Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kablocular uvey evlatmiyiz

streamon

Öne çıkan mesajlar

eskiden bende öderdim :) bana anlatma hichh vallaa sanirim biz netciler bu faturalara harcadigimiz paralari biriktirseydik ev araba yat kat (öhö :P) alirdik heralde[signature][hline]
Frostfel Dark Elf Mystic On Bartz
Captain of the Amarr Battleship Vampire / Member of Dreamsmiths
"Who wants to live forever?"
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Lind3r0th, 10 Haziran 2004 01:49 tarihinde demiş ki:
Ya beyler sizce daha fiatr ne kadar dusucek yanı alman telecom gelınce 128 10 mılyonmu olucak allah ıcın bu kjadar sartlamayın kendınızı bunun taban fiyatı wardır isterse amerıcan telecom gelsın yıne bellı barajı olucak ne bu 128 olur en iyi fiyat 30 mılyon ama ona %1 bıle ıhtımal vermıyorum su gelecek 1 yıl ıcınde sonrasını bılemem olur birşeyler 128 kalmaz ornegın en az 512-512 olur :P

taban fiyatı nedir abicim?
internet çıkarken her ülkeye "sen şu interneti kullanabilirsin, fiyatı da bu olcak" mı deniyor?
Japonya nasıl 10mbit interneti 30 dolara veriyor?

İnternet her ülkeye ayrı bir olay mıdır?

Yoksa Telekom bazı şeyleri hala ısrarla yanlış mı yapmaktadır?

Ayrıca 512K kablo internet TTNET'in sitesinde 200 milyon gözükürken KabloNet'e gidiyorsun. Adamlar 350 milyon diyor, sen de OHAAAAA diyorsun

said:
nedanko, 10 Haziran 2004 02:13 tarihinde demiş ki:
Dünayda telekomdan kazanılan parayı kar gibi düşünen tek ülke biziz.
Bütün ülkeler ar-ge ye aktarırken biz oh kar ettik diye oturuyoruz. Gıcık oluyorum şu telekoma..

+1[signature][hline]XaGoN, 14 Şubat 2003 17:35 tarihinde demiş ki:
Hala GeoCities yasiyor ona hayret ediyorum
Dralnu, 08 Haziran 2004 12:20 tarihinde demiş ki:
marduk gelicek hepimizi s.kecek

[Bu mesaj Bonecrusher tarafından 10 Haziran 2004 12:18 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj Bonecrusher tarafından 10 Haziran 2004 12:21 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Gayette uvey evlatsınız:) adsl yokken ve hatta su anda bile nasil dial up lar uvey evlatsa sizde adsl icin uvey evlat olacaksınız:P[signature][hline]Katil-lvl 50 parasız asker-kay
Necroll-lvl 50 kurbaga suratlı necro-kay
Mothman-lvl 48 buffbotmuş-Kay

Sartre-lvl 50 eld (yorum yok)-exc
Recep usta- lvl 46 bm(bakıcaz bi caresine)-exc
Carternas- lvl 50 ezik şampiyon(rahmetliyi nasıl bilirdiniz?)-exc

Sosyal ağlarda paylaş

Ya taban fiyat derken yanı herseyın reel bir fiyatı var onun atında verırsen işletme kar edemez batar onu demek ıstedım yani şimdi sen japonya da 10mbit 30$ dıyorsun bu şimdi 15$ olma ımkanı varmı sence? yok ben bunu demek ıstıyorum ha ama 4-5 sende gecer ılerde düşer ona birşey demiyorum sadece bugünün şartlarında çokta süper fiyatlar beklemeyelım derim.Yoksa yani alman telecom gelip ne yapıcak sana 512 beleş vermicek ya :P[signature][hline]Ragnorak<=>Shindei_TR==>> LvL 50/37 Swordman
LvL 45/33 Thief <=>Shindei-TR
Lag Sux Türk Telekom Rox T.T
Sosyal ağlarda paylaş

Tabii, havadan geliyor zaten baglanti. Zamaninda bana 90$'a sattiklari modemi bir kenara koyup, bir o kadar para verip ADSL modem alip, ilk ay 2 kat 3 kat para verip ADSL'e mi geceyim sence?

