Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gunluk

CusTodeM

Öne çıkan mesajlar

canım cekti aynılarından yapıcam. ama 1. ve 3. yu bilmiyorum

vaniLLe said:

oh tavada kekikli country potatoes + schnitzel + sarimsakli oyster mushrooms yaptim yiyorum.

bu sefer deli gibi kafamda huniyle 1 saat cikip kosmicam kalori yakma sevdasina.

bi de göt büyüttügüm kadar kolay ders calisabilsem. MWWWAAAAAAAAAH.
Sosyal ağlarda paylaş

barbu said:

canım cekti aynılarından yapıcam. ama 1. ve 3. yu bilmiyorum

vaniLLe said:

oh tavada kekikli country potatoes + schnitzel + sarimsakli oyster mushrooms yaptim yiyorum.

bu sefer deli gibi kafamda huniyle 1 saat cikip kosmicam kalori yakma sevdasina.

bi de göt büyüttügüm kadar kolay ders calisabilsem. MWWWAAAAAAAAAH.

cok basit. anlatiyim;

simdi minik pattisler var ya. onlari hasliyorsun. sonra zeytinyagini tavada kizdiriyorsun, patatesleri agza gelecek sekilde ya ikiye- üce bölüyorsun.
tazeyse patatesle kabuklarini soymana gerenk yok, adi üstün kantri poteyto zaten. ben de soymadim.
soora bunlari tavaya koyup üzerine tuz + kekik ekiyorsun bolca.
zeytinyaginda yapmalisin ama.

ücüncüsü de;

böle garip bi mantar türü, türkcesine yine yetemedim. ama mükemmel oluyor. normal mantarla da yapsan olur.

önce tavada zeytinyagini isitiyosun, tereyagi koyyosun 1-2 yemek kasigi (yaptigin miktara bakar) mantarlari koyyosun. (tabi önce temizleme ve kesme islemi var)

suyunu cekene kadar pisiriyorsun. 20 dakkadan fazla sürüyor bu islem (normal mantarlarda daha kisa)
suyunu cektikten soora suyunu sikmis oldugun yarim veya bir limonun suyunu tavanin icine koyuyorsun, bundan önce tavadaki yagi yenilesen iyi olur (ama cok azcik) sonra incecik dilimlere kestigin sarimsaklari ekliyorsun.
ondan soora cima bu arkadaslar pistikten soora mantarlarin üstüne döküyorsun o sosu.
üstüne de hafif maydonoz serpiyosun. biddi.
Sosyal ağlarda paylaş

benim sorun mantardan degil. hatta cok severim cesit cesit de yerim. ama ben pilav yaparken yakıp, yanmıs halde dinlenmeye bırakıp o yanık kokusu ve isini pilava cektiren bir adamim. zehirli pilav yaptım dusun. ondan yemedi simdi bunu yapmak. gerci bi daha okudum da cok zor deil. ama o mantardan bulabilcem mi bakalim. olmadı şnitzel ve pattis yaparım bgunluk
Sosyal ağlarda paylaş

barbu said:

benim sorun mantardan degil. hatta cok severim cesit cesit de yerim. ama ben pilav yaparken yakıp, yanmıs halde dinlenmeye bırakıp o yanık kokusu ve isini pilava cektiren bir adamim. zehirli pilav yaptım dusun. ondan yemedi simdi bunu yapmak. gerci bi daha okudum da cok zor deil. ama o mantardan bulabilcem mi bakalim. olmadı şnitzel ve pattis yaparım bgunluk

kayin mantariymis türkcesi.
http://www.ogm.gov.tr/sites1/mnt01.htm
azihi domalan diye mantar bile varmis, im dat.
abi ahahaha resim .....
seyi.
cagristiriyo.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...