Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Karak-Norn

arcane

Öne çıkan mesajlar

Sayıya vurursak öyle oluyor ama tasarım doğal olarak düzenli warbandler baz alınarak yapılmakta. Bu demek değil ki bahsi geçen guildler oyunu düzeltiyor veya geri-dönüşümleriyle oyunun son umudu olmaktalar, LOL. RG ne içtiyse ben de ondan istiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Marl0_on said:

bi arcane kaldı sanırım, o da casual playerın yeni bi levelı adeta.

ehueueh :D ya casual değil de karakterler arası çok böldüm diyelim. O an canım ne çekerse onu oynuyorum ki baymayayım. AM/WP/WL rotasyonundayım bu aralar. Araya RP de girebiliyor.

AM ile ne yaparsam yapayım insani bir şekilde oynayıp düzgün level almayı beceremedim. En fazla renownı roamingle başardım ama saat başına vurunca insani bir değer ortaya çıkmıyor çünkü solo kill alamıyorsun ya biri gelip bir tane vurup renownuna ortak oluyor ya da 10 kişi üzerinden geçiyor. Healerken leech desen adım gibi eminim, yamadan beri assist renown hesabı eskisine nazaran healladığın miktarı daha fazla önemsiyor. E tabii bir WP değil, martyrs basayım, mor sayıları izleyeyim.

Herhalde subsı biten gittiğinden her yer hileci doldu. Devamlı melee range dışına teleport olan mı dersin, 60ft'den melee atak mı, snare'e immune olan arkadaşlar mı, üzerinde 30 tane dotla ölmeyenler falan seç beğen. Neyse ki alışığız.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
d&r'da 20 lira olduğunu görünce 1 aylığına tatilimi şenlendirsin diye aldım ama oyun gerçekten GERÇEKTEN kötü çıktı. rastgele bi tek kişilik oyun alsaydım daha çok eğlenirdim galiba. bu kadar çok yeni şeye özenip de bu kadar özensiz hayata geçirilmiş başka bi mmo da yoktur. daha rank 10 bile olmadım ama başlangıç bölgesinden çıkmamış bi adamı bile baydıran bi oyun yapmayı başarabilmişler. yeni bi oyun olsa bu kadar söylenmezdim ama 2008 yılında çıkmış ve hiç expansionı olmamış (bu bana göre artı bi özellik çünkü oyunu düzeltmeye daha çok uğraşmışlardır) bi oyunun bu kadar vasat olması beni çok üzdü cidden.
Sosyal ağlarda paylaş

ekrandaki fontlar berbat. chat fontunu değiştirip adam ettim ama sağ taraftaki quest objektiflerini gösteren fontu değiştirmenin yolunu bulamadım.

rank atladıkça dps rotasyonunun değişeceğini bekliyodum ama bi tane dotlu ability kullanıp main ability spamlamak aşırı salakça. yüksek levellarda rotasyon iyiye gidiyodur tabi ama wowda bile level 10da böyle spamleme yapılmıyor artık.

2. köyden bi tane gather mesleği edinmeye karar verdim. trainerların yanına gidiyorum. mesleğin adından başka hiçbir şey söylemiyolar. mesleği öğrendikten sonra açıklaması geliyo. mesleği öğrendikten sonra meslekle ilgili bi pencere çok aradım ama bulamadım. tamam gather mesleğinin ayrıntısı olmayabilir ama mesleğimin levelının kaç olduğunu sadece mesleği kullandıktan sonra chatte çıkan yazı sayesinde mi öğrenebilcem? illaki bi penceresi vardır bunun ama 5 dakika boyunca arıyıp bulamadım, vazgeçtim.

public quest diye bişi koymuşlar, güzele benziyo. gidiyim yapıyım dedim. questte son aşamaya ulaşılmadan bende quest complete oldu. ne alaka şimdi? neyse dedim devam ediyim. diyo 25 tane şundan öldür 2. aşamaya geçsin falan. 25 tanenin 20 tanesini falan ben öldürdüm geçtik 2. aşamaya. diyo 10 tane mezar aç ruh topla falan. en az 7-8 tanesini ben topladım. 3 aşama başlamadan hemen önce 3-4 tane daha oyuncu geldi quest mekanına. 3. aşamada 2 tane boss geldi. bossları beraber öldürdük. contribution pointi en fazla olan bendim. ama zar atmada baya kötü bi sayı geldi bana. 5 kişi arasından 4. oldum. tamam zar at da 3. aşamaya kadar sırf ben ilerletmişim questi, bu kadarı da fazla saçma yani. sandıktan ödülüm olan çantayı aldım ve açtım. eldiven var, para var, gerisinin ne olduğu belli diil. açıklamalarda yazıyo meslek hede hödö işine yarar falan da ben daha rank 3 mü neyim. ne anlarım böyle şeylerden. daha 2. köye bile geçmemişim, meslek öğrenmemişim. böyle ödüller verceksen önce öğret sonra ver.

