Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Druid Tank Threat Problemi

janis

Öne çıkan mesajlar

Endgame gearlar ile 166 Hit Raiting + 33 Expertise var. Boss 'a ile FF ile başlıyorum , ardından boss range'ime girdiğinde Maul vuruyorum ve Lecerate Spam , Mangle (CD up oldukça) , Maul (rage oldukça) , Demoralizing Roar + FF(Cd Up oldukça) şeklinde devam ediyorum. Fakat ne yaparsam yapayım bir Warrior kadar Threat üretemiyorum single targetta. Kimileri Druid daha iyi diyor , Kimileri ise Warriorun iyi olduğunu iddaa ediyor single targetta.. Sizin düşünceleriniz nelerdir ? Bendemi bir hata var , yoksa mal budur yapacak birşey yokmu ?

Lütfen yorumlarınız Endgame üzerinden olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

rage ve CC target problemin yoksa glyphli maul + swipe kullanmayıda deneyebilirsin sağlam combo yaratio coklu moblarda , solo icin de extra threat olur swipe sonucta CDsi yok ve sürekli bufflandı threat olarak olsun yetenek olarak olsun..

çok da bilmiyorum wotlk de ki ferallerin durumunu pr0lar gelir birazdan =)
Sosyal ağlarda paylaş

scorch said:
rage ve CC target problemin yoksa glyphli maul + swipe kullanmayıda deneyebilirsin sağlam combo yaratio coklu moblarda , solo icin de extra threat olur swipe sonucta CDsi yok ve sürekli bufflandı threat olarak olsun yetenek olarak olsun..

çok da bilmiyorum wotlk de ki ferallerin durumunu pr0lar gelir birazdan =)

Boss figtlardan bashediyorum, CC problemim olmaz o nedenle . Glyphlerimde mevcut zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Dynun said:
Warrior ile kendini kıyaslarsan evet waryor iyidir derim.
Fakat bu druidin kötü bir tank olduğunu göstermez.

Threat yapamıyorum derken, aggro mu alamıyosun, prot warrioru TPS de mi geçemiyosun?

Şu koşullarda senden aggro alınmaması lazım bi tanktan.

Warrior tank'ın aynı bossta ürettiği Threati , ben druid tank olarak üretemiyorum. Bizim DPS lerimizde 6k-8k arası vurduklarından dolayı agro ha gitti gidecek şeklinde oluyor.. Ama Warrior Tank arkadaşım benim kadar zorlanmıyor. (SINGLE BOSS fightta)

Edit = Evet Warriorlar kadar TPS yapamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Gangren said:
janis said:
Gangren said:
Warrior iyi ekipmanlıysa, zor zaten işin.

Her ikimizde de Endgame gearlar var.

Evet , feral gearlarda STR yok .

Neck, Ring, Cloak vs.

" Endgame " Bitti yani WoW şuan bizim için.. Gearlarda ..

Benim sorum bir Druid (TANK) , bir Warrior (TANK) kadar THREAT üretebilirmi ? Yoksa daha da fazla mı üretir ? Yada üretemez mi ?
Sosyal ağlarda paylaş

Ben hala 6k-8k dps yapanlarda kaldım, ama Feral druidim var, gearı full sayılır, hiçbir zaman agro problemi çekmedim, baktın agroda sıkıntı olcak, hani CD açmış mageler en baştan abanıyor dediğin DPSi yapıyorlar, sende Berserk aç ve Maul+Mangle spamla.
Bu arada Lacarate i 5lediklen sonra swipe/FF atıosundur umarım. 5x debuffı kaybetme yeterli.
Sosyal ağlarda paylaş

janis said:

Benim sorum bir Druid (TANK) , bir Warrior (TANK) kadar THREAT üretebilirmi ? Yoksa daha da fazla mı üretir ? Yada üretemez mi ?

Ben cevap vereyim gangren yerine
Ne yazıkki hayır
6.80 ve üzeri expertise,400 ve üzeri block value ve yeterli hit göz önünde alındığında druidin şu anki gear sistemi göz önüne alınırsa warrioru yakalaması zor paladini ise nerdeyse hiç şansı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Regalya said:
janis said:

Ben cevap vereyim gangren yerine
Ne yazıkki hayır
6.80 ve üzeri expertise,400 ve üzeri block value ve yeterli hit göz önünde alındığında druidin şu anki gear sistemi göz önüne alınırsa warrioru yakalaması zor paladini ise nerdeyse hiç şansı yok.

Haklısın , Bende zaten druid setlerinden şikayetçiyim. Amaçsız blizzard ne hit nede adam gibi expertise vermiş set parçalarında. Normal gear kullansak bu seferde Stam düşüyor. Gemlerde ve Enchantlarda da aynı şekilde. Malum stam olmazsa druidin bi avantajı kalmıyor. Ulduarda da aynı sıkıntı olcak , hatta gelecek olan stam ve armor nerfleride cabası.

Test serverda baktımda , 4k HP ve 7k civarı Armor kaybediyorum. Druidin bir anlamı kalmıcak sanırım Ulduarda. DK tank 4tw.
Sosyal ağlarda paylaş

OT warrior aggro alabiliyo pw de filan mt druidden
pala zaten şaka gibi
epeydir dk ot ile girmedigim için bilemem dk nasıldı
(gerçi banane ben kuşum)
ama o gelen armor ve hp nerfi çok saçma
gerekli miydi diye sorulucak olursa hayır. çok op'ymişiz gibi alındı
gerçi onun yerine verilen yeni skille 6k ap si olan bi druid 1.5k dmg absorb edebilicek
artık ap ve crit de onemli oluyo yani bear form için

edit: gerçi crit %30+ oluyo agi stackledigimizden dolayı
Sosyal ağlarda paylaş

Wayne said:
yaa şu druid tank nerf buff muabbeti beni çok yordu alsınlar anasını satim istemiom tanklamak manklamak
top gibi oynuyorlar bi beceripte oturtamadılar

Aynen valla , kastığıma pişman oldum. Guild'in hakkı olmasa düşünmeden silecem de , olmuyor işte.

Her çarşamba Talentleri açıp bakıyorum sıfırlanmışmı diye.. Haberli habersiz sürekli bir oynamalar var druid üzerinde.
Sosyal ağlarda paylaş

Full gear a sahip druidim var tank spec oynadıgım zamanlar bu postta bahsedilen problemlerin hiçbirini yaşamadım. Furor'un ne işe yaradığını ve Enrage e ne zaman basmanız gerekitiğini iyi biliyorsanız bu problemleri yaşamanız çok zor. Hele hele patchwerk te 9k ya dayanan TPS yi orda offtanktaki herhangi bir tank classın üretmesi imkansız.

Postun konusu, Druidin tankingdeki yetersizliği değil zaten. Warriora göre eşit şartlarda daha az TPS üretmesi.
Sosyal ağlarda paylaş

Lacerate x5 denmiş ama, bunu mob üstünde tutmak druid için prio değil. Lacerate, apply edildiğinde threat üretir.

Endgame bitmesi demek, warrior'un imba duruma gelmiş olması demek. Senden önce başlarsa, kesinlikle yapamazsın 110% threat.

Patchwerk gibi bir durumda ise, warrior sana yaklaşır ama seni geçemez.

Grobbulus gibi bir durum varsa, senden aggroyu alabilir, sürekli olarak yer değiştirdiğinden.

Sartharion'da Druid kullanılması, HP pool yüzünden, ayrıca Sartharion'da kesinlikle threat sorunu olmaz, özellikle 3D varsa.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...