Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

potansiyel eu2ciler

dark-dr

Öne çıkan mesajlar

yok abicim kalsın
kahrolsun emperyalizm
bidahaki oyunda aztecleri alcam kaldıysa heheheh

/abi o oyun ne geyikti öyle yaa.ta nerdeki iskoçya bana savaş açtı bide utanmadan başkentime çıkartma yapıp ele geçirdi haha.bende tabi aşmış donanmamla(!) oraya bi çıkartma girişiminde bulundum.olmadı tabii sağlık olsun ehehau

[Bu mesaj EagleEye tarafından 20 Mayıs 2004 09:05 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

heh o hessen ofansiflerimiz hatırlanmaya değer, gerçi benim ogrofski mi ne ona borçluyuz düşmesine günler kalan hessen'i.. :-p

ben esasen bundan önceki ana oyunla ilgili bişiler yazacaktım da kafa toparlamam gerekti..

şimdi arkadaşlar, macaristan'ı yeni almış avusturya olarak benim aylık gelir 43. mantua'yı vassal etmekle yetinmesini talep ediyorum ki wand'ın ki geliri iki katım neredeyse, burada elbette müttefiğim ispanya'ya güveniyorum. tabii osmanlı metin de tutturmuş bir defansif pakt diye, gelirim 2,5 katım, land tech'i 16 ki benimki 11. land rush yapmış belli her tarafa dalabilsin. o da iyi. mantua üzerine görüşmeler sürüyor ki absürd venedik lvl 5 fortress'ı yüzünden 2-3 yıldır süren bir siege var. mantua düştü ama alamıyor wanderer gimli'nin "osmanlı karışırsa ben de karışırım" politkası üzerine. diplomasi devam ediyor, birr çekişme, bir rekabet var. bazıları da üstlerine vazife olmadığı halde "sana ne sam, olay çıkartma sam, bikbik etme sam" diyor ki nasıl anlamıyorlar aklım almıyor bu işi.

kardeşler, bu oyunda diplomasi denen bir olay var. bir anlaşmazlık çıkıyorsa alacak verecekle ilgili, tarafları kendi hallerine bırakınız yer almayacaksanız. tek kurşun atmayacağınız halde karışmayın insanların diplomasisine, konuşmasına, rekabetine. diplomatik olarak bir katkınız olmayacaksa işinize gücünüze bakın. herkes çenesini kapayıp koloni basmıyor bu oyunda. eğer insanların konuşması, rekabet etmesirahatsız ediyorsa sizi, gidiniz single oynayınız. rp'sine dahi girecektim ki olayın 'bazı kişilerin' bikbikbikbik beni bastırmasına cevap vermekten ne o oldu ne de esas diplomasi yapanların yazılarını göremedim zaman zaman. eğer savaşa çekilmek istemiyorsanız çıkarsınız ittifaklarınızdan, hedefleri ve emelleri uğruna savaşmaya gönüllü insanları çileden çıkartmazsınız.

bir diğer insanı çileden çıkaran olay:

"Ottoman Empire has declared war on Austria"
*Game Paused*
Falanca: şimdi niye pauselandı oyun?

ebenin körü için pauselandı. kıçımı kaşıyordum ondan pauseladım sizi sinir etmek için. altta giden yazıları okumuyorsanız bir kere bile, o zaman "niye pauselandı?" diye azarlarmışcasına tavır takınmanıza zerre kadar hakkınız yok. iki player arasında savaş çıkmış, bir taraf hazırlıksız yakalanmış. müttefik araması yahut acil plan yapması, ekonomik ayarları yapıp asker üretmessi, nerelerde toparlayacağını ve nerelerde savaşacağını kabaca hesaplaması gerek ki very slow'da dahi orada kaybolan 5-10 gün savaşın gidişatını değiştirebilir, ben 10 gün önce yollarsam pest'e orduyu düşmanlar nehir üzerinden savaşacak, 10 gün sonra düz ovada çarpışacak ve avantajımı kaybedeceğim. "e peki rakibin de hakkı yok mu sürpriz yapmaya sana?" zaten yapmış ama ben yapay zeka değilim, 10 eyalette birden aynı anda basıp ghz işlemciyle anında hesaplamıyorum nerede nasıl savaşmam gerektiğini. bırakın da 150k düşman 4 koldan topraklarıma girerken halihazırda kuşatmada olan 20k adamımla pauselayayım. kaldı ki bir kere bile kimseye demedim "pauselamayaın, niye pauselandı ki şimdi" diye. sadece kendi rahatınızı düşünmeyin, player'lar arası savaşlar hergün çıkmıyor..

