Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

ben sabahları hiç yemek yiyemiyorum
mesela kalktım min 1,5 saat sonra acıkabiliyorum o da zoru zoruna.

sabah erken kalktığım okula gittiğim günler shake halinde almaya başladım yemekleri o yüzden anca öyle gidiyor bu tarz sorun yaşayanlar vardı deneyebilirler. ama okul olmadığı kahvaltı sonrası badiye gittiğim için bunu içip badiye gitmek istemiyorum daha adam gibi karbonhidrat falan almak istiyorum o yüzden bekliyorum kalkınca 1 saat falan işte o hoş olmuyor :S

bu arada yağına kalorisine hiç dikkat etmedim zayıf olduğum için yağ kalori dikkat etmiyorum pek onu da belirtiym

blendıra şunları atıyorum:
250 gram süt
bir avuç ceviz
1 paket meyveli yoğurt
4 tane yumurtanın beyazı
1 tam muz (çok iştahsızsam yarım muz çünkü en çok bu zorluo karışımda beni)
1 ölçek de Gainer'ımdan atıyorum.

karıştırınca zaten meyveli sütten farksız bişey oluyor. içiveriyorum gidiyorum. mesela şuan içiyorum yani imkanı yok şuan önüme peynir ekmek koysalar bir gram yiyeyem ama şu shake içiliyor işte içinde çok rahat 25+ protein var.

ama badi öncesi içince yeterli tokluğu vermiyor işte. badiye gitmeden ben peynirli yumurta yapıyorum yanında ekmek yiyorum 1 saat bekleyip 2 kapak gainer içiyorum öyle gidiyorum mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

antremana gitmeden önce protein tüketmek önemli değil, tabiki her ögün protein tüketmeliyiz ama, antreman öncesindeki öğün yoğun karbonhidrat tüketmek çok önemli, glikojen depolarının dolması lazım iyi bir antreman yapabilmek için, yoksa çok çabuk yorulursun ve güzel bir antreman çıkartamazsın.
Sosyal ağlarda paylaş

açıklayamıcam şuanda meşgulüm yoksa yazardım, araştırıver. protein alımı çok önemli antreman öncesi. amaç antremanı çıkartmak değil sadece. kaslardaki amino asit sentezini arttırmak. sentezsiz antreman çıkartmanın mastürbasyondan farkı yok. yani amaca ulaşmama baabında.
Sosyal ağlarda paylaş

her ögün protein alımı şart zaten ama antreman öncesi yüksek karbonhidratli besin tüketilmesi lazım, antreman sonrasıda protein ağırlıklı beslenilmesi lazım, sende bunu araştırabilirsin, enerji için antreman sırasında çok fazla karbonhidrat ve kalori tüketiriz ve hatta bu yüzden vücut katabolik etkiye girer kan şekeri çok düşer, bunun için antreman sonrasi katabolik etkiyi hemen kesmek için basit şeker veya kana hızlı karışacak whey tüketiliyor zaten.

Başka bir neden vücutta antreman için gereken karbonhidrat enerji yoksa kasları maksimum zorlayamazsın, buda ogünkü antremanın az çok ziyanı demek, kası korumak amaçli yaptığın bir çalışma gibi olur, diyet döneminde düşük karbonhidratli beslenilirken ağırlığın düşmesinin büyük bir özelliğide bu yüzden gelir zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

C3nk kemarlos haklı,en önemli öğün antreman sonrası ve öncesidir..
Mutlaka ve mutlaka protein tüketmen gerekir antremandan 1.5-2 saat önce ki anca sindirilsin ve sen antreman yaparken o besinler taşınsın antreman süresince,klasik antreman öncesi öğünüm 125gr makarna-150gr tavuk göğsü 100gr carbo 30gr protein.. Böyle birşey olmalı yani komplex karbonhidrat ve protein...

Antreman öncesi sadece carbo almak çok yanlış,protein mutlaka almalısın bunu bir araştırmanı rica ediyorum senden.
Sosyal ağlarda paylaş

yaw ben 0 protein alın demiyorumki yine 30gr protein tüketiyorum zaten, ama günlük alacağın karbonhidratın büyük bir bölümü antreman öncesi ögünlerde alınması lazımki, antremana enerjik başlanılsın ve o antreman verimli geçebilsin.

