Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

Ben direk taş devri diyeti şeklinde besleniyorum öyle dönem falan filan yok :) 1 gün antrenman+1 gün dinlenme yapıyorum haftasonu 2 gün dinlenme antrenman yaptığım günler bütün kas grubumu çalıştırıyorum 2 şer hareketle. 1 haftadır bu programı yapıyorum . Karbonhidratım sadece sebzelerden geliyor. Yağı mümkün olduğunca çok yiyorum zaten yağ kısıtlamam hiç yok. İşte beslenmem ve antrenman da çok düzgün tek sorun antrenmandan sonra whey içip içmesem mi onu düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla abi öyle diyonda 2 aydır spora gitmiyordum ondan önce 6 ay gittim ama fitness olarak hiç ağırlık kaldırmadım. 2 ay gitmedim işte enerji değişimi periyodu var taş devri diyetinin. 2 ayda düzenli olarak 4 kilo verdim (sağlıklı verilecek maksimum kilo ay başına 2 oluyor ya o hesap) spora 1 aydır gidiyorum işte. Ağırlık antrenmanına başladığımdan beri de 3 hafta da 2 kilo yağ yaktım 2 kilo kas yaptım. Beslenme konusunda hiç sıkıntım yok fakat bu vücut geliştirme raconundan pek anlamıyorum. Sırf doğal besleniyorum gece kazein proteini diye kefirimi içerim ona protein tozuna gerek yok ama whey özelliğinde doğal bir ürün bulamadım çünkü öyle bir formül yok. Dolayısıyla cidden çok farkedermi antrenmandan sonra birşey almam gereklimi. Mesela bugün baya iyi çalıştım antrenmandan sonra yarım litre süt içtim çok iyi geldi. Onu birde protein tozu yapcak olsak neler olcak neler demek :)
Sosyal ağlarda paylaş

Casein prot 6 saatte karışır yani antremandan sonra işine yaramaz.
Ve 3 haftada 2 kg kas yapamazsın :) kg olarak yukarı cıkarsın ama o su+kas tır,yıllık 8-10kg kas yapımı başarılı sayılır hesap et :)

Eğer yararını görüyorsan tabiki devam et taşdevri dietine dediğim gibi dışardan baktığımda doğru bulmuyorum o yüzdende hiç bulaşmam bildiğim yoldan devam :)
Sosyal ağlarda paylaş

İş durumumu stabil bi hale getirene kadar salona yazılma durumum yalan oldu. Evde 3gün split bir programla dumbell'lar ile devam ederim dedim.

Şimdi bana öyle bir bench tavsiye edin ki, incline decline flat her türlü press hareketini yapabiliyim dumbell'lar ile. Barbell koyma yerine falan gerek yok. Birde ayaklarımı takıp çeşitli abdominal haraketleri yapmama olanak verse bombastik olur.

Ben baktım hep uzay mekiği gibi aletler var bana basit olan birşey lazım. Tavsiyelere açığım.
Sosyal ağlarda paylaş

Ezio said:

Amino yerine whey tercih et,amino asit dediğin protein zaten,yeni nesil kaliteli whey proteinlerin amino profilleri oldukça iyi.
Paran varsa ikisinide kullanmanı öneririm o ayrı ama önce whey.

Vücudun günlük protein sentezleme limiti var. Amino zaten Proteinin sentezlenmiş hali olduğu için, aminoyu her zaman alabilirsin.

Whey yerine amino veya tam tersini tercih et demek çok gerçekçi değil durumu bilmeden
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada milli sporcuysanız yeterliymiş, ya da yerine doktor raporu ;

"Ancak, bu kapsamdaki ürünleri doktor tavsiyesi ile kullanan kişilerin, hastalıklarına dair
resmi hastaneden alınmış bir raporu ve doktorun önerdiğine dair bir reçeteyi, milli
sporcuların ise "Milli Sporcu Belgesi"ni ilgili gümrük idaresine ibraz etmeleri halinde söz
konusu ürünleri posta ve hızlı kargo yoluyla getirmelerine izin verilir."

mevzuat
Sosyal ağlarda paylaş

Mathias said:

Ezio said:

Amino yerine whey tercih et,amino asit dediğin protein zaten,yeni nesil kaliteli whey proteinlerin amino profilleri oldukça iyi.

Vücudun günlük protein sentezleme limiti var. Amino zaten Proteinin sentezlenmiş hali olduğu için, aminoyu her zaman alabilirsin.

Whey yerine amino veya tam tersini tercih et demek çok gerçekçi değil durumu bilmeden

Bilmeden mi ? 3 aylık sporcu değilim dostum karışmasın kafan..
Whey > Amino , fiyat performans açısından ne yazıkki durum bu.. Bak ne diyorum paran varsa ikisinide kullan ama sınırlıysa maddiyat whey kullan çünkü içinde amino,creatine,glutamine,bcaa gibi bir sürü şey oluyor kaliteli yeni nesil wheylerde,nitro tech gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Hacılar ben şimdi gece yatmadan önce kasein proteini olsun diye kefirimi içiyorum cidden feci onarım yapıyor sizede tavsiye ederim kazein e para vermeyin kefir için aynı görevi görüyor.

Birde whey olarak bundan aldım:

http://magaza.hammaddeler.com/Rovita-Konsantre-Peyniralti-Suyu-Proteini-Whey-Protein-5-kg,PR-7757.html

nasıl sizce hem tatlandırıcıda yok içinde tam istediğim gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Ezio said:

Mathias said:

Ezio said:

Bilmeden mi ? 3 aylık sporcu değilim dostum karışmasın kafan..
Whey > Amino , fiyat performans açısından ne yazıkki durum bu.. Bak ne diyorum paran varsa ikisinide kullan ama sınırlıysa maddiyat whey kullan çünkü içinde amino,creatine,glutamine,bcaa gibi bir sürü şey oluyor kaliteli yeni nesil wheylerde,nitro tech gibi.

