Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Paticik Soldat Sunucuları

sharky

Öne çıkan mesajlar

Eveeet sonunda hallettik, ve şu anda 3 adet güzide soldat sunucumuz var..

Talebe göre daha fazla ve farklı sunucular da açılabilir.

Şimdi nasıl gireceğinize gelelim.. Elbette bir adet soldat indiriyorsunuz, 8-9 MB lık bir dosya olsa gerek..

Ondan sonra soldat'ınızı açıyorsunuz ve şu bilgileri giriyorsunuz ;

JOIN GAME ekranında ;

Game Server IP : paticik.com
Port :
20000 ( Deathmatch için )
20001 ( Team Death Match için )
20002 ( CTF için )
Password : paticikteki şifreniz.

PLAYER ekranında ;
Player Name : paticikteki nickiniz

soldat.ini 'de Compression=1 'i Compression=0 yapmayın unutmayın !

Tüm gerekli olanlar bunlar :) Ondan sonra fıtır fıtır birbirinizi vuruyorsunuz.. Benden size tavsiye Dark-dr 'ı falan görürseniz, pek bulaşmayın..

ÖNEMLİ NOT : Paticik Soldat Sunucuları stress testine tabi tutulmaktadır. Bu bazı aksaklıklar olabileceğinin önceden bir uyarısıdır. İyi oyunlar :)[signature][hline]There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't..

seviyeli muhabbet icin ozelime gelin
bekliyorummm

[Bu mesaj Zed tarafından 05 Mayıs 2004 00:32 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

soru: soldat ne ulan?
cevap: admine ulan denmez, terbiyeni takın. soldat online oynanan bi oyun, benim tanımımla "cs meets worms". pek zevkli.

soru: nerden indiririz?
cevap: burdan indirebilirsiniz.

soru: sağolun güzel olmuş.
cevap: wastiee ve sharky kaç zamandır uğraşıyolar, onlara teşekkür edin efenim.

soru: bu bi faq mı? bu kadar kısa faq mı olur?
cevap: download linkini vericektim sadece, ama birden kendimi faq yazarken buldum. idare edin.

[Bu mesaj Zed tarafından 30 Nisan 2004 02:32 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ALAAAAAAAAAH SOLDAT! SOLDAAAAAT! *dağıtır*[signature][hline]horacegoesskiing, 21 Nisan 2004 19:24 tarihinde demiş ki:
bak eski bi teknoloji var bu işler için. bi kesekağıdını alıyosun. içine sıçıyosun. (evet) sonra adamın paspasının üstüne koyup yakıyosun ve zile basıp kaçıyosun. adam kapıyı açıp üstüne basarak söndürmeye çalışıyo. herşey çok güzel oluyo.
Sosyal ağlarda paylaş

Ayrıca daha önce kendi yazdığım solda faq ı buraya koyarsam şaane olmazmı
olur

SOLDAT F.A.Q.

Soldat nedir? Soldat 2boyutlu bir oyundur. Worms, Liero, Quake ve Counter-Strike gibi oyunların birleşimine benzer. Bol aksiyonludur ve adamlarınız 2d bir savaş ortamında en iyi silahlarla kapışır tam anlamı ile. Multiplayer bunun için icat edilmiştir.

Faq:
1. Oyun çalışmıyor ve cannot initialize 3d hardware gibi bir hata veriyor:
- DirectX in son versiyonunun yüklü olduğundan emin olun
- Oyunu Windows-Mode de çalıştırmayı deniyin
- Windows renklerini 32-bit den 16-bit e çevirin
- Soldat Config ayarlarından bazılarını değiştirin(Antialiasing i kapatın(en etkili) ve 16-bi i işaretleyin)
- En son video Driver ini yükleyin
- Çözünürlükle oynayın
- Grafikleri kısın (My Computer/Properties/Performance/Graphics)
- Ana kartınızı yenileyin(soldat manyağı olmak lazım)
- Windows nt/2000 ise en son servis paketini yükleyin

2. Serverime kimse giremiyor:
- Firewall seçeneğini işaretleyin
- Doğru ip olduğunu emin olun
- Firewall ı kapatmayı deniyin

