Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kurtlar Vadisi : Gladio

Red

Öne çıkan mesajlar

Dün izledim fragmanını da Soner Yalçın yapmış yine yapacağını. Bu adamın böyle bir huyu var bir teori varsa ortada hoşuna gittiyse onu orasından burasından tutup gerçekmiş gibi gösteriyor.

Teşkilatın İki Silahşörü adlı kitabı mesela daha sonra yalanlandı kitabı okuyan bilir Yakup Cemil'in torununun anlattıklarına dayanıyor kitap. Daha sonra Tuncay Özkan köşesinde o adamın dolandırıcı olduğundan bahsetti. Aynı yazıda Soner Yalçın'ı daha dikkatli olmaya çağırdı ama Soner Yalçın'dan bir açıklama gelmedi.

Turgut Özal'ın zehirlenmesinden bahsetmiş fragmanda. Bu konuyu olmuş bir olay olarak mı işleyecek yoksa komplo teorisi olarak mı bırakacak ne yapar bilemiyorum fakat eğer elle tutulur bir şeyler olmadan, kalkıpta bunu kesinleşmiş bir suikast olarak anlatırsa sormak lazım neye dayanarak bunu yazdın çizdin.

Bu gibi konuları işlerken çok dikkatli olmalı Soner Yalçın. Yok eğer bir temele dayandırmadan ele alırsa bu konuları şahsen 'parası bitmiş gündem yaratıyor' gözüyle bakarım ben olaya.
Sosyal ağlarda paylaş

ehah evet 4 sene öncesine göre değiştim, bunu başka topiklerde de dile getirmişimdir zamanında. zira son derece kemalist bir çevrede yetiştim, hala da öyle bi çevrede yaşıyorum. ama gerek üniverstede yeni insanlar ve fikirler tanımam, gerek resmi tarihe ve ideolojiye eleştirel yaklaşan kitaplar, makaleler, veya paneller, seminerlere katılmam bende bir değişime yol açtı, bundan da memnunum gayet.

ged, sen görmemiş olabilirsin abi, ben gördüm, tanıyorum böyle insanlar. niye çarpıtma yapayım?

ama bunun yeri burası değil, blogum hakkında ayrı topik açın orda tartışalım. veyahut bloga yorum yazın ne bileyim. cümle cımbızlayarak laf atma ucuzluğuna kaçmayın yeter =)

edit: bildiğim kadarıyla bi senedir falan soner yalçının kurtlar vadisi ekibiyle bi alakası yok.
Sosyal ağlarda paylaş

SodomVsGomore said:

Dün izledim fragmanını da Soner Yalçın yapmış yine yapacağını. Bu adamın böyle bir huyu var bir teori varsa ortada hoşuna gittiyse onu orasından burasından tutup gerçekmiş gibi gösteriyor.

Teşkilatın İki Silahşörü adlı kitabı mesela daha sonra yalanlandı kitabı okuyan bilir Yakup Cemil'in torununun anlattıklarına dayanıyor kitap. Daha sonra Tuncay Özkan köşesinde o adamın dolandırıcı olduğundan bahsetti. Aynı yazıda Soner Yalçın'ı daha dikkatli olmaya çağırdı ama Soner Yalçın'dan bir açıklama gelmedi.

Turgut Özal'ın zehirlenmesinden bahsetmiş fragmanda. Bu konuyu olmuş bir olay olarak mı işleyecek yoksa komplo teorisi olarak mı bırakacak ne yapar bilemiyorum fakat eğer elle tutulur bir şeyler olmadan, kalkıpta bunu kesinleşmiş bir suikast olarak anlatırsa sormak lazım neye dayanarak bunu yazdın çizdin.

