Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Final Fantasy 14 online

Kanuni

Öne çıkan mesajlar

Para yerel banka hesabına ulaşsa bile zaman aşımı söz konusu olmaksızın , sen kanıt göstermediğin sürece ki dijital bir ürün mağlesef hiçbir hak talep edemessin, alıcı istediği zaman paranın geri iadesi için şikayette bulunabilir . Eğer parayı withdraw yaptıysan ve bu 4 gün süre içerisinde adam şikayette bulunursa , üstüne bir de 15$ dolar ödersin.

İşallah alıcı dürüsttür ve problem yaşamassın. Kolay gelsin
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi senin mesajından sonra kıllandım açıkcası şöyle bir şey yaptım. Olayıda daha detaylı anlatayım.

300 pound a sattım adama kanıt olarak beta invite emailini FW ettim. Hesabı betaya bağlamak 9 haziranda olacağı için bir problem vardı. Bizde adamla konuşup anlaşıp başkasına satmamam için 100 kapora olarak gönderdi. geri kalanını, hesabı betaya bağlayıp ekran görüntüsü aldığım zaman gönderecek.

Şimdi gelelim senin mesajından sonra yaptığıma :) çok komik oldu ama ne bilim.

Paypal a email attım .... şahısa 300£ karşılında oyun hesabımı sattım. Hazırda o kadar parası olmadığı için 100£ kapora yolladı kalan 200£ u da 9 haziranda göndereceğini söyledi bende satışımı 9 haziranda yapacağım kendisine. Fakat bu bir oyun hesabı olup shipping yapabileceğim bir ürün değildir. Kişiden kaygılandığım için acaba ben hesabıma sattıktan sonra chargeback talep ederse ben hakkımı nasıl korurum veya ne yapmamı önerirsiniz olası bir sahtekarlığa karşı. Acaba ben geri kalan ödemeyi kendim o hesaptan request edersem yinede böyle bir sorun olur mu ? Çünkü ben karşı taraftan bunu talep ediyorum ve ödeme yapıyor olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Ah abi. Kolay para insan dayanamıyor tabii orası ayrı.... da. Keşke biraz araştırıp girişseydin bu iş'e. Paypal'in dijital ürün satışlarında alıcı veya satıcıyı koruyan bir maddesi yok , hatta yasak gibi birşey. Adam isterse 5 ay sonra parasının iadesini isteyebilir. Paypal sana , böyle bir şikayet var alıcıya ürünü göndermemişsin , kanıt göster , kargo bilgilerini gönder falan filan gibi bir mesaj atar. Sen de kanıt gösteremeyeceğin için paypal parayı hesabından çeker ve alıcıya teslim eder. Yani uzun lafın kısası , dijital ürün sattıysan ve alıcı parasının iadesini isterse %100 alır. Hesap bakiyen eksiye düşerse ve bu oran çok yüksekse peşini bırakmazlar. Başıma geldi de o yüzden paylaşıyorum :) .
Sosyal ağlarda paylaş

hmm yani tatlı para geldi beleşten 700 tl :)
peki şöyle olsa nasıl oluyor ?
ben adamdan talep edersem parayı her hangi bir sebep göstermiyorum ne satış ne başka birşey gibi, alicidan ödeme yapmadan şu kişi para talep etmiş görüyor bakıyor yolluyor veya yollamıyor.

email adresinden para telp ediyorsun ya o şekilde talep etsem :) bu arada paypal a da tam email atmışım yani :D
Sosyal ağlarda paylaş

Abi sen bilirsin yani. Talep et ne fark eder. Adam hesabı almak için gönderir parayı, 1hafta sonra iade ister. Uyardım ben seni sadece, olası dolandırıcılığa kurban gitme diye. Oyunun büyük fanıdır , zengindir 300pound sakız parasıdır onun için alır hesabı .Kim bilir :). Paypal hesabında para yoksa , eksiye düşerse sıkıntıya girersin yani nolucak , 700 tl yi geri iade edicen sonuçta. Hesabı varsın gitsin n'olcak. Bakiyende para varsa bu riske girmeye değer bence. İyi para.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya süre yok aslında. 40 45 gün gibi birşey gibi hatırlıyorum Paypal için. Şikayet edeceksen bu süre içerisinde edeceksin paypal'e. Ama gidiyo bankasına şikayet ediyor adam , ben böyle ödeme yapmadımki , kartım çalındı vs. uyduruyor bişiler. Yalandan bol ne var. O**** co***u çok bu dünyada.

O kadar da değil canım yani. Sonuçta oyun hesabın var , emailine satın aldığına dair mesaj gönderiyorlar vs. Senin belli başlı, paypal üzerinden dijital ürün satışı yapan şirkete dispute yapman biraz zor gibi :)
Sosyal ağlarda paylaş

iyi de adamlar güvenmiyor ki anlamadım nasıl yapıcaz. neyse biriyle konuştuk msn'den, ekran görüntülerini falan attım inandırdım benim olduğuma. sonra nasıl güvenicem falan dedi. madem önce yarısını yatır ben hesabı vereyim sonra kalanını gönder, daha da fazla riske atamam dedim. eğer hesabı vermezsem paypal'e mail atarsın dedim. yok ben daha önce de dolandırıldım paypal bişi yapmadı, yine kazık yemek istemiyorum, oyunu da çok fena istiyorum ama artık beni de seçmelerini beklicem heralde kusura bakma dedi gitti. bir de hesabı ver girip bakayım anca öyle olur dedi, ben de yawaşşş dedim. eheh nasıl yapcaz lan başka türlü?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...