Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

PES 2010

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

2009 faciasından sonra pes'e inancım kalmadı. fifafyı 2 kez oynama fırsatım oldu, oyunun grafiklerini çok garipsedim ama oyun tarzını beğendim. bi kere defansı pes defansı gibi mal değil, süper press yapıyolar ve puyol ile defanstan top sürerek gelip gol atmak mümkün değil. Yanlış hatırlıyor olabilirm ama nette Sony'e atfedilen şöyle bir yorum okumuştum:
"Fifa gerçek futbol oyunu, PES ise eğlenceli bir futbol oyunu" ben haklı buldum :)
Sosyal ağlarda paylaş

ya pes10 topicinde ne kadar cok fifa geyigi donmus.. bi kere fifanın fizik motoru b.k gibi.. hep b.k gibiydi.. hala da b.k gibi fifa99 dan beri yapamadilar.. bi oyunun zor olması daha iyi oldugunu gostermez.. hele hele zor olması daa gercekci oldugunu hic gostermez.. dunya uzerinde calım atan futbolcuların %99,9 u duz kosarak ve topu saga sola cekerek calım atıyolar.. yoksa siz hala herkesi cristiano ronaldo mu sanıyorsunuz??
Sosyal ağlarda paylaş

pesteki problem çalım değil, çalım mantığı yerinde, zaten futbolda bi yana çekip çalım atarsın eyvallah, buna kimse laf etmez... ama paslaşma sistemi hatalı, pasların çoğu abuk subuk yerlere gidiyor ve defanslar da çoğunlukla press yaparken mallaşıyor. Çalım atmak kolay artı paslar da abuk subuk yerlere gidebiliyor... Kim uğraşcak joga bonita filan :D bu yüzden oyuncuların statlarının çoğu yalan, attack speed olsun yeter defansa bile adam alırken speed'e bakıyorum, bunun sonucunda arcade gibi bi oyun oluyor işte pes, ne yazık ki. Zaten paçoz firma konami düzgün bi online server da açmıyor tek lagli oynadığım ps3 oyunu :( (PES 4'ten beri pes oynarım, fifayı pek oynamadım, o yüzden şu oyun daha iyi geyiklerinden kaçarım :) )

Bu sıkıntıları giderseler fıstık gibi olur valla pes. sabah akşam online
Sosyal ağlarda paylaş

defans pres yaparken?? defans yaparken demeye calisiosan asisted ı kaldır oyuna girmeden semi-as yap ayarı.. hatta hic begenmiosan unassisted yap.. ozaman def mal mal hareketler yapmaz sen yaparsın gerekli hareketleri..

walla ben we-3 (evet winning eleven)ten beri oynuyorum bu oyunu.. hala da oynamaya dewam ediyorum.. olur da bi gun fifa cidden oynarken futbol a dair biseyler yaptıgım hissini veren bi oyun yaparsa ozaman ona doneriz.. bence sorun yok
Sosyal ağlarda paylaş

Masquerade said:

evet evet. kanattan son hızla dribling yaparken şırrrrrrrrraakk diye anında durup zotank diye terse dönmek fizik kuralları dahilinde. adamda bağ falan yok, lastik.

adamın ayağı topa ulaşıyorsa çatır çatır durur da döner de takla da atar adam. sen futbol maçı falan izlemiyorsun sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

X tuşuna veya kare tuşuna basarken işte... Llamanın verdiği örnek zaten pesin komedisi ama fifa 1 kez oynasan anlardın. Üzerine koşan adamdan pes'te dünya çapı ünlü defansların çalım yemesi saçmalık, gel gelelim aynı pozisyonda fifa'da gördüğüme; defans çat diye ayağı soktu ve topu aldı. PES 4-5'ten beri oynayan adama ayarları öğretmen yerinde olmuş ayrıca :)
Sosyal ağlarda paylaş

ozaman supercancel tusunu deneyin bi de (r1+r2) tamamen toptan ve adamdan bagımsız hareket eder oyuncu.. Eger on goruleriniz iyiyse rakibi ilk 10dk da anladıysanız mac boyunca oyle aciz kalıcagınız bi durum olmaz.. bilmiyorum belki bana pes de savunma yapmak zor gelmiyo cunku aynı anda 2 3 defans oyuncusunu kontrol etmeye cok alıstım..

beni pes de tek tilt eden sey.. bazen toplu oyuncunun akıcılıgı cok azalıyo..yyani boyle top su gibi akmıyo duruyo adam topu iteliyo kendi kosmuyo falan.. bi de bazen dedigimi yapmiyo yanlıs adama pas atıyo.. ozaman kufrum kesin =))
Sosyal ağlarda paylaş

yezid said:

Masquerade said:

evet evet. kanattan son hızla dribling yaparken şırrrrrrrrraakk diye anında durup zotank diye terse dönmek fizik kuralları dahilinde. adamda bağ falan yok, lastik.

adamın ayağı topa ulaşıyorsa çatır çatır durur da döner de takla da atar adam. sen futbol maçı falan izlemiyorsun sanırım.