öte taraftan ilk konuya dönersek. savaş başlamadan biraz önce mex düştü sanırım, rehost edildi ve gimli yattı. bunun üzerine metin'e cesaret geldi herhalde saldırmak için. hani yanlış demeyeceğim ama biraz ucuz bir olay oldu. ben yapmam şahsen benzer birşey, yapsam da zaten herkes başımı siter ya da saldırır büyük ihtimalle. fransa hemen annex etti mantua'yı, süper yani zamanlama. sordum ettim destekleyen olmadı, iyi peki alliance'daki müttefiklerim gelsin dedim. azmo bıraktı. savaştan önce isviçre'yi alacak oldum ittifaka, "azmo savaşmayacaksan çık" demiştim ki "stab loss istemiyorum" oldu cevap. casus belli de yok atamıyorum. ama sonra kabul etmediğinde zaten yedi stab loss. bilmediğine sayıyorum ama multi'de böyle bir olay düşünülemez bile valkyrie.net'te filan oynarken. sıfır olur itibarınız bir daha da kimse el uzatmaz. neyse başladık savaşa, fakat ben soruyorum "viyana kuşatılırsa ne yapacaksınız?". bazılarıdedi o zaman yardım ederiz, bazısı bişi demedi, biri de "zaten kuşatılmaz merak etme" dedi. sonra kuşatılınca da "bana ne pakt felam var" dedi ya neyse.. :)

üstelik savaş başlamadan hemen önce missionary'ler koymuştum fransa'yla savaş ihtimali neredeyse kalmadı diye, mantua'ya karşılık başka tekliflerde bulunup kabul ediyormuş havası doğduğundan ötürü. para yoktu, 10k venedikteydi, 100 top üretiliyordu kuşatma için. savaş başladı 3 kuruş filan aldım ancak artık normal yapacak bişi yok. kuşatmalar başladı, kanuni de napolyon modunda kasıp kavuruyor kuşatmaları. bombacı dışında yardım eden yok, (20k askeri vardı 20k daha yaptı sanırım sonra öyle bişi) metin de 'bütün macaristan'ı istiyor. öyle alışageldiğimiz bir anlaşmayla temeşvar, banat filan değil. ülkenin %60'ı filan. "ver efendim kurtul." eagle da oradan "eee sam sen de bana calais'i ver kurtul demiştin yardım etmemiştin" diyor. calais ne 'bütün macaristan' ne? bir kişi eagle'a cevap ve
Sosyal ağlarda paylaş

Sam uykusuzlukla uzun uzun sacmalamissin , kusura bakma ama olayin ozu bu.Wanderer ve metin in birlik olup senden toprak koparmaya calismalarina bende karsiydim ama sen dusuneceksin diye 10 kisinin oynadigi oyunu pause layip yarim saat pazarlik yapamazsin birde bunu ebenin körü için pauselandı. kıçımı kaşıyordum ondan pauseladım sizi sinir etmek için gibi terbiyesizlige varan sozlerle izah etmeye calisamazsin.
Bir uyu uyan yazdiklarini tekrar oku ve umarim tarzini duzeltirsin ondan sonra.[signature][hline]Either kill me or take me as I am, I'll be damned if I ever change

Sosyal ağlarda paylaş

ukusuz olduğum doğru ama zihnim yeterince açık ak ile karayı ayırt edecek kadar. neden pauseladığımı anlatmışım ki zaten anlatmasam bile anlamamak mümkün değil. moğollar gibi player'larla aynı kıtada olmadığım, tehlikeden, diplomasiden uzak bir devlet seçmedim ben. bir kere pauselamışım ki müsaade edin müttefik de arayayım. bunu ben istemesem normalde birisi görüp der ki "adamın en azından biraz vakta ihtiyacı var, ben pauselayayım". fransa ingiltere'ye sürpriz savaş açtığında ben pauseladım oyunu, ingiletere pauselamadı. sürpriz bir saldırı ve elbette diplomasi ve askeri planlama için fırsat verilmeli. playerlar arası savaş da hergün olmuyor demişim, bunun için pauselamayacağız da ne için pauselayacağız? gimli de pauseladı kimse çıkışmadı ona, azarlayıp had bildirmedi.

terbiyesizliğe varan sözlere gelince, ben alttan alıp birşey demedikçe hakaret ve küfürlerin dozajı arttı bugün ta ki herkesin edebini takınmasını isteyene kadar. saygım var, sevgim var, keyfinizi de düşünüyorum ama siz benimkini umursamıyorsanız ben uşağınız da değilim. bugün benim pause'uma saygı gösterirsiniz ben dün sizinkine gösterdiğim ya da yarın göstereceğim gibi.

