Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

potansiyel eu2ciler

dark-dr

Öne çıkan mesajlar

yok hoca yok. anlaşmak bir yana unity benim demediğim sözleri bana maleder oldu, tadı kaçtı konuşmanın. 3 paralık oyun için söylemediklerimi söylemiş gibi gösteriyor ki biriniz dahi çıkıp "hayır öyle olmadı" demediniz.

portekiz'i ben mi alsın dedim azmo?

ben erovizyon'u kaç dk izlemişim? 5? 10? unity iki günde toplam kaç dk bekletti rehost ekranlarında insanları? bu beklemelerde ben mi şikayet etmişim yoksa diğer oyuncular mı? "işim gücüm var bekleyemem" mi dedim?

isveç'in gelirine bakın, bir de danimarka'ya? hangisi diğerini 2,5 katına katlıyor? hangisi multi deneyimi olmayan insan için daha rahat? moğollar mı daha rahat? moğol olsa soulless kaç yılında keşfedeceğiz adamı?

mex'e gelecek eventteki seçenekleri anlatmak suç mu oldu? verdiği toprakları geri alamayacağını söylemek suç mu oldu? hiç konuşmayayım ben, sadece siz istediğiniz zaman save alıp, hızı ayarlayayım. ne de olsa ben dedicated sunucuyum burada oyun oynamıyorum bir taraftan.

oyun zaten yeni başlayanlar için de daha eğlenceli olsun diye yırtınmıyor muyum kendi açımdan? ben mi teknolojisi, gelişimi, geliri bombok ülkeleri tavsiye ediyorum deneyimsiz oyunculara cephem yayılsın diye? kime ne tavsiye etmişim yazın, sonra da bana ne faydası olacak yazın. isveç ya da avrupa'da olunca birisi ne faydası oluyor bana?

omanlı & rusya & avusturya & fransa (bombacı zaten unity'nin ekseninde hareket ediyor ki eyvallah buna karıştığım yok zaten) bir antantmış bilmemneymiş tutturdu, bunlar %30'u mu oyunun? ulan kaç kişi oynuyoruz bir onu yaz, bir de oranla oyuncu sayısına bu dört ülkeyi. 6 kişinin 4'ü yüzde kaçıdır oyuncuların? hepimiz en byük devletleriz zaten, yapay zekayı niye katıyorsun, bize tehdit mi teşkil ediyor? dünyanın gelirinin neredeyse %90'ı bize ait yahu!

"Sen mükemmel bir zafer istedin eh olmadı tabi"

neymiş o zafer? laf var da örnekleme yok. açın save dosyasını, f6'dan ledger'daki history bölümünden bakıp yazın benim emellerim neymiş. yalana dolana kaçacaksanız ben kelime kelime yazacağım oradan bakıp.

"Daha ilk harita istediğimde vermediğin zaman kesin emin oldum"

niye veriyorum ki? harita dediğin bir kere keşfediliyor, alliance dediğin 10 yıldan sonrası belirsiz bir olay. ben veririm haritayı ally olursun, 10 yılsonra başkasıyla ally olur ona verirsin haritayı. bu kadar saf, bu kadar oyunu bilmiyormuş hallerine girmiyor musunuz aklım almıyor. azmo yeni diyelim ona anlattım da sen mesela oyunu oynamışsın bu kadar, bunu düşünememene imkan yok. ispanya ki tek avantajı haritayı erken öğrenebilmek, başka nedir ki avantajım?

tamam tartıştık, oyunla ilgili filan dedik ama sizizn sözlerimi çarpıtmanız, unity beni quote'larken quote'da "azmo'ya ben portekiz önermedim" yazdığı halde hemen altına "azmo'ya portekiz kakaladın" demesi sabrımı taşırdı. herkes okuduğu halde kimse de gerçekte ne söylendiğini anlatmamış.

