Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

Zegna said:

Osie16 said:

Selam, bir süre aradan sonra başladımda hızlı toparlanmak adına supplemente yönelmeyi düşünüyorum.

İlk etapta muscle tech cell-tech kreatin kullanmayı düşünmüştüm 126lira 20porsiyon. Gnc gold card ile 100 liraya gelmesi gerekirken şerefsizlerin goldcardın geçerli olduğu tarihler arasında fiyatları yükseltip gold card ile eski kampanya fiyatıyla aynı olduğunu gördüm..
Bunun yerine diyorum

Glutamine
BCAA
Creatine kombinesi mi yapsam?
http://www.supplementler.com/shop/Aminoasitler/Hardline-BCAA-120-Kapsul.html

http://www.supplementler.com/shop/Aminoasitler/Hardline-Glutam-100-Kapsul.html

http://www.supplementler.com/shop/Creatine-Urunleri/Gaspari-Qualitine-Creatine-300gr.html

şu şekilde?

Yada direk

http://www.supplementler.com/shop/Creatine-Urunleri/Gaspari-Qualitine-Creatine-300gr.html

+

http://www.supplementler.com/shop/Aminoasitler/MuscleTech-Amino-Fx-Pro-Series.html

şöyle mi yapsam hem ekstra aminoasit almış olucam.
amino fx övülen bir ürün anladığım kadarıyla içindede bcaa glutamine falanda var.
ne yapsam karar veremedim

protein tozu var dimi?

protein tozu + amino + creatine yeterli olur..creatin zaten bolca su tutucak vucutta bıraktıgında uzulebilirsin.

glutamine twinlab oneririm. dymatize da olabilir ikiside iyi.
bcaa gaspari oneririm

kreatin marka oneremicem.

Protein tozum yok çünkü şu anki vücudu açarken ihtiyacimda yok proteine henüz.
Creatine nasıl çalışıyor biliyorum bende su tutmadı ve bıraktığımda hiç kayıp olmadı 1.5 senedir kullandığımda -aralıklarla tabi- o sus tutma işi mit en azından benim vücudum için.

Benim tek kararsız kaldığım nokta cell-tech mi kullansam -çok övülüyor creatine olarak ve bir o kadarda pahalı -129ytl-

yoksa onun yerine amino fx + creatine yada bcaa+glutamine+creatine mi yapsam kararsızkaldım çok kötü.

Yazıldığım yeni salondaki antrenörde creatine-glutamine-bcaa almam taraftarı tek ürüne o parayı vericeğine 2-3 ürün al daha çok işe yarar diyor..
Bilemedim fikir danışayım dedim.

Protein kullanımına önümüzdeki ay başlarım programı ağırlaştırıp,daha önce nitro-tech kullanmıştım şimdi syntha-6 (ki bu whey değil) yada myo-fusion (buda whey değil sanırım) mı denesem diyorum :)
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

abi herkes aynı seyi yazıyor da ne diet programından, ne spor programından bahsetmiyor. bu durumda benim kilo vermem pek mumkun degil. o kadar sey yazdım bir onceki mesajda kimse sunu soyle yap, bunu boyle yap demedi :)

onumuzdeki hafta spor salonuna yazılıyorum zaten. ordakilerden yardım alırım artık.

Benim 10 kilo verdiğim diet + program sana uymayabilir,herkesin genetiği metabolizması farklı kendin bulucaksın + prof yardım alıcaksın bu konuda.
Şimdi sana burda kendi programımı yazarım 1 ay kıçından ter akıtarak yaparsın sonra abi 2kilo verdim emenike diye bana mesaj atarsın olmaz :)
Sosyal ağlarda paylaş

birazdan yazacaklarım beginner ve yağ yakmak, aynı zamanda kas kaybetmemek isteyenler içindir.

