Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Level bu ay ARCANUM veriyor!..

Silphatos

Öne çıkan mesajlar

Luxor said:
doğruya doğru combat sistemi çok parlak değildi, ama güzel oyundu, enteresan fikirler ve farklı bir evren sunuyordu. büyü yada teknoloji diyorduk, zaten birinden birine yönelince diğer tarafla direk düşüyordu reputation falan yanlış aklımda kalmadıysa.

rep değil de affinity, büyülerin casting şansı düşüyordu ya da teknolojik aletlerin failure şansı yükseliyordu. hoş gerçi büyü bariz şekilde çok daha iyiydi, tech karakterlerle ilk bölümlerde sürünmekten sıkılınca elven bow + disintegrate (bir rpg'de görülen en imba büyü olabilir) ile bitirmiştim oyunu güle oynaya. (:P)
Sosyal ağlarda paylaş

Oyundaki en iyi melee silah uzun bi süre balanced sword ve sadece 2 puan BS istiyor. Hatta evil değilsen magnusa bile yaptırabilirsin. Sonra melee yada ranged olsun charged ringden daha iyi yüzük yok, 2 tane yap +4 dex hemen oyunun başında.

Eğer illa gunner olayım firearmsa gideyim diyorsan craft ettiğin silahlar baya güzel, bide mini spoiler

Grandmaster Firearms

Oyundaki en iyi techno armor GM firearms questi için gelen bossun üstünden düşüyor. Bi sürü henchmani var baya zor combat aslında, ama knockbackli bombalarla falan hepsini öldürüyorsun. Hem 1000 tane falan bulletın oluyor bullet sorunu bitiyor hem de power armor gibi +2 str ve bi sürü resist vs. veren armorı alıyosun adamdan.

Bide yine gunner olacaksan Tarantın güneyindeki slums mıdır nedir o çetelerin tarafında half ogre çetesinin tarafını tut. Son görevi almadan önce tekno karakterlere hand cannon veriyor ki o lvlda başka yerden bulmak mümkün değil.
Sosyal ağlarda paylaş

yok tekrar oynayınca ben de bir kere gördüm ki gelmiş geçmiş en dengesiz combat sistemine sahip rpg bile denilebilir. teknolojik char oynamak için hiçbir sebep yok. melee mastery alınca crit fail olamıyorsun, istersen 100 magick ile mech plate bile giyersin heh. 95% dmg res, 95 ac ile gezip 20 str 21 dex ile barb's heavy blade ile yokediyorum herşeyi. follower bile almadım yani wait diyorum çünkü xp çalmasınlar diye git gel follow ettir sıkıntı veriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:
yok tekrar oynayınca ben de bir kere gördüm ki gelmiş geçmiş en dengesiz combat sistemine sahip rpg bile denilebilir. teknolojik char oynamak için hiçbir sebep yok. melee mastery alınca crit fail olamıyorsun, istersen 100 magick ile mech plate bile giyersin heh. 95% dmg res, 95 ac ile gezip 20 str 21 dex ile barb's heavy blade ile yokediyorum herşeyi. follower bile almadım yani wait diyorum çünkü xp çalmasınlar diye git gel follow ettir sıkıntı veriyor.

ehueh aynı durumun bir benzeri dagger of speed alıp da turn based combat yapınca, karakter melee combat ve dexterity tabanlıysa, oyun sonu bosunu tek turnde indirebiliyodun =)
Sosyal ağlarda paylaş

yok zaten şu iki imbalar imbası spell buff'a yanaşabilecek teknolojik olay yok: shield of protection & tempus (speed'inizi iki katına çıkarıyor)

utanmasam ogre açsam 26 str'li zaten herşey one-shot. laf olsun diye 2 int'li ogre açtım kurtlar köpeklere bir vuruyorum ikiye ayrılıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Niye o zaman zevk almadığın bir char açıyosun ki.

İstediğinde tanrı olabildiğin bi oyun arcanum evet.