Antremanda kası sadece yorarsın hatta yıpratırsın vgnin amacı bu zaten antreman yaparken kas gelişmez, kas dinlenirken gelişir, ne kadar çok yorarsan antremanda okadar verimli geçer bunun içinde enerji lazım. Ondan sonra bana enerji vericek supplement lazım vs. diyosunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

c3nk senin bu dediklerini zaten herkes seminer verebilecek derecede biliyor. antreman öncesi öğünde protein o kadar da önemli değil gibi bir saçmalık buyurursan o zaman "araştır sen onu önce bi" derim. haklıyım da bu konuda.

HST said:

Another pre-workout strategy involves taking advantage of increased blood flow to working muscles. Because the availability of amino acids is often the limiting factor for protein synthesis, a pre-workout protein meal will enhance the delivery of amino acids to muscle tissue. Research has demonstrated the effectiveness of a pre-workout protein drink.

Delivery of amino acids has been shown to be significantly greater during the exercise bout when consumed pre-workout than after exercise (Tipton, 2001). There is also a significant difference in amino acid delivery in the 1st hour after exercise, with the pre-exercise protein drink providing a significant advantage. Net amino acid uptake across the muscle is twice as high with a pre-workout protein drink as compared to consuming it after. Phenylalanine disappearance rate, an indicator of muscle protein synthesis from blood amino acids, was significantly higher when amino acids were taken pre-workout. These results indicate that the response of net muscle protein synthesis to consumption of a protein solution immediately before resistance exercise is greater than that when the solution is consumed after exercise, primarily because of an increase in muscle protein synthesis as a result of increased delivery of amino acids to the leg.

oku bakalım.

antreman yaparken kas gelişmezmiş miş. ulan en çok kan antremanda pompalanıyo kaslara deliler gibi besleniyo kaslar yapım onarım deliler gibi artıyo ne saçmalıyosun arkadaş.
Sosyal ağlarda paylaş

antremanda kan pompalanıyor, ama onun görevi kası beslemek onarmak deilki, o kası kullandığın için çalıştırıldığı için kan gidiyor o kaslara, sen o kasları çalıştırıp yoruyorsun hatta zarar veriyorsun kaslara ondan sonra kas, ben yetersizim gelişmem lazım diyerekten sonrasında dinlenme esnasında gelişiyor, antreman esnasında gelişmiyor kas, hatta antremanda çalıştırdığın eğer iyi bir antreman çıkardıysan nerdeyse önkolsa bardaği tutamayacak, tricepse tshirtini çıkartamayacak halde oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

okuduğun da değiştiremedi düşüncelerini, ne muhafazakar sporcuymuşsun. araştırma sonuçlarıyla bilimsel bir şekilde açıklamış adamlar, kaslardaki protein sentezinin antreman esnasında maksimum, antremandan sonraki 1 saat içinde de çok yüksek olduğunu.

yani senin bildiğin gibi değilmiş demekki bunu neden kabul etmek istemiyorsun?
Sosyal ağlarda paylaş

vücut senin antremanı ne zaman bitireceğini bilmez, hah antreman bitmiştir heralde ben yardırayım da onarıma başlayayım demez. hazır kan deliler gibi kaslara pompalanırken protein sentezi maksimumlardadır, anında başlar yapım onarım çalışmaları, nasıl bi yerin kanadığı anda orada protein sentezi artıp kapatmaya çalışma işlemleri saniyesinde başlıyorsa, kaslarda da bu şekilde sen kasını tahrip etmeye başladığın anda, o PUMP kanını deliler gibi kaslarına gönderirken en yüksek seviyelerdedir sentez.
Sosyal ağlarda paylaş

tam tersi antremanin normali 45-60 dk diyelim antreman sonunda katabolik etki başlar(bu sırada sentez mentez yok arkadaş vücutta derman kalmamış kan şekeri düşmüz ne sentezi), bu sırada hemen basit şekerli yiyecek yada whey tüketirsen bunu hemen engellersin bundan sonra başlar vücut onarıma
Sosyal ağlarda paylaş

C3nk dostum o zaman 2 ay antreman öncesi hiçbir şekilde protein alma,ben whey + yemek ile 60gr almış olayım 2 ay sonra bugünle ölçü farkını vs. karşılaştıralım en güzeli bu olucaktır.

Kemarlosun dediği gibi PUMP etkisiyle deliler gibi kan pompalanır kaslara,bu sırada vücudunda hazır kaslara iletilmeyi bekleyen protein varsa deli gibi beslersin kaslarını,neden EN ÖNEMLİ 1-2 saati proteinsiz geçiresin?

