Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

trine

Gazanfer

Öne çıkan mesajlar

son bölüm baya zordu.
ölme sıranızı ayarlayabilirseniz rahat edersiniz. thief en etkili karakterdi hem kutuları kırıyor hem hook atıyor diye onunla ilerliyorum. ölürken wizarda warrior a geçiyorum (lava giderken) bi kat yukarıya taşınıyorsun o zaman kolaylaşıyor.

sonunda ölmemiz kötü olmuş.. yalan
Sosyal ağlarda paylaş

Demin bahsettiğim bug'lı checkpoint de son checkpoint'miş. İki adım atınca diğer bölüme geçiyormuşsun. Ben de o iki adımı atarken lava düşüp durmuşum. :D

Neyse demin bitirdim oyunu. Son bölüm zor gelmedi bana. Sadece Super Mario sendromu var. Hiç beklemediğiniz yerlerden möh diye bir şeyler çıkınca ölüyorsunuz. Eh onları öğrenince bir olayı kalmıyor. Ama dediğin gibi tüm experience'ları almaya kalkınca zor olur baya sanırım. Ben hiç takmadım xp'leri.

Oyun düşündüğüm kadar kısa değilmiş bu arada. Kaç saat oynamışımdır bilmiyorum ama çok az değil. Ama bir yerden sonra monotonlaşıyor. Daha uzasaydı bayardım yani. Bir yenilik yok çünkü. Bulunan item'lar falan çok gereksiz. Sırf bir şey bulma hissi versin diye koymuşlar sanki. Yani oyun bittiğinde 30 küsür item vardı. Hiç olmasa da aynı rahatlıkta bitirirdim oyunu.

Son bölüm yorumları

Son bölüm bence daha uzun ve daha zor olmalıymış. Hele checkpoint'e geldikten sonra iskeletler çıkınca "Tamam şimdi adam gibi savaş geliyor.." diyerek heveslendim. Üç dört iskelet öldürüp zıplayınca cuk diye bitti oyun. İnsan adam gibi boss falan koyar.

Son olarak. Oyun son dönemlerde bu tür bir oyun oynamamıştım. Bu türde zevk verecek oyun da yoktu zaten sanırım. O yüzden değişiklik oldu. Zevkten dört köşe oynamasam da sıkılmadan oynadım. Tavsiye eder miyim? Online oynanabilse ve level editöre olsa kesinlikle alınmalı derdim. Ama şu haliyle kesinlikle alınması gereken bir oyun değil. Eğlencelik.
Sosyal ağlarda paylaş

Trine 10/10.

Resmen çocukken bir makine başında 2-3 kişi Amiga oynadığımız günlere geri götürdü.

Oyun ooperative için yapılmış. Bu sebeple online ve LAN olmaması büyük eksik. Karakter gelişimi daha iyi olabilirdi. Bunlar dışında bir eksiğiyle karşılaşmadım. Grafik, ses, oynanış, atmosfer dört dörtlük. Klavye + fare ile gamepad'e nazaran daha kolay oynanıyor.

Co-op oynadığınız sürece acayip eğleneceğinizi garanti edebilirim. Ben çok eğlendim, en az bir o kadar da güldüm.
Sosyal ağlarda paylaş

Wizard yolu kapatmakta olan topuzu kaldırıp fırlatır. Kaldırırken topuz Knight'a çarpar ve Knight ölür. Fırlattıktan sonra başka bir topuzdan sekip geri dönüp Wizard'ı öldürür.

Co-op bir başka. Deneyin, pişman olmazsınız :) Easy ile Medium arası aldığınız hasarda epey fark oluyor. Medium çok keyifliydi.
Sosyal ağlarda paylaş

Değiştirebiliyorsun. Habersiz değiştirene kızıyorsun falan. Arkadaşın beceremiyorsa ona paso Knight veriyorsun. Çok eğlenceli oyun yahu.

Player 1 istediği gibi değiştirebiliyor, Player 2 o an Player 1'in kullanmadığı karakteri alabiliyor. Bu Player 1-2 değil de klavye-gamepad farkı da olabilir gerçi, emin değilim.
Sosyal ağlarda paylaş

Hotseat değil. Hotseat oyunlarda oyuncular sırayla bilgisayar başına oturur. Hotseat ismi de ordan geliyor, sandalyeye oturan devamlı değişiyor baabında. :) Worms, Civ gibi oyunlar hotseat oynanıyor mesela.

Trine'de aynı anda oynuyorsun. Bir oyuncu klavye/mouse, diğeri controller alıyor. Konsollardan zaten genelde birden fazla controller olduğu için daha da rahat olur sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

Some do not limit the definition of hotseat multiplayer only to turn-based games, but differentiate between two categories of hotseat games: simultaneous hotseat and turn-based hotseat. In simultaneous hotseat games, two or more people play a game at the same time on the same computer. In turn-based hotseat games players take turns.
Sosyal ağlarda paylaş

Mirage said:

Hotseat değil. Hotseat oyunlarda oyuncular sırayla bilgisayar başına oturur. Hotseat ismi de ordan geliyor, sandalyeye oturan devamlı değişiyor baabında. :) Worms, Civ gibi oyunlar hotseat oynanıyor mesela.

Trine'de aynı anda oynuyorsun. Bir oyuncu klavye/mouse, diğeri controller alıyor. Konsollardan zaten genelde birden fazla controller olduğu için daha da rahat olur sanırım.

Fail olmus hafiften :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...