Size lisede newton fiziğini, eylemsizliği öğretmediler herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

Pes arcade, Fifa simülasyon. Hele ki 2009 oyunlarında Fifa çok daha önde. Top balonmuş, Pes'teki uzaktan goller ve fizik çok gerçekçi sanki de sıra Fifa'ya mı geldi?

Kafelerde bütün çoluk çocuk senelerce WE/Pes oynayınca o yerleşti, Fifa bu seneki çizgisini korursa yavaş yavaş değişir belki o iş.
Sosyal ağlarda paylaş

valla arkadaşın zoruyla fifa 2009 aldım ps3 e. acayip begendim oyunu. en son fifa 99 oynamıstım fifa serisinde ama 2009 oyunlarında fifa>pes. tabi konsolda. bilgisayarda fifa hala aynı fifa. ama adamlar konsonlda çıgır acmıslar. acayip begendim. ozellikle online maç yapmak falan acayip kolay ve akıcı. cok begendim.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet Fifa olduğu yerde sekerken Pes yaptığı yenilik ile öne taşıdı herhalde bunu unutucak kadar fanboi değilsinizdir.
Fifada olsun Pes olsun 2 side var elimde vakit oldukça oynuyorum ama geçip fifa > pes yazmayacak kadarda belli ediyor 2 oyunda kendini.
Fifanın yapması gereken çok şey var, PESinde düzeltmesi gereken detaylar kaldı ki 2010 yani fifa 10 vaad ettikleri pesinkiler yanında sönük kalıyor kaldı ki yıllardır fifa yapıcak diye aldım bütün oyunları.Konsol pesin tahtında, Fifada bilgisayarın tahtında kalıcak kısacası hep öyleydi yada ben eksik bir kaç yıl geçirdim lol yada siz unutmaya başladınız.Sevmiyor olabilirsiniz PESi yada Fifayı ama 2000 den bu yana 2 firmanında atıtığı adımlar ortada.

Son olarak bilgisayarın yönettiği oyuncular ile taktik sıkıntısı demişsiniz, game strategy iyi ayarlayın atağa kalktıktan sonra counter attack taktiğini aktif etmeyin..yanlış olur..yada ortada ilerledikten sonra side attack vermeyin yine yanlış olur.Zaten game plan ile oynamak takım oyunu oluyor, aldo ranoldoyu koş ver taktiği eee abi bu AI ler çok salak gelmiyorlar demek biraz noobish oluyor.

Neyse 2 oyunda ilerlesin, değişik yenilikler görelim.
Sosyal ağlarda paylaş

kendi adıma söyliyim, ben pesi eleştirirken sadece 2009 hakkında beğenmediklerimi söyledim, pesi beğenmemek kimseyi fifa fanboi yapmaz ki ben sadece 2 kez fifa oynadım o yüzden fifaya ilişmiyorum :D Ve doğrudur, fifanın bu sene kendini bu kadar düzeltmesinni sebebi de PES/WE'dir. Buna karşı çıkan yoktour heralde.

Strategy ayarlarından bahsetmişsin o konuda benim pes2009da şikayetçi olduğum şey pes'in seç "ronaldo"yu :) koş oyunu olması. Hata al messiyi zınk diye kaleciyle karşı karşıya gelebiliyosun, nitekim defans çok da kaliteli değil pes'te. Bu yüzden, paslaşmalar daha çok iş yapsa, (ha gene çalım atmak isteyen çalımını atsa) oyundaki tek iş yapan stat "speed" olmaktan çıksa (Luca Toni çalım attığı adama gene çalım atmak zorunda kalmasa :)) ve diğer değişiklikler yapılsa daha keyifli olur.
Bunun içinde yok strategy'yi şöyle ayarla, r1 + r2 zamanlama kas bilmem nerden şu ayarı yap gibi şeyler olmasa PES'in yararına olur. Zaten çoğu insan akşam eve gelip PS3'ün başına geçip pr0 bi gamer olcam demiyor... :) işin eğlencesine bakıyor
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...