Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

öğünlerdeki protein ihtiyacını gidermek istiyorsan whey yerine casein ya da soy proteini kullanman daha mantıklı zaten. wheyin olayı çabuk sindirilmesi, aynı nedenden dolayı sistemden atılması da kısa sürede gerçekleşiyor. casein gibi protein kaynaklarından daha uzun süreli protein ihtiyacını karşılayabilirsin, bunlar çok daha yavaş sindirilir whey'e göre.

bu arada gün içinde protein hesabı yapıyorum ama karbonhidrat konusunda o kadar titiz değilim sanırım. kas kütlesini arttırma dışında ekstra bir kilo alma gayretim yok, gene de gerekli midir bu kadar karbonhidrat almak? neden gerekli tam olarak?

bu arada gümrükte tuhaf işler oluyor. mevzuata aykırı şekilde hava limanında supplementlar tutuluyor, aynı zamanda gümrük memurları hakkında yolsuzluk suçlamaları falan var. iherb bir süre ürün yollamayı kesmiş. tam da protein tozunun dibini görmüşken kötü oldu bu.
Sosyal ağlarda paylaş

LukeSkySprinter said:

Takviye olarak whey protein ve günde 1-2 litre yağlı süt işte :)
Değerler bana doğru gibi gelmedi ondan danışmak istedim aslındadoğrudur bi problem yok diyosanız iyiymiş :) başliyim en kısa sürede :D

evet geç kalmışım biraz ama bana da değerler çok fazla geldi vay be dedim ne kadar az şey yiyosun 3k kalori fln süpermiş dedim üstünkörü baktım biraz:)
Sosyal ağlarda paylaş

bir sorum olacak
göğüs programını değiştirdim 2 gündür bunu çalışıyorum

bench press
butterfly
dumbel incline press
dips

üstüne de biceps çalışıyorum

preacher curl
concentration curl
incline alternating dumbell curl
reverse wrist curl

işte böyle program.

ama sorun şu ki 2 seferdir sırtım et kesmiş bi şekilde eve dönüyorum. mrk ettim acaba bir yerde hata fln mı yapıyorum da sırtım çalışıyor böyle hayvan gibi?

-kol programı böyleydi bayağıdır sırtla alakası yok sanırım
-dips alt göğüse vursun diye açılı(kafa önde-ayaklar geride)çalışıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

clenbuterol aldim basliyorum. hayirlisi fat loss icin kullanacagim.

black sikinti gorunmuyor programinda kaslar birbirine bagli oldugu icin gogus icin calisman sirt bolgenide calistiriyor hafif olarak , herhalde sirt kaslarin zayif ve daha cok etkileniyor olabilirler. tahmin yurutuyorum tabii bilemem nedir kesin cevabi.
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

bir sorum olacak
göğüs programını değiştirdim 2 gündür bunu çalışıyorum

bench press
butterfly
dumbel incline press
dips

üstüne de biceps çalışıyorum

preacher curl
concentration curl
incline alternating dumbell curl
reverse wrist curl

işte böyle program.

ama sorun şu ki 2 seferdir sırtım et kesmiş bi şekilde eve dönüyorum. mrk ettim acaba bir yerde hata fln mı yapıyorum da sırtım çalışıyor böyle hayvan gibi?

-kol programı böyleydi bayağıdır sırtla alakası yok sanırım
-dips alt göğüse vursun diye açılı(kafa önde-ayaklar geride)çalışıyorum.

ayakta dumbell kasiyosan, a$iri agir olunca dik durman zorla$iyor ve kambur durunca da yuk sirtina biniyor olabilir mi?
Sosyal ağlarda paylaş

abi son zamanlarda iştahım iyice azaldı. yemek yemekten de inanılmaz sıkıldım. nerdeyse hep tokum lan. bir de eskiye (spor öncesi dönem 1 küsur yıl önce işte) oranla o kadar yavaş yiyorum ki (bide çok sağlam çiğnemeden yutamaz oldum çok garip), çok aç bile olsam yemeğimin yaklaşık olarak yarısında tıkanıyorum, geri kısmını zorla yiyorum. böyle mesela su ile yutarak vs.. hatta öğüre öğüre. bi çözüm!
Sosyal ağlarda paylaş

