Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

ya simdi benim soyle bi sıkıntım var.. ben sedef hastasıyım bagısıklık sistemim normal bi insanın 3 katı guclu, metabolizmam 2 - 2.5 kat hızlı.

o yuzden tam bulk olamıyorum.. yoksa benim aldıgım karboyu baska birisi alsa 15 kg alırdı ben 5 kg zar zor aldım.

kilomun 6 7 katı karbo da yiyemedigim icin kilo alamıyorum cok fazla.

o yuzden boyle bulk define arası devam ederim heralde bu yaz.. ister istemez kilo kaybı olur ama hedefim mutlaka 90 kg a cıkmak.

onumuzdeki senede 100kg olup 90 a dusmek yaza dogru.
Sosyal ağlarda paylaş

tiLi said:

sırt ve kanata abanmaya devam bence. sırtın fazla kaslı olmuş güzel olmamış diye bir vücut yok zaten
bulkta oldugun için anlaşılmıyor resimden ama büyüksün galiba

fena degilim suan 85kg, 1.82 boy var. sıkıntım gomleklerin olmaması, suan sınırdayım dikkatli hareket etmezsem cırt diye gidiyorlar :D

olmadı yeni bi kıyafet yatırımı yapıp abanıcam kanatlara.. ya da kanatları bırakıp sırta agırlık vericem.
Sosyal ağlarda paylaş

Tebrikler..
soru 3 : kanat abanmadan daha define belirgin hale getirebilirim gibi, oylemi yapsam. Bence böyle yap
gözle görünen bi kaslanma var bence sırtta.. kanatları da dediğin gibi çok yüklenmeden görünür hale getirirsen daha güzel olacak gibi.. bi de definasyon sırasında o sırttaki yumru yumru kaslar da belirginleşir gayet güzel olur.
Sosyal ağlarda paylaş

tiLi güzel demiş, çok fazla olmuş sırt artık yapma diye birşey yok zaten. :) Ne kadar gelişmiş o kadar iyi :) Kanatlarını geliştirirken sırtın altı ve iç kısımlarına özen gösterirsen bence dikkat çekici bir sırt olacak. (deadlift yapıyor musun?) Düşük yağ oranıyla büyümen çok büyük avantaj. Keşke bende öyle olsaydım... Gerçi senin sağlık durumundan kaynaklı bir durummuş. Bunun farkında olup ona uygun davranman da tebrik edilecek birşey.

Omuz pozu için ısrarcıyım, görmeden rastgele yorum yapmak istemedim. Arka omuza biraz daha dikkat edebilirsin belki. Ama emin değilim.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada ben bu ay yaklaşık 3kg verdim. Yalnız güç artışı devam ediyor. Anlamadım :) Önüzümdeki aylarda da umarım aynı şekilde stabil olarak kilo verebilirim. 1 hafta daha çalışıp kalorileri 200cal daha aşağıya çekip kardioları arttıracağım. Ve büyük ihtimalle lipo 6x veya animal cuts ile destekleyeceğim.

Biraz daha kilo veriyim, hatunda solaryumdan beleş kupon kapmış bana, azcık bronzlaşıyım. Ben de asacağım bir arkadan double biceps pozu :)

Bu da zegna için gelsin:
http://www.bodybuilding.com/fun/posing.htm

:)
Sosyal ağlarda paylaş

antrenman sonrası için bir iki soru :

whey/casein trdekinin ucte biri fiyatina, yanıma tavuk mavuk hazırlayıp götürebileceğim bir vaziyette de değilim diye alayım haftaya baslarim dedim de

optimum kullanıyordum fena değildi
weider protein 90 var gidip alabileceğim, o da iyi mi ?

bir de üzüm suyu vsyle içiyordum geçen sene iki üç aylık dönemde de fena gitmemişti ama fruktoz o kadar da cabuk karismiyormus sisteme sanırım

dekstroz maltobilmemne var da mümkün olduğunca yan ürüne bulaşmak istemiyorum/gidip bulmakla uğraşmak istemiyorum
bildiğimiz sofra şekeri+whey+su da olur mu ?
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

Dün başladgm yeni programim..yorumlarinizi bekliyorum

15-20dk yürüyüş(bisiklet)
4x12 mekik
4x12 leg raise

4x10 bench press
4x12 bench dumbell press

4x10 rowing machine
4x10 multi press enseye

4x10 scott curll
4x10 triceps extension (9kg dumbell ile çift el ayakta enseye dogru)