Tech char da o kadar güçsüz değildi ya hatırladığım. İlk iş looking glass rifle yapmıştım varımı yoğumu ona verip, iyiydi bayaa

Bi de throwing özürlüydü benim char koktelyleri alakasız yerlere atardı, her seferinde de gülerdim :(
Sosyal ağlarda paylaş

Magick oyunda şahane ama oyunun sonuna kadar gezdiğin gördüğün tüm şehirlerde teknoloji baskın.Envai çeşit recipe bulmak da bayağı keyifliydi üstelik,magick ağırlıklı karakterimle bakıp bakıp iç geçirirdim,işe yaramasa bile sırf bir şeyler keşfetme hissi için.
Sosyal ağlarda paylaş

tech char çoooooooook kötü çünkü, evet looking glass rifle'ı geçtim tesla rifle filan da yaptım yıllar önce hepsi iğrençti. dibine gelip çakıyorlar iki kere ateş etmeden. dmg aralıkları absürd silahların, 1-30, 10-80 filan nedir? 20-40 silahın speed'i 1. 40-60 çakabiliyorsun 15 speed'li silahla ama.

neyse yani oyun güzel ona lafım yok da troika maalesef zor olanı yapıp kolay şeylerde takıldı hep böyle. bloodlines'da ateşli silahlar da aynı böyle anlamsızdı.
Sosyal ağlarda paylaş

Fine revolver, schreck's multi barrel, hand cannon falan bunların hepsi oyunun başında ortasında bulabileceğin silahlar. Firearms expert olup called shot çalışınca gayet güzel damage yapabiliyorsun. Bide oyunun speed ve action point sistemi bi garip. 8 speedli silahla saldırmak 5 ap, 12 speed 4 ap, 15 speed 3, 18 speed 2 ap. Apprentice guns da +5 speed verdiğinden silahlarda speed farkı önemini yitiriyor.

Yalnız bloodlinesda ateşli silahlar baya güzeldi, çatır çatır kesiyodun herşeyi dengesiz değillerdi. Sniper ve flamethrower bi saçma güçlüydü ama onların da cephane problemi vardı.

edit : Bide oyunu patchsiz oynamayın bi sürü bug var. Levelı takdir ettim zaten, hem official hem de drogun yaptığı unofficial patchi vermişler. Şurdan da yüksek çözünürlüklü haritaları çekin baya daha güzel görünüyorlar.

http://drog.terra-arcanum.com/townmap_comparison.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

5 speed bonusu melee ve bow için de var, hatta bow expert'te 2 ok birden sallıyor. 20 speed'li named elven bow var, üstüne hasten buff da basınca gatling gun'a dönüşüyor char. o kadar hızlı, o kadar çok ateş ediyorsunuz ki hedef bilumum stun vs yemekten yanınıza gelemiyor. bunu yapabilen hiçbir firearm görmedim (tesla ile aşırı ballı 80 80 sallamazsanız üstüste) ve oyundaki bütün silahları kullanmışımdır.

melee deseniz str bonus gibi bir olay vermiyor perception, dolayısıyla dmg'lerinin uzaktan yakından alakası yok. pyro axe gibi komedi bir silah var ki kullanmayı bırakmıştım hile açmış gibi hissedince.

firearm olaylarını da geçtim tech dallarının topu iğrenç, automaton yapmaya kasıyorsunuz ama devamlı dayak yiyor, üstüne repair istiyor ha babam gebermezse. elite plate yapıyorsunuz zaten neredeyse aynısı vendorda var. kılıç yapıyorsun daha iyisi oyun başındaki vendorda. custom şematik buluyorsun daha malzemesini toplamadan dwarf vendorda.

falan filan yani dediğim gibi oyunun hastasıyım, defalarca da değişik tech buildleri denemişimdir taaa 8 yıl önce ilk aldığımda başlamam dahil ama her defasında hüsran, her defasında eziyet. oyunu öğrenince evet onunla da oynanıyor ama öbürleriyle tanrı avatarı olarak gezebiliyorsun bu sefer zaten. bu saatten sonra birşey değişmez elbette ama söylemeden geçemedim sohbeti açılınca.
Sosyal ağlarda paylaş

divination ı fulleyip milletin char sheet ine bakmak eğlenceliydi :3 o efsanevi elven mage baya dandik çıkmıştı ama melee expertti :P
axedice said:
Yalnız bloodlinesda ateşli silahlar baya güzeldi, çatır çatır kesiyodun herşeyi dengesiz değillerdi. Sniper ve flamethrower bi saçma güçlüydü ama onların da cephane problemi vardı.

başta kullanışsız, sonda da çok güçlüydüler. deus ex dekine benzer yapsalar o firearms skill olayını daha hoş olabilirdi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...