Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

potansiyel eu2ciler

dark-dr

Öne çıkan mesajlar

Allah iyiligini versin rose , kizdi dedigi film izliyordu rusyadan geriye birkac eyalet kaldigi sirada , ben sikildiysan cik dedim hani azmodainin falan israriyla oynuyordur belki diye biride yardim teklif etti ki ulkesini savunmasi icin , muttefik olarak..
heheh rose sen gel novgorod u alirsin gelecek sefer hehe[signature][hline]Either kill me or take me as I am, I'll be damned if I ever change

Sosyal ağlarda paylaş

yaw 1500 senesinde glastnost perestroika demişiz vermişiz novgoroda bağımsızlığını, sırada bi ton yer daha var bağımsızlığını kazanacak, siz bana batırdın rusyayı diyosunuz, daha ne olsun rusya rusya olalı 500 sene önceden ileriyi gören bir lider kazanmış fodepar ile önüne geçecek şimdiki amerikanın ama siz beni anlamadınız...

ne olmuş yani ordaki insanlar da rusya rusya diye kıçı başı tutmayan bir ülkede sürekli cepheden cepheye koşturacaklarına olsalar şöle şimdiki gibi ufak ufak bağımsız ülkeler de mümkünse birbirlerini yeseler? belki tarih öyle olmalıydı? kitaplarda yazanı uygulamak zorunda mıyız? madem öyle ingiltere niye yardım eli uzatıyo rusyaya, tarihin hangi döneminde olmuş böle bişe

ya bi de ben novgorod şehrini bi ayrı seviyorum, bilen bilir, atalarım kırcaali'den gelmiş ama oraya da sanırım rusyadan gitmişler bana öyle geliyo, kanımda öyle bir titreşim seziyorum, ya da akdeniz anemisi olduğum için öyledir bilemiyorum

*!fırk*[signature][hline]He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

Faerdun sana mother russia'yı nasıl bağımsızlığına kavuşturacağını öğretebilirim istersen, benden daha iyi kimse yapamaz bunu, aklında olsun ihtiyacın olduğu zaman her zaman yardımcı olurum sakın çekinme e mi ;)[signature][hline]He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you.
- Friedrich Nietzsche

[Bu mesaj BlackRose tarafından 23 Mayıs 2004 01:05 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

yok ben bu oyunu ilk cikgitinda aldim,o zaman bu zaman az bucuk bisiler ogrendim ama burada o kadar cok konusmussunuz ki hiçbirşey bilmedigim kanısına vardım.

Blackroz ben rusya yi pek sevmem gerçi orada savaslar hep kısın ortasında oluyor ordular dökülüyor felan,ama rusya iken nasil para kazanabilirz adam gibi,nasil her ay -2gp yemeyiz anlatabilirsen sevinirim :-)[signature][hline]No time for tears
No time to run and hide
No time to be afraid of fear
I keep no time to cry

Sosyal ağlarda paylaş

valla o kadar gırgır şamata içinde bile para sıkıntısı çekmedim rusyayla, hatta sorabilirsin diğer oyuncular da şahit bir ara 10k falan goldum vardı :p[signature][hline]He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BlackRose, 23 Mayıs 2004 01:58 tarihinde demiş ki:
valla o kadar gırgır şamata içinde bile para sıkıntısı çekmedim rusyayla, hatta sorabilirsin diğer oyuncular da şahit bir ara 10k falan goldum vardı :p

Evet ben sahidim , 10k parasi vardi.

*!şıracı şıracı sırıtır :D*[signature][hline]Either kill me or take me as I am, I'll be damned if I ever change

[Bu mesaj Soulless tarafından 23 Mayıs 2004 04:22 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar büyük bir tüyo geliyo derin nefes alın;

eğer kafadan çatur çutur puan alıp üst sıralara tırmanmak istiyorsanız birkaç bölgenize bağımsızlıklarını verin ve direk oralara savaş ilan edip dalın, illa ki alıyosunuz yine, tonla puan da geliyo, bu arada stabilitye de dikkat edin sadece ona abanın bu süreler içinde ki ülkenin diğer bölgelerinde noliyo lan diye ayaklanmalar çıkmasın

emin olun bu şekilde süfer puan kazanacaksınız, bu taktiği şu anda dünya devletlerinden bazıları uygulamakta benden söylemesi, bkz. ırak, bkz afganistan hatta rus cumhuriyetleri

yannız bir yan etkisi var, böle oscar törenlerinde, bilumum gösteri ve evrensel oluşumlarda size bok atabilirler, elinizdeki güce saygısızlık edebilirler, yımırta yiyebilirsiniz ona göre...

