Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

Salt otçul bir beslenme ile (yani peynir, süt ve yumurtada olmadan) dereceye oynayan bir atlet olunacağını sanmıyorum ben, istisnalar vardır ama her halükarda et ve süt ürünleri + yumurta birim miktarda çok daha besleyici. Soya unu var 100gr ında 50 gr protein var ama soya vücutta testestoren (yanlış yazdım herhal) üretimini baltalayan bir ürün oolduğu için erkeklerin kullanması tavsie edilmiyor. ,

Yani dengeli beslenme işi özü her zamanki gibi söz konusu insan vücuduysa.
Sosyal ağlarda paylaş

Katılıyorum abi zaten ben kahvaltıda 1 yumurta yiyemezsem depresyona giriyorum resmen 1 bardak sütde içerim onun dışında haftada 2 de balık yicem bakalım sürdürebilcem mi bu olayı. Günde 5-6 meyve yemeye çalışıyorum onun dışında. Bakalım yapabilcem mi
Sosyal ağlarda paylaş

@Mirage

Şimdi doğrudur ama birde şu açıdan bakmak lazım. Adam büyüme çağındada o şekilde mi beslenmiş, artı genetik mirası nasıl, belkide vejeteryan olmasa normal bir sporcunun beslendiği gibi beslense çok daha iyi dereceler yapacakdı. Yada adam bir istisnada olabilir. Mesela lance armstrong un kalbi mi dolaşım sistemimi bir anormallik vardı, daha prof bile olmadan önce girdiği bir efor testinde (yada on benzer birseydi) doktoru böyle birşeyin olamaycağını söylemiş, adamın kalbi dinlenmede 35-40 atıyor otobiyografisinde okumuşdum.

Günümüzde derece yapan atletler zaten rekabet, tıp ve beslenme ve diğer supplement (vitamin,protein tozu) piyasası bu derece gelişmişken hatta sırf rekabeti korumak için doping bile yaptıkları (yani diğeride almıştır en azından şartları eşitlim paranoyası ile ) hikayeleri dolaşırken ortamda, bu adamın çıkıpda salt otçul bir beslenme bunları yapması düşündürücü.

Yani hani bende konunun uzmanı biri değilim işte yazıyorum birşeyler buraya ve kendimce bana neden doğru gelmediğini anlatmaya çalışyorum. Ama dengeli beslenmenin her zaman için doğru olacağını düşünüyorum.

Çünkü sindirim sistemimiz buna göre gelişmiş.
Sosyal ağlarda paylaş

Adam hep vejeteryanmış. O sitede results bölümünde sırf kendinin değil, aynı "raw vegan" diyetini takip edip derece yapan atlet dolu.

Law said:
Çünkü sindirim sistemimiz buna göre gelişmiş.

Bunu neye göre söylüyosun? Bu adamlar tam tersini iddia ediyor, yani meyve/sebzenin ete göre çok daha verimli sindirildiğini ve kullanıldığını.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben demiyorum yıllardır söylenen şeyi tekrarlıyorum sadece yoksa oturupda araştırmış değilim yani referansım beslenme uzmanları ve tıp. Denglei beslenme diye adamlar yırtınıyor bunu dediklerien göre demek ki bize uygun olan bu. Ve sindirim sistemimiz içinde en iyisi bu. Nerden biliyorum okudum aç bir temel sağlık ansiklopesisini beslenme kısmına bak. Yani filler var olduklarında beri ot yiyor doğaları gereği insanda var olduğundan beri çevresinde avlanabiliyorsa diyetinde hep et olmuşdur ayn şekilde diğer sebze meyve ve tahıllar burdan bile insanın sindirimi için en uygunun bu karma beslenme olduğu ortaya çıkıyor.

Seninde refrans noktan o sitede açıklama yapan o atlet. Ve o adamı hmmm haklısın aslında demek içinde bir sebep göremiyorum açıkcası.

Meyve vs çok daha hızlı sindirilir evet ama içeriğide önemli yani besin değeri, ayrıca etide çiğ yemiyoruz. Ve et var et var, pişirme teknikleri var, buğulama yapılan balık yada haşlama yapılan tavuk gayetde rahat sindirilir ve birim miktada çok daha fazla protein vs içerir, çok daha uzun süre tokluk verir. Kırmızı et dersen evet belirli bir yaşdan sonra tüketmek gerçekdne yersiz özellikle şehirli insanlar için. İstediğin çocuk doktoruna sor gelişimleri için kırmızı etin olmaz ise olmaz olduğunu söyleyecekdir. Yani şimdi a evet yanılıyorlar diyebilirsin o zaman aynı durum o atlet içinde geçerli oda yanılıyor olabilir.

Ama et yani alternatifi olamaz aynı şekilde bir meyve veya sebzeninde, yani en mantıklısı karma beslenme.

Ayrıca bu adamlar tam tersini söylüyor ise deneyip görmen senin elinde ben yine diyorum bence karma beslenme en makulu.
Sosyal ağlarda paylaş

proteini bilmiyorum ama, taş devri diyetindeki sistem gerçek sanırım, 1-2 başka forumdan takip ediyorum baya uzun zamandır bu diyeti uygulayarak, hem daha enerjik olduklarini söylüyorlar hemde hacim için filanda uyguluyorlar.Tabi yağ yağ nereye kadar mide şiştiğini anlamazsın doymazsın filan ama bilemiyorum tabi
Sosyal ağlarda paylaş

Ben öğretirim gelince. :)

Abi Pendley sporcuları çalıştırıyor. Öyle fit olcam brat pitt'in fight club şekline gircem diyenlerle ilgilenmiyor. Sporcuların süper fit vücutları olduğunu söylemişler tabi. Doğrudur ama illa o şekilde çalışmak gerekmiyor fit bi vücut için.

Hayatında koparma silkme yapmamış ve gayet sağlam vücutlu insan dolu sonuçta. Ya da düzenli koparma silkme yapıp, benim gibi, average jack vücutla dolaşan insan da dolu. O yüzden üzme kendini.

İlla bahsedilen explosive hareketleri koymak istiyorsan o bahsettiği push-up'ları ve medicine ball hareketini dene göğüs için. Bacak için arada zıplama egzersizleri ekle (box jump).

Onun dışında koparma silkme çok kolay olmasa da normal (military) press bilen için push press'i öğrenmesi kolay sayılır. Özetle harekete başlarken bacaklardan ve kalçadan momentum alıyorsun.

Push press video

http://www.youtube.com/watch?v=dIUT_bUnSuQ

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...