Ayrıca antreman öncesi abartıp yarım paket makarna yersen sana tek etkisi şişmiş bir miğde,midene topladığın kan olucaktır..
Neden ufak ufak ve sık öğün yiyoruz? Yada neden hamurişi yenmiyor bu işte ? Çünkü sindirimi 5-6 saat sürer buda demek oluyor ki kaslarına pompalanıp besin taşıcak kanı miğdende tutmak demektir..
Olabildiğinde sindirimi kolay besinler tüketmelisin ki miğdede o kanı tutmayıp go go kaslara.

Şu benim antreman öncesi-sonrası rutinim :
2 saat önce 100gr carb-30-40gr protein (makarna-pirinç ve tavuk göğsü)
1 saat önce süt ile 1 ölçek whey (30 gr protein)
Yarım saat öncesi 5 tablet amino - 1 ölçek superpump 250
Antreman
Sonrası 1 ölçek whey su ile ve 5 tablet amino , 300ml üzüm suyu

Ne yapmış olduk ?
100gr komplex carb ile depoları doldurduk,tavuk göğsü ile protein aldık,süt ile içtiğimiz whey ile hızlı sindirilen kaliteli 30gr protein aldık..
Aminomuzuda aldık superpump ile kendimizi antremana hazırladık ve kan dolaşımını hızlandırdık,artık güzel bir antreman yapabiliriz.
Antremanımızı yaptık... 300ml üzüm suyu ile boşlan glikojen depolarını doldurduk..
Ardından alınan Whey/SU karışımıyla en önemli zamanda protein açığını kapattık. Amino asitlerimizide aldık tabi vücut deli gibi kan pompalıyor kaslara ne kadar kaliteli çok besin o kadar gelişim.

1 saat geçti protein-carb içeren bir yemek yedik,güzel bir antreman günü geçirmiş olduk.

Bu proteinleri eksik alırsan vücut deli gibi kan pompalarken kaslara taşınmaya hazır protein olmadığından kaslarına gereken besin gitmicek,gelişemiceksin.
Sosyal ağlarda paylaş

C3nK said:

yaw ben 0 protein alın demiyorumki

off ne kadar gereksiz uzadı konu, yanlış yazdım tamam protein önemsiz diyerek, ben zaten hiçbi zaman protein tüketmeyin demedimki bende tüketiyorum, proteinle beraber karbonhidrat daha önemli demek daha doğru olur antreman öncesi

antreman öncesi yarım paket filanda yemiyorumki black-ice antremana whey içip gidiyorum diye yazmıştıda, bende karbonhidratta önemli dedim işte,

benim antreman öncesi rutinimse
2 saat önce 125gr karb 150gr tavuk 1 kase yoğurt
antreman sonrası
400 ml üzüm suyu
30 dk sonrada 100gr karb 200gr tavuk 1 kase yoğurt
Sosyal ağlarda paylaş

c3nk neden bu kadar ısrarcısın yanlış bildiğin birşeyi değiştirmemeye? türk halkı da böyle işte, bilmeden, okumadan, araştırmadan, doğru diye bildikleri şeylerden kopamıyorlar. bildikleri şeyin belki de yanlış olabileceği akıllarına bile gelmiyor. önüne bilimsel veriler sunmamıza rağmen hala ve hala yok hayır kardeşim böyle değildir bu bak böyle katabolik hede hödö diyosun. işte bizim memlekette genel sorun da bu, insanlar öğrenmeye kapalı, değişime, gelişime, bilime kapalı, okumaya, öğrenmeye kapalı.

sen bildiğini okumaya, okuduğunu ise bilmemeye devam et. çok doğru bir yoldasın. alkış sana.

edit: konu zaten protein almamaktan çıktı, sen antermanda kaslara hunharca pompalanan o güzelim kanın, kaslarda onarım çalışmalarına başlamadığını düşünüyor, ve bilimsel verilere bile kulaklarını kapatabiliyosun, şuanda tartışma bunun üzerinde. yani tamamen senin yanlış bildiğini düzeltme çabasıyla uzayan bir tartışma var.
Sosyal ağlarda paylaş

Öğrenmeye niye kapalı oliyim hergün yeni şeyler öğreniyorum, 4 yildır bu sporun içindeyim 120 kilodan zayıfladım, şuanda vg yapıyorum ve bunları tamamen araştırarak öğrenerek yaptım, hiçbir hoca antrenör yardımı almadım.Halada bulduğum makaleleri okurum devamlı
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...