yazı geldi "şurda pvp aktif gir istersen" falan diye. girdim. bi sürü quest var etrafta, questleri de aldım. etrafımda oyuncular var ilerliyolar. takip ettim onları. bayrağın orda toplandılar. hepsi rank 15. ben daha rank 7yim. partiye de almıyolar beni. öyle saf saf dolanıyom etrafta. karşıda düşman oyuncular duruyo. ne biz onlara gidiyoruz ne de onlar bize geliyo. böyle mal mal birbirimize bakıyoruz, arada 1-2 sazan gidio ölüyo. onlardan da bize doğru gelip yatanlar oluyo ama grup halinde ilerleme falan hiç yok. neyi bekliyolar çok merak ediyorum. general falan gelcek galiba hepsini yönlendircek. pvp mekanından çıkmak istiyorum ama çıkamıyorum çünkü teleport yoluyla geldim. 6 saatte bir kullanabilirmişiz bu yolu, bak sen.

harita iğrenç ötesi. nerdeyse hiçbişey anlaşılmıyo. dünya haritası açıyorum. "a vs b" "x vs y" diye ırkları koymuşlar. o mekanlara basıyorum, saçma sapan bi ekran çıkıyo. bayraklar var oklar var falan filan. şifreli mesaj gibi bişey.

tome of knowledge menüsü baya kötü. "öyle bi kitap yapalımki aranılan hiçbişey bulunamasın" demişler resmen. tier 1 tier 2 armor set falan filan anlatıyo bana. saçma sapan şeylerden dandik titlelar geliyo. bebeleri sevindirmek için title koymuşlar resmen.

köyde kill collector diye bi eleman var. gittim sağ tıkladım. çat çut 3-4 tane xp geldi. bütün xpyi bir anda da vermiyo. ekranda 3-4 tane xp yazısı beliriyo. iyi de ben senden quest falan almadımki. bişeyi onaylamadım bile. sadece sana sağ tıkladım. ne iş bu?

şimdi oyunun ustası olmuş kişiler burda benimle dalga geçmeye çalışacaktır tabiki ama bu yazdıklarımın hepsi ilk izlenim. oyunu 1-2 saat oynamış biri olarak konuşuyorum burda. oyuna yeterince zaman ayırmış herkes neyin ne olduğunu çok iyi şekilde bilir. ama oyunu merak eden ve başlamayı düşünen birileri varsa onlara tek bişey diyorum o da bu oyundan kesinlikle uzak durun
Sosyal ağlarda paylaş

Ben oyuna tekrar bir bakmak için 14 gün bedava geri dönme olayını yaptım.Şimdi oyununu indirmeye çalışıyorum ama 10 saatte 600mb indi.8mb kullanıyorum torrent kullanırken 4 mb sabit görüyorum aynı şekilde başka şeylerde de.Sürem dolmadan iner umarım.:D
Sosyal ağlarda paylaş

@Snake usta seninki WoW dan sonra yeni bir oyuna alışamama durumu kanımca. Herşeyin WoW a benzemesini istiyor bir çok kişi. Öyle oluncada ''peh kopya bu'' diyip atıyor kenara. Kısacası 7 yıllık bir WoW dan sonra kimse tatmin olmuyor yapılanlara. Ben burada söylediğin gibi oturupta seninle dalga falan geçmicem, haddim değil. Ancak sen bu oyuna başlamayı düşünen insanlarla büyük dalga geçmişsin besbelli. 2 saatlik oyun tecrübenle ''kesinlikle bu oyundan uzak durun'' diyebiliyorsan. Bu tamamen dalga geçmektir. Oyun zor hiçbirşey belli değil, herşey muamma, karma karışık diyorsun. 2-5 saatlik bir oynamayla çözülen bi MMORPG zaten free to play cinstendir kanımca. Ben şuan Warhammer Online ı savunmuyorum. Hatta şu an aktif oyun accountum WoW ve onu oynuyorum. Ancak abiltylerinin üstüne geldiğinde '' En iyi kullanımı savaş başındadır'' veya '' kaçmak için kullanmak daha faydalıdır'' hatta '' xxx vurduktan sora kullanımı daha iyidir'' gibi yazıları 7 yıllık bir WoW dan görmek içimi acıtıyor. Birde üstüne üstlük '' hacı valla iyi vurur'' -- '' eh akmasada damlar'' cinsi spell açıklamaları beni benden aldı. Böyle yazıcağına, War gibi muamma kalmasını tercih ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...