"ebenin körü için pauselandı. kıçımı kaşıyordum ondan pauseladım sizi sinir etmek için" sözündeki maksadı kavrayamadın herhalde? ciddi ciddi olduğu gibi aldın? bence sen uykunu al da sonra gelip yazımı oku bir daha, neyi kastettiğimi anla..[signature][hline]Where life had no value, death sometimes had its price..
Sosyal ağlarda paylaş

valla bu oyunda oyuncuların başına ne geliyorsa kendi hatası olabiliyor bir yerde de sam.
Sen değil miydin sus portekiz balıkçı köyünde otur oturduğun gibi diyen ben wanderer a annex et mantua yı dedigimde?

Dememiş miydin süper gücüm konusurum sizde süper olun konuşun diye?
Gittin exremely high aggresive yerli ayarı ile oyun ayarlattın soula ki koloniciler sitilsin.

Ya her oyunu kazanamazsın milletle konuşarakda çözülmez herşey.
Macaristanda feda ederdin bişeyleri gimli geri gelince alırdın yani kusura bakma ama geçen gün kü savaşta da boşu boşuna ortalık karıştı.

Tamam oyun anlayışın tarzın değişik alışıyoruz, ama bu değildir ki hristiyanlar yardım edin nerde haçlı filan.
İspanya ile ben amerika'da yerlileri uslu oturtmak için taklalar atıyoruz, kah asya da isyan çıkıyor +3 stab a rağmen kah afrikada.
Onları temizlesekte ekonomimiz ince ayarda bunu bilmemen için acemi olman lazım.

Wanderer ın sultan la ortak dövüşmesine kıllanıyorsun böyle açık açık de anlayalım. EE sen kaşındın ama sam efendi kusura bakma.
Wand a karışmasaydın mantua için böyle olmazdı.
Spain ile döverim bunları oh dedin olmadı tabi, biz barış isteyince...

Hatanda bu bir müttefiklik varsa bunun soınuna kadar işleyeceğini umuyorsun oysa herkesin çıkarı var, onlar istemezse çıkarları uymazsa savaşmaz.

Eğer sen oyundan düşersen bile başka ülke al derim çünkü 2 gecedir kasıyorum ve bu oyun devam etmeli !!!

Beğen yada beğenme alırsın çin, isyanlardan sonra olursun kral.

HER OYUNDA BİR 1. VARDIR.
daha nasıl izah edeyim durumu.[signature][hline]sonunda yeniledim.
Sosyal ağlarda paylaş

Tarihsel tarihsel demişsin de sam, Osmanlı'nın şuanki durumu oldukça tarihsel duruyor zaten. Full land gitmeyi de rush'a benzetmişsin. Garip geldi, hiçbi anormallik yok bana sorarsan fuıll land gitmenin? Asıl risk full infra gitmektir, sen zaten bu riski göz önünde bulundurarak infra gidersin.

Şöyle ki, şimdi fransa italyadan mantua'yı annex etmek istior. Böylece italyanın kalan kısmıyla avusturyanın ilişkisini kesecek. Avusturya da alamazsın diyor ama, elinde fransaya karşı gösterebileceği bir kozu yok. Gücü yerlerde, diplomasisi de dün akşamki oyunda göründüğü üzere çöktü. Yaptırım yapacak gücü yok. Sam'in yapması gereken 1520 den itibaren almanyanın içlerine doğru büyümekti. Başka türlü de fransayla başa çıkamaz zaten.

Rusyanın yani benim konumuma gelince. Gücümün yeterince algılanamadığını düşünüyorum. Land tech'im tüm avrupayla eşit hatta bir kısmından yüksek. Domestic sliderlarımda land'im ful. Güzel liderlerim var. Ve 110 manpowerla Osmanlı'yla yarışan tek devletim. Bu gerçekleri bi tarafa atalım önce. Ha, Rusya neden avusturyaya yardım etsin? İş osmanlıyla olan ilişkilere denk geliyor ister istemez.

