Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sigara içenler GG

ohyeah

Öne çıkan mesajlar

kermit said:

şimdi şu ilk yazdığın mesajdan alıntı
-007- said:

Eğer konu sigara içmekse bağımlılığa bilmeden başlayan adam cahildir. Bilerek keyfen/görüntü kaygısıyla/tribal amaçlı başlayan adam maldır.

buda şimdi yazdığın
-007- said:

Yok anlatamıyorum.

Ben direk insanlara değil eyleme duruma diyorum bunu.

ve buda benim kahkaham
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
Sosyal ağlarda paylaş

-007- said:

Bu cümleyi somut kişiye olarak mı algılıyosun?

Böyle algılıyosan ne desem boş üzgünüm.

Orda "adam" diye anlatılan kavramın sıfatları bi durumu ifade ediyo.

Cahil magazin muhabirleri gibi ince anlamları atıp "adam maldır" da güzelmiş lol.

MANŞET! SİGARA İÇEN ADAM MALDIR DEDİ!

Allah akıl fikir versin.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu işin zevki veya keyfi yok... Bağımlılık ve yanılsama başka birşey değil. Yani içene var görünüyor da yok aslında. Sigara malum kanımızdaki oksijen oranını değiştiriyor. O yüzden bir kere enerjik olma konusunda zaten sorun yaşıyoruz. Hantallaşıyoruz. Ayrıca sigara içerek beynimizde salgılanan hormon dengesini de bozuyoruz. Bu yüzden işte sigara içmeyen adam yemek yerken, kahve içerken, ve diğer bilimum zevkli olaylar üstüne bir ihtiyaç duymazken biz ihtiyaç duyuyoruz. Yaptığımız tek şey sigaranın bizden aldıklarını her sigarada tekrar yerine koymak. Yani biz her sigara içtiğimizde hiç içmeyen gibi hissediyoruz sadece. O, tamlık hissi dedikleri olay bu oluyor işte. İçmeyen adam herzaman bütün halde zaten onun böyle bir derdi yok. Bizim bir yanımız hep eksik. Sigara olmadan da hep öyle kalıyor. Hayatınızdaki en güzel yemeği yiyin veya hayallerinizin kadınıyla sevişin ; üstüne sigara yakmazsanız rahat edemeyeceksiniz. Nasıl bir saçmalık, nasıl bir yanılsamaysa artık... Yani zevki de keyfi de hiçbirşeyi yok bu meretin. Hayatımız boyunca çevreden duyduklarımıza inanıyoruz, yanılıyoruz ya da çoğu zaman kendimizi kandırıyoruz. Ama bu sadece bağımlılık; bunun farkında olun derim.

Konuyla ilgili olarakta güzel bir uygulama. Ama devletin "sigara öldürür" yazmak veya bilboardlara kararmış akciğer resimleri falan koymaktan biraz daha fazlasını yapmasını beklerim aslında bu konuda. Gerçi milyonlarca sigara içicisi üzerinden alınan vergi çok tatlı olsa gerek. Neyse...
Sosyal ağlarda paylaş

-007- said:

Bu cümleyi somut kişiye olarak mı algılıyosun?

Böyle algılıyosan ne desem boş üzgünüm.

Orda "adam" diye anlatılan kavramın sıfatları bi durumu ifade ediyo.

Cahil magazin muhabirleri gibi ince anlamları atıp "adam maldır" da güzelmiş lol.

MANŞET! SİGARA İÇEN ADAM MALDIR DEDİ!

Allah akıl fikir versin.

cidden senin ya tedaviye ihtiyacın var
yada dansözlüğü nerden öğrendiysen işin ustasından öğrenmişsin.
ADAM kelimesini soyut kullanmış
vauvvvvvvvvvvvvvvvvvvv
Sosyal ağlarda paylaş

kermit said:

Black_Lupin said:

Estel_Anorien said:

Sigara uzun vadeli ötenazi gibi birşeydir. Benim vücut bütünlüğüm üzerinde de benden başka kimsenin söz söyleme hakkı yoktur. Sigaranın aynı zamanda benden çaldığı zaman da benim 60'lı 70'li yaşlarımdır ki zerre umrumda olmaz.

Thx sabah sigarası
Thx yemek üstü sigarası
Thx kahve yanı sigarası
Thx alkol eşlikçisi sigarası
Thx sindirim sigarası
Thx tuvalet sigarası
Thx orgazm sigarası
.
.
.

keyif senin keyfin diye bi noktaya kadar içmeyen saygı gösterebilir ama senin içme özgürlüğün kadar bizimde bunu istememe hatta pasif içici olmak istememe hakkımız var ve senin keyfinden daha ağır basan bir noktada. @Ractamin haklıdır kendisine repimi abanıyorum gereksiz argümanlar olmuş

güzel kardeşim yasa felanda geliyo işte
daha ne şikayette bulunuyosunuz ki
daha ne yapsın bu devlet sizi düşünüp yasa çıkarıyo pasif içici olmayın diye.