üzüldüm doğrusu, söylediğim sözün de itibarını sıfır olarak alıyorsanız..[signature][hline]Where life had no value, death sometimes had its price..
Sosyal ağlarda paylaş

beni quote'lamış:
"ben işssiz güçsüzüm bişi demem ama insanların işi gücü var yani.."

sonra kendi altına yazmış:
"isin gucun varsa da oyunu oynama."

tartışmıyorum bu noktadan sonra hiçbişi, ne halt yerseniz yiyin artık newbie mi kafalarsınız world domination mı yaparsınız. ben sadece azmo'nun sorularına cevap vereceğim, herkes kendi kıçını kurtarsın. hümanist takılanlar sorusunu cevaplar artık danimarka'nın ya da moğolların..[signature][hline]Where life had no value, death sometimes had its price..
Sosyal ağlarda paylaş

eheh iste basligi ne guzel secmisim be, `potansiyel` eu2ciler.
3 tane eucu vardi, butun paticik eucu oldu, baya `potansiyel` varmis harbiden.
server isine gelince, ben buralardayim hep ogleden sonra ama geceye kalamiyorum maalesef, cok erken kalkmam lazim sabahlari, yolum uzun, kahvalti eden bi insanim, uyumasam zaten muhabbet ve sosyallesme olmadigindan is gucu cok sikici ve depresif geciyor, yapacak bisey yok, zira bi sure boyle devam etmek mecburiyetindeyim. ben de tek basima eu2 oynuyorum burada, cherokee oldum wc yapmaya calisiyorum su anda; ama zamanin yetmesi acisindan imkansiz sanirim ehueh.
bi de cok boktan bi olay farkettim, annexationlardaki +1 stab olayini kaldirmis serefsizler, eskiden o sayede stab sorun olmuyordu. su anda 350 provinslik bir ulkeyle -2 stab yiyince durumu eski haline getirmek, eger bir de innovative vs. iseniz sliderin sonuna kadar getirip ayda yuzlerce gold dayasaniz bile 40 sene suruyor. cok kotu olmus cok.

[Bu mesaj dark-dr tarafından 18 Mayıs 2004 16:46 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Bu dünyayı paylaştık olayını anlamıyorum ben
savaşırsın alırsın kardeşim
Unity nin biz oyunun %30 unu oluşturuyoruz lafını da aynen kendisine idare ediyorum + OHA YUH diye de ekliyorum

Ya unity nası savunuosun asyadan ülke seçmenin zevkini?! Adam yeni başlamış oynamaya adamakıllı. 1- avrupayı görene kadar yıllar saatlar oyunlar geçecek adam bi tad alamayacak 2- mutlaka teknolojik açıdan geri kalacak ve diğer oyunculardan her zaman güçsüz olacak. Seninse tek önerdiğin "beraber irana dalarız" bu nedir nası bi mantıktır? Adam tabiiiki avrupadan adam gibi bi devlet seçecek nesi garip bunun?

Keşke peter ebbesen's age of yapsaydık da bi tane de iranı oynayan adam olsaydı. O zaman asyadan oyuncu olurdu işte.

Bu kadar tartışma yapmak da manasız. Ben dün o kadar saatimi harcadım bi hiç için burda sesimi çıkartmıyorum. Siz hala işin lagasında lugasındasınız.

Portekize lamer ırk diyen varlığı da kınıyorum burdan. OYnadığım birçok oyunda ispanya ve ingiltereyle başa çıkabilen tek ülkeydi portekiz. Herhalde pek oynamadın portekizle unity kardeş.

en başta da belirttiğim gibi. Europa ekonomi olduğu kadar savaş oyunu da. Bunu atlıyoruz. Landan da oynamışlığım var hızlı hızlı. Biz savaş mantığını oturtamadığımızdan, aynen burda olduğu gibi, 100 yılı savaşsız geçirdiğimizi hatılrıyorum. Oysa düşünsenize o zaman avrupadaki siyasi dinamiği. Saçmalık.

Oyun bu şekilde giderse dünyanın taksiminden öte bişey olmayacak. Alacak boşta alan kalmayınca da ancak insanlar birbirine girecek. MAp paintinge sonuna kadar karşıyım. Bu şekilde en fazla 1 büyük savaş olur ve o savaşın sonunda da bir kazanan olur. Oyun için çok bekleriz ve erken biter.

Zevksiz[signature][hline]Volfied, 04 May 2003 08:18 tarihinde demiş ki:
A mug of ale, and a fine tale!
Gimli yönetti
Sosyal ağlarda paylaş

abicim o zaman ben oynamiyorum bu partilerde.