Osmanlı'nın da artık rus gücünü anlaması gerekiyor. Ortada işgal etmesinin onyıllar alacağı, devamlı kış mevsimi geçiren uçsuz bucaksız, sultanın hiçbir işine yaramayacak topraklar var. Osmanlının 150 bin kişilik ordusu Rusya savaşa girerse, sadece dalmaçya cephesinde değil, hem engebeli dağıstan bölgesinde, hem de nehirlerle çevrili ukraynada savaşacak. Bu savaşın bir galibi olsa da, bir kazananı olmayacağı, yapılan harcamaların hiçbir şekilde geri dönmeyeceği apaçık ortada. O yüzden osmanlının rusyayı iyice düşünmesini istiyorum.

Rusya ne yapsın avusturyanın italyadaki çıkarlarını? Durum bölgeseldir, sorun da öyle. Olayı uluslararası bir mücadeleye çevirmediğiniz sürece kendi aranızda halletmelisiniz. Osmanlı da bu işe katılmamalı KESİNLİKLE.[signature][hline]Volfied, 04 May 2003 08:18 tarihinde demiş ki:
A mug of ale, and a fine tale!
Gimli yönetti
Sosyal ağlarda paylaş

gimli kardesim
ben avusturyaya savas ilan etmedim
osmanliya avusturyaya savas ilan et de demedim
adam kendi daldi

bu isin benim metini ayartmamla bi alakasi yok, sunu bilin bi once.

ayrica:

sam burdan beni yalanci ithaf ettin ya helal. arkadaslar, lutfen bi fransa secip avusturyada ne gordugumu yazar misiniz? eger cekismeli gozukmuyorsa (hatta en sonlarda gordugum osmanli askeri sayisi avusturyaya gore baya azdi) ben de oyunu birakiyorum burda. insanlara yalanci demek bu kadar ucuz mu be? hey allahim.

once o kadar "ben agababasiyim", "ben supergucum", "benden izin aldin mi" de, insanlarin kafasini attir, ondan sonra da "suffer the consequences" fazi gelince mizit. var mi oyle sey be? her oyunda kazananlar kaybedenler vardir sam bey, once bunu ogren. kaybetmeyi de hazmedemiyorsan oynama boyle oyunlar. kaldi ki sen goz gore gore -bu tavirlarinla- kaybetmeyi sectin, simdi otur dusun ben nerede yanlis yaptim diye.[signature][hline]templars of steel
Sosyal ağlarda paylaş

o zaman acikliga kavusturayim.
avusturya ile savasi cikaran (declaration of war) ben olmicam, en az 30 yil boyunca.
buyurun size garanti.

tabi kendi savas acarsa gel baba al topraklarimi demem.

macaristan isine de karismiyorum, metinle sam in arasinda o.

tatmin oldunuz mu car efendi, eehhe[signature][hline]templars of steel
Sosyal ağlarda paylaş

bundan böyle bazı kesin kurallar belirlenmedikçe oynamaya karşıyım artık bu grupla.

Her gece vıdı vıdı, 10 dk pause, 1 - 2 saat toparlanma şimdi single da çoşmuştum.

Vıdı vıdı yapacak adam başta oynamasın kural 1 budur.
chat te ki gibi -m verin sesleri gelmesin bize bıktım artık ya.

Oyun oynayalım diyoruz şurda, turnuva yapmıyoruz işin ucunda milyarlar olan.
Hazmeden oynasın hazmedemeyen oynamasın kardeşim nedir bu ya?

"İyi bir stratejist kaybederken kazanan stratejisttir. " Mexinth Qui Tah[signature][hline]sonunda yeniledim.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Gimli, 20 Mayıs 2004 14:43 tarihinde demiş ki:
Paylaşmasanız da, avusturyayı bir minor olarak bırakmanıza da muhalefetim