4x10 leg press
4x10 leg curll

10-15dk crostrainer

2 gün calsma 1 gün dinlenme olarak bunu uygulamaya baslıcam

lan :(
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

Zegna said:

ya simdi benim soyle bi sıkıntım var.. ben sedef hastasıyım bagısıklık sistemim normal bi insanın 3 katı guclu, metabolizmam 2 - 2.5 kat hızlı.

ne güzel hastalıkmış öyle...
bana da bulaştırsana lem

ilac kullanmadıgım zaman yara cıkıyor ellerimde dirseklerimde catlayıp kanıyor, pek guzel bir hastalık degil yani tedaviside yok. o yuzden allah korusun :)
Sosyal ağlarda paylaş

Perfectionist said:

tiLi güzel demiş, çok fazla olmuş sırt artık yapma diye birşey yok zaten. :) Ne kadar gelişmiş o kadar iyi :) Kanatlarını geliştirirken sırtın altı ve iç kısımlarına özen gösterirsen bence dikkat çekici bir sırt olacak. (deadlift yapıyor musun?) Düşük yağ oranıyla büyümen çok büyük avantaj. Keşke bende öyle olsaydım... Gerçi senin sağlık durumundan kaynaklı bir durummuş. Bunun farkında olup ona uygun davranman da tebrik edilecek birşey.

Omuz pozu için ısrarcıyım, görmeden rastgele yorum yapmak istemedim. Arka omuza biraz daha dikkat edebilirsin belki. Ama emin değilim.

belim cok saglam degil, squat ve deadliftte agır kilolara giremiyorum, girmek istemiyorum hatta.

pozu koyucam en kısa zamanda konusuruz
Sosyal ağlarda paylaş

Fly said:

whey/casein trdekinin ucte biri fiyatina, yanıma tavuk mavuk hazırlayıp götürebileceğim bir vaziyette de değilim diye alayım haftaya baslarim dedim de

bir de üzüm suyu vsyle içiyordum geçen sene iki üç aylık dönemde de fena gitmemişti ama fruktoz o kadar da cabuk karismiyormus sisteme sanırım

dekstroz maltobilmemne var da mümkün olduğunca yan ürüne bulaşmak istemiyorum/gidip bulmakla uğraşmak istemiyorum

30gramlık jelibonlar var haribonun ayıcık onlardan ye yada küp şeker at suya iç, soyunma odasında üstünü çıkarmadan bu şekeri hallet 10 dakka sonra wheyi suyla iç tamamdır ben böyle yapıyordum supplement kullandığım dönemlerde.
Sosyal ağlarda paylaş

Zegna said:

Perfectionist said:

belim cok saglam degil, squat ve deadliftte agır kilolara giremiyorum, girmek istemiyorum hatta.

pozu koyucam en kısa zamanda konusuruz

Ağır girmemekle en iyisini yapıyorsun,şakaya gelmez bu iki hareket.
Aman diyim
Sosyal ağlarda paylaş

Osie16 said:

Fly said:

30gramlık jelibonlar var haribonun ayıcık onlardan ye yada küp şeker at suya iç, soyunma odasında üstünü çıkarmadan bu şekeri hallet 10 dakka sonra wheyi suyla iç tamamdır ben böyle yapıyordum supplement kullandığım dönemlerde.

weider baya iyi diyolar ama o fiyata gerek yok, optimum en temizi.
Sosyal ağlarda paylaş

Weider hikaye yurtdışındada terch edlen br ürün değil, TR de yüksek fiyattan AMA PAHALI OLAN IYIDIR mantığıyla hala insanlara yedirilmeye çalışan bir ürün markası.

Optimumda son zamlardan önce diğer markalara oranlar fiyat performans olarak üstündü ama ben hala en iyi whey olarak görmüyorum muscletech yanında,eskiden 2.3kg si 120lira falandi simdi 160lira ee muscletechte o kadar niye optimuma vereyim ki?
İçinde bcaa var glutamine var demeyin boşuna wheylerin içindeki glutamin vs. asit olarak var yani işinize yaramıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

optimum satan dükkan buldum, bildiğim ürünle devam edeyim öyleyse

50 gr glukoz/dekstroz eczanede 2 euro, wheyin porsiyonu 1 e gelmiyorken dandik şekere o kadar veresim yok

kilo almaktan ziyade kası kaybetmemek amaçlı kullanacağım, çok kafa yormadan sofra şekeri alıp geçeyim mi ? ölümcül bir gi farkı göremedim aralarında

jelibonda yok fruktoz yok o şu bu var diyor insanlar da o kadar pimpirikli davranamayacağım şu anda

beyaz ekmek falan diyen de var, iyice karıştı asdf
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...