Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

canin ceksin o zaman :)

new stash

muscletech nitro tech hardcore pro series whey blabla
optimum micronized cretaine
superpump max
MHP Glutamine-SR
dymatize super multi vitamin
Gaspari aminomax 8000

4 cesit protein bar (degisik degisik)

3-4 aydir salliyordum saglam baslayalim tekrar.

abicim nasil nankor bir sporsun sen ara ver sonra geri performansa donene dek canin cikiyor.

not : ZMA veya tribulus alicam birde.
Sosyal ağlarda paylaş

airmail geliyor iherb'den. Çünkü gümrük kontrolü kargo olarak bakılmıyor.

Ama sorun en fazla her sipariş 1.3 kg + tracking no olmadan geliyor.

Ama 45 liraya jack3d aldım 12 günde geldi süper oldu.

Diğer büyük paketler, ptt kargo-ups-dhl ile dağıtılanlar, halen takılıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

O sende öyle oluyor demekki Helcaraxe , veya iyi beslenmeye başlayınca şişkinlik gidiyor o seni rahatlatıyor olabilir.

göbek meselesine gelince de , yemeyeceksin abicim. Ama burda yemeyeceksin derken birşey yemeyeceksin değil. tahıllı yiyeceksin , kızartma yemeyeceksin filan. Yani yanlış olduğunu bildiğin hiç bir şeyi yeme. Makarna , ekmek , pilav yememeye çalış , yoğurt tok tutar yoğurdu arttır.

Bunun yanında da cardio yapacaksın ki bir işe yarasın.

8 km hızla 20 dakika koşmayla başla mesela. Koşmak ve yüzmek kadar güzeli yok.
Sosyal ağlarda paylaş

piyalepiyale said:

paspatur said:

memelerimde yağlanma var
dar giyince çirkin duruyo.
napmak lazım? Bu bölgeyi çalıştıracak set var mı?

jinekomasti olabilir çok fazla ise.
ama herhangi bir göğüs setiyle düzenli şekilde yaptığın taktirde azaltırsın.
çok set az ağırlık mantığıyla yapmak lazım tabii.

şu olaya bende bakıyorum da kaç gündür, öyle kolayca jinekomasti diyemiyorsun hemen fazla yağ varsa. hani geçmişi varsa o yağlanmanın büyük ihtimal jinekomasti oluyormuş da belli bir dönem sonunda felan olmuş ise düzenli kardiyoyla belli sürede gider.

benzer problem bende de var. kardiyodan başka doğal çare yok abi şu an benim bildiğim. kardiyoda da öyle göğüsü eriten bi program yok, vücudun tamamı genetikle orantılı olarak her yerden eşit veriyorsun sanırsam kiloyu.

düşük ağırlık yüksek tekrarlı ağırlık programları öyle çok etkilemiyor bana kalırsa. ben 3-4 aydır yaklaşık öyle çalışıyorum ama öyle çok bi değişiklik görmedim. kardiyo daha hissedilir bi fayda sağlıyor bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Edurus77 p90 ın karın hareketlerini kullanmanı öneririm.Sonuçta spor salonunda setlere bölünerek ve ara verilerek yapılan karın egzersizi yetersiz kalıyor.Kısaca genel bilgi no pain no gain ^^
Unutmadan hareketleri düzgün yapmaya çalış.Videoları var p90 ın orda karın hareketi yapılırken milletin karnına ve sırtına bak ileriye mi vermiş geride mi duruyor vs. baya farkettiriyor.

Hotdog ne için kullanacağın önemli.Genel olarak antreman öncesi ve sonrası ise ben O.N whey (optimum nutrition) kullanıyorum.Fiyat aralığı 120-150 arası.
Sosyal ağlarda paylaş

5lbs aldım optimum gold whey'den, bunu nasıl kullansam karar veremedim. simdi kendimi söyle açıklıyayım yağ oranım falan baya iyi, kilo vermek için değil şişmek için yapıyorum direk(hatta 3kg almam lazım), haftada 4gün basket antremanı yapıyorum, 3-4gün halter yapıyorum her gün 3kere almalı mıyım(sabah kalkınca,antremandan sonra,akşam yatarken) yoksa sadece antremanlardan sonra 1ölçek yeter mi ya da başka hangi şekilde olabilir ?
Sosyal ağlarda paylaş

http://forum.paticik.com/read.php?32,3932466,page=312

Proteinin neden gerekli olduğunu yazmıştım baya bi önce vaktin olduğunda okursun.Öncelikle kas gelişimin ağırlık çalışırken, basket antremanı yaparkenkine oranla daha hızlı(fazla) gelişir.(Aslında tam olarak böyle de denilemez de, kısaca yazıyorum :))

http://www.bodyforumtr.com/antreman/bir-profesyonel-gibi-kas-arttirin-a119.html

http://www.bodyforumtr.com/vucutgelistirme/yeniler-icin-maksimum-yuklenme-a131.html

gibi programlar var uygulayabilirsin.

Yazıyı okumaya vaktin olmassa kısaca ;
1)Sabah içebilirsin ama bence yumurta+lordan bi omlet yap,
2)Spordan 45-1 saat önce 1 ölçek,
3)Spordan hemen sonra 1 ölçek protein tozu,
a) ( küçük bi trick veriyim,spordan sonraki protein tozunu üzüm suyuyla içersen yararı daha fazla olur.1. yararı kana hızlı karışır. 2. yararı spordan sonra kaslarındaki glikojen deposu tükenir,glikojen depolamak için üzüm suyu içersen ki böylelikle glikojen depolarını hızlıca fullersin veya karbonhidrat tozu içebilirsin.)
4)Yatmadan önce casein proteini(toz) aldıysan casein proteini, o yoksa yağsız tuzsuz lor peyniri yersin.

Son olarak spor yapmaya yeni başladıysan ve hafif spor yapıyorsan,fazla fazla protein yüklenme derim.Boşuna iç organlarını yorarsın gereğinden fazla proteinle.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...