Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

3G tarifeleri

Mr_Hand

Öne çıkan mesajlar

Herkese merhaba,

Ortayaş bunalımına girmiş bir teknoloji manyağı olarak 3G'yi denemem ve sahip olmamam düşünülemezdi. Ve bir gün önceden yaptığım başvuru ile bu sabah 3G hattım açıldı. (böylece ev cnn haber merkezi tadına da kavuştu ya)

İlk izlenimlerim şunlar;
* Görüntülü konuşma: sadece belirli arkadaşlarımla görüşeildim çünkü Turkcell'de çalışan tanıdıklarım dışında kimse benim gibi önden yazılmamıştı bu konuya. görüntülü konuşma çok da kaliteli değildi (not: buarada ben Nokia E75 kullanıyorum aradığım kişi de Nokia E65 kullanıyordu) bazen frame atlamaları yaşanıyordu.

* Internet : Aıkcası aradaki hız farkını anlayacak becerim yoktu, ama bana aynısı gibi geldi, yinede birşeyler indirdiğimde Nokia uygulamalarından mesela fena inmedi.

bu arada heryerde 3G hizmeti yok malesef, bizim evin bulunduğu bölgede 3G varken (telefon sol üst tarafında yayın kalitesini gösteren sinayl gücü şeklinin altında 3G yazıyor), bir kaç sokak ötede ilgili işaret bildiğin anten moduna geçiyor.

* Mobil TV: sağolsun Turkcell'de çalışan bir yönetici arkadşaımı gün boyunca telefonlarımla taciz ederek mobil tv ayarlarımı yapmaya çalıştım ama sevgili operatörüm Nokia'nın en son sürüm E serisinin 75 nolu modeline destek vermediğini öğrendim. Böylece 24TL'lik aldığım mobil tv paketi kaçtı bana. Sonra Turkcell'den bir başka arkadşaım bana bir sms atarak wap adresi ile mobil tv'ye bağlanabileceğimi söyledi bende kendisne 3G varken neden 2G uygulaması ile uğraşıyorum dediğim de sana 3.1G yaparız ayıpsın cevabı aldım :P şaka bir yana wap ayarlarından denedim ama yine de olmadı ve mobil TV şu anda çalışmıyor.

Kısaca gün boyunca Nokia E75 modeli için para ödeyip testler yaptım servis sağlayacım için. Artık bana bir yerin beta key'in veririler diye düşünüyorum :)

Peki nedir benim beklentilerim;

Mesela artık boğaziçi köprü geçişlerinde OGS yerine telefonumu kullanmak istiyorum,
Mesela; Lig TV ve Digitürk aboneliğimi mobil TV'den seyretmek istiyorum (nasılsa hem Turkcell hemde Digiturk aynı grup neden yapamasınlar ki bkz. Battle.net)
Mesela artık digital imza'yı daha yaygın kullanmak üzerinde telefon taşırken ayrıca birde kredi kartı taşımak istemiyorum,

Artık el oğlu 4G kullanmaya başlamışken bakalım bizim bu 2.5'tan 3G nerelere varacak...

Son söz henüz 3G olmamış, 2.56 yada 2,85 diyebilirisiniz ama 3 demek için daha zaman var.

Not: Abso sende geçmişsindir 3G'ye ararım akşama seni dünür :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ya zaten Türkiye'ye teknoloji kulvarında neyin tam anlamıyla geldiğini gördük ki şimdiye kadar?

Operatörlerin reklam bombardımanından gaza gelip havaya girince böyle hayal kırıklığı oluyo işte...

Millet ADSL'i SDSL'i falan bırakıp fiber optiğe geçerken biz hala 56k internet kullanıyorduk Türkiye'de

Otomobillerdeki navigasyon olayı son bir senedir yaygın o da dışardan takma aletlerle. Elin oğlu 10 senedir kullanıyo bu teknolojiyi arabasında, üstelik fabrika çıkışlı...

vesaire vesaire...
Sosyal ağlarda paylaş

El oğlu malesef 4G'ye gecmedi henuz. Dünyada o hizmeti kaldıracak bir altyapı kurulmadı. Test sürecinde ama. 1, 1bucuk yıla gecicek 2-3 ülke 4G'ye.

Mobil tv olayı cok iyi bence. görüntü kalitesi gayet tatmin edici düzeyde. yalnız iphone kullanıcılarının apn ayarlarını yapması gerekiyor izlemek icin. (Vodafone için konusuyorum. Turkcell ve Avea'nın sistemi nasıl bi bilgim yok.)

Onun dısında 1bucuk aydır kullanıyorum 3G'yi. Ben cok memnunum sahsen. Gerek hızı olsun, gerek kapsama alanları olsun, daha çok yeni bir sistem için gayet başarılı bence. 3 operatör de çok iyi iş çıkardı kesinlikle. Görüntülü konusmayı da sadece ilk açıldığı gün yaptım. O da meraktan. muhtemelen bir daha da kullanmam.
Sosyal ağlarda paylaş

anasını satiim böle işin ya. bu ülkede internet = download resmen. :/ ne latency önemli, ne upload ne bişey. geberin lan. bi de herif gelmiş bana demosunu yaparken 1 GBlık dosyayı 2 dkda nasıl indirdiğini gösteriyo. bi de bu video resmi değilmiş de bilmem neymiş, falan afra tafralar... Bana ne be istersen 1 snde 1 TB indir. Bana sunmuyosan naapiim yani?! ADAM GİBİ İNTERNET İSTİYORUZ ULAN!

bu devlet bişey yapması lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...