Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

bilekteki ağrı için ben de kavramada bi yanlışlık yaptığımdan şüpheleniyodum doğrusu. mesela dumbbell chest press ve incline dumb. c.p. yaparken nasıl tutmak, nereye oturtmak gerekir? gymdeki hocaya sorucaktım da şimdi biraz da mesafeli-ciddi birisi, bu dumbbellı nası tutuyoz hoca diye gidersem hiç yüzüme bakmıcak bi daha =).

omuz hareketlerinde 90 derecenin altına inmemeye dikkat ediyorum ben de. hatta gymdeki hocalardan birisi, onun olduğu günlere denk geldiğimde bi iki defa kulak seviyesine indir dedi de bu omuz sakatlama durumunu anlatmaya çalıştım. allahtan netten falan bakmıştım bu olaylara biraz yoksa omuzdaki bu durumun üstüne iyice beter olurdum herhalde.

edit: bir de glucosamine - chondroitin ürünler varmış eklem sorunları için, yorum yapabilecek olan kullanan birisi varsa süper olur.
Sosyal ağlarda paylaş

BabacumMostors said:

wheygainer alman lazım ama whey le alınan kilo sonradan kolayca kaybediliyor ben de aynıdurumdayım 1.80 59-60 kilo sigara yok ama

Wheygainer vb ürünlerden çok daha kolay ve çok daha ucuz bir yol var kilo almak için. "Ne yesem kilo alamıyorum" diyen iki arkadaşa söyledim. İkisi de haftada 1 kilo ortalamayla kilo almaya başladılar. Sonra "göbek çıktı böhüü" diyerek yavaşladılar hatta.

Mantık çok basit. Yeterli kaloriyi yiyemiyorsan, kaloriyi içeceksin. Tabi sırf şekerli abuk subuk şeyler içmek yerine insanoğlu için en yararlı ürünlerden birini içeceksin: tam yağlı süt. Adam gibi 3 öğün yemeğin üstüne günde 4 litre süt içersen kilo almamana imkan yok. Ayrıca yeterli protein de yanında geliyor, protein aldım almadım derdi de yok. GOMAD (gallon of milk a day) diye aratırsın yeterli kaynak bulursunuz. Laktoza duyarlı değilseniz bir zararı da yok. Sadece biraz gaz olacak, ona da alışacaksınız/katlancaksınız artık.

J'eon said:

bir kere başladı mı gerisi geliyo, arada aksatsamda gidiyorum gün aşırı, keyifli oluyo.

işin komiği 70 kiloyum göbek var hala, bilimum mekik falan tınlamıyor adı şey, daha da veremem kilo falan 1.82 boy var, vermek de istemiyorum zaten. karnı çalıştırmaktan başka bi çözümü yok mu bu işin, lanet olsun.

70 kiloya ve 1.82 boya rağmen göbeğinin olmasının nedeni yağ oranının fazla olması. Kilon az ama kas kütlen de az. Yapabileceğin iki şey var: toplam yağ oranını azaltmak, toplam kas kütlesini arttırmak. Eğer yeni başladıysan bir iki ay boyunca ikisi aynı anda oluyor zaten. Kilonu sabit tutup düzenli çalışmaya devam et, yararını görceksin. Karnını da bir şekilde çalıştırman gerekiyor tabii ki. Ama tüm vücudu çalıştırman daha önemli.

montezaus said:

bilekteki ağrı için ben de kavramada bi yanlışlık yaptığımdan şüpheleniyodum doğrusu. mesela dumbbell chest press ve incline dumb. c.p. yaparken nasıl tutmak, nereye oturtmak gerekir?

Mark Rippetoe'nun Starting Strength adlı kitabından şu resimler mükemmel özetliyor olayı:

http://img14.imageshack.us/img14/9905/cpgrip0.jpg
http://img683.imageshack.us/img683/2664/cpgrip1.jpg
http://img13.imageshack.us/img13/261/cpgrip2.jpg

Bu alttakini de netten buldum. Soldaki yanlış çünkü bar çok yukarda ve bilek yamuk. Barın ağırlığı bileğe baskı yapıyor. Ne yazik ki çok büyük bir kesim soldaki gibi yapıyor. Sağdaki daha düzgün, bar el ve kolun birleştiği noktaya mümkün olduğunda yakın olmalı.

Sosyal ağlarda paylaş

Mirage said:

J'eon said:

bir kere başladı mı gerisi geliyo, arada aksatsamda gidiyorum gün aşırı, keyifli oluyo.

işin komiği 70 kiloyum göbek var hala, bilimum mekik falan tınlamıyor adı şey, daha da veremem kilo falan 1.82 boy var, vermek de istemiyorum zaten. karnı çalıştırmaktan başka bi çözümü yok mu bu işin, lanet olsun.

70 kiloya ve 1.82 boya rağmen göbeğinin olmasının nedeni yağ oranının fazla olması. Kilon az ama kas kütlen de az. Yapabileceğin iki şey var: toplam yağ oranını azaltmak, toplam kas kütlesini arttırmak. Eğer yeni başladıysan bir iki ay boyunca ikisi aynı anda oluyor zaten. Kilonu sabit tutup düzenli çalışmaya devam et, yararını görceksin. Karnını da bir şekilde çalıştırman gerekiyor tabii ki. Ama tüm vücudu çalıştırman daha önemli.