200 yil sonra olacak karsilasmalarin kasilmasini taaa simdiden yapamam.

savasirsin alirsin. kardesim anlastik aldik. var mi ? ha biz paylastik 3 kisi ? eeeee ne olacak siz istemiyosunuz diye paylasmiycak miyiz ?

asyadan ulke secmenin zevkini, adami herkesin ortasinda 4 eyaletlik danimarkaya tikmanin zevki nasi savunuluyosa aynen oyle savunuyorum. hem savunsam ne olacak savunmasam ne olacak neticede adam kendi istedigini secer. human rakibi yok tek yakinindaki adam destekcisi, iran hindistan orta asya cin adama kalmis rahat rahat oynicak. bana destek cikan bir olsa da ben oynasam keske fantazisiini yapsam.

portekizle de bol bol oynadim ben bu halti anlamiyorum herkes nasi tespit ediyor kimin neyi ne kadar oynadigini.

ingilterenin yaninda portekize dupeduz bok yemek duser. newbi adama daha guclu ulkenin verilmesi gerekir, tecrubeli adam bu konuda gereken ozveriyi gostermelidir.

bi yandan herkes kendine yok efendim savasan istedigini alir, ote yandan anlasma yapmayin kardesim. eeeee abi ? ne istiyosaniz onu soyleyin de onu yapalim ? diplomasiyi de bi tarafimiza sokariz.

"..........Oyun bu şekilde giderse dünyanın taksiminden öte bişey olmayacak. Alacak boşta alan kalmayınca da ancak insanlar birbirine girecek. MAp paintinge sonuna kadar karşıyım. Bu şekilde en fazla 1 büyük savaş olur ve o savaşın sonunda da bir kazanan olur. Oyun için çok bekleriz ve erken biter. ............"

abi senin arzun bu idiyse bastan soyleseydin de ben oyuna hic girmeyeydim. madem oyle starcraft oynayalim daha cabuk bitiririz. senin arzun keyif almak mi bismillah demeden kafa kafaya vurmak mi.

abi bi de cikip 'o zamanki avrupadaki siyasi dinamik, yok habsburg yok abzuritittinli' muhabbeti yapmayin. oyun bu. tarihe gore oyniycaksaniz NIYE oynuyosunuz oyunu ya ? gidin tarih belgeseli izleyin yorulmazsiniz.

bi de sam oyunu yeni baslayanlar icin eglenceli yapiyorum cart curt diyosun, yaptigin bu degil arkadasim. dakka basi millete karisip oraya buraya yonlendiriyosun. yok isvece saldirmayin onu yapmayin bunu yapmayin.

azmoya portekizi onermedin, e hadi baskasi onerdi. tamam o zaman biz hataliydik hic karismiyosun hersey gulluk gulistanlik. kimseye onu yapmayin bunu almayin minor mu olunur asya mi alinir birakin isveci access vermeyin demedin, portekiz muhabbeti de cikinca susun lan diye unlemli bagirmalardan capsloklardan inmedin, bunlar da halusinasyondu.

gec abi vazgectim ben[signature][hline].~:&:* Let the sunshine in *:&:~.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 18 Mayıs 2004 16:23 tarihinde demiş ki:
ben erovizyon'u kaç dk izlemişim? 5? 10? unity iki günde toplam kaç dk bekletti rehost ekranlarında insanları? bu beklemelerde ben mi şikayet etmişim yoksa diğer oyuncular mı? "işim gücüm var bekleyemem" mi dedim?

kac dakka etmis abicim ? nasi neyi abartiyosun herkes ne kadar dusup geldiyse ben de o kadar dusup geldim.

said:

isveç'in gelirine bakın, bir de danimarka'ya? hangisi diğerini 2,5 katına katlıyor? hangisi multi deneyimi olmayan insan için daha rahat? moğollar mı daha rahat? moğol olsa soulless kaç yılında keşfedeceğiz adamı?

eet verelim newbieyi isvece ya da danimarkaya, zengin zengin dayak yesin rusyayla avusturyadan ne guzel.

zaten soulless mogol olup da millet kesfedip dideklenebilsin diye degil, rahat rahat oyuna multiplayer ortaminda alismak icin mogol olacakti. sen kostek olmasaydin.

