Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

BlizzCon 2009

Dragonmax

Öne çıkan mesajlar

Kaede said:

Yanlız dikkat "full Starcraft 2 game". Yani episode episode olayı da mı yalan oldu ? Eğer öyleyse blize çamur atanlara feci kapak olucak resmen oyun kusursuz çıkıyor

hala anlamadınız mı şu işi ya.

3 episode halinde çıkartacaklar oyunu ama "sc multiplayer" oynamak için 3'ünü birden almana gerek olmuycak, ilk episode'u alsan da tüm ırkları oynayabileceksin.
yani "terran campaign" aldığında sadece terran ırkıyla oynama olayı olmuycak. açıp zerg de seçebileceksiniz.

amma spekülasyon oldu şu konu hakkında ha.
altı üstü zamanında 2'ye bölünmüş starcraft campaignlerini şimdi 3'e bölerek satacaklar.
sanki 3'ünü almadan multi oynanmayacakmış gibi abidik gubidik şeyler konuşuluyor ortada...
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

Giriş mi 125 dolar!?! Açın, soyguncunun bayrak taşıyanı Blizzard değil eski BlackIsle toplansa, yanda döner ustası yarım ekmek dağıtsa, her standın desteklerinde bir striptizci dans etse vermem o parayı. BlizzConCon benim için bitmiştir...

İşte blizzard gibi firmaların da oyuncular gözünde EA klasmanına inmesi de bu şekilde başlıyor... ;)
Sosyal ağlarda paylaş

Venator said:

arcane said:

Giriş mi 125 dolar!?! Açın, soyguncunun bayrak taşıyanı Blizzard değil eski BlackIsle toplansa, yanda döner ustası yarım ekmek dağıtsa, her standın desteklerinde bir striptizci dans etse vermem o parayı. BlizzConCon benim için bitmiştir...

İşte blizzard gibi firmaların da oyuncular gözünde EA klasmanına inmesi de bu şekilde başlıyor... ;)

Tam tersine, insanların gözünde Blizzard'ın ne kadar daha iyi olduğunun göstergesi bu şekilde başlıyor.

8 dakikada 20k bileti, gözlerini bile kırpmadan 125$'a alan bir kitleden bahsediyoruz, bir o kadarı da Live Stream'e para vermiştir.
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

Blizzard'ın iyiliğinin ölçütü Orange County conconlarının harçlığı olmuş lol.

iyide bu sirketin basarisinin olcusu ne olacak sormasi ayip. ne yapsa begenmiyorsunuz bu forumda .. adam dunyanin gelmis gecmis en populer mmosunu yapiyor olmuyor, dunyanin gelmis gecmis en basarili ve cok satan oyunlarini yapiyor olmuyor, 10 senelik eskimeyen hala oynayan oyun yapiyor olmuyor, blizzcon yapiyor olmuyor, para ile bilet satiyor olmuyor, basarili oluyor olmuyor, ne yapacak bu adamlar ki sizler evet iste blizzard diyeceksiniz ?

lutfen biriniz cevaplasinda guzel guzel karsi yorumlarda da biz bulunsak. benim icin basarili bir sirket blizz . oyunlarida guzel, alir oynarim , gerisinede istersem karisirim istemessem ellesmem. milletin derdi, cebinden cikan paralari sizleri neden bu kadar geriyor ?

birseylere karsit olmak hic bir seyi begenmemek yeni bir kitlesel dalgamidir nedir :P
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

iyide bu sirketin basarisinin olcusu ne olacak sormasi ayip. ne yapsa begenmiyorsunuz bu forumda .. adam dunyanin gelmis gecmis en populer mmosunu yapiyor olmuyor, dunyanin gelmis gecmis en basarili ve cok satan oyunlarini yapiyor olmuyor, 10 senelik eskimeyen hala oynayan oyun yapiyor olmuyor, blizzcon yapiyor olmuyor, para ile bilet satiyor olmuyor, basarili oluyor olmuyor, ne yapacak bu adamlar ki sizler evet iste blizzard diyeceksiniz ?