çalışmaya devam yani, bir günde başarılıcak şeyler değil tabi bunlar farkındayım. motivasyon oldu çok saol.
Sosyal ağlarda paylaş

Mirage said:

Mantık çok basit. Yeterli kaloriyi yiyemiyorsan, kaloriyi içeceksin. Tabi sırf şekerli abuk subuk şeyler içmek yerine insanoğlu için en yararlı ürünlerden birini içeceksin: tam yağlı süt. Adam gibi 3 öğün yemeğin üstüne günde 4 litre süt içersen kilo almamana imkan yok. Ayrıca yeterli protein de yanında geliyor, protein aldım almadım derdi de yok. GOMAD (gallon of milk a day) diye aratırsın yeterli kaynak bulursunuz. Laktoza duyarlı değilseniz bir zararı da yok. Sadece biraz gaz olacak, ona da alışacaksınız/katlancaksınız artık.

iyi güzel de ciddi olarak bağırsakta sorun yaratıyor hani gaz değil direk ishale bağlıyor bünye, günde 4 litre hani insan günde 4 litre su bile içemez :)
Sosyal ağlarda paylaş

İyi de denedin de mi yazıyorsun bunu? Ben denedim, tanıdığım iki kişi denedi. Olmadı öyle bir şey. Onlar da şüpheciydi biraz ama deneyince ikna oldular. Tabi günde 1 bardak sütten 4 litre süte geçmek yerine alıştıra alıştıra başlamak lazım. Yine de herkesin kaldırabileceğini iddia edemem. Sonuçta herkesin bünyesi farklı.

Daha fazla tuvalete gitmek gerekiyor ama ishal gibi değil. 4 litre süt 2400kcal demek. Sende 4 litre süt içmek yerine extra 2400 kaloriyi katı gıdalardan alsan yine fazladan gitmen gerekecek tuvalete. Normalde aldığın kaloriyi ciddi oranda arttırıyorsun sonuçta.

Bu arada şu anda kilo vermeye çalıştığım için pek süt içmesemde günde rahat 4-5 litre su içiyorum. Bu da yediğim en az 6 öğün meyvanın üstüne ki meyvaların da %80-90'ı sudur.
Sosyal ağlarda paylaş

@mirage, abi bildiğin ishal hani ki bende bu günde 1,5 lt sütle oluyor bu yüzden bazı firmalar bu genel sorundan ötürü duruma özel ürünler çıkardılar bir de protein patlaması yazaşndığında böyle osurunca insan ölüsü gibi bir koku yayılıyor

ha günde 3lt süt + 6 yumurta yiyen adamlar var halen ve kesinlikle bu arkadaşları arabama almıyorum :)

hani protein işte çok tüketirsen içinde adam ölmüş gibi kokuyor
Sosyal ağlarda paylaş

Vücut geliştirme yapanlar için vücut ağırlığının kilogramı başına 2 gram protein tavsiye ediliyor. 80kg biri için 160 gr mesela. 100 ml sütte yaklaşık 3,5 gr protein var. Yani 4 litre sütte yaklaşık 140 gr protein var. O yüzden sütten dolayı fazla protein alımı problem olmaz.

Bir bardak süt bile içemeyen kişilerin çoğunlukta olduğunu hiç sanmıyorum. Tavsiyem içebilenlere zaten. Süt ne ilaç ne de büyü. Süt içemeyenler o kaloriyi başka bir şekilde almak zorunda.

İyi bir alternatif fındık, badem, fıstık gibi çerezler. Onların enerjisinin yarısı sağlıklı yağlardan oluşuyor ve 100 gramı 600 kalori falan. Kötü tarafı 2400kcal almak için günde 400 gram yemen lazım. O da çerez fiyatları yüzünden çok pahalıya gelir. Et, makarna pilav vs ile o kaloriyi almak çok zor. Kaloriyi margarin, cips, fast food gibi sağlıksız yollardan almaya kalkarsan da oluşacak sağlık sıkıntıları süte göre kat kat fazla olacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

Fly said:

Mirage said:

Crunch?

geriliyor ama o bölge in kalk yaparken

Hmm. Kalçaların üst kısmı mı? Oraların pek çalışmıyor olması lazım aslında. Hareketin hangi kısmında oluyor o gerilme?

Üst vücudu yerden fazla kaldırmadığına emin misin? Crunch yaparken bel ve sırtın orta kısmı yerde kalıyor. Sadece üst sırt kalkıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

proteini protein veya amino-asit olarak almakta ne gibi bir farklılık var ki ? haklısın üşenmesem daha iyi bi dönem kullandım zaten üşenmeden ama hap çok daha pratik bişi, daha pratiği varken neden uğraşiyim ki yani. zaten amacım tüm protein ihtiyacını ek besin ile karşılamak değil ama beslenme düzenim pek iyi olmadığı için en azından antreman zamanı vücuduma azami miktarda protein girsin istiyorum.

spor olarak buz hokeyi yapıyorum, body building yapıyo pek sayılmam, evde haftada 1-2 gün şnav-mekik-dumbell çalışmasını saymazsak.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Çakşır kökü
Cinsel gücü ve isteği arttırıcı, etkili bir afrodizyaktır. Aynı zamanda sperm sayısını ve hareketliliğini de arttırıcı etkilere sahiptir. Kasları kuvvetlendirir ve kas ağrılarını gidermeye yardımcı olur. Sinirleri rahatlatır. Astım ve bronşitte faydalıdır.

kullansak spora bi yardımı olur mu acaba?

bu adamdan duydum

:?
Sosyal ağlarda paylaş

tunca said:

spor olarak buz hokeyi yapıyorum, body building yapıyo pek sayılmam, evde haftada 1-2 gün şnav-mekik-dumbell çalışmasını saymazsak.

abi buz hokey gibi sert bir sporu body building yapmadan nasıl idare edebiliyorsun şaşırtıcı doğrusu.
haftada 1-2 gün şınav mekik dumbell çalışması ile olmaz o iş gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...