Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Assassin's Creed 2

moriQ

Öne çıkan mesajlar

nileppezdel said:

Kanuni said:

Neden fiyat dussun diyorsunuz konsol fiyatlari daha pahali ve orjinal daha cok satiliyor, fiyati pc de ucuzlatmazlar konsol pazarini oldurursunuz. ..

Konsol oyunlarının ve konsolda oyun oynamanın zevki farklı. Ki konsollar kırıldıkça fiyat düşümek zorunda kalacak onlar da. Film endüstrisiyle karşılaştırın iyorum işte harcanan para ile ürün fiyatlarını karşılaştırın. Fiyat/performans olarak tokatlıyor film endüstrisi. Oyun endüstrisi de kazıklar iyarı, oturtuyrlar bizi.

Ha bu yaz muhtemelen PS3+GOW3 alıp seve seve oturcam ben de orası ayrı :D

film sinema endustrisi ile nasil karsilastirabiliriz ki bunu ?

birinde once sinemada para veriyorsun arti yan gelirleri var
sonra dvd si bluerayi cikiyor onlar icin kazaniyorlar
ardindan tvlerde gosterime giriyor oradan kazaniyorlar
kiralamalardan kazaniyorlar
ustune tum dunyada gosterime giriyor 7-77 herkes gidiyor.

arada daglar kadar kazanc farki var birinde tek fiyat, sinemada bolunmus bir cok kazanc var.

yeni cikan dvd blueray 20-30 dolar e oyun zaten atiyorum 60 dolar olsun. yari fiyatina dvd sonra sinemada 10 dolar tv gosteriminden para zart para zurt para yani.

oyunu alan dunyada 1 milyon kisi olsun single playerlarda (ki super bir ongoru bu), standart bir hollywood filmini izleyen 10milyon. yani sinemada bir bileti 10 ile carpsan 100 dolar yapar oyunun fiyati 60 dolar gene ucuza geliyor bu bakisimla.

arti sinema oyun endustrisi cok farkli seyler.

rakiyi satiyorsun 100liraya saraba veriyorsun 1000 euro yani benzer urunler olmalari ayni standartlara sahip olmalarini gerektirmiyor.... bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu oyunlarınrahat 10 milyon kişi tarafından oynanırken 1 milyon satmasının sebebi fiyatının 10 dolar değil de 60 dolar olması zaten büyük ölçüde. Bence yani :)

Ayıca salt box office gelirleri zaten maliyetini ikiye katlıyor çoğu filmin. Hal böyleyken sürümden kazanma yolunu tercih etseler hiç fena olmaz oyun firmaları da..
Sosyal ağlarda paylaş

Sen saniyormusun ki oyunu 20 dolar yapsan herkes alacak? 0 dolar herzaman kazanir ornegin indie oyunlara bak 15-20 dolara cikiyorlar ve bazilari cok da guzel ama degil milyon yuz bin satamiyorlar sifir dolarlik kopyalari yuzunden.

Yani ongorun hos ama sifir dolar ownz pc gaming.. dua et kirilmasin oyunlar sonra surumu dusunurler.
Sosyal ağlarda paylaş

xwhiplashx said:

tamam hallettim saolasın. :)
bir de bu yavaş yürüme işini yapıyorduk tuşunu hatırlayamadım bi türlü ya.
hangisiydi o ?
topluluğun içinde uyuz gibi yürüme tuşu ? :D

toplulugun icinde yürüme tuşunu kaldırmışlar. artık grup halinde gezen insanların arasına girince otomatik olarak gercekleşiyor o durum.

Bide o leonardo bıcagı verdikten sonra bendede oyun kitlendi gibi oldu bas bütün tuşlara olması lazım :)
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

Sen saniyormusun ki oyunu 20 dolar yapsan herkes alacak? 0 dolar herzaman kazanir ornegin indie oyunlara bak 15-20 dolara cikiyorlar ve bazilari cok da guzel ama degil milyon yuz bin satamiyorlar sifir dolarlik kopyalari yuzunden.

Yani ongorun hos ama sifir dolar ownz pc gaming.. dua et kirilmasin oyunlar sonra surumu dusunurler.

20 dolar olsa vallahi almştım..bak yemin ettim =)
Sosyal ağlarda paylaş

İşte böyle pek çok insan var. Oyunlar 20 lira olsa ASLA korsan oyun kullanmam.

PS: Mount&Blade indie ama 700.000 sattı yanılmıyorsam ve gayet cüzi fiyata satılarak bunu başardı. Ki ben kopya sorunuolmayan fm, pes hatta sims3 (evet :D ) gibi oyunları da orjinal aldım bu sene. Ama o kadar para verilmez. Gerçi PES ve FM hadi defalarca oynarsın yüzlerce saatini yiyebilir.