toggie spor salonuna yazıl. hareketlerin nasıl yapılacağını öğren. izolasyon hareketleri salla. compound hareketler yap. göğüs günü kol günü gibi şeyler olmasın.
haftada 3-4 gün tüm vücut çalış. fazla gelirse maximum ikiye böl
ters kas gruplarını ard arda az dinlenmeyle çalış.
mesela:
bench press x10
30 sn dinlenme
seated row x10
30 sn dinlenme, başa dön x3-4

aynı şekilde omuz kanat
bacak mutlaka çalışılcak. walking lunge yaparsın. vücut ağırlığınla squat yapıp, ardından leg curl yaparsın
karın ve bel de çalışılcak. derken tek gün yetmeyebilir bunu farkettim. ikiye mi bölsek? neyse
hareketler arasında az dinlenilcek. hızlı hızlı bitsin antrenman ağırlık hep arttırılmaya çalışılcak.

diyeti de yazıyorum: ekmek, şeker, her türlü tatlı, börek, makarna, cola ve türevi şekerli içecekler, diet cola vb,
bunları yeme. haftada bir gün spor çıkışı ödül gibi yiyebilirsin. haftada bir. yağdan çok çekinme.
yumurta, et, balık, sebze, baklagil, meyve, bunları çok ye. laktoz intolerans var mı bilmediğim için süt ürünlerine bir şey diyemedim. yoğurt da ye.

eklemek veya düzeltmek isteyen arkadaşlar buyursun

edit: cardio olarak da mümkünse sabah aç karnına 20-30 dk hızlı tempo yürüyüş. ilk başta haftada 3 gün, kilo verme yavaşladıkça arttır miktarını.
mümkün değilse spor sonrası hızlı tempo yürüyüş, her gittiğinde.
spora haftada 3 kez gideceksen bir gün de evde vücut ağırlığıyla ağır bi circuit yazarız, HIIT olarak
Sosyal ağlarda paylaş

Osie16 said:

Selam, bir süre aradan sonra başladımda hızlı toparlanmak adına supplemente yönelmeyi düşünüyorum.

İlk etapta muscle tech cell-tech kreatin kullanmayı düşünmüştüm 126lira 20porsiyon. Gnc gold card ile 100 liraya gelmesi gerekirken şerefsizlerin goldcardın geçerli olduğu tarihler arasında fiyatları yükseltip gold card ile eski kampanya fiyatıyla aynı olduğunu gördüm..
Bunun yerine diyorum

Glutamine
BCAA
Creatine kombinesi mi yapsam?
http://www.supplementler.com/shop/Aminoasitler/Hardline-BCAA-120-Kapsul.html

http://www.supplementler.com/shop/Aminoasitler/Hardline-Glutam-100-Kapsul.html

şu şekilde?

Yada direk

+

http://www.supplementler.com/shop/Aminoasitler/MuscleTech-Amino-Fx-Pro-Series.html

şöyle mi yapsam hem ekstra aminoasit almış olucam.
amino fx övülen bir ürün anladığım kadarıyla içindede bcaa glutamine falanda var.
ne yapsam karar veremedim

glutamine i bcaa yı karıştırma. kreatine de 45 liradan fazla para verme. gaspari veya optimumunkini al işte. creatine monohydrate.
whey + creatine. benim tavsiyem budur
Sosyal ağlarda paylaş

Glutamine den etki alabilmek icin yuksek dozda tuketmek gerekiyor cunku mide bariyeri dedikleri birseyi asamadigindan sindirilemiyor, kana gecemiyor. Gunde 20-40gr araliginda alinmasi gerekiyor. Ayrica tarafsizca yapilmis ve glutamine in kas insasini veya recovery suresine etkisini ispatlayan hicbir calisma yok. Cogu supp sirketi iddalarini eski bir calismaya dayandirmakta ama o calismada da yanik tedavisi goren hastalar soz konusu.

Bcaa icin ise yine dozaji yuksek tutmak gerek ve son zamanlarda yazilanlari takip ettigim kadariyla aminoacid leri ayri olarak almanin hem bir espirisi yok hemde sindirim uzerinde negatif etkileri oldugu soyleniyor.

Ayrica iyi bir diyet varsa gunde 350gr protein aliniyorsa zaten bircok aminoacid i vucuda almis oluyorsunuz. dis destek anlamsiz kaliyor.

