Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Seçim Toto

inprc

Öne çıkan mesajlar

said:
SEÇMEN PROFİLLERİ

AKP kadınlardan, CHP ve MHP ise ise erkeklerden yüksek oranda oy almaktadır.

AKP 28 yaş ve altı seçmenlerden genel ortalamanın altında, MHP ise oldukça üzerinde oy almaktadır.

Eğitim yükseldikçe AKP oyları düşmekte, CHP oyları yükselmektedir. CHP ilk defa bu seçimde düşük eğitimlilerden de önemli oranda oy almaya başlamıştır.

AKP kırda, CHP Büyükşehirlerde, MHP ise kentlerde genel ortalamanın üzerinde oy almaktadır.

AKP’nin kırdaki ezici çoğunluğu azalmış, CHP ve MHP kırda oy oranlarını artırmaya başlamıştır.

...

Sosyal ağlarda paylaş

istanbulu bilemiyorum ama ankarada kazanan kıl payı kazanacak ama chp önde gibi duyumlarım var

zaten hayatımda ilk defa gökçek'in bu seneki kadar tutuştuğunu gördüm adam abuk subuk afişler bastırdı inanılmaz ("gökçek gidecek sol gelecek" mesela)
Sosyal ağlarda paylaş

Bence konuyu acan arkadasin tahminleri soyle veya boyle tutacak ya da yakin bir sey olacak.

AKP Istanbul'da en fazla 39'a geriler ki bence 40'ta kalmasi olasi.
CHP 32 civari olur en fazla.
Sonuc olarak Istanbul'u da, Ankara'yi da AKP alir.

NOT: Maltepe surpriz olmaz. AKP acik ara alir.
Sosyal ağlarda paylaş

Tarhan Erdem & Konda said:
Genel özellikler:

Anket sonuçları, seçmenimizin soğukkanlı ve bilinçli olduğunu; olayları, siyaset adamlarının söylediklerini ve gelişmeleri doğru, tutarlı ve gerçekçi biçimde değerlendirdiğini göstermektedir.

ALÇAK TARHAN ERDEM, Bİ KERE BİZ CAHİL, YOBAZ, GERİCİ VE OYUNU KÖMÜRE BULGURA SATAN ONURSUZ, AKILSIZ, ŞEREFSİZ BİR HALKIZ TAMAM MI
Sosyal ağlarda paylaş

sir said:
bence;

akp %40
chp %28
mhp %18

geri kalanı da saadet, dp, anap filan bölüşülür işte.

istanbul ve ankarada az bi farkla (%5-%10 arası) da olsa akp kazanır gibime geliyo. diyarbakırda açık ara dtp.

eh fena tahmin etmemişim :P ama dtpden böyle bi çıkış beklemiyodum..
Sosyal ağlarda paylaş

sexdrugsrocknroll said:
istanbulu kurtaramadık ama maltepeyi akp den kurtardık. chp aldı maltepeyi yüzde 50 oyla. saygılar..

aynen kartal maltepe kurtuldu,pendik de bir ara öndeydi ah orayı da alabilseydi chp.
neyse evim ve yakınım düzeldi en azından

tuzlada da inanılmaz bir sürpriz olacaktı ki %2yle kaçtı orası da

bi de kocaeli akp'nin kalesi oldu resmen.büyükşehir dahil toplam 13 belediyenin 13ünü de akp aldı.
başka herhangi bir ilde yok böyle bir durum sanırım,en azından büyükşehirlerde yok.Sefa fena yalan oldu
Sosyal ağlarda paylaş

Yiyip de yedirenlerdendi o, hayret, nasil secilmedi anlamadim...

Maltepe'nin kurtuldugu falan yok. MHP, son anda Zengin'i destekledigini acikladigi icin kazandi CHP. Yoksa imkansiz bir olaydi.
Ayrica 63'te ulkuocagi minibus yolunu kapatip "tekbir" diye bagirtti mi pesinden gelenleri? Bagirtti. Insanlarin kafasi ayni kafa. Degisen bi sey yok. O adam istedigi kadar hizmet etsin, bolgede yasayan pislikler yine pislik.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...