şuanda bu konuyla ilgili şikayetçi olduğum bir durum yok. öyle bir anlatılıyorki böyle arif susam gibi hissettiriyorsunuz kendinizi. yoksa sigara içende insandır onada saygım var.
Sosyal ağlarda paylaş

kermit said:

vauvvvvvvvvvvvvvvvvvvv

Tedaviyi yapan benim, 10 sene sonra kemoterapi seanslarında görüşürüz.

Yalnız şimdi dikkat ettim de ordaki adam lafına takılıp onu üstüne alınmada bikaç psikiyatrik potansiyel var belirtmeden edemicem.
Sosyal ağlarda paylaş

Black_Lupin said:

senin içme özgürlüğün kadar bizimde bunu istememe hatta pasif içici olmak istememe hakkımız var ve senin keyfinden daha ağır basan bir noktada.

bu şikayetimsi bişi olmuyo o zaman ben yanlış anladım dimi ?
benim lafım burayaydı
yanlış anladıysam pardon yani.
Sosyal ağlarda paylaş

-007- said:

kermit said:

vauvvvvvvvvvvvvvvvvvvv

Tedaviyi yapan benim, 10 sene sonra kemoterapi seanslarında görüşürüz.

oha 10 sene sonra senin gibi 100 lerce insan
düşünemiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

yaparım ederim kimse karışamaz birşeyler benim istediğim şekilde olur gibi bir yorum getirilirse birilerine bu durumu onların zannettiği kadar basit olmadığını hatırlatmak benim olduğu kadar buradaki herkesin hakkıdır. yoksa beni bağlayan birşey yok günün 24 saati küllük gibi gezinenler sizlersiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

hala

-007- said:

Eğer konu sigara içmekse bağımlılığa bilmeden başlayan adam cahildir. Bilerek keyfen/görüntü kaygısıyla/tribal amaçlı başlayan adam maldır.

Eğer konu sigara içiminin toplumdaki yeriyse, evet sigara içmeyen adama bilerek veya bilmeyerek sigara üfleyen çok gördüm. Ayrıca direk üflemesi de gerekmez kapalı mekanda içmeyen adamla aynı ortamda biri sigara içiyorsa sigara içmeyen adamın hakkını çiğniyor bu kadar basit. Bu haksızlığın da önünü kesmek gayet yasaların ve eğitimin görevi.

Kıvırma miktarı=%0
Sosyal ağlarda paylaş

Sigara içen kişi bağımlıdır aynı esrar kullanan kişi gibi. Devletin ise halkının hayatını böyle tehdit eden maddeyi yasaklaması gerekir aslında. Ama tütün ve sigaradan elde edilen gelirin muazzam boyutlarda oluşu sebebi ile sigaraya karşı yapılan savaş hep sınırlı kalmıştır. Temmuz ayında başlayacak olan yasa keşke bütün Türkiye sınırlarında sigara satılması ve içilmesini yasaklayan bir yasa olsaydı.
Sosyal ağlarda paylaş

bu gidişle bildiğin zengin keyfi olacak sigara bir nevi statü sembolü

sigara içip 90 yaşına gelen de var bu arada 40 yaşında ölen de..

sigara içenler için yarı tesis ya da sşigara içme bölümleri olmalı

kaldı ki pasif içicileri de düşünmek lazım mesela bir kişi gece kulübünde ya da barda eğlenmeyi seviyor fakat akciğerleri çok sağlam biri değil (kronik bronşiti vardır misal) şimdi bu kişi ne yapsın? hele ki bir de sigara içen bir arkadaş grubu varsa

om değilde ne garip şey şu sigara hangi cin fikirlinin aklıan gelmiş de "baba gel bunu papirüse saralım da içelim bakalın ne olacak?" demiş..

birt ikincisi de sigaraya kimse ihtiyaçdan başlaamıştır, sigaraya neden başladığınızı bir düşünün altından komik çocuksu bir hikaye çıkcaktır (benimki bildiğin özentilikdi arkadaşım içiyor diye ben de içmiştim)

ama en güzel sigara tüketimi akşamdan akşama olandır, kahvenin yanında tek bir tane, nikotinin tadını çıkara çıkara ya da karlı bir kış gecesinde sokağı örten bakir karın üzerinde yürürken
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Temmuz ayında başlayacak olan yasa keşke bütün Türkiye sınırlarında sigara satılması ve içilmesini yasaklayan bir yasa olsaydı.

Yavaş yavaş o noktaya gelinecek zaten ama bir anda bunu yapmak çok zor, bu seferde kaçakcılığı engelleyemezler. En iyisi sigara içenleri, sigara içtikleri süre boyunca toplumdan izole etmek (yani sigarayı yakıp, söndürünceye kadar geçen süre boyunca) ve sigara fiyatlarını kademeli olarak artırmak.
Sosyal ağlarda paylaş

sigara,esrar,bağımlılık yapıcı maddelermi? elbette
ama sırf bağımlılık yapıyorlar diye kullanımımlarının keyif verici olmadıpını atıp tutmayın.
son derece hoşuma gidiyor sigara içmek,kesinlikle bağımlıyımda
ama olmasaydımda biradan aldığım zevki,sabah kahvaltısının tamamlayıcızını,ve benzeri çok durumda bana bol bol keyif bahşeden sigaramı arardım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...