Ille supplement alacaksaniz her zaman proteininiz yuksek olsun. ben sahsen orda harcadigim paraya acimadim hic. yanina en iyisi creatine. micronized olsun. afedersiniz ama enayi gibi weider a muscletech e bi dunya para vermeyin. cunku ucuz olandan bi farki yok. Vitamin mineral takviyesi belkide hepsinden onemli. balik yagi cok iyi bir takviye. onun haricinde ille yeni seyler denenecekse beta-alanine icin cok olumlu seyler soyleniyor. iyi uyumak icin zma alinabilir. pre workout urunlerinden denenebilir.

Ama, whey + creatine + vitamin seklinde bence insanlar iyi bir diyet ile genetik ust limitlerine cikabilirler. zekice hazirlanmis bir diyet yoksa o supplementlere vereceginiz tum para cope gidiyor.

Calorie deficit, bmr nedir bilmeden fat burner ariyor insanlar. Ondan sonra basari olmasi mumkun mu?

Bir zarari olacagindan degil ama paranizi cope atmamak icin bence supplement konusunda almak istediginiz seyleri iyi arastirin.
Sosyal ağlarda paylaş

Perfectionist said:

Glutamine den etki alabilmek icin yuksek dozda tuketmek gerekiyor cunku mide bariyeri dedikleri birseyi asamadigindan sindirilemiyor, kana gecemiyor. Gunde 20-40gr araliginda alinmasi gerekiyor. Ayrica tarafsizca yapilmis ve glutamine in kas insasini veya recovery suresine etkisini ispatlayan hicbir calisma yok. Cogu supp sirketi iddalarini eski bir calismaya dayandirmakta ama o calismada da yanik tedavisi goren hastalar soz konusu.

Bcaa icin ise yine dozaji yuksek tutmak gerek ve son zamanlarda yazilanlari takip ettigim kadariyla aminoacid leri ayri olarak almanin hem bir espirisi yok hemde sindirim uzerinde negatif etkileri oldugu soyleniyor.

Ayrica iyi bir diyet varsa gunde 350gr protein aliniyorsa zaten bircok aminoacid i vucuda almis oluyorsunuz. dis destek anlamsiz kaliyor.

Ille supplement alacaksaniz her zaman proteininiz yuksek olsun. ben sahsen orda harcadigim paraya acimadim hic. yanina en iyisi creatine. micronized olsun. afedersiniz ama enayi gibi weider a muscletech e bi dunya para vermeyin. cunku ucuz olandan bi farki yok. Vitamin mineral takviyesi belkide hepsinden onemli. balik yagi cok iyi bir takviye. onun haricinde ille yeni seyler denenecekse beta-alanine icin cok olumlu seyler soyleniyor. iyi uyumak icin zma alinabilir. pre workout urunlerinden denenebilir.

Ama, whey + creatine + vitamin seklinde bence insanlar iyi bir diyet ile genetik ust limitlerine cikabilirler. zekice hazirlanmis bir diyet yoksa o supplementlere vereceginiz tum para cope gidiyor.

Calorie deficit, bmr nedir bilmeden fat burner ariyor insanlar. Ondan sonra basari olmasi mumkun mu?

Bir zarari olacagindan degil ama paranizi cope atmamak icin bence supplement konusunda almak istediginiz seyleri iyi arastirin.

171cm 65kg lowfatim 350gr protein naptın :) 130gr yaya yaya yetiyor günlük.. Fazla tükettiğimde yağlanma yapıyor zaten.. Ki bu 3-4 katı protein tüketilmesi saçmalığı protein powder satmak için viral..

şunu kullanmıştım daha önce hem çok komik bi rakamdı hemde micronized diyor.