said:

mex'e gelecek eventteki seçenekleri anlatmak suç mu oldu? verdiği toprakları geri alamayacağını söylemek suç mu oldu? hiç konuşmayayım ben, sadece siz istediğiniz zaman save alıp, hızı ayarlayayım. ne de olsa ben dedicated sunucuyum burada oyun oynamıyorum bir taraftan.

sen mexe gelecekteki eventi anlatmiyorsun arkadasim. sen mexe 'bak sunu sunu eventle alacagim sakin geri almaya kalkma ha papaz oluruz, simdiden kendini buna alistir' diyorsun. ha bunu dupeduz demek var bir de 'gelecekteki olayi anlatiyorum' seklinde olayi masumane hale sokmak var.

diyolar 'unitiy yayildi baya' basliyosun o yayilmak mi ki soyle boyle. basliyosun yok iste soyle gucluyum boyle alirim 100 asker basarim bombaci tarumar olursun.

abi ben boyle ortamda oynamam be ? ben turnuva yapip gerilmeye gelmedim sakin sakin yanar doner oynamaya geldim. boyle gerilcek olsam giderim bi bilardo salonuna hesabina oyun oynarim bari.

said:
omanlı & rusya & avusturya & fransa (bombacı zaten unity'nin ekseninde hareket ediyor ki eyvallah buna karıştığım yok zaten) bir antantmış bilmemneymiş tutturdu, bunlar %30'u mu oyunun? ulan kaç kişi oynuyoruz bir onu yaz, bir de oranla oyuncu sayısına bu dört ülkeyi. 6 kişinin 4'ü yüzde kaçıdır oyuncuların? hepimiz en byük devletleriz zaten, yapay zekayı niye katıyorsun, bize tehdit mi teşkil ediyor? dünyanın gelirinin neredeyse %90'ı bize ait yahu!

aha bu. dunya gelirinin yuzde 90 i bize ait attirbut zattiribut. ne antantli ne anlasmasi. anlastik kardesim var mi ? nedir bunda bu kadar sorun ? 3 kisi oyuna 6 kisi girince oyuncularin yuzde 30 unu degil yuzde ELLISINI olusturuyor. yanlis mi yapmisim hesabi. daha dun gece 7 olduk. DOKUZ kisi oynamadan da evet, oynayan oyuncularin yuzde 30 u oluyor.

niye bunu vurguladim ? sunun icin vurguladim. HEPIMIZ bireysel secme hakkina sahip insanlariz. OZGUR irademiz var, ve 6 oyunculu oyunda uc kisi anlasmis kendi arasinda, sen diyosun hala olur mu olmaz mi. olmus iste ?

madem boyle olmayacak soyle olmayacak muhabbeti olacakti, bastan burada tartisip kurallar oturtulsaydi ona gore girmek isteyen oyuna girseydi kardesim ?

said:

neymiş o zafer? laf var da örnekleme yok. açın save dosyasını, f6'dan ledger'daki history bölümünden bakıp yazın benim emellerim neymiş. yalana dolana kaçacaksanız ben kelime kelime yazacağım oradan bakıp.

acarim bakarim ve orada sunu gorurum ki sam daha oyunun ilk ceyreginde basliyor vidi vidiya "ee unity dogu taraflarina karismayacagim sana biraktim". e abi lutfen birak be ? 1492 dunyasinin soylu politika yapicisi tesekkur ederiz.

said:
ispanya ki tek avantajı haritayı erken öğrenebilmek, başka nedir ki avantajım?

oyunda 100 askeri bi anda basarim dumduz ederim, daha biraz once 2 post otede yok soyle zenginim vs diyen ben miydim ? simdi tek avantajin mapi erken ogrenmekse iyiymis.

tamam abi uzatmaya gerek yok, oyle onu secmeyin su mu yapilir boyle yapmayin soyle etmeyin onu almayin bunu seedin seklinde tahakkum altinda oyun oynanmaz, en azindan ben tahammul edemem. yeterince kalabalik bir grup da olustu, artik cekecek adam da olur oyun icinde onu yapma sunu yap birakin onu soyle yapin muhabbetini, ben kotor ya da ufo aftermath oynayacagim.[signature][hline].~:&:* Let the sunshine in *:&:~.
Sosyal ağlarda paylaş