Bilmiyorum TT ile ne gibi bir duygusal bagin oldugunu, ama gorundugun kadar bilgili olsaydin TT'nin bir yilda ne kadar kar ettigini ve bunun ne kadariyla gelistirme yaptigini, ne kadarini cebine indirdigini de bilirdin eminim. Hangi ulkenin bir fiberi koptu diye internet omurgasinin yarisi iptal oluyor?[signature][hline]Gesp (a.k.a Baggio) | Felaket Tellali
Exc/Hib | L50 Eldritch, Ranger, Bard | LGM Tailor
Email: [email protected] | Icq: 5100111
Sosyal ağlarda paylaş

YA ben telekomun neini seveyim ben telekomu savunmuyorumkı ben sadece sana bir yol soledım sende bana cok pahalıya mal olur dedın bu kadar yoksa telekomun kasına gözüne nıe hasta olım gebersinler[signature][hline]Ragnorak<=>Shindei_TR==>> LvL 50/37 Swordman
LvL 45/33 Thief <=>Shindei-TR
Lag Sux Türk Telekom Rox T.T
Sosyal ağlarda paylaş

Telekom kendine adam topluyor sadece , bağımsız kablo firmaları aboneleri toplamaya başlarsa ozaman kabloyada bişiler yapar anca...[signature][hline]''Most of us walk in the light and the shadow but there are the chosen few who walk this world , carrying their own light to brighten both day and night.''
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Lind3r0th, 10 Haziran 2004 15:12 tarihinde demiş ki:
Ya taban fiyat derken yanı herseyın reel bir fiyatı var onun atında verırsen işletme kar edemez batar onu demek ıstedım yani şimdi sen japonya da 10mbit 30$ dıyorsun bu şimdi 15$ olma ımkanı varmı sence? yok ben bunu demek ıstıyorum ha ama 4-5 sende gecer ılerde düşer ona birşey demiyorum sadece bugünün şartlarında çokta süper fiyatlar beklemeyelım derim.Yoksa yani alman telecom gelip ne yapıcak sana 512 beleş vermicek ya :P

japonyanın gelir düzeyine göre
10mbit gibi hayvan bir internete 30 dolar vermek , adamlar için bakkaldan ekmek almak olsa gerek ...

senin verdiğin 60 milyon ülke standardına göre biraz yüksek kalıyor ...

bu internet kullanan orta seviye ve zengin seviye insanlar 60 milyonu verebilirler , ama bu fiyat PAHALI . Neden 30 milyon olmasın ? Parası az olan insanlar neden internete girmesin ?[signature][hline]www.scuniverse.com
www.scuniverse.com/forum
Ayrton Senna is not dead
Sosyal ağlarda paylaş

Önemli olan zaten hizmeti tam alabilmek. 90 milyon veripte randıman alamamak var 150 milyon veripte almak var. Yani hakettikleri sürece paranın önemi yok çoğu kişi için. Ama tekel olayı kalkarsa daha iyiye gider herşey.

Ama adam gibi denetim lazm. Rekabet kurulu telekom'un aleyhine karar verdi, hane nerde bitti mi haksız rekabet ? Aynı şeyi superonline yapsa nolcaktı ? Devlet her zaman (başındakiler kavgalı olsa bile) kurumlarını korur.

[signature][hline]This Cat Scratches Free.

[Bu mesaj Catscratch tarafından 10 Haziran 2004 16:34 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

işin garibi, turk telekom'un sitesinde 512 K kablo internet 209 milyon görünüyor
ama bize 370 dedi KabloNET...[signature][hline]XaGoN, 14 Şubat 2003 17:35 tarihinde demiş ki:
Hala GeoCities yasiyor ona hayret ediyorum
Dralnu, 08 Haziran 2004 12:20 tarihinde demiş ki:
marduk gelicek hepimizi s.kecek
Sosyal ağlarda paylaş

TT un ozellestirilmesi sadece gostermelik internete buyuk bir katki saglayacagini zannetmiyorum
sadece sunu soylemek istiyorum
turkiyede simdiye kadar dosenmis butun fiberoptik kablolar TT ye ait yani superonline veya bir x sirketi bir adsl hizmeti vermeye calisirsa TT dan fiber kablolari kullanabilme kicin talepte bulunacak.
bende turktelekomun bunu al kardesim kablolar sana feda olsun, yeterki rekabet saglansin (t telekom artik rekabet saglayici rol ustlendi diyolardi cikip televizyona bakanlar)
yani bir kere mahkum olduk bu turktelekoma ve ayni sekilde devam edecez..
kisaca bu kablolar turktelekoma ait oldugu icin turk telekom diger sirketleri kendi fiyatina cekene kadar bizlere diger sirketlerin hizmet vermesini engelleyecektir.ne farki kaldi ozaman eski sistemden? hic birsey..
zaten suan sabancinin hazir butun alt yapisi ama fiberoptik konusunda yukarida bahsettigim olaylar oluyorki hala hizmet veremiyorlar..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...