Evet buna bende katiliyorum

Sam guzel bir uyku cektim kendime geldim ama ne yaptiklarin nede yazdiklarin daha dogru gelmiyor kusura bakma.Sizin hemen hergun tekrarlanan bitmek bilmez tartismalarinizdan kacmak icin Avrupadan Asyaya tasindim hala laf yiyorum , benim istedigim sey basit , baslamak icin 3 saat harcadigimiz oyunu 1 saat oynayabilmek , ortak sebepler olmadigi muddetce single oynarmis gibi pause a basip dusunulmez.Alternatifmi istiyorsun?Ya olayin o noktaya gelmesinden onceki politikalarina dikkat et yada bi saldirma de osmanliya once konusalim digerkilerin oyununu engellemeden.Zannetmiyorumki hayir desin adam , oturun konusun kendi aranizda olmadi savasin ama ben Orta Asyada sizin avrupadaki tartismalarinizi beklemek istemiyorum.Bu yuzden butur laflarda yazilsin istemiyorum bana karsi , oyun icinde soylersin bende karsilik veririm vs ama kalkip foruma yazarsan bende o cumleleri oldugu gibi alirim evet.[signature][hline]Either kill me or take me as I am, I'll be damned if I ever change

Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada arkadaşlar oyuncular arası savaşla ilgili yabancıların kullandığı şöyle bir kural var:

1- Bir barışta maksimum 5 province alınabilir. COT provinceler 2 province sayılır. Kolonilerdeyse bir sınırlama yoktur.
2-Bir ülkenin başkenti ele geçirilmiş, peace olayında %80 lere varan bir duıruma ulaşılmışsa, yine yenik ülkenin ortada adam gibi bi ordusu kalmamışsa, barış görüşmelerine başlamak durumundadır[signature][hline]Volfied, 04 May 2003 08:18 tarihinde demiş ki:
Gimli yönetti
Sosyal ağlarda paylaş

said:
unity100, 20 Mayıs 2004 19:08 tarihinde demiş ki:
zaten singlede bile diger bir ulkeden yuzde 100 dahi olsa victory alinabilecek eyaletin sayi olarak degeri 6 benim bildigim kadariyla.

istediğin kadar alabiliyorsun başkent dışında. Tabii değerleri %100 ü geçmediği sürece.

Azmo, pagan bir ulusla mücadele ediyorsan, bi kerede annex edebiliyorsun.[signature][hline]Volfied, 04 May 2003 08:18 tarihinde demiş ki:
Gimli yönetti
Sosyal ağlarda paylaş

inanılmaz birşey, nasıl tek taraflı, sadece kendi açınızdan bakıyorsunuz olaylara anlamış değilim. hiçbir koşulda bozulmayacak keyfiniz, siz pauselanmasın istediğiniz için insanların oyunu batmış zerre kadar umrunuzda değil. kaldı ki ben pauseladığım andan itibaren azami dikkate ve gayret gösteriyorum bir an önce işime konsantre olup enkısa zamanda pause'u kaldırmak için ama 3-4 kişiye birden neden pauseladığımı izah ederken dakikalar geçiyor. birazcık sabretseniz ben işimi görüp hemen kaldıracağım zaten pause'u, soul'un yukarıda uyanık zihinle bile anlayamadığı sarcasm'da yazdığım gibi, kıçımı kaşımak için pause yapmadım. gerçekten gerekli görmesem pause etmem.

"Dememiş miydin süper gücüm konusurum sizde süper olun konuşun diye"

avusturya politik süper güçtür, tarihi ve oyunu bilmiyorsun mex belli ki. portekiz bi diplomatik süpergüç değildir, jeopolitik durumlarını incele önce ülkelerin. elbette ki çevremde hepsi benden güçlü olan devletlerin arasında bir denge unsuruyum. avusturya seçme nedenim de buydu, herkesle interaktif olup diplomasi yapabilmek. "mantua"ya dokunma derken 1 prov fazla almak için carcar konuşmuyorum, ortada diplomasi gerektiren bir durum var, gimli izah etmiş. italya'yı almak peşinde olmadığım gibi fransa'nın da hepsini lüpletmesine (evet tabir budur core olamayan yerlere kafadan dalıyorsan) seyirci kalmam.

"ben wanderer a annex et mantua yı dedigimde"

sen kimsin? diplomasi yapacaksan portekiz değil, iniltere olacaktın. portekiz'i seçmenin kendi avantajve dezavantajları var. ekonomin güçlü ama ettiğin lafın kıymeti olmaz, yaptırım gücün yok ve jeopolitik önemin sıfır. savaşa girmeye gönüllü değilseniz hele hiç karışmayın, senin mantua ile ilgin ne? ben azmo'ya brezilya'yı al diyor muyum?