"asyadan ulke secmenin zevkini, adami herkesin ortasinda 4 eyaletlik danimarkaya tikmanin zevki nasi savunuluyosa aynen oyle savunuyorum. hem savunsam ne olacak savunmasam ne olacak neticede adam kendi istedigini secer. human rakibi yok tek yakinindaki adam destekcisi, iran hindistan orta asya cin adama kalmis rahat rahat oynicak. bana destek cikan bir olsa da ben oynasam keske fantazisiini yapsam. "

E adam single oynasın daha iyi, rahat rahat? Ne gerek var dimi human playerlarla çevrili olmaya? Danimarkanın nesini beğenmedin onu da anlamadım? Danimarka dediğin naval devlet. Nereye tıkılıyo adam? Hem danimarkanın neresi 4 province? Olabilecek en stratejik yerde adam. AI ya karşı savaşacaksan tek işin ai la olacaksa ben niye multi yapayım ki?

"portekizle de bol bol oynadim ben bu halti anlamiyorum herkes nasi tespit ediyor kimin neyi ne kadar oynadigini.

ingilterenin yaninda portekize dupeduz bok yemek duser. newbi adama daha guclu ulkenin verilmesi gerekir, tecrubeli adam bu konuda gereken ozveriyi gostermelidir
"

Şu sözlerinden tespit ediyorum ne kadar ne oynadığını. Portekizin niye güçlü olduğunu oturup anlatmayacam şimdi burda. İspnya nasıl 1600 ün ortalarına kadar güçlü kalıyorsa portekizin de ondan bi farkı yok. Ki zaten, portekizle oynamayı düşünüyorum. Newbi adama güçlü ülkenin verilmesi gerekir. Eyvallah doğrudur. Asyadan vereceğin devletin nesi güçlü olacak onu da izah et? Hepsi birbirinden minor bi sürü devlet. Hepsi low tech. Ee? Zaten low techde ülke yönetmek yeterince zor bunu newbie nası yapacak?

"bi yandan herkes kendine yok efendim savasan istedigini alir, ote yandan anlasma yapmayin kardesim. eeeee abi ? ne istiyosaniz onu soyleyin de onu yapalim ? diplomasiyi de bi tarafimiza sokariz."

Sıkıldım ben sizin chat kavgalarınızdan. Sam bişey söylüyor sen yetiştiriorsun. Sen bişey söylüyosun sam yetiştirior. Öyle diplomasi mi olur anasını satıyım. oyun içi olsa diplomasi hadi anlarım. Biri der "oyuncuyu kekleme", diğeri der "yalan atma".. Sidik yarıştırır gibi

"abi senin arzun bu idiyse bastan soyleseydin de ben oyuna hic girmeyeydim. madem oyle starcraft oynayalim daha cabuk bitiririz. senin arzun keyif almak mi bismillah demeden kafa kafaya vurmak mi. "

Savaş yapınca oyun bitecek mantığına sahipsin görüldüğü üzere. Ben de bunun yanlış olduğunu anlatmaya çalıştım zaten yukarda. Euroıpanın ekonomik olduğu kadar bi savaş oyunu da olduğnuu söylüyorum. Ve böyle gidersek oyunun tek büyük bi savaşta biteceğini de tekrarlıyorum.[signature][hline]Volfied, 04 May 2003 08:18 tarihinde demiş ki:
A mug of ale, and a fine tale!
Gimli yönetti
Sosyal ağlarda paylaş

ehe sizin oyun partisine benim gibi bi adam lazım, bilumum geyik ve umulmadık hamlelerle bu kadar derin düşünmenizin önüne geçecek bişe yani :)

yoksa bu oyun sizi yutacak bu gidişle :p[signature][hline]He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

"kac dakka etmis abicim ? nasi neyi abartiyosun herkes ne kadar dusup geldiyse ben de o kadar dusup geldim."

