Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

3 saatte bir yiycem diye fazla takıntı yapmamak lazım bence. Protein dediğin (whey shake hariç) öyle 2-3 saat etki edip sönen bir balon değil sonuçta. Et, süt, yumurta vs saatler boyunca kullanılıyor. Ben öğün atlayacağımı biliyorsam önceki ve sonraki öğünleri daha sağlam yapıyorum. Günde 5-6 yerine 3-4 ana öğün falan yediğim de oluyor. Tabi porsiyonlar baya büyük oluyor o zaman. Mesela kahvaltıda 4 tam yumurta, 50 gram salam, bir kaç dilim az yağlı kaşar, zeytinyağı, bir kaç dilim ekmek. 40-50 gram protein ve 700 kalori falan en az.
Sosyal ağlarda paylaş

Helcaraxe said:

aminoasit, protein tozu bunları her daim kullanabilirsin. Creatine - Tribulus tarzı ürünler öle ara verip kullanılıyor. O yüzden Protein tozu veya aminoya istediğin gibi başla. En kötü 1 hafta basic vücudu ısındırma programı yap sonra ana ağırlık programına geçince başla aminoya.

teşekkür ederim. 1 ay sonra başlamayı düşünüyorum esaslı programa geçince.
Sosyal ağlarda paylaş

Mantıklı olur. Hem bu süre zarfında diyetini idman öncesi ve sonrası beslenmeni ayarlaman, alışman da daha rahat olabilir.

Onun haricinde daha önce söylendiği gibi protein, amino, bcaa, glutamine, vitaminler düzenli olarak kullanılabiliyor. Creatine, Tribulus ve benzeri olanlarda 2ay kullanınca 1 ay ara vermekte fayda var. Hatta ilk saydıklarımda da dönem dönem ara vermekte fayda var. Vücut kendi üretebildiği birşeyi dışardan bol bol almaya alışınca tembelleşiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Mirage said:

3 saatte bir yiycem diye fazla takıntı yapmamak lazım bence. Protein dediğin (whey shake hariç) öyle 2-3 saat etki edip sönen bir balon değil sonuçta. Et, süt, yumurta vs saatler boyunca kullanılıyor. Ben öğün atlayacağımı biliyorsam önceki ve sonraki öğünleri daha sağlam yapıyorum. Günde 5-6 yerine 3-4 ana öğün falan yediğim de oluyor. Tabi porsiyonlar baya büyük oluyor o zaman. Mesela kahvaltıda 4 tam yumurta, 50 gram salam, bir kaç dilim az yağlı kaşar, zeytinyağı, bir kaç dilim ekmek. 40-50 gram protein ve 700 kalori falan en az.

Haklısın ama yine de atlamamaya çalışıyorum. Bilmiyorum biraz fazla açlık hissedince sanki kas kaybedicekmişim gibi düşünüyorum.

Buarada kahvaltıda bende hardcore giriyorum genelde :) 4beyaz 2tam yumurta, 50-60gr yağsız beyaz peynir, 2gr zeytinyağı, (buraya kadar baharat ile tavada omlet gibin) 5-6 tane yeşil zeytin, kahvaltılık salçalı sos, 2 dilim kepekli ekmek, 150-200gr yulaf, 30-40gr fındık, 50-60gr bal, 300ml süt, 1 bardak yeşil çay.

Yalnız bundan 2,5 - 3 saat sonra acıkmaya başlıyorum, o işin korkunç tarafı :)
Sosyal ağlarda paylaş

Perfectionist said:

Buarada kahvaltıda bende hardcore giriyorum genelde :) 4beyaz 2tam yumurta, 50-60gr yağsız beyaz peynir, 2gr zeytinyağı, (buraya kadar baharat ile tavada omlet gibin) 5-6 tane yeşil zeytin, kahvaltılık salçalı sos, 2 dilim kepekli ekmek, 150-200gr yulaf, 30-40gr fındık, 50-60gr bal, 300ml süt, 1 bardak yeşil çay.

Yalnız bundan 2,5 - 3 saat sonra acıkmaya başlıyorum, o işin korkunç tarafı :)

Daha az sey yiyip bir de glisemik index dusuk gidalari secmeye bak bence. Yani bu kadar kalorinin, yagin, karbonhidratin, sekerin bedeli 2.5 saat olmamali gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

İyide bal haricinde glisemiks endeksi yüksek ne var ki? Ekmek kepek ekmeği, yulaf zaten düşük, diğerleri yüksek protein ve az yağ zaten.

Kahvaltıda ve spordan sonra çok büyük öğünler yiyorum. Bulk dönemindeyim. 195 boyunda yaklaşık 110kg ağırlığındayım. %15 civarında yağ oranım var. Diğer türlü büyümem çok yavaşlıyor. Doyuramıyorum vücudu.
Sosyal ağlarda paylaş

Helcaraxe said:

@Perfectionist, hemde kasların kolay kolay dolmuyo. ne lanet bişi vücut geliştirmede uzun boylu olmak.

Biraz öyle. Baştan bende çok taktım bu boyu nasıl adam ederim diye. 1.70 falan olsam şuana kadar çok farklı bir vücuda sahip olurdum. 60-70 kiloda define olmak kolay. 110kg de define olmak o kadar kolay değil. Uzun boylu bir vücuda hacim kazandırmak zor ve uzun sürüyor. Yukarda arkadaş demiş bana çok yiyorsun diye. Bu sadece bi öğün. Daha neler yiyorum ben. Başka türlü büyetemiyorum çünkü vücudu. Ufak tefek bi adamın vücudu 2 istiyorsa benimki 5 yakıt istiyor. Ayrıca metabolizmam hızlı. (cut yaparken avantaj) Çok iyi beslenmezsem kilom artmıyor benim.

Ama kendi avantajları da var...
Birincisi, hacim kazanınca bence yapılı ve uzun boylu bir vücut harika görünüyor. Kapı gibi oluyorsun tabir-i caiz ise :) O kadar emeğe değiyor yani. İkincisi bulk döneminde yağlanma koymuyor. İstediğin kadar bulk yap, kare gibi olamıyorsun. Üçüncüsü, korkusuzca bacak çalışabiliyorsun. İstediği kadar büyüsün bacaklar üst ile orantılı geliştiği sürece hiç göze batacak bir abartı yaratmıyor. Ha birde kemiklerinde biraz büyük ise, daha fazla kas taşıyabiliyorsun. Daha fazla glikojen, daha fazla enerji, daha fazla güç :)

O yüzden kısa boylu olmanında, uzun olmanında kendine göre iyi ve kötü yanları var. Durumu kabullenip ona göre çalışmak gerek :)
Sosyal ağlarda paylaş

Whopper ye sen de. :p

Yanında patates ve kola olmadığı sürece aşırı zararlı değil bence. Trans yağ yüzünden çok sık yememek lazım sadece. Bi de çoğumuz için bir öğünde 700 kcal çok tabi. Bir önceki ya da sonraki öğünde sadece salata ve tavuk göğsü falan yiyerek dengelersin ama. Damage control prensipi uygulamak gerekiyor. Bir yerlerden fazla kalori aldıysan başka bir yerden kıscaksın.

Ben whopper yerine Big Mac tercih ediyorum. Yanına da salata ve meyva alıyorum. Hatta daha ucuzu ve daha az kalorilisi: Mc'den iki normal hamburger alıp birinin içindekileri tek ekmeğin arasına koyuyorum. Çift etli hamburger oluyor. Hem ekmekten gelen fazla kaloriler gidiyor hem de daha lezzetli oluyor. :)
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...