Yanlış anlaşılmasın dediğim sana değil, kullanacak kişinin kendi durumunu bilmesinden bahsediyorum. Günlük proteinini tavuk göğsü, ton balığı vs. halleden biri için amino daha mantıklı.

Aynı kişi düzgün beslenmiyorsa sabah ve ant. sonrası içeceği whey çok daha yararlı.

İçerikler genelde aynı whey / amino haplarında sadece oranlar değişiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ben de bulkinge basladim. birkac sorum olacak gene sizlere.

basal metabolic rate'im 2000 ve yaptigim idmandi gunluk hareket bu ivir zivir derken gunluk total enerji tuketimim yaklasik 3000-3100 kcal civari bir deger. elimde ise 2000-2200 kcallik bir diyet var. ben whey protein aldim ve gunde 2 ogun kullanmami soyledi hocam. shakelerden sutle birlikte 600kcal daha geliyor ve gunluk alim 2600-2800kcal iken tuketim 3000kcal civari oluyor. okudugum yerlerde hep bulkingde hep tukettiginden fazla almak gerektigi yaziyordu. bu noktada kafam karisik, zira vermem gereken 8kg yag var ve 10kg kasa ihtiyacim var optimum kilom icin. nasil hareket edeyim tam oturtamadim kafamda.

antrenmandan 45dk once ve hemen antrenman sonrasi al dendi. burda sabah alinmasi gerektigine dair yorumlar okudum ve kararsiz kaldim. sabah almamin en buyuk avantaji, en az protein aldigim ogun sabahlari oldugundan orda shake kullanmak iyi olacaktir diye dusunuyorum. antrenman sonrasi ok, fakat antrenman oncesi almak pek mantikli gelmiyor bana. 2-3 saat icinde 50gr protein. zaten vucut 3 saatte 30gr protein absorbe edebiliyor diye biliyorum. zarar ziyan gibi geliyor bana sanki. bu once-sonra alanlar neye gore boyle aliyorlar?

bir de antrenman yapmadiginiz gunlerde de protein kullanmak gerekir mi, gerekirse nasil kullanmak faydali?
Sosyal ağlarda paylaş

Frantic sana dedim ya abi şu Taş devri diyetini araştır bak bi. Yağ yakmak istiyorsan karbonhidratı çok azaltıcaksın bir süre sonrada tamamen kesiyorsun zaten vücut otomatik yağ yakar. Antrenmanı da kaldırabilirsen kasınıda yaparsın istediğin olur yani.

http://magaza.hammaddeler.com/Rovita-Konsantre-Peyniralti-Suyu-Proteini-Whey-Protein-5-kg,PR-7757.html

Amino asitler konusunda bilgili arkadaşa soruyorum:

Sence bunun içerdiği değerler iyimidir ?
Sosyal ağlarda paylaş

Frantic ,
Whey için en iyi zamanlar antreman hemen sonra ve sabah kalkar kalkmazdır.. Sabah içmenin önemide en az protein alınan öğünden değil 8-10saat aç kalan bünyeye hızlıca protein sokmaktır. Sonrasında yine min. 20gram protein içeren bir kahvaltı etmelisin.

Önce yağ yak bu sırada bir miktar kas yapılansın daha sonra bulkinge gir,zaten yazın bulk zor olur,yazın ise kışa nazaran yağ yakımı daha kolaydır bunu değerlendir.. Vermen gereken yağları bu yaz sıkı bir dietle ver,sonbaharda ise bulking dietine başla.
Sosyal ağlarda paylaş

Soris said:

Frantic sana dedim ya abi şu Taş devri diyetini araştır bak bi. Yağ yakmak istiyorsan karbonhidratı çok azaltıcaksın bir süre sonrada tamamen kesiyorsun zaten vücut otomatik yağ yakar. Antrenmanı da kaldırabilirsen kasınıda yaparsın istediğin olur yani.

Amino asitler konusunda bilgili arkadaşa soruyorum:

Sence bunun içerdiği değerler iyimidir ?

Abi bilmiyorum tam olarak içeriğini,kaldıki böyle şeylere güvenmem ben biraz paraya kıyıp gaspari-muscletech-bsn markalarından al.
Yada en olmadı on whey al
Sosyal ağlarda paylaş

Abi direk whey işte atlarada verdiklerini yeni öğrendim :)

Gıda Sektörü > Proteinler > Peyniraltı Suyu Proteinleri (Whey Protein)
Gıda Sektörü > Sporcu Besinleri > Proteinler > Saf Proteinler > Saf Whey Proteinleri
Hayvancılık & Yem Sektörü > At Yetiştiriciliği > Yarış Atları için Proteinler
Gıda Sektörü > Süt Ürünleri Malzemeleri > Peynir Malzemeleri > Proteinler

tüm kategorileri bu yarış atları için proteinler banada komik geldi ama korkutucu bir ürün değil ya bakalım 1-2 güne gelir. Antrenmanda kullanınca yorumlarımı yaparım nedense güveniyorum bu ürüne.
Sosyal ağlarda paylaş

Whey dediğin peynir altı suyu işte. Önemli olan amino acid profili. Janjanlı ambalaja koyup tatlandırıcı ekleyince fiyatı iki katına çıkıyor. Hammaddeler.com'dan alışveriş yapan çok vg'ci var. Korkulacak birşey yok. Hatta tatlandırıcı içermediği için özellikle bu ürünleri tercih edenler var.

Glutamine ve Creatine konusunda ben hala çekimserim biraz. Ama whey ve caseine için çok üzerinde düşünmeye gerek yok bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...