3. Oyun açılmıyor hede hödö d3d8.dll gibi bir hata veriyor:
- DirectX 8.11 i yükleyin eğer windows 95 yada NT 4.0 kullanıyorsanız büyük ihtimal çalışmaz

4. Hede hödö FMOD.dll gibi bir hata alıyorum:
(bkz: 1. soru)Video kartı hatasıdır

5. Oyun açılıyor ve hiçbir görüntü gelmiyor sadece sesler var:
- Ekranı açın
yada (bkz: 1. soru)

6. Bütün heryer pembe yanıp sönüyor ve etraf gözükmüyor:
- DirectX i Debug modda yüklerseniz bu sorun olur. Silip normal mod da yükleyin.
(modlar bilgisayar açıldıkdan ve bios yüklemesi bittikden hemen sonra f8 e basılarak seçilir en azından aklıma bu geldi mod diyince ben sadece çeviriyorum:) )

7. Linux için decided server varmı?
- Evet soldatın ana sayfasından download bölümlerinden bulabilirsiniz ( http://www.soldat.prv.pl/ )

8. Yerden bonus alınca ekran kararıyor:
-Eski bir Ati kartınız vardır ayarlardan "Blank Screen while bonus fix" i onaylayın (ayarlar config.exe diye bişi soldatta)

10. Lobby Server isn't Responding diye bir hata alıyorum:
- Ya internetiniz yada lobby server bozukdur. Olmassa ( http://www.udpsoft.com/eye2/index.html ) dan The All Seeing Eye yi indirin(Fecii kullanışlı bir program bütün oyunlara player bulabiliyorsunuz)

11. Eski bir Ati kartım var ve grafikler falam hepsi karışıyor ve herşey gözükmüyor:
- 8. Sorudaki olayı yaptıkdan sonra ( http://www.soldat.pl/downloads/Weapons-Gfx.zip ) daki şeyi indirip oyunun içinde unzip edin

Oyun Modları

1. Deathmatch
Herkez direk olarak birbirine saldırır puan kazanır

2. Pointmatch
Deathmath ile aynı sayılır ama ortada sarı bir bayrak vardır. Taşıdığınızda adam öldürdükce 2 kat puan alırsınız. Multki killer daha fazla puan verir. Aynı anda2 kişi için 8 puan 3 kişi için 12 ve bayrakla 6 kişiyi öldürürseniz 64 puan alırsınız.

5. Rambomatch
Rambo - Haritanın bir yerinde bir ok vardır ve bu oku alan süper güçler kazanır ve canı kendi kendine artabilir. Diğer oyuncular ise onu öldürmeye çalışır ve sadece rambo öldürüşler için puan alır.
Recommended Respawn Time: 6-10 seconds.

3. Teammatch
4 Tane takım vardır (Alpha Team, Bravo Team, Charlie Team, Delta Team) hepsi birbiri ile savaşır max. puanı alan kazanır.

4. Capture the Flag
2 takın vardır (Alpha Team & Bravo Team). Karşınızdaki bayrağı çalıp kendi bayrağınızın üzerine getirmeye çalışırsınız.

6. Infiltration

2 takım vardır (Alpha Team and Beta Team). Mavi takımın üssünde siyah bir bayrak vardır ve bunu korumaya çalışırlar eğer kırmızı takım bu bayrağı çalar ve beyaz bayraklarına getirirlerse puan kazanırlar. Ve belirli sürede bir sürekli olarak mavi takıma 10 puan yazılır.

Silahlar

Buradaki bazı şeyleri türkceye çevirmedim daha basiti buraya anlamlarını yazıcam

Bullet Start speed: Mermi başlangıç hızı
Bullet Start power: Mermi başlangıçda verdiği zarar
Shots/sec.: Saniyede atılan mermi sayısı
Reloading:Şarjör doldurma süresi
Ammuniton:Şarjör kapasitesi

1. Desert Eagle
Çifte desert eagle çok hızlı ateş etmez ama çok etkilidir

Statistics:
Bullet start speed = 15.83
Bullet start power = 39.9
Shots/Sec. = 3
Reloading = 1.5 sec.
Ammuniton = 7