"Gittin exremely high aggresive yerli ayarı ile oyun ayarlattın soula ki koloniciler sitilsin"

ben 3 günönce ispanya'yı seçtiğimde yine ayarlar aynı değil miydi? nedir bu aymazlık? bu kadar kopuksunuz oyundan..

"Hatanda bu bir müttefiklik varsa bunun soınuna kadar işleyeceğini umuyorsun oysa herkesin çıkarı var"

çıkar hesabı değil, azmo yeni olduğundan inkalarla savaşmaktan sıkılıp çekildi ittifaktan. yoksa ittiffakı onore etmemek gibi birşey düşünülemez multide. çıkarsın ittifaktan ki ittifak lideri ona göre konuşur. elbette müttefiğime güveneceğim.

"Eğer sen oyundan düşersen bile başka ülke al derim çünkü 2 gecedir kasıyorum ve bu oyun devam etmeli !!!"

hayhay, senin güzel keyfin için oynuyoruz bu oyunu. bu kadar bencil olmayın be insaf.. ben zaten olmayacağım 2-3 gün, meraklanma single gibi oynarsın kimse karışmaz sana..

"Tarihsel tarihsel demişsin de sam, Osmanlı'nın şuanki durumu oldukça tarihsel duruyor zaten. Full land gitmeyi de rush'a benzetmişsin. Garip geldi, hiçbi anormallik yok bana sorarsan fuıll land gitmenin? Asıl risk full infra gitmektir, sen zaten bu riski göz önünde bulundurarak infra gidersin"

osmanlı tarihsel duruyor. tarihsel durmayan avusturya'nın müttefikleri. ne habsburg kardeşliği var ne de avrupa sınırını korumak isteyen bir lehistan. çağırdım müttefikler dishonor ediyorsa ne yapayım? yenilirsem avrupa'nın göbeğine çıkacak müslümanlar, kimse umursamıyorsa ne yapayım? mantıklı olduğun düşündüğüm bir hesap yaptım ama mantık değil powerplay konuşuyor..

"Sam'in yapması gereken 1520 den itibaren almanyanın içlerine doğru büyümekti"

istedim de büyümedim sanki. bi iyiniyet belirtisiydi bu geçen oyunda kuzey amerika'yı almayarak iyiniyet gösterdiğim gibi. ben aptal mıyım? elbette biliyorum almanya'ya yayılırsam komşularımı dövebileceğimi, 3 gündürr oynamıyorum oyunu..

"Osmanlı da bu işe katılmamalı KESİNLİKLE"

sen yatıyorsun o zaman tavırları değişiyor insanların, defansif pakt derken sorgusuz sulasiz savaş açıyorlar. sadece sana bakacaksa olay sen yattığında ben de yatayım madem. bu kadar ucuz hesaplar yapılmasın, "bunu koruyacak adam yattı hemen dalayım" tarzında.

"arkadaslar, lutfen bi fransa secip avusturyada ne gordugumu yazar misiniz? eger cekismeli gozukmuyorsa (hatta en sonlarda gordugum osmanli askeri sayisi avusturyaya gore baya azdi)"

eh birşey diyemiyorum artık, herhalde izleyen savaşandan daha iyi biliyordur, öyle olması gerek değil mi?

"ben agababasiyim", "ben supergucum", "benden izin aldin mi"

rp yaptırmadı ki insana birileri. balıkçı köyüden manipülasyona mı cevap vereyim delhi'den "sakin olun" diyene mi..

"lutfen soyle yanlis dusuncelere kapilmayin: metin ile benim sam'i paylasmak gibi dusuncelerimiz yoktur, hic olmadi. olsaydi simdi sam'i tost yapardik"

lol yahu, beni oyundan düşürüp sonra "nasıl da yendik?" demek varken neden bıktırıp oyunu bırakmamı sağlayasınız? bahşettiniz efendim size minnetarım tost yapmadığınız için..

"Her gece vıdı vıdı, 10 dk pause, 1 - 2 saat toparlanma şimdi single da çoşmuştum"

single oyna madem, neden multi oynuyorsun? çoşamadığın oyunu oyun saymıyor musun?

"bi saldirma de osmanliya once konusalim digerkilerin oyununu engellemeden.Zannetmiyorumki hayir desin ad
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...