tamam şimdi nefesinizi bırakabilirsiniz[signature][hline]He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

Potansiyel EU2 ci tanımı

her zaman yanında 1 litre içecek taşır. Suya yakındır, elinin altında yağsız çerez, kuruyemiş bulunur. Bisluvi yedekler, soğuk havalar için etrafta bir pelerin, battaniye veya yelek bulundurur.
Oturduğu yer rahattır.
Hesap kitap yaptığı yada notlar aldığı birkaç kağıt daima yanında bulunur. (ben bulundurmayanlardanım :p)

Bidi bidi için önlem geliştirmiştir. Geliştirmediysede beyni bidilerden gelişmiştir.
Uykusuzluğa karşı 3'ü 1 aradadan birkaç doz alabilir.
İşleri birikir, ertesi gün kalktığında yapacağı iş çok olduğundan kimse ona tembel diyemez, hatta işleri yetiştirmek için çok çalıştığından göze bile girebilir.

Bir oyun kurulacağı zaman 120 dk ya kadar bekleme süresi vardır.[signature][hline]sonunda yeniledim.
Sosyal ağlarda paylaş

simdi dier age lerde rusya cok güclü denedim geldim,
ama grand campaign le muscowy ile başlarsan income u bir türlü arttiramadim,senelik değil ayilk income.Yani ya - lerde geziyor ya da çok az bir düzeyde.
parayı ya fetih yaparak kazandim,ya da borç alarak kazanmis gibi oldum euhe[signature][hline]No time for tears
No time to run and hide
No time to be afraid of fear
I keep no time to cry

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Azmodai, 23 Mayıs 2004 17:29 tarihinde demiş ki:
artik guzel 4-5 kisilik grup(lar) olusturup haftada 1-2 gun oynamak icin progrm yapalim baydi cunku.

direk olarak katılıyorum azmoya, 9 10 kişi olursak zaten oyuncular belli 2 kişinin işi çıktı diye o oyuna devam edilmek istenmiyor.

Aslında standartlarımız şöyle olmalı:
Çoklu ortam kuralları
1- 10 kişinin oyun oynadığı bir senaryoda 2, gece çoğunluk sağlandığı takdirde %60 aynı ülkelerle devam edilir.

2- Diplomasi yapmak için oyun durdurulmaz ve diğer oyuncular rahatsız edilmez.
Konuşabilirsiniz tabi zaten çok kişiyle oynamanın zevki burdan da geçiyor ama bu iş için özel konuşmak gerekir, bunun içinde önce "None" ile seçili herkes 0lanır. Sonra konuşacağımız 1,2 veya 3 kişinin ülkesine tıklanarak yazı yazılır.

3- Sürekli yazılar yazarak ekranı kaplamak ve oyuncuları rahatsız etmek yasaktır. İlkinde uyarı ikincisinde oyunu kuran kişinin bu şahsı oyundan atması ile cezalandırılır.

4- Erken toplanıldığında oyunların başlaması kastığından, herkes kendi saatlerini dürüstçe belirtmeli diğerlerini bekletmemelidir.

5- Ülke seçiminde yönlendirici olmaktan çok soru giderici olmalı, "bak bu sana zor batırırsın" "yok şunu seç" gibi söylemlerle oyuncu yönlendirilmemelidir.
Tamam tüm deneyimlilerin güçlü ülkeleri paylaşması dengesiz gibi gözüksede isteyen istediğini seçmelidir.

6- Oyunda her anlaşmazlıkta veya çıkara aykırı durumlarda oyunu durdurup yada oyun devam ederken kendine 3 -5 müttefik bulmaya çalışmak yasaktır.
Ama ortada ortak çıkar zedelenmesi varsa oyuncular kendini belli eder zaten.

7- Şuraya saldırma tarihe uymuyor, bak buda olmuyor gibi fantastik ve ütopik düşünce ve oyun tarzı tamamen oyunun zevkine limon sıktığı gibi gereksiz tartışmalara ve baş ağrılarına sebep olmaktadır.

8- oyunu oynarken takma isimleri kral veya lordmuş gibi kullanarak diğerlerine öyle hitap etmek keyif getireceği gibi oyuncuyuda havaya sokacaktır.

9- Bir ülkenin yeni bir oyuncu tarafından batırılması kimsenin derdi değildir, adam onu oynayarak öğrenecektir ve aman sen şınu seçki sonra B kişisi gelirse onu oynasın mantığı yanlıştır.