Ama singleplayer ve hani farklı zilyon tane sonu olmayan bi kere oynadıkta sonra 3 sene içinde tekrar oynamayacağın oyuna 70 lira falan vermek saçmalık bence
Sosyal ağlarda paylaş

ya saçma değil aslında, bizim şartlarımızda bile 70 milyon haftalık harcadığın paradır yani ( yani aslında 2-3 günlük ama velev ki biriktiriyorsun falan filan ).
Gayette değer,
ama sorun şu; oyunun oynama değip değmeyeceğini bilmiyorsun. Gidip dergi al desen, ben dergiye falan güvenmem saçmalıyorlar genelde. El altında para alma ihtimalleri var.
Bu yüzden, bi oyunun cracklisini oynamadan fullunu almak olmaz, e oyunu bıtırdıkten sonra almakta saçma bazen..

Düşürsünler dediğin gibi fiyatları, alırken 50 kere düşünmeyelim.

( üstte yazdıklarım, önceki oyunlarından tatmin olunup tereddüt yaratmayacak firmalar için geçerli deil tbki ( blizz dir bioware dır ))

Ayrıca, internet bağlantısı çok sınırlı bir insan olarak, bu uygulamayı kınıyorum. Ne yani ben oynarken bağlı olmak zorunda mıyım? Single oyun özgürlüktür yahu
Sosyal ağlarda paylaş

Ya çok ters bu internet muabbeti,
Yav single player özgürlüktür kardeşim,
illa manyak gibi hardcore oynamak zorunda mıyız?
illa bişilere bağlı olmak zorunda mıyız?

paranla rezil olmak bu başka bişey değil,

Pc oyuncusuyuz biz kardeşim, ne televizyona bağlı kalırız ne düdük gibi bir kontrol cihazına ne de internete.
İstediğim yerde, elektrik olduğu sürece açar paşalar gibi oynarım ben istediğim oynu, istediğim an save eder çıkarım
single ın mantığı budur, rahattır.
E bu nasıl olcak? oynarken donacak mı oyun internetim giderse?

ya ne saçma iştir bu kardeşim, "mecbur" bırakılıyorsun resmen ki kesin geri teper böyle birşey aihm den falan.

dünya'da sadece oyun oynamaktan başka işi olmayan kuzey avrupa ülkeleri olmadığını hatırlaması lazım bu ubisoftun,
Kaldı ki, stabil ormanlık arazisinde bile internet olan bir ülkede gelir seviyesi yüksektir, korsan almaya yeltenmez adam.

Hani kod mod iyi yazıosunuz da, managementtaki adamlarının kafasına sıçayım emi ubisoft,
Sen şu oyunu 10 milyona düşürsen, sadece çin'de satışa çıkarsan bile patlar be satışlar.

Hatta hatta, regional fiyatlama falan yapsalar ya, Stockholm'deki adama 70 ytl, hindistandaki adama kathmandudaki adama 5 ytl ( ki 350 n rupi yapar, ortalama(100 den saydım 20 rupiye yediğimi biliyorum ) 3 öğün yemek burda gene pahalı )

70 ytl burdaki bir insanın aylık maaşı yani.Almasın oynamasın diosan, düşük satış rakamından yakınmıcan kardeşim. Az kafan çalışacak, az marketing yapacan
Sosyal ağlarda paylaş

valla sinirim tepeme çıktı,
yahu dünya'da hangi sektör kaldı ki ana üründen kar etsin?
yan ürünlerden kazanıcaksın yahu parayı.
Yap oyunu, dağıt open source indirsin 1 milyar insan, sonra bi baksınlar içinde 3 markanın reklamı
al sana para

kaçıncı yuzyıldayız kı bu adamlar hala ana urunden para kazanmaya calısıolar, örnek alsalar ya apple ı veya herhangı bır araba markasını?( gerçi apple ı ornek almasınlar :( )
Sat malı ucuza, ama sonra git bi firmayla anlaş sana o oyun için bi device üretsin ( çok güzel olmasına gerek yok, oyun dergilerine para yedir, ceolarına 2 rus gönder onuda ben mi öretcem ) ooo bu cok guzel dıe sagda solda reklamlar yapılsın, oyunun edınmıs ınsanların 4 te 1 ı alır zaten.

İnsanların bilinçli oldukları noktalardan düdükleyemezsin insanları, dolaylı yoldan düdüklemen lazım. Farkettirmicen,peç çıktı sadece 00.1 dolar bak dicen, kimse kasmaz bile.

Apple nasıl kurtuldu sanıyosun? ( i tunes 1 cent muabbetiyle cicili maclerle deil )
Araba markaları nasıl ayakta ? ( vergileri çıkar bak ne kadar ucuza arabalar, heriflerin tüm geliri yedek parçadan nerdeyse )
yaptığı üründen para kazananlar yan ürün yapan firmalar zaten, yok bak fare yaptım 342342dpi bununla quake te kendini aşıcan, yok ağırlık koydum süper oldu 20 dolar arttı ama ( tabiki gidip alıcaksın, bilgisayarı alırken kılı kırk yardın, hayvan gibi araştırdın ama fare joystick alırken iyisini alıcaksın çünkü insansın sen =) )
AAAAAA dellendirdi bunlar beni ya
nese gec oldu gıdıp yatım
Sosyal ağlarda paylaş

şunu buldum :p

A German magazine, Computer Bild Spiele, reported that the game's publishers offered to provide a pre-release copy of the game if the magazine would guarantee a review score of "very good". The magazine rejected the request and instead opted to delay their review
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...