Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yıllarca savaştı sonunda muhtaç kaldı

Nessarien

Öne çıkan mesajlar

• 2 yıl sonra ...
"cüzzamlı olan kişiden arslan'dan kaçar gibi kaçınız." (tecrid, c. xii, s. 84, h. no: 1927)

böyle bir hadis var.

http://www.islamiyasam.com/modules/ahlak/5.htm

türkan saylan'a dinciler bundan saldırıyor.
türkiye'de cüzzam sorunu kalmadı. eski hastaların rehabilitasyonu artık daha fazla der olarak kabul ediliyor.

cüzzamlılar toplumdan dışlanmıyor. bir dönemin dilencilik dışında hayata tutunamayan toplamı yobazların saldırdığı bu hekim sayesinde hayata tutundu.

yobazları acıtan bu....
ankara üniversitesi ve hacettepe tıp fakültesi öğrencileri ankara üniversitesi cebeci kampüsünde cüzzamlı hastalara vizit atarken arslandan kaçar gibi kaçmıyorlar.

bu cahilce bir yaklaşım çünkü...
Sosyal ağlarda paylaş

Napolyonn said:

Hz. Muhammed'in cüzzamlı bir kişiyle yemek yediğine dairde hadis var hatta Hz. Ayşe'nin evinde cüzzamlı birisi çalışır aynı kaptan yemek yerlerdi.

birilerinde islam a karşı butthurt olmayagörsün hadisi bile çarpıtır :'(

aynı kaptan niye yiyorlar tabakları çatalları yok mu başka oh wai-
Sosyal ağlarda paylaş

islam süpermiş yahu ben yeni yeni anlıyorum.

kısaca motto naparsan yap (hırsızlık, iftira, yalancılık, taciz vs) sonunda (cehennemde bi süre yandıktan sonra) cennete (huriler ve modifiye edilmiş vucut ile sen) gideceksin(happily ever after). pdflerini indirip çalışmaya başlayacam yakında.
Sosyal ağlarda paylaş

"nutella yerim" said:

"cüzzamlı olan kişiden arslan'dan kaçar gibi kaçınız." (tecrid, c. xii, s. 84, h. no: 1927)

böyle bir hadis var.

http://www.islamiyasam.com/modules/ahlak/5.htm

türkan saylan'a dinciler bundan saldırıyor.
türkiye'de cüzzam sorunu kalmadı. eski hastaların rehabilitasyonu artık daha fazla der olarak kabul ediliyor.

cüzzamlılar toplumdan dışlanmıyor. bir dönemin dilencilik dışında hayata tutunamayan toplamı yobazların saldırdığı bu hekim sayesinde hayata tutundu.

yobazları acıtan bu....
ankara üniversitesi ve hacettepe tıp fakültesi öğrencileri ankara üniversitesi cebeci kampüsünde cüzzamlı hastalara vizit atarken arslandan kaçar gibi kaçmıyorlar.

bu cahilce bir yaklaşım çünkü...

Oh shit
İslam o zaman tedavisi bilinmeyen bulaşıcı bir hastalıktan uzak durarak korunmanız lazım demiş islamfakye.jpg !!111

Bu hadis doğru mudur yanlış mıdır bilmiyorum ama doğruysa da ne deseydi, cüzzamlıyla french kiss yapın, sonra da kara vebada olduğu gibi yüzbinlerce insan acı çekerek ölsün deseydi insan hakları adına.

Ayrıca islamcı kesimin saylan'a olan nefretinin nedeninin tıp konusundaki çalışmaları olduğunu düşünüyorsanız, ideolojiyle alakası olmadığını düşünüyorsanız çok tuhaf bir bakış açınız var.
Sosyal ağlarda paylaş

Raze said:

kısaca motto naparsan yap (hırsızlık, iftira, yalancılık, taciz vs) sonunda (cehennemde bi süre yandıktan sonra) cennete (huriler ve modifiye edilmiş vucut ile sen) gideceksin(happily ever after). pdflerini indirip çalışmaya başlayacam yakında.

Yok öyle birşey o yahudi inancı. Bu halka da senelerce bunu pompaladılar. Kuran açıkca böyle olmadığını söylüyor. Bakara 80/81 idi yanlış hatırlamıyorsam.

Ne ciddiyette girdim ama :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Napolyonn said:

Tabii, ben açık açık islam'a karşı butthurt'üm var derim. Az çekmedik, az canımız yanmadı o peygamberinizden, imamlarınızdan, hocalarınızdan, kitabınızdan...

Ayrıca anthropomorphic personification of Islam gay mi oluyor bu arada sence bizce butthurt yaratabiliyorsa eğer?
Sosyal ağlarda paylaş

KapIKulu said:

Raze said:

Yok öyle birşey o yahudi inancı. Bu halka da senelerce bunu pompaladılar. Kuran açıkca böyle olmadığını söylüyor. Bakara 80/81 idi yanlış hatırlamıyorsam.

Ne ciddiyette girdim ama :D

hangisi yok biraz açar mısın
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Napolyonn said:

Tabii, ben açık açık islam'a karşı butthurt'üm var derim. Az çekmedik, az canımız yanmadı o peygamberinizden, imamlarınızdan, hocalarınızdan, kitabınızdan...

Biz sizin gibilerden hala çekiyoruz da bu dini yanlış bilmeyin, doğrusu öğrenin diye söylüyoruz. Onu da bu din söylüyor işte. Yoksa çok da umrumuzda değil sizinle İslam'ı tartışmak, çok memnun değiliz o konuda. Ağzınıza pek yakışmıyor çünkü böyle kutsal bir şeyi almak.
Sosyal ağlarda paylaş

yahu zamanında cüzzamın çaresi mi bulunmuş da hadisi eleştiriyorsunuz şimdi. o zaman cüzzamın çaresi yokmuş, bu kadar tehlikeli ve bulaşıcı bir hastalıktan korunmasını istemiş işte insanların peygamber. işte o yüzden türkan saylan'ı sevmiyor bu islamcılar demek ne kadar komik bir yaklaşım ya yemin ediyorum bu kadarı artık kötü niyeti de geçiyor. cüzzamın çaresi vardı o zamanlar, peygamber ona rağmen kaçın cüzzamlılardan dedi zaten. öyle bir gıcıklığı vardı cüzzamlılara.

türkan saylan mevzusu tamamen çydd davası ile alakalı. yok cüzzam yok hadis.

ooof of neyse.
Sosyal ağlarda paylaş

aidsliden değil de aids'den kaçıyoruz zaten korunma yöntemleriyle. kanser bulaşıcı bir hastalık değil.

1400 sene önce o zaman için çaresi olmayan bulaşıcı bir hastalık için söylenen sözü bugün uygulayan mal varsa allah onun belasını versin, ha bu sözü başka bi tarafından anlayıp bunu islama çakma vesilesi olarak kullanan varsa allah da onu ıslah etsin ne diyeyim.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...