Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

kreatine ile beraber kullanmıştım önceden beta alanine'i, pek bi etkisini göremedim sanırım ben 2sinin de bilmiyorum farkedemedim mi artık neyse işte..

2 aydır falan kullanmıyodum 2 gündür beta-alanine'e tekrar başladım, aşığım kendisine. süper süper süper.

etkisinin uzun sürede ortaya çıkacağı söylenir, doğrudur da ama 2. gün ve ben etkisini çok net hissettim.
Sosyal ağlarda paylaş

Oha hacım naptın sen? Marvel süperkahramanı mı olacaksın? =)

benim sorum var =) egzersiz yaparken nefesimi kontrol etmeme rağmen çabuk yoruluyorum, özellikle şınav çekerken, yorgunluk kol ve sırttan ziyade tüm vücudum sanki ağır iş yapmışım yorulmusum gibi.Bu çabuk yorulma işinden kurtulmak için ne çalışmam gerekir?
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,balona aldırmayın 7 senedir patide takılmaktayım.

Before ve Before-After ile giriş yapayım,olumlu olumsuz yorumlarınız benim için önemli.

Resimlerden anlaşılcağı üzere çok uzun bir süre ara verdim onun üstüne yoğun stresli bi 5 ay geçirdim (bi yakınım hastanede yattı 4 ay kadar onun yanında) direk eridim deri-kemik.
Sonrasında 3.5 aydır spora devam etmiş bulunuyorum.
Bana gelişimim yavaş gibi geliyor belki gözüm alıştığından bilmiyorum antrenörüm dahil bütün çevrem başarılı buldu değişimi,yorum sizlerin.

Before ve Before-After

Bu herhalde 3 sene öncesi

Bunlar 1 sene öncesi

Bu 13 Kasım 2010

Bu 1 haftalık

Sosyal ağlarda paylaş

ValhallAwaitsMe said:

Selam,balona aldırmayın 7 senedir patide takılmaktayım.

Before ve Before-After ile giriş yapayım,olumlu olumsuz yorumlarınız benim için önemli.

Resimlerden anlaşılcağı üzere çok uzun bir süre ara verdim onun üstüne yoğun stresli bi 5 ay geçirdim (bi yakınım hastanede yattı 4 ay kadar onun yanında) direk eridim deri-kemik.
Sonrasında 3.5 aydır spora devam etmiş bulunuyorum.
Bana gelişimim yavaş gibi geliyor belki gözüm alıştığından bilmiyorum antrenörüm dahil bütün çevrem başarılı buldu değişimi,yorum sizlerin.

Ben basarili bulmadim, facebookta da söylemistim sana :D

Resimler bozuk bu arada
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

hacimlenecez diye carb i abartmayalim yalniz.

sonra birakinca, yarisi yenmi$ baklavanin 1 hafta dolapta durmu$ haline benziyo karin kaslari.

ooo ben 1 ay çalışmadan carbın ağzına yüzüne vura vura yedim aile yanında, şu an göbeğim bildiğin kocaman bir jöle.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam, 2 ay oldu spora başlıyalı, danışmak istediğim birkaç şey vardı. Öncelikle boy 1.85, kilo 80.6, yaş 26

1,5 ay nerdeyse sırf cardio yaptım, günde 50-55 dakika, haftada 3-4 kere. Şimdilerde düzgün programdayım, cardio 10 dakikaya inmiş durumda, programda 2ye bölündü her gün mide olmak kaydıyla.

2 ay önce başladığımda 83 kiloydum, aşağı yukarı 3 kilo vermişim ama yağ oranımda ilk ölçümde %15,9 idi dün %16,4 çıktı. Yemeğime az da olsa dikkat ediyorum, abur cuburu azalttım, fast food nerdeyse yemiyorum. Hocaya sordum ne yapılmalı diye, günde 5-6 öğün ye ama düzenli ye dedi.

Mide yağlı diye ilk zamanlar saunayada giriyordum, sonra öğrendimki sauna kas yapmını engellermiş, şimdi artık 2 haftada 1 keyfine giriyorum.

Cardio işini nasıl ayarlamak lazım? program sonunda rejenerasyon için 20 dakika cardio daha yapanları görüyorum. Birde programı ara vermeden bir hareketten öbürüne geçenler oluyor. Tavsiyeler nedir(haftada 3-4 gün gidiyorum gyme)
Sosyal ağlarda paylaş

Sadece kardiyo yaparak zayıflarsın ama ağırlıkta çalışman lazım, en azından 1 bölge için 1 egzersiz düşük ağırlık yüksek tekrar, kasları muhafaza etmen lazım yoksa kas kaybı yaşarsın buda günlük harcadığın kaloriden düşüş yaşaman demek.

Hızlı kilo kaybetmek önemli değil önemli olan yağlardan eritmek, bu yüzden bol bol su tüket ve beslenmeni çok düşürme yine protein ağırlıklı az yağlı orta seviye karbonhidratli bir beslenme şekliyle gayet güzel zayıflanılır.

Birde karbonhidratlari olabildiğince kompleks karbonhidratlardan tüket hem mideyi şişirir tok tutar hemde gün boyu enerji sağlar hemde daha hızlı kilo verirsin.Bunlar yulaf,bulgur,mercimek azda olsa makarna ve pirinçte girer bunların içine, beyaz ekmek ve şeker diyetteyken kesinlikle tüketmemeye gayret göster.

Birde karbonhidratı düzenli sabah kalkan biriysen akşam üstü 6 dan sonra tüketmemeye gayret göster, sabahlari ve öglenleri alabilirsin.

Kardiyo işide kişiden kişiye hocadan hocaya değişiyor, amaç kalori sarfetmek ama bazi teknikler normalden daha fazla kalori harcamasına neden olabilir ama kişiden kişiye değişiyor, bazı hocalar kardiyo sonrası ağırlık verir, bazıları ağırlık sonrası kardiyo bazıları öglen kardiyo akşam ağırlık çalışması verir değişebiliyor bunlar
Sosyal ağlarda paylaş

10 dakika cardio olmaz. ona cardio denmez zaten.

vucudu yag yakimina hazirlamak icin belirli bir sure isinman lazim. bu sure ki$iden ki$iye degi$iyo. bende 16-17 dakika mesela. kimisinde 30 dakika.

degi$ir yani.

ama kesinlikle programin sonunda cardio yapilmali $oyle bi yarim saat 45 dakika.

cardioyu once de yapmak mantikli 1 saat bisiklet mesela, sonra programa giri$. Ahmet Enunlu bizim salonda onu oneriyo mesela, en az yarim saat cardioyla ba$la, sonra agirliga gec.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...