Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

tüm zamanların en iyi 50 oyununu seçelim!

slayz

Öne çıkan mesajlar

-Gelmis Gecmis en iyi oyun Ultima Online(50+ ay insani oynatabilecek baska oyun biliyorsaniz soyleyin)
-Defender Of The Crown
-Heroes of MM
-Might &Magic 6-7
-Dune 2
-The Last Ninja(Bunu hatirlayacak kadar eski varmi aranizda)
-Fallout 2
-Civilization 1-2
-Ve su anda benzerini yapmaya calistigim Bandit Kings Of Ancient China(Hala oynarim 1989 yapimi-KOEI)
Sosyal ağlarda paylaş

eh madem ilgi gösterildi ben de hafızamı didikleyerek teşrif buyurayım :-p

bütün platformlar için değerlendirme yapacak biri(leri) var mı bilemiyorum ama ben maalesef o kadar sıyırmış biri değilim henüz, :) şunlar için yazayım o nedenle:

amiga:
-it came from the desert serisi (pc'de aynı atmosferi yakalayan 1-2 oyun görebildim)
-sim city (yapıcı bir oyun nasıl çekici olabilir? oluyormuş demek)
-north & south (mizah, strateji, aksiyon)
-nuclear war (mizah ve aksiyon, gandi'den nefret ettiren oyun :) )
-wings (bütün cinemaware oyunları gibi zamanının ötesinde, red baron hey gidi hey)
-lemmings (bunu da unutmuşum; mükemmel bir puzzle, bu türden başka oyun da sevmedim)

gameboy:
super mario land (gameboy oyunu eklemeyecektim listeme ama çıkışından 7-8 yıl sonra sonuna ulaşabildiğim bu oyunu saymazsam brütüs'lük yapmış olurum :) )

pc:
-myth serisi (14 yıldır oyun oynuyorum ama hikayesine aşık olduğum bir oyun daha yok bunun gibi)
-half-life (film izliyormuşum hissini veren tek oyun)
-c&c: red alert (rts ile tanışma ve ilk zirvesi)
-ultima online (ilk mmorpg olmasını dikkate alıyorum özellikle)
-fallout serisi (tactics dahil, mükemmel kara mizah ile birleşen müthiş bir ortam)
-unreal tournament (salt multiplayer shooter devrini açan iki oyundan biri, en uzun süre kesintisiz bilgisayarımda yüklü kalan oyun)
-sim city 2000 (classic keyfini 6 yıl sonra aynen yaşatan ve geliştiren oyun)
-transport tycoon (tycoon oyunlarının zirvesi, otobüsümün rakip şirketinkini geçmesini seyrederken göbek attıran oyun)
-doom 2 (korku ve kesintisiz aksiyon, grafik ve atmosfer şaheseri)
-duke nukem 3d (dondur, küçült ve tekmele; hail to the king baby! 8-) )
-diablo 2 (bu kadar çok oynayıp da listeye almam saçmalık olurdu)
-max payne (bir shooter'da aynı yeri 10 defa arka arkaya oynayıp yine de keyif almak mümkün mü? mümkünmüş)
-age of empires serisi (bunu unutmuşum; ilk red alert dışında çok keyif veren diğer stratejiler)

belki unuttuğum 2-3 oyun olabilir ama hala hatırdığım, bazılarını hala oynadığım, anıları olan oyunlar bunlar..[hline]That's a Bortubocuk!

[Bu mesaj Sam tarafından 16 Eylül 2002 23:14 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

-fifa97(oynadığım ilk fifa serisi ve aldığım ilk cd oyunu heh)
-prince of persia ve Wolf3D(bilgisayarım yokken sağda solda bulduğum bilgisayarlarda oynardım hep bu oyunlar yüklü olurdu)
-monkey island 3 ve broken sword 2
-Commandos 1 (elemanların sesleri hala kulağımda valla.that's impossible offiser ;))
-Delta Force 2 (multipalyer oalrak oynadığım ilk oyun buydu sanırım.Yabancı serverlarda sabah akşam oynardık)
-Age of Kings ve Rainbow six: rogue spear(bi ara manyak gibi oynardım internetten ikisinide.hatta bu oyunlar yüzünden zone.com a katlanırdım)
-counter strike(rogue spear ve aok dan soğumama yol açan oyun.sanırım ben başladığımda version 6.5 di.baya bi version çıktı.bende sonunda çıkan bi aptchı download etmeye üşenip bırakmıştım heh)
-ultima online(cs yi bırakmamın asıl sebebi)
düşününce aklıma bunlar geldi
hatırlayamadığım oyunlardanda özürdiliyorum[hline]Sakın Tıklama
Sosyal ağlarda paylaş

Hugo yu da unutmamak lazım (ilk hugo.. sadece tren ve dağ bölümlerinden oluşan)
kendi pc'mde oynadıım ilk oyun olmakla beraber küçükkene bizi tv başına çeken ayrıca süper zevkli bir platform oyunu olup 6-7 yaşında çocukların bile zorlanmadan ve zevk alarak oynayabileceği bir platform oyunu
grafik ses olarakta iyiydi zamanında[hline]This state is elevating, as the hurt turns into hating
Anticipating all the fucked up feelings again
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
bu topiği nasıl es geçmişim hayret..

en çok sevdiğim 10 oyunu yazayım ben de..

- Diablo 1
- Dungeon Keeper 1
- Starcraft
- Baldur's Gate 2
- Red Alert 1
- Aliens vs Predator 2
- Half-Life
- Quake 2
- The Curse Of Monkey Island
- Descent: Freespace 1

Özel onur ödülleri:
- Super Frog
- Prince Of Persia
- Duke Nukem 3D
[signature][hline]Silver Fang Ahroun
Worshipper of Gaia

[Bu mesaj Bonecrusher tarafından 29 Mayıs 2004 12:06 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

C64'te choplifter vardı.PC'ye geçince Princeof Persia ve MI1-2-3 e hasta olmuştum.Sega'da Mario derim başka bişi demem. Cep Teleofnunda Fifa güzeldi:)[signature][hline]Darkness is falling in to me
If you are trying to save me
Left me there
And run away
No chance left to win you again

AHYAAAAAKKKKK!!!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...