Kemarlos said:

abi son zamanlarda iştahım iyice azaldı. yemek yemekten de inanılmaz sıkıldım. nerdeyse hep tokum lan. bir de eskiye (spor öncesi dönem 1 küsur yıl önce işte) oranla o kadar yavaş yiyorum ki (bide çok sağlam çiğnemeden yutamaz oldum çok garip), çok aç bile olsam yemeğimin yaklaşık olarak yarısında tıkanıyorum, geri kısmını zorla yiyorum. böyle mesela su ile yutarak vs.. hatta öğüre öğüre. bi çözüm!

midenle ilgili bi hazımsızlık gaz sorunu olabilir.Yada son zamanlarda yediğin bi yiyecek zor hazmedildiği için midede uzun süre duruyor olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

tüccar bb.com'a bak ya, illa bişiler aldırcak:D

said:
Hello Laorx,

We miss you! I noticed that your last order was way back on 2010-10-13.

Are you still working out? How is your supplement program going? Hopefully it is going great. Otherwise, now is the perfect time to get back on track.

If you order again by February 4th, I will give you an extra 10% off your order! No strings attached. We just want you to come back and get the best results that you can.
Sosyal ağlarda paylaş

Agalar, avrupanin enbuyuk kapali spor komplexine yazildik. Malum yas ilerledikce göbek falan cikmaya basladi iyice, biseyler yapmak lazim. Bi dunya alet var, ama gidince nerden baslasam ne yapsam bilemiyorum. Sali gunune bi personal trainer ayarladilar ama yinede bilemedim.

Suzamana kadar duzenli bi sekilde hic spor yapmadim.Simdi sifirdan baslamis gibiyim yani, ne tavsiye edersiniz. Kilolu degilim, hafif gobegim cikmis durumda, eritip hafifte vucudu sekillendirmek istiyorum. Tavsiyeleri bekliyorum sdf
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar, kick-box'a başlamayı düşünüyorum. p.tesi, salı, perşembeleri 7-8.30 / 8.30-10.00 gibi. benim programım
5-day-split şuanda. haftanın 3 günü kick-box olursa ne yapabilirim? kick-box idmanının olduğu günler birkaç saat öncesinde vg'mi yapabilir miyim? nasıl bir antreman oluyor kick-box'ta bilmediğim için bi düzenleme yapamadım şuanda. başlamadan önce de programımı düzenlemek istiyorum, yardımcı olur musunuz?
Sosyal ağlarda paylaş

Onu kursa gidince anlarsın anca. Ya da hocanla konuşcan.

Ben kickbox'a giderken her antremanın bir kısmında şınav, mekik, barfiks vb hareketler yapıyorduk. Vücut ağırlığıyla olsa da kaslar sonuna kadar zorlanıyordu. Sonrasında verimli bir VG antremanı olmuyordu. Öncesinde yaparsan da kickbox'a halin kalmıyordu.

Ayrıca kickbox baya yorduğu için vücudun dinlenmesine de etkisi oluyor. 5 gün düzenli spora gitceksen bence 3 gün kickbox, 2 gün VG ya da 2 gün kickbox, 3 gün VG mantıklı. Fazlasının pek verimli olacağını sanmıyorum. Vücudun dinlenmeye ihtiyacı var sonuçta. Senin 5 gün VG, 3 gün kickbox yapacak enerjin olsa bile vücudun kendini toparlayamazsa o VG antremanlarının sonucu ideal olmaz yani.
Sosyal ağlarda paylaş