rehost olmuş. herkes gelmiş sen hariç. save yükleniyor bitiyor herkeste, sen yoksun. bekliyoruz bekliyoruz sonra insanlar sıkılıyor "harasslayın adamı" diyor. icq'dan mesaj atıyorum. sonra sen geliyorsun "forumda şöyle böyle destan yazdım" diyorsun. e o destanı sonra yazıver, 5 kişi seni beklerken değil..

isveç nasıl dayak yiyor avusturya'dan? coğrafya kavramı da kayboldu sende hepten. alır danimarka'yı, kuzey almanya'yı canavar gibi olur. teknolojisi de rusya'ya basar, rusya başedemez öyle. hem soul rahat ülke istedi, isveç'e dokunmazsa rusya ölür mü rusya'nın sahibi? dünyanın yarısı rusya'nın be!

mex'e eventi anlattım, sonra sen "verdiği gibi alır" deyince o havalar girdi. ben de "hayır geri vermem" dedim. söz çarpıtmanın da bir sınırı olsun..

"diyolar 'unitiy yayildi baya' basliyosun o yayilmak mi ki soyle boyle. basliyosun yok iste soyle gucluyum boyle alirim 100 asker basarim bombaci tarumar olursun."

şaka da yapmayacağız, gerilelim de tungsten kablo olalım hepimiz..

"3 kisi oyuna 6 kisi girince oyuncularin yuzde 30 unu degil yuzde ELLISINI olusturuyor"

avusturya & osmanlı & rusya & fransa = 3? 4'ün 6'ya oranı %50?

"acarim bakarim ve orada sunu gorurum ki sam daha oyunun ilk ceyreginde basliyor vidi vidiya "ee unity dogu taraflarina karismayacagim sana biraktim". e abi lutfen birak be ? 1492 dunyasinin soylu politika yapicisi tesekkur ederiz."

sen bu oyunu cooperative serious sam sandın galiba? senin dark'la yaptığın brandenbur & magdeburg versus dünya oynamıyoruz burada bilmem farkına vardın mı?

oyunda erken map açan erken zengin olur, erken zengin olan da en çok askeri basar. map'i ilk açıp prestijiyle mi yetineyim? hatta hepinize vereyim map'i nasılsa yapay zekayım ben, size yardım akıtmakla yükümlüyüm..

inanılmaz birşey ya, sanki millet isveç, portekiz alınca benim oyunum çoşacak. unity'nin öngördüğü gibi dönmezse dünya düzeni insanların keyfi bozulacak. sen anlaşma yapıyorsun, ben de bozmaya çalışıyorum işte. benim anlaşmamı da sen bozmaya çalışıyorsun. newbie kafalamadan yapın ittifak ne yapacaksanız..

ekleme: ben kimseye karışmayacağım ama powerplay'in dozuna bakıp kendiminkini ayarlarım. osmanlı'yla hindistan'a dayanırken orasının ispanyol toprağı olp olmadığına dikkat edersiniz.. ;)

ekleme 2: karışmamak alliance'a nifak sokmamak filan değil, istediğim ittifakı yapar istediğime nifak sokarım unity'nin yaptığı gibi. beğenmiyorsanız oyun içinde ültimatom verir, tınmazsam da hesaplaşırsınız olmazsa..[signature][hline]Where life had no value, death sometimes had its price..

[Bu mesaj Sam tarafından 18 Mayıs 2004 19:38 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 18 Mayıs 2004 19:29 tarihinde demiş ki:
rehost olmuş. herkes gelmiş sen hariç. save yükleniyor bitiyor herkeste, sen yoksun. bekliyoruz bekliyoruz sonra insanlar sıkılıyor "harasslayın adamı" diyor. icq'dan mesaj atıyorum. sonra sen geliyorsun "forumda şöyle böyle destan yazdım" diyorsun. e o destanı sonra yazıver, 5 kişi seni beklerken değil..

ayni sey herkese oluyor abartma. foruma attigim post da 1 sefer oldu onda da birisi saglam dusmustu. tuvalete gidince paus koyuyorsunuz biz cay koyuyoruz 2 sefer yemek isitiyoruz kapiya bakip geliyoruz yine de pauslamiyoruz.

said:

mex'e eventi anlattım, sonra sen "verdiği gibi alır" deyince o havalar girdi. ben de "hayır geri vermem" dedim. söz çarpıtmanın da bir sınırı olsun..

