Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

heh zaten 10lbs bulamadim :( onun yerine adamla uygun fiyata 2x5lbs ye anlastik oyle alayim diyorum.

aromalar konusunda bi sey merak ediyorum ben. muzlu-cilekli kapucinolu karamelli vs.liler var. cikolata alicam 1 tanesini yanina iyi bi ekuri ariyorum :) muzlu cilekliyi normal sut urununden yola cikarak eledim, begenmemistim. diger ikisi icin bi fikrim yok. tadi konusunda bir seye benzeterek yardimci olabilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

ON %100 Whey'de 6-7 tane var çikolata ;

Double Chocolate
Extreme Milk Chocolate
Chocolate Mint
Chocolate Malt
Chocolate Cake Batter
White Chocolate
Chocolate Coconut

Türkiye sanırım sadece Double var resmi olarak. Extreme Milk olan Nesquik ile aynı. Resmen aynı. Hafif isteyenler için birebir.
Sosyal ağlarda paylaş

vallahi ben çok iyi örneklerini gördüm salonda protein takviyesinin. iyi bir çalışmayla birlikte cidden çok iyi sonuçlar veriyor kendi gözlemlerime göre.

abi 200ml ayranda 4-5g protein var, içtiğin kefir 1litre olsa anca karşılar o öğünü ki her gün ayran içmesi sıkıntı. bir de bende deli uyku yapıyor :)

bir de belli bir kilonun üstünde olanlar için kullanmak şart oluyormuş. ben 91 kiloyum şu an, 3-4 aydır tamamı doğal olarak 75g protein alıyordum her gün, ona rağmen kas kaybı yaşadım ağırlık çalışırken. şimdi protein takviyesiyle 120ye kadar çıkarıcam. hatta before after için bi de fotoğraf çekileyim bakalım nasıl olucak 3-4 ay sonra :)
Sosyal ağlarda paylaş

Antremandan sonra kefir içen bir çok insan var ama yumurta yada whey gibi hızlıca sindirilen proteinlerin yerini ne yazıkki tutumaz.
Kaldı ki kefirin %85+ sı su 1 litre içmenle vücuduna çok çok az protein giricek ki giren proteinde casein proteini 6 saatte kana karışan birşey.
Wheyin özelliği ve kullanımının nispeten gerekli olmasının sebebi yeni nesil wheylerin 10-15 dakikada kana karışıyor olması buda antremandan hemen sonraki 30 dakikalık süreci kolaylıkla dolduruyor.

Ayrıca whey olarak biraz pahalı herkesin bütçeye uymayabilir ama Muscletech Nitro-Tech öneriyorum hatta cutting diyetinde olmayanlar yanına Cell-Tech ekleyebilir
Sosyal ağlarda paylaş

Aynı zamanda 100ml de 4.5-5gram kadar yağda bulunuyor bunuda göz önünde bulundurmak lazım 1litreiçsen 50gram yağ, yarım litre içsen 25gram eder...
Dietteyken kesinlikle olucak birşey değil ama belki kışın bulking dönemlerinde olabilir ama ben yinede casein için yağsız lor peynirini tek geçerim,casein supplementlerinden sonra
Sosyal ağlarda paylaş

Ben paleo beslenmedeyim zaten yağlı olması çok daha iyi benim için. Ama şu protein tozlarının hızlı emilimi konusu kafamı karıştırıyor hızlı emilince ne oluyor mesela? Kaslar antrenman sırasında yıkılmışken 5-6 saat sonra onarılsa çok mu zarar olur illa hemen mi onarılması gerek?
Sosyal ağlarda paylaş

Hızlı emilmesi çok önemli evet, kaslar yıkıma girmeden gerekli amino asitlerin o bölgeye gitmesi gerekiyor ve antreman sonrası deli gibi kan o bölgeye pompalanırken çok hızlı emilen bir protein gerekli ki kan midede toplanmasın ve *whey aldığını varsayıyorum* 25-30gram protein hızlıca o bölgeye taşınsın.
Diğer önemli zaman ise uyanır uyanmaz 10 saat aç kalan vücuda hızlıca emilen whey alımı ve yarım saat sonrası güzel bir kahvaltı.
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında şart değil,ama süreçte maxiumum verim alamazsın öyle diyeyim.
Birçok arkadaş var supplement olarak sadece creatine kullanıyor ama yinede gelişiyor.
Ama günde 2 kere whey almak demek en basit haliyle +50 gram protein eder..
Onun dışında işte kritik zamanlar olan uyanır uyanmaz ve antreman sonrası için en iyisi whey.
2 kg lik whey 1 ay gider her gün 2ölçek kullanım ile,kısaca 2ayda bir 150-200ytl ayırabilirseniz whey için çekinmeden kullanın ama bence şart değil
Sosyal ağlarda paylaş

Yani ben antrenman sonrasında kullanmazsam % ye oranlasak ne kadar bir kaybım olur? Gece yatmadan önce kefirimi içeceğim 1 litre içiyorum zaten dolayısıyla gece onu sindirir vücudum sabaha protein ihtiyacım olmaz. Olsa bile zaten yumurta yiyorum kahvaltımda. Benim tek merak ettiğim nokta antrenmandan sonra whey e ihtiyacım olur mu. Onun dışında bir günde 2 tabak et yiyorum protein açısından bir sıkıntım yok. Maksat işte hemen sindirilmesi.

Birde bu protein tozlarında ağır metaller varmı? İçindeki tatlandırıcılar bir kere çok zararlı. Onlar kolada da var demeyin çünkü onlarıda içmiyorum ben :) Aspartamsız ağır metal yükü düşük protein tozlarını da Türkiyede bulamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

En kaliteli whey proteinler Weider-MuscleTech-BSN-Gaspari alıcaksan bu 4 lüden birinden al.
% olarak kaybını söyleyemem ama hem beslenmesi yeterli olup ekstra whey alan birine oranla gelişme daha yavaş olur.
Kefirde 1 litre çok gibi geldi bana, çok yağlanırsın benden söylemesi..
Mesela bulking de ben kefir değilde tam yağlı sütü abartmıştım gereğinden fazla yağlandım buda cutting döneminin uzamasına sebep oluyor şu anda mesela.

Ortalama alıcağın protein kilonun gram cinsinden 2 katı olursa iyi olur,karbonhidrat ise komplex olanları tüketiceksin basit karbonhidrat olarak şeker ilavsiz üzüm suyu sabah kalkınca ve antreman sonrası yine whey gibi. Karb bulking döneminde kg nin gram cinsinden 4-5 katına kadar çıkarabilirsin.
Yağ ise kuruyemişlerden alman senin yararına tabi abartmadan,az miktarda hayvansal yağlarda gelişim açısından önemli.
Benim cutting diyetim şu şekilde mesela :
Kahvaltı 2 tam yumurta 150gram light peynir-2 orta boy patates
Öğle ve akşam yemeği : 200gram tavuk eti kırmızı et yada balık eti,1 orta boy patates 150-200 gram light yoğurt
Sebze ve meyve kontrollü şekilde tüketiliyor abartıya kaçmadan.
Yağ tuz şeker baharat un ve unlu mamüller hamurişleri hazır gıda vs. kesinlikle yok.

Hacimlenmeye calısıyorsan ona görede bir diet yazarım burdan sende hocanla ve kendin üzerinde değişiklik yaparsın.

Yazcak çok şey var aslında işin en önemli kısmı beslenme.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...