Multivitamin olarakta Pharmaton nasıl sizce? Daha önce bunu kullanıyordum ama 2 aylık giden gasparinin anavite isimli ürünüde fena değil gibi duruyor
Sosyal ağlarda paylaş

tiLi said:

birazdan yazacaklarım beginner ve yağ yakmak, aynı zamanda kas kaybetmemek isteyenler içindir.

toggie spor salonuna yazıl. hareketlerin nasıl yapılacağını öğren. izolasyon hareketleri salla. compound hareketler yap. göğüs günü kol günü gibi şeyler olmasın.
haftada 3-4 gün tüm vücut çalış. fazla gelirse maximum ikiye böl
ters kas gruplarını ard arda az dinlenmeyle çalış.
mesela:
bench press x10
30 sn dinlenme
seated row x10
30 sn dinlenme, başa dön x3-4

aynı şekilde omuz kanat
bacak mutlaka çalışılcak. walking lunge yaparsın. vücut ağırlığınla squat yapıp, ardından leg curl yaparsın
karın ve bel de çalışılcak. derken tek gün yetmeyebilir bunu farkettim. ikiye mi bölsek? neyse
hareketler arasında az dinlenilcek. hızlı hızlı bitsin antrenman ağırlık hep arttırılmaya çalışılcak.

diyeti de yazıyorum: ekmek, şeker, her türlü tatlı, börek, makarna, cola ve türevi şekerli içecekler, diet cola vb,
bunları yeme. haftada bir gün spor çıkışı ödül gibi yiyebilirsin. haftada bir. yağdan çok çekinme.
yumurta, et, balık, sebze, baklagil, meyve, bunları çok ye. laktoz intolerans var mı bilmediğim için süt ürünlerine bir şey diyemedim. yoğurt da ye.

eklemek veya düzeltmek isteyen arkadaşlar buyursun

edit: cardio olarak da mümkünse sabah aç karnına 20-30 dk hızlı tempo yürüyüş. ilk başta haftada 3 gün, kilo verme yavaşladıkça arttır miktarını.
mümkün değilse spor sonrası hızlı tempo yürüyüş, her gittiğinde.
spora haftada 3 kez gideceksen bir gün de evde vücut ağırlığıyla ağır bi circuit yazarız, HIIT olarak

sunu ben bi print alayım. doktorun hastasına konusur gibi yazmıs adam, yarın ayık kafa ile tercumesine ugrasıcam.

eyv, +rep (tu)
Sosyal ağlarda paylaş

Satmak icin degil aslinda. Biraz yuksek protein tuketimi daha iyi etki ediyor. Ben yedigim herseyden %100 verim alabildigime inanmadigim icin bir miktar yuksek tutuyorum mesela protein alimimi. bu arada ben nerdeyse senin iki katin kiloya sahibim mesela. dogal olarak 300u geciyorum.

Dymatize fena degil aslinda. Ben optimum ve ultimate kullaniyorum. ikisinden de memnun kaldim.

Anavite icerik olarak gayet guzel bu arada. on in vitamini de iyi. ben son bi kac aydir gnc den aliyorum.

Pharmaton da neler var hatirlamiyorum. Ise yarayabilir. ben vitamin alirken cinko ve b vitaminlerine ozellikle dikkat ediyorum.

Bu arada protein tuketimi yaglanma yapmaz. Ekstra kalori alimi yapar. kilo basina 3gr protein alabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Legenden :
2 ay sonra falan yaparsam yaparım öyle çeşitli stackleri.
Şimdilik spora aradan sonra tekrar başladığım için ufak tefek şeyler lazım, c4 tam olarak neydi yeni çıkmış sanırım o no-xplode-superpump-jack3d tarzı bir preworkout ürünümü? Eğer öyleyse denemediysen jack3d dene derim içlerinde en etkili olanı -kendi adıma tabi her bünyeye göre farklılık gösteriyor-

Aslında şu amino fx pro seriesi çok merak etmesem en temiz amino twinlab likit olan, iherb TR gönderimi kapanmadan önce ordan sipariş veriyodum çok etkili bir üründü ve çok ucuz.

