Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sigara içenler GG

ohyeah

Öne çıkan mesajlar

Baggio said:

Psikolojik yardım almam lazım ama almıyorum diyip, üstüne smile koyarsan varabileceğim başka bir nokta yok, kusura bakma. İstemeden ele veriyorsun kendini. Çok gereksiz ergenlikte tripler bunlar.

Övündüğün, "daha üstün olduk ehuh" dediğin mesajlar da 1-2 sayfa geride, uzak sayılmaz.

Smile koyuyorum çünkü insanların dünyada başka hiç bir şey kalmamış gibi. Benim ağzımda ki sigaraya takmaları komik geliyor. Dediğim gibi cafeler barlar sizin olsun. Daha üstün olduk yazıları 1-2 sayfa geride de. Yazılar bütün halindedir. Hani kelimenin ve cümlenin aslında ne anlama geldiğini anlamak için bütün paragrafı okumak gerekiyor ya :) Hatta, ondan önce ne denmiş, Ve orada ki o hafif alaycı ifade neye tepki olarak söylenmiş. Ne kadarı alaycılık olsun diye abartıymış ne kadar gerçekmiş. Bunları bence ayırt edebilirsin değil mi? :)
Yeni laf gelmiş bu arada cahilden sonra :) ergen tripleri :) Bunu tuttum yazıcağım bir yere:)
Sosyal ağlarda paylaş

Adam sağlığını umursamayıp içmeyi marifetten sayabiliyorken paraya, arabaya, içmeyenin soluduğu havaya mı bakacak yav, boşuna konuşuyoruz aslında. Yasa ortada zaten, keyfini çıkaralım :p

Sonra bu insanlar kendi çocukları/yeğenleri vs. olunca içmeyip içirtmiyorlar, arabanın küllüğünü kullanmayıp sigarayı dışarı silkiyorlar falan ya, ben esas o ikiyüzlülüğe hastayım.
Sosyal ağlarda paylaş

Laraken lütfen abi bence bu topic'i terk edelim. Farketmedin mi hala ben son iletiden sonra emin oldum. Baggio, bir aziz. Görmüyormusun adam içimizi okuyor ekrandan ve gelecekten haber veriyor. Unutma, sende bende ilerde yeğenlerimize ve çocuklarımıza sigara içirmeyip arabanın kül tablasını kullanmıyan ikiyüzlüler olacağız. Aziz Baggio dediği gerçek olacaktır muhakkak :). Şüphe duyan kafirdir :). Seni bilmem Laraken ama ben günlük 3.90 tl taksitle bir araba kampanyasına giriyorum bence sende girmelisin :)Lan hiç yoktan lüks arabamız olur. Onun da kül tablasını kullandırtmayız :)
(Not: Genelleme yapmak, daha olmamış gelecek hakkın bir şeyler söylemek, bazı örnekler var diye herşeyi o noktaya yıkmak, Ne oluyor?)
Sosyal ağlarda paylaş

sigaraya zam gelse nolcak ki
hani zam geldi diye kim sigarayı bırakmış ?
4 milyona aldığım sigara 10 milyonda olsa bi şekilde bulur para alırım ben.
yasada geldi kardeşim siz keyfinize baksanıza
kapalı alanda şurda burda içilmiyo artık
sigara içilmiyen bölümler var heryerde.
hani içmeyenlere giren çıkan ne anlamadım böyle artis artis konuşuyolar felan beter olun felan gibisinden.
Sosyal ağlarda paylaş

winston yok ki diye sevinnelerde sevinmesin
P&M grubuna zam geldikten en geç 1 hafta içinde JTI a da gelir tabiri caizse camel grubuna
yani 1 hafta sonra onlarada gelecektir
hatırladığım 2 veya 3 kere camel daha önce zam yapmıştı marlboro grubundan.
yani önce marlboroya sonra camela zam gelir
Sosyal ağlarda paylaş

Hayir ''ergen tribi'' diyen adam kanimca ortaokulda agir sigara icenler tarafindan harasslanmis, tartaklanmis, ya da olayi abartiyor. Her sigara icen adamin ortaokul tuvaletinde ''kanka gecen bizim erhanin kiza goz atmislar, ifadesini almaya gittik'' muhabbeti yapan sahsiyetler oldugu hakkinda bir genelleme yapmaya kasiyorsan zaten ayri bir sikintin var.

Onceki sayfalarda Reha'nin dedigi gibi olay sigara icen adamin yuzune karsi ''CAHILSIN, FAKIRSIN, IKINCI SINIF VATANDASSIN PROLETERYAN BIR MAHLUKSUN'' demekte degil, adamakilli icen, icmeyen ayrimini, mekanlara/kamusal alanlara yatirim yapip, uygun bolgeler olusturmakta bitiyor. Kimin ne zaman, kac yasinda, ne amacla basladigi onemli degil, ayni sekilde icen adamin icmeyene, icmeyen adamin icene saygili olmasi onemli burada. Acikcasi su ana kadar bilhassa icmeyen bir sahsin suratina kasten POFUR POFUR UFLEYEN bir insan gormedim, varsa tanistirin, ben de iki kulagini cekerim orasi ayri, nezaketen kendi evimde sigaradan ciddi rahatsiz olan bir yakinim/arkadasim oldugunda yanlarinda icmiyorum misal.

Ha topikte birkac rahatsiz adam kendini tutmasa gelip asalim keselim diyecek, ulan icen adama niye patliyorsun, git adamakilli duzen olusturmayan mekan sahibine patla, yasayi ''tedavi yok, kokten kesin gitsin'' mantalitesiyle cikaran adama patla.

Dupeduz maddesel bir bagimlilik bu, psikolojik etkisi de oluyor, sen elini kolunu sallayip gelip icen adama ''cahilsin, ikinci sinif vatandassin'' dersen karsindaki adam da ''ne sacmaliyor lan bu'' diyerek hayiflanir yani.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...