Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

eu2 ve saldırı - başkent alma

WhiteDagger

Öne çıkan mesajlar

şimcik bildikleri paylaşıyım

Öncelikle Koloni olaylarına fazla vasıl değilim hem sevmiyorum hem üşeniyorum yapmaya, ben hep küçük güçlü birleşik kara devletlerini sevdiğimden parça parça açmıyor beni ama şöyle ki sırf tarde post açarak bir yeri koloni yapman mümkün değil tabii ki. Trade post açtırmanın sana direk bir yararı yok sanıyorsam. Sadece halkı, yerlileri gelişine hazırlıyorsun. Yani koloniye çevirme yüzden artıyor. Koloni olabilmesi direk settler yollaman lazım ve sanırırm 1000 kişiye (ya da kaçtı hatırlamıyorum yazıyor orada zaten ulaşınca ) city oluyor ve artık senin bir province in sayılıyor.

Açılmama olaylarına gelirsek, zaten bir pagan devletin başkentine girersen tüm toprakları açılıyor, sen Inca ve aztec leri ele geçirene rağmen dahala beyaz yerler kaldıysa bunlar tarihi+ekonomik+kültiri değeri olmayan yerler demek olabilir. Oyun tüm dünyanın önemli yerlerini birleştirmiş- yani tüm dünya yok, bazı yerler hiç açılmıyor diye bilir efe.

Şimdi saldırıyı yapan yerliler olduğuna göre evet onları ortatdn kaldırırsan kolonilere saldırı olmaz. Zaten adamların ne kadar saldırgan oldukalrı yazıyor ona dikkat edersen daha uyumlu topraklara koloni kurmak akılıca olabilir. ama velhasıl yerlileri orduyla ortadan kaldırlıp kaldırmadığını bilmiyorum. Şahsen denmedim-keza hiç koloni devletleriyle oynamadığıdan ihtiyaçda duymadım merak etmedim. Bir kere ispanya ile oynamıştım onda da tamamıyla land e gitmiştim :) Aust ile (gimli oynyordu onu da) kapışma noktasına gelmiştik :). İngiltere de fransayı dize gitirmişti ve avrupaya dalmıştı çok ilginç bir oyundu :) Bir de ingiltere benim müttefiğimdi

devam edemedik tabii

iyi eğlenciler[signature][hline]Profesyonel Öğrenci

[Bu mesaj Golge-i_Khan tarafından 02 Haziran 2004 06:51 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Eagle sorunun cevabı daha önce senin burda verdiğin adreste mevcut, oralar oyunda zaten yok;

[signature][hline]karakedi, 30 Mayıs 2004 14:28 tarihinde demiş ki:
hayatınızı paylaşmak, sohbet etmek istiyorsanız her akıllı insan gibi forumları kullanın. bir kaç yıl sonra geçmişe bakıp vay be geçmişte bunları yaşamıştık deme şansınız olur.

Sosyal ağlarda paylaş

hehe oraları adam yerine koymamışlar :p[signature][hline]karakedi, 30 Mayıs 2004 14:28 tarihinde demiş ki:
hayatınızı paylaşmak, sohbet etmek istiyorsanız her akıllı insan gibi forumları kullanın. bir kaç yıl sonra geçmişe bakıp vay be geçmişte bunları yaşamıştık deme şansınız olur.
Sosyal ağlarda paylaş

oraların oyunda olmamasının mantıklı açıklaması şu: 1819'dan önce keşfedilemedi o alanlar, sibirya, ortabatı, orta afrika, sahra, amazon gibi alanlar var. paradox'un victoria adlı oyununa bakarsan (1836-1920) orada bunların hepsi keşfedilmiştir..[signature][hline]Where life had no value, death sometimes had its price. That is why the bounty killers appeared.
Sosyal ağlarda paylaş

ya ben oyunda para kazanamiyorum
merchantler hep geberio bisey oluo
hazineden para cekmek zorunda kálioyorum o zamanda enflasyon artio
bide bikac postta okudum teknolojileri cok hizli artmisti
ben de teknoloji hangi irkla baslarsam basllim asiri yavas gidio
msl trade 1 i buldum 10 sene icinde sonra trade 2 50 senede bulunur diyor
vede 20 sene sonunda abartisiz butun ulkelerle iliskilerin -200 idi
senede 1 diplomat gelio duzeltemiomda iliskileri
diplomatla biseyler yollamak disinda iliskileri duzeltmenin yolu nedir?[signature][hline]UYKUM VAR!
Sosyal ağlarda paylaş

ben osmanlı yım çok yawaş teknoloji atlıorum. enflasyon savaş çıkınca yusde 18 lere cıktı ( moskova ile litvanya ya karsı altın ordu ben akkoyunlu bi de bi devlet kapıştık ) ekonomim tamamen çöktü borcu bile ödeyemedim bankaya bi yerden de rebel ler ayaklanma çıkarıp duruo.
Bi iki bişi sorcam şimdi savaşsız donem gecirsem o sırada para gelse enflasyon düşer mi?
Bi de şu rebel olayına nasıl çözüm bulabilirim sunni lerin oldugu yerlerde bile ayaklanma çıkıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

bende soru soracağım,
1- Misal Dulkadiroğullarının iki toprağı vardı, ikisinide aldım. Bir türlü annex yapamadım. Yani toprakların kontrolü benim elimde ama sahibi dulkadiroğulları. On iki yıl bekledim yinede topraklar benim olmadı.
2- Savaş vergilerini arttırınca enflasyon artıyor, peki oyunun ilerleyen kısımlarında savaş vergisiyle artan enflasyonu 0 lamanın bir yolu var mı?
3- Başka devletlerle yapılan ticaret anlaşmaları ne işe yarıyor, mesela bir devlette ticaret merkezi yok ama onla biz ticaret anlaşması yaparsak ne oluyor?
4- Oyunu patchleyince müzikler gitti bunu halletmenin bir yolu var mı?
5- Oyunun başında herkes ilk seneyi zarar ile mi kapatıyor ?
6- Akkoyunlu devletiyle ilişkilerim +200, bu devleti annexlemek için ne yapmalıyım, bir türlü annex seçeneği çıkmıyor.
7- Maintence level azaltılınca daha az para gidiyor peki bu maintence level olayı askeri nasıl etkiliyor
[Bu mesaj yeahh1986 tarafından 05 Haziran 2004 15:25 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj yeahh1986 tarafından 05 Haziran 2004 15:48 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

abi tutoriali 3 kere oynadim abartisiz
oyun almancaydi buarda patch kurdum oyun komple ingilizce oldu hehe nasil ístir bu :)

bu arda yukardaki yazdiklarim genelde osmanli ile basima geliyor..

20 sene sonra 2 ülke haricinde kalan herkezle -200 relationum vardi
diplomat yollayip hediye vermek disinda nasil gelisiyo iliskiler?
bide müslümanligin gözü kör olsun hic diplomat gelmio savas bile acamiyorum bazen diplomat gelmedigi icin[signature][hline]UYKUM VAR!
Sosyal ağlarda paylaş

diplomat yollayıp hediye vermek dışında başka seçenek yok. royal marriage +15 filan arttırır ama çözüm değil o. osmanlı ile bütün avrupa'ya karşı düşman olacaksın, başka seçenek yok. religion slider'lar da etkiler ilişkileri ama iki taraflı işler bu durum, sadece sana bağlı da değil yani..[signature][hline]Where life had no value, death sometimes had its price. That is why the bounty killers appeared.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...