Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gunluk

CusTodeM

Öne çıkan mesajlar

yaşasın omuzlar!

lam random bişi ararken bunu buldum da ne demişim diye baktım.. hala aynıyım gerçi...
=(

dasaaa said:

Topuklu ayakkabılar /dasaaa versiyonu
rahat bi adamım, hani kimisi "takım elbiseli" doğar tabiri caizse. adamın hedefi takım elbise giyip bir mevkii sahibi olmaktır. ya da "hadi evlenelim" adamları vardır. erken yaşta evlensin çocuk yapsın baba olsun ister falan.

heh onlar ben değilim! kariyer falan uzak işler bunlar. zati tip olarak, giyim kuşam olarak bu manyaklarla yanyana geldiğimizde aradaki farkı görüp gülebiliyorsunuz.benden 10yaş büyük gösteren bu arkadaşları irdelediğinizde benden 2-3yaş küçük oldukları ortaya çıkıyor. yani 25yaş civarındaki birçok kişi 30yaş ve üstünde gibi gözükürken (gözükmek isterken) ben ise -tam tersi bir şekilde- 30'a doğru ilerdikçe 20lerde göstermeye başlıyorum. ben çok memnunum bu durumdan o ayrı mesele ^_^

her neyse, bir kız arkadaşım plazada çalışıyor ve karşılaşmamız üzerine beni davet etti. şimdi olay şu, bana çalıştığı yeri gösterip hava atıcak. isteği o, ancak kariyer insanı değilim dolayısı ile eğlenmeye gidiyorum.

gittim, içeri zar zor aldılar. "kimsiniz, kime geldiniz, du bi sn soralım sizi bekliyor muymuş" şeklinde ki ahiret sorularından sonra (yok kayığa binmiyorsun burada öbür tarafa geçmek için...) asansöre binip çıktım yukarı. orada da "burada bekleyebilirsiniz, buyrun oturun" faslı yaşadıktan sonra beni rahat bıraktılar..

derken tırrakk, tırak, tıtırak, tıkırıtak, tık-tırak-tak, tırak-tırak..

yaz mevsimi, adalardayım ve üzerinde zilleri olmayan bir fayton geliyor sanki..

sesler yaklaştı tıkıtırak, tıkırıtırak.. ve durdu.. kafamı zaten dergiden kaldırmışım "plazada at koşturuyorlar yahu!" diye geyiğimi de yapmışım kendi kendime ve koridorda bizim kızı ve 3arkadaşını görüverdim..

hepsinin üzerinde bir örnek gibi duran dopiyesler, ayaklarında na bukar (eliyle gösterir) topuklar!
yürüyen atın sesi gibi ses çıkartan ufacık boylu hatunlar!

neyse işte, tanıştırıldık. hava atma kısmı başladı. "burada çalışıyorum, bilmem kim vardı ya. o da başvurmuş buraya ama işe almamışlar çok güldüm! (ben gülmedim) a bu arada araba da aldım kendime ama trafik yoğun diye servisi kullanıyorum. çok yoğun işler ama olacak canım o kadar, ne de olsa büyük şirket. sen çalışmıyor musun şimdi? aaa.. sen de gelsene aslında buraya. cv'ni yolla sen ben konuşurum zaten (kimle konuşuyon, babanın kümesine horoz mu alıyon! hem ben gelmek istiyor muyum bakalım?) ama inşaat mühendisine ihtiyaç var mı bilemiycem. olsun ayarlarız bişiler"

yemekte yanımda oturan ve habire koluma dokunarak dikkatimi çekmeye çalışan kızın ısrarlı dürtüklemelerinden sıkıldığımı "elini indir ulan!" anlamında bir hareketle -tapping- geçiştirmeye çalışıysam da anlamadı işte.. yemeği kazasız belasız ancak bol havalı ve ara gazlı bi şekilde atlattıktan sonra yine atlı polis eskortu eşliğinde gidermişçesine takurru, tıkkara sesleriyle çıktık dışarı. hepsini öpüp "ama sen hazırla yolla cv'ni bana" temmenileri eşliğinde dört nala giden bir at misali koşar adım kaçtım uyum sağlayamadığım ortamdan dışarı.

o yüzden topuklu ayakkabının kendisi değil belki ama sesi plazaları hatırlatmaktadır bana ve kalabalık topuklu sesi oldukça rahatsız etmektedir beni..

son olarak kuzenden bi alıntı yapalım:
Fakat hala yaşıma inandıramıyorum insanları.. Tabi görüntü dışında, hayat tarzının da bunda etkisi var.. Yaşıtlarım evlenip, iş güç sahibi olup manasız hırslarla yaşarken, ben hala backpackers olup dünyayı gezelim, lord of the rings online almam lazım, bu aralar Muay Thai'ye başlasam süper olur şeklindeki tarzımdan hiç sapmadım.. Sapmayı da düşünmüyorum.. Evet belki çok fazla param, altımda arabam, hergün stres yaşayacağım bir işim de olmayacak ama bu tip insanlardan onbeş yaş genç gösterip, onbeş kat daha mutlu ve huzurlu bir hayata sahip olacağım.. Zaten bir süre sonra "Gençlik sırrı" falan diye fason bir kitap yazarım, o da bestseller olup zengin olunca ortam lunapark kadayıfından* bile tatlı olur.. Yihuuu..

ya ya... işte böyle bişiler.

*:lunapark kadayıfı ayrı bi konu, onu açmayalım şimdi hiç..

topuklu konusunda bi de herkesin güzel görünmek zorunda olduğu özel günler de aklıma gelir ki o konuda görüş bildirmeyim hiç. en azından şimdilik..

yoksa topuklu güzeldir falan
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...