Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

EA Oyunları bokmu ediyorlar?

Thugsta

Öne çıkan mesajlar

Bone said:

C&C1 ve RA1'i tekrar oynamanı tavsiye ederim HellHoundcuğum. Tamam RA2 ve RA3 kadar abartı komiklik yok RA1'de, ama C&C serisine kıyasla bir parodi göreceksin RA1'de de. Eğer C&C serisi ciddiyette SC ise, RA serisi de espride WC gibi. Her oyunda daha da karikatürize oluyor.

cok yakin zamanda oynadim ben RA 1i boneccigim, oyun C&C timeline'inda Kane'in Nod icin gerekli sosyo-politik durumu hazirlamak icin gecmisi manipule etmesi uzerine kurulu direkt olarak asil C&C hikayesine bagli. Oyle eglenceli C&C gibi bir amac yok ilk oyunda, daha cok bir prequel havasi var. Westwood'un "Baba bunun ikincisini de yapariz, hatta Tanja sonunda Sovyetler baskanin donunu falan indirir" gibi bir fikirle Red Alert'i yaptigini dusunmuyorum.

ha tabii ki parodi gibi geliyor cunku karakterle tarihte yasamis insanlar ve "over the top b-movie acting" ile ekrana geliyorlar. Ayni oyunculuk (salliyorum) "Random Nod Commander #5" icin sergilenince bu goze batmaz ama Stalin yada Einstein gibi insanlar boyle sergilenince goze batar, sonuc olarak Hitlerin zaman makinesiyle kacirildigi bir oyundan bahsediyoruz, taraflar mevcut tarihteki taraflarin farklilastirilmis hali, GDI ve NOD gibi oynayanin tumuyle kendini soyutlayabilecegi hayali taraflar degil.

Tabii RA2 ve 3'un birak orjinal C&C ile RA 1 ile de fazla bir alakasi yok
Sosyal ağlarda paylaş

İyi de EA pek oyun yapmıyor ki zaten. İstisnalar var ama asıl yaptığı pazarlama ve dağıtımcılık. Eskiden bütçeleri bu kadar iyi değilken oyunları pazarlamayı kabul etmeden daha bir seçici oluyorlardı sanırım. Hani yalnış iş yapmayalım diye. Şimdi adamlar ne buluyorlarsa alıyor. Amaç para kazanmak sonuçta. Bilmiyorum adamlar finansal olarak ne kadar başarılı ama yeterince kazançları olmasa daha seçici olurlardı herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

iyi de hell march ı da oturup ea yapmadı ki. aynı adama yaptırdılar diye biliyorum . onun dışında ra 2 ile ra3 arasında kalite olarak çokta fark yok hatta şey diyim dönemine göre ra2 nin grafikler çok komikti. kaç yillik sc nin grafikler bile rahatça eziyordu ( sc grafigi baya oyunu ezer o ayrı mevzu) yani evet ea kötü ama. red alert 2-3 ile çikacak bi mevzu değil bu. başka bissürü düzgün örnek var. bone gayet haklı. red alert 1 deki absürdlükleri de saydırmayın bana şimdi. ama red alert 1 süper oyundur. zaten eskiden bi westwood vardı bir de blizzard. westwood a yazik olunca ne strateji oyunumuz kaldi ne bişi. 10 yıldır sc 2 gelsin diye bekliyoruz. (warcraft 3 e tam bir rts demiceksiniz heralde?) şöyle bi güzel dune çiksa da oynasak falan yalan oldu tabii.
Sosyal ağlarda paylaş

moriQ said:

ea 1.2 milyar dolar zarar açıklamıştı geçenlerde. böyle devam ederse batacaklar inşallah (:

1.3 milyar dolar zararın 1.1 milyar doları Intellectual property gideri yani yatırım. adamlar sadece bioware e 896 milyon dolar verdiler önümüzdeki sene swtor,mass effect 2 ,dragon age i çıkartıp kendi darphanelerini kuracaklar
Sosyal ağlarda paylaş

Stratejiye ilk adım attığım oyundu RA1 ve halen en çok sevdiğimdir. RA2'yi oynayınca çok üzülmüştüm ne hale getirmişler diye hiç sevmemiştim RA3'ü de oynamadım ondan sonra. RA serisini kötüye götürdüklerini düşünüyorum. Nerde eski Westwood oyunları dedirtiyor. Aynı şey C&C içinde geçerli.

NFS'nin eski oyunları çok iyiydi sonradan bozuldu bir ara bu sokak yarışları ile ilk oyunlarını çıkardılar adını hatırlamıyorum şimdi o iyiydi ondan sonra gelenler hep onu takip etti üstüne koyamadılar.

Yüzüklerin efendisi hayranıyım ben Battle for middle earthü en az 2 yıl bekledim oyun sitelerinde yazılarım bile vardı o oyun için süper olacak felan diyodum tam bir hayal kırıklığı olmuştu bende çıktığında sadece ismini kullanarak yapılmış bir oyun olduğunu gördüm. LOTR isminide kullanamadı adam gibi EA.

Fifa serisine değinmiyorum bile Fifa 99'dan sonra Fifa oynamadım bile o hale geldi oyun.

Ea bariz şekilde oyunları daha da kötü hale getiriyor ve daha çok yeni yetme oyunculara yöneliyor o yüzden herkese hitap edecek bir firma görünümünde çıktı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...