Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

Mirage

Valla bende senin gibi hazırlıyorum gerçi ben sadece su koyuyorum. Süre uzayınca tozun daha güzel çözüldüğünü fark ettim ben. Tabi kimyasal değerler nasıl olur onu bilemem ama görüntü öyle tamamen.

Bu arada bugün diyetisyendeydim ölçüm alındı 2,5 kilo vermişim ama hiç sevinemedim çünkü kas oranımda yağ oranımda aynı duruyor sudan gitmiş sanırım. Diyetisyende biraz karbonhidrat yememi şu son 1 ay kaslarımdaki enerjiyi kullandığımı söyledi. Kreatini kullanmışsın enerji olarak dedi. Eğer hiç karbonhidrat yoksa enerji yakım işlemi başlamaz dedi. Adam haklı çünkü ben hiç karbonhidrat almıyordum meyve de var diye meyve bile yemiyordum iyice şizoya bağlamıştım. O öyle diyince 50 gr filan bulgur yiyip gittim antrenmana 1 saat 15 dk da çıkardığım antrenmanı 30-40 dkda yaptım çektim gittim. Önceden hep soluklanırdım bunda takır takır yaptım. Demek karbonhidratıda en azından 20% de filan tutmak gerekiyormuş.
Bu çıkardığım ders ile de beslenme oranımı 30% karbonhidrat 30% yağ ve 40% proteine çektim. Bu yüzdeye Zone diet diyorlar. Duyduğuma göre Mark Rippetoe Crossfit yapan elemanlara bu yüzdeyi öneriyormuş ve hepsininde performansı artmış.

Aslında vücudun kullanabildiği kadar karbonhidrat miktarını öğrenip onu 30% baz alıp yanınada aynı oranda 30% yağı koyup (yoğurt+tereyağı+zeytinyağı yapıyorum çok iyi oluyor) yanınada 40% et koymak gerek.

Bu arada aranızda yoga meditasyon vb şeyleri yapan varmı :)
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada Dymatize Elite Whey Protein Isolate Berry Blast aldim. Su ana kadar ictigim wheyler arasinda tadi en iyi olani bu kesinlikle. ON'den double rich chocolate'ten falan cok daha iyi bence. Cilekli Syntha-6 kadar iyi degil ama onda baya karb ve yag oldugu icin onla karsilastirmamak lazim zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Helcaraxe said:

aquila said:

o hatunla heryerini gelistirirsin, bazi yerlerin instant sonuc verir hatta gelisimde.

iste o bazi yerlere gitcek kan, kaslara gideni engeller :D

Evet ama yanında güzel bir kadının olması testesteron salınımını artırır, ve o başka yeren giden kan, mevzu olacak galiba düşüncesi ile beden yine testestron salınımını artırır.

AYrıca yanında hoş bir kadın var, dur madara olmim daha bir sağlam giryeim diyip extra konstrasyonda sağlar.
Sosyal ağlarda paylaş

hahahahah

bu arada gencler, bugun 4. gun, turp gibiyim :) vucut alistikca her sey rayina oturdu, 2. gun inanilmazdi ama cok cok kotuydu.

ketosis seviyem artti iyice medium'dan high'a yukseldi. dun yarim kuzu kaburgasi yaptim firinda mis gibi onu yedim simdi geri kalanini yicem. ve 3 gunde 3 pound, yani yaklasik 1.5 kilo verdim hehe, ve hepsi yag yediklerimi grami gramina takip ettigim icin. (suyun etkisinin cok az oldugunu dusunuyorum vucutta carb olmadigi icin)

cok mutluyum lan. ciger iflas etmezse her sey yolunda valla.
Sosyal ağlarda paylaş

Penthesilea said:

hahahahah

bu arada gencler, bugun 4. gun, turp gibiyim :) vucut alistikca her sey rayina oturdu, 2. gun inanilmazdi ama cok cok kotuydu.

ketosis seviyem artti iyice medium'dan high'a yukseldi. dun yarim kuzu kaburgasi yaptim firinda mis gibi onu yedim simdi geri kalanini yicem. ve 3 gunde 3 pound, yani yaklasik 1.5 kilo verdim hehe, ve hepsi yag yediklerimi grami gramina takip ettigim icin. (suyun etkisinin cok az oldugunu dusunuyorum vucutta carb olmadigi icin)

cok mutluyum lan. ciger iflas etmezse her sey yolunda valla.

Mutluluğunu bozmak istemem ama 3 günde 1.5kilo veremezsin üzgünüm byes.
Sosyal ağlarda paylaş

200gram karbonhidrat yok merak etme penth 100gram patateste 20gram var toplasam 80gram alıyorumdur yediğim patateslerin büyüklüğünü ben bildiğim için,istersen hiç karb yeme yinede 3 günde o kadar yağ yakılmaz istediğin kadar araştırabilirsin.
Herneyse önemli olan ortalama 60-90 günde katedilen aşama şimdiden bişi demiyorum,sadece 3 günde 1.5kg yağ yaktım saf olarak,30 günde tamı tamına 6kilo kas yaptım gibi laflar söyleyenlere kılım o kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

Ezioda az çok birşeyler ögrenmiş, onlarıda iyice fanatik halinde savunup duruyor.Beslenmeden tut spor programını filan herşeyi çalıştığı hocasından öğrenmiş birde burda hoca gibi kendi bildiklerini sabah akşam anlatıp duruyor.Canı sıkılıyor bütün gün evde heralde ona buna laf etmeye bayılıyor, sen şöyle yapamadın ben şöyle yaptım dalaşına filan giriyor, eski nicki vallhaldı sanırım, adamın tartışmadığı atışmadığı kişi kalmadı heralde şu bölümde, eminim bu mesajada birşeyler geveliyecektir.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...