3gün kickbox + kaç gün vg yapacağıma karar veremiyorum bir de günleri ptesi salı ve perşembe yani çarşamba cuma c.tesi pazar kalıyo geriye, çarşamba, cuma, pazar VG yapsam 3e3 ve c.tesi de dinlenme günü olsa overtrain olur mu oram buram?

edit: vg idmanlarımda da full-body-workout'a dönmem gerekebilir bu şekil olunca. ya da göğüs-tri, sırt-bi, omuz-bacak çalışabilirim ilk 2si tamam da omuz bacak nası aynı günde olucak onu bilmiyorum. bacak deliler gibi yoruyo beni nefes alacak halim kalmıyo.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi kickbox'ta ne yapcağına bağlı bütün bunlar. Şimdiden oturup plan yapmanın pek bi anlamı yok bence. Bir iki hafta deneme alışma haftası yap. VG antremanlarını tamamen planlı yapma böyle biraz keyfine göre sevdiğin hareketleri falan yap falan. Erimezsin yani. :)

İlla planlayacaksan da bütün haftayı planlamak yerine sadece bir sonrakini planla (kickbox'ta ne yaptığına ve nasıl hissettiğine göre).
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi kickboxtan geldim. az bişi göğüs, az bişi bacaklar, çoğunlukla omuzlar ve biraz da tricepler çalıştı. yani bence bu yaklaşık 1,5 saatlik orta tempo bi cardio. ha ilerde daha yorucu olur, e olsun o zaman da olsa olsa sağlam bi kardiyo olur. bi hiit yoruculuğunda olabileceğini sanmıyorum.

normalde benim bugün göğüs günümdü ama çalışmadım. göğüs çalışmasının üstüne bu tarz bi idman overtrain eder mi göğüslerimi? veya atıyorum sırt çalıştım, sırtımı overtrain etmiş olur muyum ki?
Sosyal ağlarda paylaş

muhtemelen bi adaptasyon doneminden gecmeni isteyeceklerdir, her kas grubu icin her seferinde farkli bi hareketle bolge bolge degilde , hafifce tum vucudu calisirsin.
ilk etapda kardio + agirlik 50:50 gibi bisey olur, ilk hamligini atip kas agrilarin gecince bolge calismalari icin tekrar program yaparsin.

bu surec 1 ay falan surer muhtemelen, verilebilecek yegane oneri de esneme calismalarini ozellikle de hamlik/baslangic doneminde hic aksatmaman, uzerine gitmen. Olasi teknik eksikliklerinden dolayi dogabilecek sakatlanmalari onlersin, hemde calismadan alacagin verimin artar.
beslenmeye deginmiyorum bile.
Sosyal ağlarda paylaş

* Kharon respect *

Abi beslenme ve uyku falan hic karistirma. Yas dönecek 10'a su saatten sonra uyku duzenimi hicbisekilde duzene sokamam.Bide yemek olayinada okadar girmicem. Yani dikkat ediyorum artik isin asli ufaktan ama amacim olayin boku cikmadan hafiften kontrolu ele almak.Zaten kilo almiom kolay kolay. Ucu kacmasin amac, bide vucudum hafiften sekle girsin yeter. Spor yapmis oliim yani, ama tabi hic bilmeden yapmayim diyorum.

Esnemeleri aksatiyodum evet,kardiyo ve genel vucut calismasi not alindi. Yarinda göruscem bakalim nedicek
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de benzer düşüncelerle başladım spora. Birkaç ay sonra bir baktım, bb.com dan m&s'den programlar inceliyor makaleler okuyordum. o sıralar bu topic'te de deliler gibi BB muhabbetleri dönüyodu falan.

Yani diyeceğim, en azından temel bazı bilmen gereken şeyler var, bunları öğrendikten sonra ne yaptığını bilerek hem daha verimli hem de çok daha keyifli ve motivasyonu yüksek bir şekilde çalışırsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...