Diablo 1, Starcraft, Warcraft 3 yapınca insanlar "evet bu blizzard" dememişler gibi konuşuyoruz ama. Sanki blizzard'ı buraya getiren şeyler conlara 125$ biletler satmaları. Mantıklı bir fiyat ile satsın biletlerini mesela? Olmuyor mu?
Sosyal ağlarda paylaş

iyi de arcane wow, sc, wc, diablo gibi oyunların kalitesine bir şey demiş mi ki? ben görmedim.. yanılmıyorsam son yapılan e3 fuarında bile biletler 100$ gibi bir paraya satılıyordu.. blizz'in koyduğu ücret gayet de fazla (hele streaming parası uçmuş).. millet de buna laf ediyor.. yoksa, blizz productlarını tartışmayı baya önce bıraktı çoğunluk yani..
Sosyal ağlarda paylaş

@venator

mantiklidan kasit nedir ki ? sen saniyormusun ki onceden bedava olan bir seyin fiyati 10 dolar olsa bu seferde millet , ulan amma gozlerini para kaplamis 10 dolar icin adamlardan bilet parasi aliyor diyecek.

50 dolar yapsan yuh be 50 dolara gene bir sey goremedik diyecek. 100 dolar yapsa bunlar deniyor. ozzy konseri falan varmis vs.

birde sadece beyni olup dusunenler bizler degiliz , 20.000 biletin 8 dakikada tukenmesi bu isin artik bir baska boyutta oldugunun gostergesi. adamlar her turlu fuardan cekilip kendi organizasyonunu yapiyor. oraya katilmak, blizz ve oyun severler icin nba finalini izlemek gibi bir sey. bir nevi bir hobby bir yil boyunca beklenen bir an arkadaslar icin toplanma eglenme yeri..

ne bilim iste benim mantikli aciklamam bu, sonucta bende almadim bilet bende vermem o kadar ama verenlerinde vardir bir bildigi sonucta. moron degilki onlarda :)
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

125 dolara satilan biletler zort diye bitiyorlarsa az bile yapmışlar. Bir dahakine 200-300 dolar yapsalar yeridir. Nasıl olsa veriyor parayı 'fanları'.
Sosyal ağlarda paylaş

ıyıde, suda var.

belli sayıda ınsan gırebılıyo ıcerıyo zaten, o sayıda 8 dakkada bıtıyosa o para normalmış demekki.
yanı 500.000 kişilik bir con yaparsın, 200.000 bilet satılırsa 125 dolardan, o zaman "abı ucuz yapsaynıdızda başka ındanlarda gelsyedı bole coks acma olmus" dersın.

bu haliyle, "altını neden pahalıya satıyosunuz" demekten farkı yok pek.
Sosyal ağlarda paylaş

E3 yaklaşık 100$, 4 gün süren dünyanın en büyük oyun (RPG vs.) convention'ı GenCon 68$ tutuyorsa (ki emin olun GenCon'u 1 yıl boyunca bekleyen çok daha fazla insan vardır) BlizzCon'un 125$ olması çok pahalı da ondan. Streaming ücretleri falan da cabası. Adamlar huun'un dediği gibi "0"ları saymak moduna geçmişler demektir, ki bu açıkçası beni firmadan soğutmak için yeterli.

Para kazanacaklar tabii ki de, ama gözleri dönmüşçesine "PARAAAA" diye dolaşmaları bir firmanın iyiye gittiginin göstergesi değil.

Abi 8dk'da bitmesine bişey diyemiyorum artık. Gelecek sene 200 dolar olursa ama yine "soyma" modu on diyecem. Sonra EA, Sims'e 6 ayda bir expansion çıkardı diye "ooh nası sömürdü" oluyor, aynı mantık abi :)
Sosyal ağlarda paylaş

econ101 ile açıklamaya gerek yok durumu :).. şirketin tek amacıdır kâr etmek zaten.. sadece, normal değerinden daha yükseğe sattığını düşündüğümü ve bu sebeple şirketin gözümdeki değerinin biraz düştüğünü söylüyorum.. yoksa, 8dk'da bilmem kaç bin bileti tüketenlere lafım yok.. 2 gün sonra bedava izleyebileceğim bir organizasyon için ne o bilet ücretini ne de live stream parasını veririm.. ama verene de bir şey demem..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...