Bu gibi konuları işlerken çok dikkatli olmalı Soner Yalçın. Yok eğer bir temele dayandırmadan ele alırsa bu konuları şahsen 'parası bitmiş gündem yaratıyor' gözüyle bakarım ben olaya.

iyi de soner yalçın kv'nin danışmanlığını bırakalı iki üç asır oluyo heralde nerden çıktı soner yalçın şimdi lol.

ayrıca soner yalçın dediğin adam da parası bitince saçmalayan bir adam değildir türk derin devlet mi dersin mafya mı dersin o tarz oluşumlar hakkında en bilgili gazetecidir görünürde.

Ersever gibi bir adamı konuşturmayı başarmıştır. Evet bu onun ölümüne sebep olmuştur ama yine de.
Sosyal ağlarda paylaş

Gerçekler ayrıntılarda gizlidir sir, senden beklenen cevabı vermişsin tamam da, bir şeye ne kadar saygı duyduğun böyle günlük hayattaki küçük detaylardan ortaya çıkar. Masken takılıyken her şey olabilirsin yani, önemli olan düştüğü anlarda iç yüzünü görmek "ahah".
Sosyal ağlarda paylaş

elaidi said:

SodomVsGomore said:

iyi de soner yalçın kv'nin danışmanlığını bırakalı iki üç asır oluyo heralde nerden çıktı soner yalçın şimdi lol.

ayrıca soner yalçın dediğin adam da parası bitince saçmalayan bir adam değildir türk derin devlet mi dersin mafya mı dersin o tarz oluşumlar hakkında en bilgili gazetecidir görünürde.

Ersever gibi bir adamı konuşturmayı başarmıştır. Evet bu onun ölümüne sebep olmuştur ama yine de.

Az çok ilgiliysen ki anladığım kadarıyla ilgilisin, fragmanda geçen konulara bakıp anlarsın Soner Yalçın'ın filmin senaryosunda parmağının olduğunu. Zaten dediğin gibi bu diziye, dizinin senaristlerine de yabancı bir adam değil Soner Yalçın. E yazdığı kitaplara bakalım 'Birbaşı Ersever'in İtirafları', 'Reis' vs.

Uzun lafın kısası bu formatta Soner Yalçın'ın parmağı olduğunu anlamak için kahin olmak gerekmez.
Sosyal ağlarda paylaş

yau siz her seferinde Komünizm, Sosyalizm falan mı yazıyosunuz? ya da Allah, veya Tanrı mı yazıyosunuz? bunları ihlal eden hatta bu yazım kurallarıyla açık açık dalga geçen yüzlerce kullanıcı var forumda, ama onlara çatan yok, bi ben kemalizm yazınca mı sorun oluyo? en "kutsalı" o çünkü di mi?

gerçekten inandırıcılıktan, argüman üretmekten falan çok uzak bir fanatizmin var. al çıkardım maskemi, tanrı, allah, komünizm, sosyalizm, faşizm, irtica, milli görüş, kemalizm yazdım, hadi buyur de ne diceksen. tey gidi..

ek olarak, kemalizmi mümkün mertebe eleştiriyorum zaten, saygı duymak zorunda da değilim. ama senin bunu yazıdan çıkarman gerekirdi, büyük harf-küçük harf kullanımından değil =)
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

Kemalizm yazarken özel isim muamelesi etmeyecek kadar beyni yıkanmış

Abooo bu çok kötüymüş. Abi nası insanlarsınız ben hayret ediyorum nasıl bi mantık bu. İroni dedektörüm tavan yaptı, adam resmen cc yazmayan kafirdir diyor ya ahahaha

Kurtlar vadisine gelirsek. Pardon, Kurtlar Vadisi'ne gelirsek sdf, boktan bi dizi ve boktan konular. Gladioyu da yine aynı boktanlıkta (boktan kastım burda kalite aslında, senaryo ve çekim kalitesi özel olarak) işlenecektir. Böyle vatan millet sakarya edebiyatı arasında komplo teorileri izlemek falan eğlenceli ama dizi ve filmler o kadar kötü ki bi yerden sonra sıkılıp değiştiriyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...