Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

ahah abi o tip şeyleri kullanmak istemiyorum ya. protein tozudur multi vitamin komplexleridir tamam da nox lu olanlardır, vücudun kullanılabilir testosteron miktarını arttıranlardır falan bunlar hardcore supplement kategorisine giriyo benim için. neden gereksinim duyduğunuzu sorabilir miyim?
Sosyal ağlarda paylaş

@Kemarlos
Testesteronu farklı şekillerde de arttırabilirsin yalnız. Arginine alımı (supplement veya fındık) veya ZMA takviyesi de iyi sonuç veriyor çoğu insanda. Bende Nox ürünlerine para verene kadar daha faydalı supplementler olduğunu düşünüyorum.

@Zegna
Nitric Oxide ürünlerini daha hiç denemedim. Bu Dymatize Xpand tam olarak nox ürünü değil sanırım. Bcaa, Arginine, Creatine ve Glutamine kompleksi aslında. Pre-post workout nutrition.

*Benim sıralamam aslında şöyle (ilk ikisi zaten must:))
Whey proteini
Vitamin ve Mineral
Creatine Monohydrat veya beta-alanine
Glutamine
BCAA
Arginine

Gerisi biraz gereksiz geliyor açıkçası. Gerçi denemeden konuşmak pek doğru değil. Yaz bitsin önümüzdeki bulk döneminde bir ara superpump denerim. Memnun kalırsam devam ederim. Aklımda olacak :)

Ayrıca konuyla ilgili olarak inceleyebilirsiniz:
http://www.muscleandstrength.com/articles/supplements-to-grow-on.html
Sosyal ağlarda paylaş

benim dediğim postworkout ın içinde 1 servingde
fast acting carb+protein, kreatin, glutamin, vitaminler, serbest aminolar falan bi ton şey var. cellmasstir xpanddir onlar protein tozsuz falan bi işe yarayacağını sanmıyorum içinde 3-5 gram bişeyler var carb protein namına
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi deneyimli arkadaşlardan burada tavsiye almak isterim önümüzdeki hafta yüzme + fitnessa başlayacam planladığım program haftada 4-5 gün günde 2-2.5 saat toplam çalışma düşünüyorum ortalama 15 kg fazlam olduğunu düşünüyorum çalışma öncesi yağ yakıcı kullanmam gerekirmi, gerekirse önerebileceğiniz tablet+likid bir ürün varmı.
Sosyal ağlarda paylaş

Daha yeni başlıyorsun spora, yağ yakıcı falan kullanmana gerek yok. Doğal bi şekilde verirsin zaten o kiloları, hiç gerek bile yok daha spora başlamadan bu tip şeyleri düşünmene falan.

Anlıyorum 15kiloyu biran önce vermek istiyosun ama, en güzel en doğal şekilde vermek ve 15 kilo hiç de fazla değil. Çok kısa sürede zaten ulaşıcaksın hedefine eğer beslenmene dinlenmene dikkat eder, programını disiplinli bir şekilde uygularsan.
Sosyal ağlarda paylaş

Perfectionist said:

@Kemarlos
Testesteronu farklı şekillerde de arttırabilirsin yalnız. Arginine alımı (supplement veya fındık) veya ZMA takviyesi de iyi sonuç veriyor çoğu insanda.

Evet, fındığı biliyorum hatta yiyorum aklıma geldikçe. Bildiğin bir ölçüsü var mıdır fındık için günde ne kadar yemeli falan? Zamanında Özkan Uğur 1 avuç fındık aganigi naganigi diyodu 1 avuç yeterli mi :D

Bu ZMA nedir?

Bir de ben şuanda Ultimate Nutrition Iso Sensation 93 protein tozu kullanıyorum. Gayet de memnunum ama başka bir protein tozu da denemedim daha önce. Bitmesine az kaldı, netrition.com'dan protein tozu + animal pak tarzı bir ürün getirteceğim. Ne önerirsiniz?
Sosyal ağlarda paylaş

111 sayfa okuyamadım, muhakkak daha önce cevaplanmıştır.

benim kilo sorunum yok pek, mutluyum halimden (1.81 boy, 76-77 kilo)

ama bel, karın bölgesi yağlı baya, ufak da olsa göbek var.

kilo kaybı yaşamadan nasıl bel & karın bölgesini daha sıkı yapıp, göbeği yok ederim?

x2 5kg'lık ağırlık alsam, haftada 2-3 gün tempolu koşsam, minimum tatlı, hamur, yağlı yesem. bol bol sebze, meyve, salata, tavuk göğüs vs yesem? /profit?
Sosyal ağlarda paylaş

Tabi koşma şu bu etkiler doğal olarak ama, kurtulamazsın o göbekten. Evde olmuyo malesef bu iş. Spor salonuna gitmen lazım, adam gibi bir program'a disiplinli bir şekilde uyman lazım. Yemeğini dinlenmeni de buna göre düzgün bir şekilde ayarlaman lazım. Birkaç ay azimli çalışmayla eritirsin göbeğini.

Ben başlayalı 6 ay oldu. Başlarken de az bişi göbeğim vardı, yani çoğu kişi görse o göbek mi lan, göbek denmez ona falan diyeceği tarzda. Çok daha az da olsa hala alt karın kısmımda yağ var. Malum göbek, zor eriyen bir yer.

Yani çıkarımı sen yap burdan :) 2x 5kg ile evde olacak iş değil bence.
Sosyal ağlarda paylaş

vucut gelistirmeden bencede kilo kayip etmeden bel bolgeni gideremezsin. sonucta kutle kayip edeceksin gym olmadigi icinde ustune kas koyamayacagin icin bel bolgesi ile beraber tum vucudundan eriyeceksin. agirlik calisir ve protein agirlikli beslenirsen belindeki yaglari kayip edip yerine kol gogus omuzu kaslandirip ayni kiloda kalabilirsin. baska mantikli bir sey gelmiyor aklima. ayni kiloda kalamazsin kisaca o dediklerinle.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya sporu kalıcı bir yaşam stili yapacaksın ya da göbeği eritmek için kilo verip inceleceksin. İnceldiğin zaman da estetik olarak daha iyi görüneceğinin bir garantisi yok. Genetik bir şey.

Sadece göbek eritmek için spor salonuna gidilmez yani bence. Aynı kiloda kalıp göbeği eritmeyi başarsan da sporu bırakınca geri gelir o göbek.
Sosyal ağlarda paylaş

Kemarlos said:

ahah abi o tip şeyleri kullanmak istemiyorum ya. protein tozudur multi vitamin komplexleridir tamam da nox lu olanlardır, vücudun kullanılabilir testosteron miktarını arttıranlardır falan bunlar hardcore supplement kategorisine giriyo benim için. neden gereksinim duyduğunuzu sorabilir miyim?

merak ettim denedim acıkcası :D
Sosyal ağlarda paylaş

abi vücut bu denenir mi öle herşey. oyuncak mı abi deneyin nolcak diyosun :D

yanlış şeyler denersen nolucak? kötü sonuçlar doğurursa ne olucak? deneyin abi noolucak la olacak iş değil ki bu abi. spor yaparken sağlığından olmayı riske edebiliyorsan, dene abi noolucak.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...