:

Catastrophe guildinin geçmişte elde etmiş olduğu başarılar var. Herkes kutladı, kendileri eğlendiler ve o dönem bitti, kapandı.

Yakın dönemde - sanırım Catastrophe'dan da ayrılanların olduğu - Intent adındaki guild, benzer bir başarı elde etti ve Paticik'e gelip (ki bu MoP duyurusundan ve nerflerden sonra oluyor) "World Best Turkish Guild" tarzında bir başlık açtı. Böylesine bir yaklaşım haliyle Catastrophe ve diğer pati üyeleri tarafından tepkiler aldı. O konuda da uyarılarımız oldu ama yanlış hatırlamıyorsam çok uzamadı.

Dediğim gibi, Paticik dışındaki ortamlar bizi ilgilendirmiyor; burada ise gördüğümüzde ve uyarı gerektirdiğini düşündüğümüzde uyarılar yapıyoruz. Bugüne kadar kimseyi bu tip atışmalar yüzünden uzaklaştırmadık, genelde de zaten uyarılar üstüne ortam duruldu. Bu konuda da aynı sürecin devam etmesini diliyorum.

Senden ricam konudaki trollizm içeren mesajları temizlersen bence hoş olur. Evet Intentin de o şekilde bir konusu vardı ve gereken cevabı alıp gittiler.

Ama bence onların hareketi sahip oldukları bu ilk başarının sevinciyle tepki alacak başlıklar kullanmalarıydı.

Sonuçta intent yeni bir guild ve ilk defa bir başarı alıyor. gereğinden fazla sevinç gösterisi yapmaları biraz anlaşılır. İleride başarıları devam ederse zaten tutum ve hallerinin düzeleceğini düşünüyorum.

Daha toylar gelişeceklerdir. Ama catas guildi yılların guildi böyle bir tavır yapmaları bence intentin yaptığı tavırdan çok daha iğrenç.

bence yönetici olarak catas hariic guildlerin trollendiği mesajları temizlemek olur konudan.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Sevinç gösterilerine kimse birşey demiyor direkt trollük ve Ben pr0'yum, siz bi bok bilmiyorsunuz moduna girilmediği sürecede müdahalede bulunulmuyor pek.
Ki yönetimin kimse ile ilişkisi yok taraf felan olma gibi birşey düşünülemez dikkat ettiyseniz int'in ve diğer guildlerin topiclerindede gereken uyarıyı yapıyoruz gerekirse özelden gerekirsede cezalandırma yoluyla trollemenin önüne geçmeye çalışıyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Regalya said:

Sevinç gösterilerine kimse birşey demiyor direkt trollük ve Ben pr0'yum, siz bi bok bilmiyorsunuz moduna girilmediği sürecede müdahalede bulunulmuyor pek.
Ki yönetimin kimse ile ilişkisi yok taraf felan olma gibi birşey düşünülemez dikkat ettiyseniz int'in ve diğer guildlerin topiclerindede gereken uyarıyı yapıyoruz gerekirse özelden gerekirsede cezalandırma yoluyla trollemenin önüne geçmeye çalışıyoruz.

Trollemekle alakasi yok ki olayin, balonlu uye gelip burada guildimizin uyelerine kendini begenmis capulcu diyor ve bu konuda hicbir sey yapilmiyor. Ben cikip sana aynisini desem 85 kere ban yemistim simdiye.
Sosyal ağlarda paylaş

Bright şak diye tuşa basıp adam banlayamıyorum yetkililere iletiyoruz ondan sonra banlanıyor kişi, keyifi bir sistem yok yani bazen gözden kaçabiliyor mesajlar bu yüzden mesajın sağ üstündeki kırmızı ünlem tuşuna basın bütün yetkilerin görebileceği bir şikeyet penceresi çıkarır mesajın içeriğine görede gereken yapılır sonkez söylüyorum aman taraf tutalım aman adam kayıralım diye birşey kesinlikle yok.
Sosyal ağlarda paylaş

World Best Turkish Guild diye Intent'in topic açması Catas'ın Intent'le 150 defa alenen kafa bulmasını justify mı ediyor, "haliyle" demişsin bir de Gangren?

Intent'teki elemenlar belli ki ayarsız, oyunculuk ciddiyetine sahip değiller, daha rival bile olamadan adamlar gitti diye kendilerini en iyi diye konumlandıracak kadar inferior hissetmişler, gidip trajik videolar yapmışlar, hepsine eyvallah da, Catas tarafının da aşağı kalır yani yok. Intent gibi objektif bakıldığında yetişkin ve olgun davranmayan adamları muhattap alıp bir de üstüne bitmek bilmeyen bir geyiğin içine giriyorlar, adamlarla alenen kafa buluyorlar. Biri çıkıp iki tarafa da çapulcu dediğinde hemen "balonlu, ban pls" diye etek altına kaçmalar.

Bu adamlar hep böyle davranıyor. Bu yüzden de kimse sevmiyor. İstedikleri kadar iyi oyuncu olsunlar (ki guild'i taşıyan belli üç beş kişi haricinde iyi olduklarını da düşünmüyorum, ayrı konudur) bu şekilde davranıldığı sürece Catas adının geçtiği her yerde burunlar kıvrılır, bunu kaldıramayan elemanları da her zamanki gibi velveleye verir ortalığı. Otuzuncu Catas draması yani şu.
Sosyal ağlarda paylaş

Sorieno said:

Haters gonna hate rahatlığı içindeysen "hate ediliyor" diye ağlayıp ban istemeyeceksin o zaman anaokulundaki çocuk gibi. Milletle gönlünüzce kafa bulun, karşıdan biri laf edince de topic kitletip ban isteyin.

Büyüyün. Gerçekten büyüyün biraz.

Ben dün şunu anladım değerli catas oyuncuları ve fun club üyeleri hakkında. Eğer doğruyu göstermek istersen onlara seni sinirlendirmek ve heycanını artırmak için ellerinden gelen trollüğü yapmaya devam etmekteler.

İnanmışlar bir şeye saygısızca klavyenin arkasına gizlenerek karşısındakini trollüyorler. Gerçek hayat dediğimiz evrende yapamayacakları herşeyi burada yapıyorlar.

O yüzden daha fazla bu şahıslara cevap verip ne kendimizi sinirlendirelim nede hiç bir zaman anlayamayacakları değerler için onları eğitmeye calışalım.

Ömer Hayyam bundan 800 yıl önce yazmış ve demiş ki;

Değerli Catastrophe hayranları,
Kör cehalet çirkeflestirir insanlari,
suskunlugum asaletimdendir.
Her lafa verecek bir cevabım var elbet.
Lakin bir lâfa bakarim laf mı diye,
bir de söyleyene bakarim adam mı diye
Sosyal ağlarda paylaş

Başlığı temizledik son sayfalardaki mesajları gizledik,
kurallar sticky konuda yazıyor. Kesinlikle drama ve/veya guildler arası atışma istemiyoruz. Bunun yeri Paticik forumları değil. Bu veya benzeri kurallara aykırı konular ile karşılaşırsanız şikayet ederek bizlere bu kişileri uzaklaştırmamıza yardımcı olabilirsiniz, biz de en azından rahatsızlık duyulan konuları daha rahat derleyip toplayabiliriz.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...