Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

Benim bileklerimde bir sorun başladı.

Bir süredir bileklerim acıyor. Dumbell üst göğüs çalışırken falan mesela ağırlığı çok rahat indirip kaldırıyorum, bileğim düz sıkıntı yok ama seti bitirip ağırlığı yere bırakırken bileğim kırıldığında bileğimin iki yanı çok acıyor. Başka hareketlerde de bileğin düz olduğu sürece sorun yok ama kırıldığında çok acıyor. Bileklik falan alacağım, bu konuda bilgisi olan var mı? İncittim mi falan diyorum ama günlük hayatta da bir sorun yok. Ağırlık mı fazla geliyorum ama hareketi rahat yapıyorum. Acaba bileklerim olması gerekenden güçsüz mü?
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

Benim bileklerimde bir sorun başladı.

Acaba bileklerim olması gerekenden güçsüz mü?

Ben de hem aikido'da bileklerimin daha sağlam olmasına ihyiyaç duyduğum için hem de vg konusunda yardımcı olması amacıyla PowerBall aldım. Çok başarılı bir alet, aynı zamanda elektro gitar da çalıyorum. Gitaristler, dağcılar, piyanistler, daha bir çok sporlarla uğraşan insanlar, rehebilitasyon amaçlı, kas geliştirme amaçlı kullanılabiliyor. İnsanın bileklerini çok güçlendiriyor. İstersen bilek, bicep ve omuz için kullanabiliyorsun. Hem çok zevkli hem çok etkili. Bu site türkiye distribütörü.

Sosyal ağlarda paylaş

Perfectionist said:

@Myshkin
Kaç kilo ile giriyorsun o harakete? Ve ne kadar süredir yapıyorsun?

vallahi kiloyu bilmiyorum desem. 2 aydır programımda var hareket, 2-3 haftadır oluyor bu bilek sorunu. Daha önce problemsizken kaldırdığım ağarlıkla yapıyorum, yine acıyor.

bench pressde de oluyor mesela, bench press 1 aydır var programda 50 kiloyla yapıyorum hareketi. 2.5 ay önceki programımda da vardı bench press, o zaman acımıyordu ama ağırlık da azdı.

@Kemarlos, teşekkürler. Bakıyorum şimdi o zımbırtıya internetten.
Sosyal ağlarda paylaş

sag dirsegimde sorun var, ozellikle triceps antremanında, french yaparken basladi, sanırım fazla zorladım tendonumu.

tam dirsekte degil,boyle dirsegin kosesiyle yanı arasında bi tıkırtı oluyor resmen. hani bi agrı yok durup dururken ama frenche girdigimde hafifte olsa agriyor yani. ve gordugum kadarıyla gittikce artiyor.

bıraktım frenchi bi sure yapmayacagım, seated dips te filan agrı yok fakat,

bugun ozellikle son tekrar bench presste 75 kiloda agridi yani, 75 girmiyordum gerci normalde son tekrarım benchte 70 filan. gerci 4 tekrar yapabildim 75 te de :p

herneyse bu dirsek icin ne yapabilirim?

gogus - triceps antremanım aynı gun, acaba degistirsemmi?

cunku biceps te vs agrım yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada benim geçmişte bahsettiğim şişkinliklerin bir kısmı geçti fakat yenileri eklendi yarın doktora gidiyorum kesin.Antrenöre sordum 2 tane vardı biri hiç anlamam doktora git ne desem yalan dedi diğeri koldakine bakıp kılcal damarı çatlatmışsın sandım fakat bacakta falanda var alerjik gibi duruyor dedi.Protein tozuna alerjim olmasından korkuyorum dsfds
Ne tip bir doktor bakar ki bu duruma.Neyse yarın bilgilendiririm neymiş derdim.
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada benim karın antremanım genelde su sekilde.

abdominal crunch - 30 kg - 3x15

kneeling crunch 30kg 3x15
incline sit up 3 x 12 - goguse 8kg
ball crunch 3x20

obliq

side crunch 3x15

twisting ball crunch 3x15

ball side bend 3x 15

top lu olan hareketleri yarim top ile yapioyorum, cok daha rahat oluyor denge vs kurmak.

fazlamı sizce bu antreman? haftada 4 gun yapıyorum, her calısmanın kapanısını karın ile yapıyorum.

hatta bazı gunler gaza gelip fazladan "side bend " filan yaptıgım bile oluyor.

bu sekilde hem yaglı bi gobegim var hemde buna ragmen obliq kaslarim filan belli oluyor ejeje, bi tam yakabilsem karın yaglarını pek guzel olacak. hepsi ortaya cikacak.
Sosyal ağlarda paylaş

http://img691.imageshack.us/img691/1030/karnx.jpg
bu 4 ay once, bu resimden sonra sporu bıraktım ve o arada daha da yaglandım acıkcası. gobek olarak.

bunlarıda bugun cektim.

http://img532.imageshack.us/img532/8302/karn2.jpg
http://img97.imageshack.us/img97/7163/karin1q.jpg
http://img401.imageshack.us/img401/9151/karin3.jpg

şimdi, kardioda kas yakmaktan korkuyorum, zaten biraz da hacim almak istedigim icin kardioyu bu ara bıraktım gibi bisi.

ama yapmak istiyorum, low intensity mi yapacagim?

bu gobekteki yaglari, KAS YAKMADAN eritmek icin bana bir yardımcı olun plz.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...