10- Oyunlar oynanacağı zaman herkes gelmeli ve oyun başlamalıdır. Oyunun ülke seçim kısmında ki kalış süresi uzadıkça işler arapsaçına dönebilmektedir!

11- Unutulmamalıdır ki bu bir oyundur, bu yüzden kimseyi kızdırmamalı, üzmememlidir diğer oyuncular. Turnuva değildir, hırs yapmak için turnuvaların beklenmesi rica olunur.

12- Her oyun gecesi sonrasında buraya daha önceki o dünya savaşlı oyunumuzda ki gibi gündelikler yazılması şart değildir ama yapılırsa keyifi arttıracağı gibi yeni oyuncular çekebilecektir.

Lord Meximus Evrekaus[signature][hline]sonunda yeniledim.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BlackRose, 23 Mayıs 2004 10:35 tarihinde demiş ki:
arkadaşlar büyük bir tüyo geliyo derin nefes alın;

eğer kafadan çatur çutur puan alıp üst sıralara tırmanmak istiyorsanız birkaç bölgenize bağımsızlıklarını verin ve direk oralara savaş ilan edip dalın, illa ki alıyosunuz yine, tonla puan da geliyo, bu arada stabilitye de dikkat edin sadece ona abanın bu süreler içinde ki ülkenin diğer bölgelerinde noliyo lan diye ayaklanmalar çıkmasın

emin olun bu şekilde süfer puan kazanacaksınız, bu taktiği şu anda dünya devletlerinden bazıları uygulamakta benden söylemesi, bkz. ırak, bkz afganistan hatta rus cumhuriyetleri

yannız bir yan etkisi var, böle oscar törenlerinde, bilumum gösteri ve evrensel oluşumlarda size bok atabilirler, elinizdeki güce saygısızlık edebilirler, yımırta yiyebilirsiniz ona göre...

tamam şimdi nefesinizi bırakabilirsiniz

oyle muk-kemmelll bir bb yaparsin kiiii, serefsizim 1500 yilinda singapurdan kalkip senle savasmaya gelir tum dunya[signature][hline].~:&:* Let the sunshine in *:&:~.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Azmodai, 23 Mayıs 2004 19:51 tarihinde demiş ki:
demin valkrie net te bir oyuna girdim oylesine herifler 5 dk da. evet tam 5 dk da 15 kisiyi topladilar ulkeyi sectiler ve basladilar.

hoca işte orada günde 100 yıl filan oynanabiliyordu, üstelik göçeni filan da bekliyorlar ama pratikleştirmişler..

bir de "gogogo" yapanları direkt dövüyorlar mesela, multi adabı öğrenmek için süper yer.. :)

aslında orada oynamak gerek oyunun temel oynanışını kapınca, hem herkes oyundan anladığı için ince püfler öğrenmek mümkün. özellikle nappy senaryosunda prusya ordusu hannover'den, ingiliz ordusu hamburg'dan aynı gün yürümeye başlıyor aynı anda oldenburg'a varmak için, son anda fransız takviyesi gliyor ilerleme durdurulluyor filan. bir kere savaşana kadar 50 kere adam yürütüp durduruyorsun, müthiş egzersiz ve heyecan fırtınası oluyor eu2 cansız bir oyun gibi görüldüğü halde. savaşı kaybederken hemen çekmezsen askerlerini 1 günde 40-50k adam veya 40-50 gemi filan kaybedebiliyorsun, ben viyana'yı kaptırmıştım mesela iyi bir napoleon oyuncusuna nappy'i haklamak için savoy'a karşı saldırı yapayım derken..

bb'yi de çok dert etmiyorlar minor değillerse, zaten yapay zeka ülkeler az olduğundan sorun teşkil etmiyor. dünyanın bütün cot'larını (rakip oyuncuların hariç) fethetmiş bir ispanya görmüştüm mesela "hated throughout the world" olan, 120 bb mi ne vardı ama hiçbişi saldıramıyordu biz dahil (polonya hariç 6 oyuncu ona karşı ittifak oluşturmuştu) ayda birkaç yüz florin yaptığından.. :)[signature][hline]Where life had no value, death sometimes had its price. That is why the bounty killers appeared.
Sosyal ağlarda paylaş

siz benim dediğimi anlamamışsınız ki bb mb diyosunuz peh
yani illa ben deliyim mi yazim buraya
ona da ciddi ciddi yorum mu yapcaksınız :p[signature][hline]He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...