2. Hk Mp5
Hızlı ateş eden ve ortalama bir zarar veren bir silahtır. Csden 3 ün 1 i işte. Menzili kısadır.

Statistics:
Bullet start speed = 15.83
Bullet start power = 22.8
Bullets/Sec. = 10
Reloading = 1.75 sec.
Ammuniton = 30

3. AK-74
AK-47 nin bir üst versiyonu teröristlerin favorisi.

Statistics:
Bullet start speed = 20
Bullet start power = 28.07
Bullets/Sec. = 6
Reloading = 2.5 sec.
Ammuniton = 40

4. Steyr AUG
Hızlı ateş eden ve çok iyi nişan alan bir silah (sapma açısı çok düşük dağılma vardır biraz:) )

Statistics:
Bullet start speed = 21.66
Bullet start power = 20.8
Bullets/Sec. = 9
Reloading = 1.91 sec.
Ammuniton = 30

5. Spas-12
Yakın savaş için idealdir

Statistics:

Sosyal ağlarda paylaş

saol:)[signature][hline]horacegoesskiing, 21 Nisan 2004 19:24 tarihinde demiş ki:
bak eski bi teknoloji var bu işler için. bi kesekağıdını alıyosun. içine sıçıyosun. (evet) sonra adamın paspasının üstüne koyup yakıyosun ve zile basıp kaçıyosun. adam kapıyı açıp üstüne basarak söndürmeye çalışıyo. herşey çok güzel oluyo.
Sosyal ağlarda paylaş

Ayrıca servera girmesse (benim gibi soldat resolve etmiyorsa
195.174.96.4 ip serverin[signature][hline]horacegoesskiing, 21 Nisan 2004 19:24 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

geyik moderatörlerle dolu bir forumun soldat sunucusu mu açılmış? vay be.. iyi çok güzel, sevindim.. Sunucuyla uğraşanların elleri dert görmesin..

worms felan oynayamam, soldat daha rahat hareket imkanı veriyor. ikisini de seviyorum, soldat daha rahat oynuyorum.
Buna rağmen oyunu beceremiyorum :)
neyse girerim ara sıra, millete beleş frag veririm çıkarım sonra :)[signature][hline]i'll kill you myself.
i see you have an appetite for destruction
it is a good day to die!
i sense a soul in search of answers.
honor guide me!

[Bu mesaj Bonecrusher tarafından 30 Nisan 2004 02:53 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Günün lafı :

Chemical : Sharky birak o barrett'i, gelecegi yok onun..

Allam ya, sanki imkb borsasında düşüşe geçiyor alet.. :) Kemikıl :)[signature][hline]There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't..

bekliyorummm
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada primer uğraşan wastiee idi. Kendisine teşekkür edin. Ben sadece 3-4 shell script yazdim o kadar. Tüm sistemi yazan wastiee dir :)[signature][hline]There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't..

bekliyorummm
Sosyal ağlarda paylaş

lol eheühüe
barretin piyasa fiyatı düşüyormuş
ruger artıyo[signature][hline]horacegoesskiing, 21 Nisan 2004 19:24 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Ayrıca sharkyi dresi zedi çok fenaa ezdim serverda[signature][hline]horacegoesskiing, 21 Nisan 2004 19:24 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

ehehe olsun bir yönde ezdim ya:P[signature][hline]horacegoesskiing, 21 Nisan 2004 19:24 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Arcane verdiğim ipyi kullanmayı dene
ayrıca port da 20000 4 sıfır var buna dikkat et
Firewall ı açık bıraktıysan notice verir ama soldatta gözükmez firewall i kapayabilirsin
İsminin başında sonunda boşluk olmadığına dikkat et!
şifreni pass kısmına yazcan[signature][hline]horacegoesskiing, 21 Nisan 2004 19:24 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

hiçbir uyarı vermesse resolve edememiştir bende öyle hep
üstte bi ip verdim onu dene[signature][hline]horacegoesskiing, 21 Nisan 2004 19:24 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

haa
soldatı reinstall edicen
başka yolu yok
bozulmuş[signature][hline]horacegoesskiing, 21 Nisan 2004 19:24 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...