sor bakalim mexe verdigi gibi alir diyince mi vermis o karari ya da hollandan hakkinda bastan ne dusunuyormus.

said:

şaka da yapmayacağız, gerilelim de tungsten kablo olalım hepimiz..

eet abi her bi laf soylendiginde otomatik gelen sakalar makineli tufek gibi salise sekmiyor yasasin.

said:

avusturya & osmanlı & rusya & fransa = 3? 4'ün 6'ya oranı %50?

bu ne abi ? daha da yuksekmis demek ki ne guzel 4 kisi bisey yapmak istiyormus sen hala yapmayin diye kastiriyormussun.

said:

sen bu oyunu cooperative serious sam sandın galiba? senin dark'la yaptığın brandenbur & magdeburg versus dünya oynamıyoruz burada bilmem farkına vardın mı?

silmarillion sam da olsa ne yaparsan yap, ama surekli basimizin etini yeme onu yap bunu yap deme. ha bir de tek ulkeyle nasi yetisiyosun TUM DUNYAYA onu da anlayamadim gerci.

said:

inanılmaz birşey ya, sanki millet isveç, portekiz alınca benim oyunum çoşacak. unity'nin öngördüğü gibi dönmezse dünya düzeni insanların keyfi bozulacak. sen anlaşma yapıyorsun, ben de bozmaya çalışıyorum işte. benim anlaşmamı da sen bozmaya çalışıyorsun. newbie kafalamadan yapın ittifak ne yapacaksanız..

kardesim durum tam tersi. resmen projeksiyon yapmissin. BIZ 4 KISI kendi aramizda anlasmisiz, senin hosuna gitmemis, unitynin ongordugu gibiymis hede. sor bakalim wanda zorla mi kabul ettirmisim litvanyayi astrahani paylasmayi ya da mexle ben onu beynini bulandirip cocuk gibi kandirip mi venediklke macaristani ayarlamisiz. dalga mi geciyorsun benle senin istedigin gibi donuyor dunya diyip cocuk mu bu adamlar da bunlari ben kandirayim. hangisi newbi ?[signature][hline].~:&:* Let the sunshine in *:&:~.
Sosyal ağlarda paylaş

wanderer beni diyeceklerim bitti unity'e, biraz da sana saydırayım.. :-p

danimarka isveç'ten iyi dedin de dün, bunun üzerine açtım save'i baktım comparison table'a, danimarka'nın geliri 10, isveç'in 25. danimarka'nın sadece scandinavian culture'u var, isveç'in hem scandinavian hem ugric. (ugric finlandiya ve bazı teuton provları) isveç'in ileride çok güzel event'leri var sonra paradox'un isveç şirketi olması nedeniyle, kuzey almanya'ya da yayılabiliyor zaten denmark'ı 2-3 savaşta annex edersin. danimarka grand campaign deseniz hadi neyse de yıl olmuş 1536, bundan sonra isveç'in borusu öter..

ama sen finlandiya'yı kapma hesabıyla soul'u kafaladın danimarka daha güzel diye.. ;)[signature][hline]Where life had no value, death sometimes had its price..
Sosyal ağlarda paylaş

wand ben de kafalasam newbie'leri ben de susun derdim tabii, bu senin olayın "çekmeyin gardaşım çekmeyinnnn"hesabı oldu.. :-p

birazdan açıyorum sunucuyu ve ip atacağım icq'dan size. yarın da 19 mayıs olduğundan kimsenin işi gücü yoktur herhalde. gelmeyen olsa da 6 kişiyi bulursak başlarız..[signature][hline]Where life had no value, death sometimes had its price..
Sosyal ağlarda paylaş

evet 24 kişilik oyun açmış bulunmaktayız 10 kişiyiz, acayip kızışacak gibi gözüküyor, en azından keyifli oalcağı belirgin. Beklemedeyiz son elemanı...

Bu arada ülke seçiminde yorumlara bile yasak getirilmiştir :)
bazı oyuncuların ruh sağlığının korunması açısından heheh

kadere bakın ki ben portekiz sam avusturya oldu şimsi event bekleyecez hehehe[signature][hline]sonunda yeniledim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...