Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

Bugün ilk defa çikolatalı whey shake'ini üzüm suyu ile yaptım çok hoş bir tadı oldu. İlginç bir tat ama daha doğal böyle... Tam olarak 200 ml üzüm suyu, 200 ml su ve 1,5 ölçek ON %100 Whey Double Chocolate karıştırdım. Sütle yapılandan daha güzeldi bence.

Başka meyve suyu ile başka aromalı shake karıştırmış var mı? Değişik kombinasyonlar nasıl olur merak ettim. Sırayla elma ve ananas suyuyla denemeyi düşünüyorum. :)
Sosyal ağlarda paylaş

Maedhros said:

Maedhros said:

Bu arada benim geçmişte bahsettiğim şişkinliklerin bir kısmı geçti fakat yenileri eklendi yarın doktora gidiyorum kesin.Antrenöre sordum 2 tane vardı biri hiç anlamam doktora git ne desem yalan dedi diğeri koldakine bakıp kılcal damarı çatlatmışsın sandım fakat bacakta falanda var alerjik gibi duruyor dedi.Protein tozuna alerjim olmasından korkuyorum dsfds
Ne tip bir doktor bakar ki bu duruma.Neyse yarın bilgilendiririm neymiş derdim.

Durumlar kötü.Gösterdim kızarıklıkları sertlikleri falan baktı şöle sonra ilaç kullanıyor musun? dedi
Yok fakat spora gidiyorum 2 ay önce protein tozu kullanmaya başladım onun etkilemiş olma ihtimali var dedim.Sertliklerden dolayı bi ilaç yazdı 10 gün için.Protein tozunu kullanma 10 gün sonra yine kullan yine oluşursa çöpe at tozu dedi :(
Şimdi bana alternatif yollar lazım kana çabuk karışan doğal çözüm ne yapabilirim spor sonrası ve sabahları.Tam bi işi tam yapmaya başlamıştım patlıyo bu da sdfds

busu var :/
Sosyal ağlarda paylaş

Mirage said:

Bugün ilk defa çikolatalı whey shake'ini üzüm suyu ile yaptım çok hoş bir tadı oldu. İlginç bir tat ama daha doğal böyle... Tam olarak 200 ml üzüm suyu, 200 ml su ve 1,5 ölçek ON %100 Whey Double Chocolate karıştırdım. Sütle yapılandan daha güzeldi bence.

Başka meyve suyu ile başka aromalı shake karıştırmış var mı? Değişik kombinasyonlar nasıl olur merak ettim. Sırayla elma ve ananas suyuyla denemeyi düşünüyorum. :)

ben de üzüm suyuyla içiyorum bir süredir, tadı hala bi garip geliyo bana :D ama elma suyuyla daha iyi olur diye düşünüyorum. eminim daha iyi olucak :D
Sosyal ağlarda paylaş

HIIT off günler için daha iyi. Antrenman sonrası yapacaksan low intensity daha iyi olabilir. Çünkü HIIT esnasında yağlar kadar glikojen de kullanılıyor. Zaten ağırlık idmanında yorduğun vücudu bir de HIIT ile yorarsan kas yıkımı olabilir. Olmayabilir de. Çok yoracağı kesin ama. Ben eskiden ağırlık idmanından sonra low intensity yapıyordum o zaman bile çok yoruluyordum. Deneyebilirsin. Ama genelde ağırlık idmanı ile HIIT cardio'yu arka arkaya tavsiye etmezler.
Sosyal ağlarda paylaş

Yorulmak kas yıkımının belirtisi değil de bence antreman sonra HIIT yapılıp yapılmayacağı biraz da antremanın süresiyle ilgili. 30-45 dakka ağırlık çalışan için sonrasında HIIT bence gayet de iyi olabilir. Bir nevi bacak çalışmış oluyorsun o kadar depar atınca. İyice hızlı koşup kolları da işin içine katınca karın bile epey çalışıyor. HIIT bitince antreman toplam 1-1,5 saat sürmüş oluyor. Sonrasında da protein shake'ini içersin mis. :)

Antremanın kendisi 1-1,5 saat sürüyorsa o zaman ideal olmayabilir. Zaten vücut katabolik modda, glikojen depoları azalmış. Orda protein alıp HIIT yapmak için bir kaç saat beklemek daha iyi olabilir.

Ben zaten antremanları 45 dakkanın altında tuttuğum için sonrasında ya 15 dakka HIIT ya da 20 dakka sabit yüksek tempo çalışıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

L-carnitine için bazı yerlerde yeterince etkili olmadığını söylüyorlar. Kimisi hiçbir değişiklik görmediğini söylüyor. Babam tıp doktoru mesela, ona da sordum öyle pek de etkili birşey olmadığını söyledi. Yani almaya değmez'e getirdi. Bilgi verebilir mi eğer denemiş, veya bu konuda bilgili olan varsa?

Bir de Animal Pak tarzı ürünlerden iyi olanlar nedir neleri denediniz memnun kaldınız söyleyebilir misiniz?
Sosyal ağlarda paylaş

pak alırım ben olmadı daha sora bakarız başkasına madem. olm avusturya'da nerden alıcaz vardır elbet satan yerler de fiyatlar ne durumda oralarda bilmiyorum tabi?

netten falan mı getirtiyosun sen ben yazın gelirken yanımda getirmeyi düşünmüyorum, o yüzden gittiğim hafta içinde almam lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...