Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

abi şimdi şöyle ağırlık geçmişimde var sporda.

haftada p90x 6gün + 3 günde amerikan futbolum var.

yani öyle güzel bir ortam varki yağ yakımı için maksimuma çıkarmak istiyorum o yüzden soruyorum.

zaten multivitaminde kullanmak zorunda kalıyorum çökmemek için animal pak
Sosyal ağlarda paylaş

Takviyeler ile ilgili şöyle mini bir kitap var bence herkes okumalı. Piyasanın nasıl döndüğünü anlayabiliriz.

http://www.fitnessblackbook.com/supplement-conspiracy.pdf

Özet geçmek gerekirse tek işe yarayan takviyenin kreatin olduğunu söylüyorlar. Ben onu bile kullanmıyorum açıkcası. Bir ara cidden merak ettim ve deneme amaçlı protein tozu aldım fakat 1 hafta içtim ve arkadaşa verdim sonuçta kimyasal :)

Spor yapın yapmayın almanız gereken en önemli takviye D vitamini. 2 ayda bir D vitamini ampülü içiniz. Onun dışında günlük balıkyağı ve askorbik asit yani C vitamini alırsanız çok iyi olur.

Birde çok önemli olduğuna inandığım başka bir konu da pazarda suratına bile bakmadığımız 1 tl den bile ucuz olan yeşilliklerin suları. Bunları pazardan toplayıp katı meyve sıkacağında sıkıp için bunu hiç üşenmeden yapın. Çok faydalı olduğunu göreceksiniz. Yalnız çok sert olur ben içine rahat içilsin diye zeytinyağıda koyuyorum.

Antrenman için en önemli şey dinlenme. Benim bu hafta yaptığım gibi gaza gelip 3 gün boyunca sabahları 1 saat pilates ardından 1 saat boyunca squatlar deadliftler the pressler girip 20-30 dk da interval yapmayın yoksa 1-2 gün dinlenmeniz gerekiyor :D
Sosyal ağlarda paylaş

abi işte bana görede supplementler orda devreye giriyo.

açıkçası 6 gün p90x zaten ölüm gibi. üstüne üç günde 3er saatten amerikan futbolu antremanım var. e üstüne bide bu donem 8 ders aldım okul uzadı 2 sene kapatalım arayı diye. her sabah 8.30 uyan 5.30a kadarda okul çilesi.

ama zinde başlıyosam güne overtrain olmadan supplar sayesinde.
ha placebo yada değil, ben işe yaradığını düşünüyorum :)
Sosyal ağlarda paylaş

Helcaraxe said:

valla p90x kilo vermek icin cok iyi, gecen senenin ortasinda kisin p90x e baslayan bi arkadas simdi tig gibi delikanli oldu, baya kiloluydu

kas gelistirmek icin okadar iyi degil ama

p90xle kilo evet veriliyo ama programı adam gibi kullanmayı ogrenebilirseniz inanılmaz bi definasyon programına dönüşüyo bide altyapı anlamında çok iyi p90x. 2 tur p90x yapan adam inanılmaz bi altyapı oluşturur vucuduna
Sosyal ağlarda paylaş

kre-alklyn kullaniyorum ben antrenman oncesi 2 sonrasi bir hap. veya sadece oncesi 3 hap.

antrenman boyunca x-tend..

ancak her creatine veya supllementin kutusu uzerinde yazar nasil kullanilmasi gerektigi, tek nacizane tavsiyem o yazan dozu kullanmamaniz pek. bence biraz fazla yaziliyor en azindan ileri abiler icin gecerli olacak dozlar onlar. protein tozunda sorun yok, ancak digerlerinde nerdeyse iki katina varan dozlar olabiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

daha çok plyometrics için kullanılsada p90xte işe yarar gayet. =) tüm egzersizlerin vucut ağırlığı olduğunuda düşünürsek.

http://www.eastbay.com/product/model:82233/sku:7-7596/sparq-resist-vests/black/light-green/?cm=Default%20Search%20Page

Sosyal ağlarda paylaş

abi buraya yolluyoda gümrüğe takılıyo. ekstra para verirsen geçer o vest. ben almayı düşünüyorum ama çok pahalıya gelecek. gerçekten lazım mı diye düşünmüyo değilim. illaki daha ucuz bir yolu bulunur sanırım.

bide kanuni yurtdışında diye biliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

giy ağırlık yeleğini şu hareketi yapamıyana kadar yap.veya ne biliyim 100m koştur ip atla,şınav çek vs.hayal gücüne kalmış.He ayrıca yeni kas kütlesi oluşturmak için biraz mantıksız bir seçim ama olan kasın hacmini arttırmak için gayet mantıklı bi seçim ağırlık yeleği, hele ki evde çalışıcaksanız yer derdi yok en azından.
örnek
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün öldüm lağn.
Hoca setleri 2den 3e çıkardı. Programı da 2ye böldü. Ağırlıklar az ama 3 setin sonlarına doğru gözümden yaş geliyor.
Kardiyo da 25dk da sıkılıp bırakıyordum bugün ilk defa 35dk yaptım. (Yağım 17%'e çıkmış tartılmayalı)

Bir de karın çalışmaktan nefret ediyorum özellikle alt karın. İstemiyorum zaten 6pack falan düz bir karnım olsun yeter ya.
Sosyal ağlarda paylaş

diyorum kışın kıç büyütmeyeyim, zaten büyütemiyorum

ali sami yen / gayrettepe point hotel
bu civarlarda bi spor salonu arıyorum, trainer'ı olsun göstersin tabi ki. daha önce bb vs salon sporu yapmadım..

boy 1.68 kilo 61 yaş 25

(fazla) yağlı değilim anlıcanız gibi
biraz mass arttırmak istiyorum şekilden çok =)
haftada 4 bıkmadan giderim herhalde
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...