Bu arada perfect ;
Tabi kiloya göre 300gr lara kadar çıkılır proteinde ama,zaten carb vs. alırken kalori aldığımız için proteini abartmak haliyle yağlandırıyor benim için en temizi 2 katı.. Hem öyle sürekli yemek yeme durumuna girmiyorsun, yağlanmasan bile o kadar protein alcam diye sürekli yediğin için mide davul gibi oluyor hiç hoş değil -bende böyle oluyordu o yüzdeen :D-
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar bende bu ay spor salonuna yazılmaya karar verdim.Amacım deli gibi kas yapmak felan değil, öncelikli olarak kilo vermek. 1,84 boy 119 kiloyum vucutta baya kalıplıdır. 2 aydır sporsuz diyetle 6-7 kilo verdim.Derdim 108 kiloya düşüp bir an önce askere gitmek.

Hayatımda hiç spor salonuna felan gitmedim. Burda konuştuğunuz terimlere çok uzağım "kardiyo,biseps" vb. gibi.Göbek, karın kenarı ve baldırdan yağ kaybetmek istiyorum, hafifde kas olsa fena olmaz.Bana böyle çocuğa anlatır gibi hangi aletleri ne kadar kullanmam gerektiğini anlatacak bu konuda bilgisi olan birini arıyorum. Aletleri felan da bilmem resim vidyo midyo linki verirseniz iyi olur. Böyle haftalık bi program yapıverin hadi be pati çok mağdur durumdayım :).

haydi paticik bana kilo verdir haha
Sosyal ağlarda paylaş

Maedhros said:

yulafı sonradan keşfedenlerim
kilo almak isteyenler yulafı eksik etmesin beylerz

kardesim bunca zamandir soyluyoruz dinlemiyorsunuz. :) yulaf ezmesi muhtesem birsey. Benim bulk zamani haftada yaklasik 2kg yedigim oluyor :)

Bak ayni sekilde findik badem ikilisi. 10 ar tane ikisinden toplam 20 tane, ara ogunlerde olacak sekilde gunde iki kere al. bir ay boyunca duzenli ye boyle. Sonra bakalim nasil hissedeceksin... Bu hesapla gunde 40 tane kuruyemis yiyosun. yaklasik 50gr yapar o da 25-30gr yag yapiyor. 200 kalori civari yapar. ona gore diyetinde iyi bir yere koy tabi. kaloriyi yazdim icim rahat etmedi. 200 kalori tolere edemiyorsan miktari azalt tabi 7+8 tane de olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Legenden said:

C4 şuan piyasadaki en iyi pre-workout :) Jack3d'de iyi evet. MusclePharm Assault'da öneririm. Bu 3 ünden birini almanızı tavsiye ederim.

nutrex hemorage baya iyi.
hemoroid ilacı homoseksüel siniri arasında bir ismi var ama baya baya iyi ve uykuda kaçırmıyo. assaultu içince dön dön uyuyamıyodum yatakta. c4 ü denicem bundan sorada.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu vucut olayına yeni girdim, amacım öyle en kocaman kaslarm olsun havami yapayım degil vucudumu biraz sekle sokmak..

1.85 boyum var(dı en son bayadir ölculmuyorm sdf)
83-84.5 arasında kilom var..

şimdi amacım öncelikle karın bölgesndeki yaglanmayi azaltip kas yapmak hani kilomu 77-78 e ceksem sanki hos olcak gibi geliyor bilemicem tabi..
sormak istedklerim var

-supp alınmasi gerekli mi ? gerekliyse neler almalıym nasl almalıym ne zaman almalıym
-spor salonuna gidiyorum elimde 1 tane programım var ve onu tamamlayana kadar yapıyorum, düzenli gitmiyorum ama haftada en az 3-4 gitmeye calısıyorm, bazen 2 gun üst üste gidiyorum bazen 2 gun gitmeyp 3. gun gidiyorum fln
-önercegniz beslenme programı tarzi seyler var mi,yedgme dikkat edebilrm sorun olmaz.
-şu hareketler üzernde calsmalsn fln dedignz seyler var mi ?

dedigm gibi yeniym ve yardm edersenz sevinirm ;) teşekkürler smdiden
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...