Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

Kemarlos said:

abi çok basit bişey bu ya. vücudunun günlük harcadığı kaloriden 500kalori düşür karblardan, kesmemeye başlarsa yine karblardan düşür. yağ ihtiyacını kaliteli yağlardan al, fındık fıstık.. sporunu yap, kardiyonu yap. yağdan, tuzdan, basit karblardan, şekerden uzak dur. sağlıklı beslen, iyi dinlen.

Abi sağlıklı beslenmek de tadı güzel gelen hiçbir boku yeme demek oluyor ya, o çok kötü işte.

Şöyle üstü tereyağlı duble porsiyon iskender, büyük boy karışık pizza, kavurmalı pide, 300gr hayvan boy köfteli çizburger falan...

Sakatat olarak da kıvamı yoğun 2 kase işkembe çorbası, sarmısak suyu-sirkesi-tuzu-pul biberi-toz biberi-1 tam ekmeği

Evde de tereyağlı pilav, börek, mantı, türlü vs.

offf of.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim sanırım hayatım boyunca %16 altına inmedi. Göbeğin tamamen gitmesi için kaça düşmesi lazım merak ediyorum.

Her yağ yakmaya başladığımda şeytan "çok güç kaybettin, biraz yemeğe aban sonra kilo verirsin" diye dürtüyor. Sonra kaloriyi kökleyip x kilo alıyorum. Sonra yağlar rahatsız ediyor, tekrar kaloriyi azaltıyorum. Devamlı böyle dönüp duruyor. Bu sefer yağlar iyice gidene kadar kalorileri arttırmicam ahanda şuraya yazıyorum. :)

Karın kaslarını kasıp deriyi elimle gerince altta six pack belli oluyor ama üstünde hala bilmem kaç cm yağ var. Pof.

Edik: Boy 1.76, kilo 78.5. Sanırım şu anki gücümü koruyup 74-75 kiloya insem atletik bir vücut olcak gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

bence de gayet güzel dediğin gibi yaparsan.

ama o ripped 6pack, yağsız karın. %10'la olmuyo. bende şuanda tüm vücut'taki yağ tabakası baya ince. 6pack şeklinde görünüyo karın bölümü de ama ilk 4 pack çok net, son 2 pack yağlı. hala orada böyle bi elimle tutup çekip diğer elimle ölçtüğümde 2 parmak civarında gelen bi yağ var. %8'e inince de orada yine yağ olucak bence. :) ama o zaman bi süre carb cycling yaparak onlardan da kurtulabilirim belki bilmiyorum. aslında şuanki görünümümden gayet memnunum.
Sosyal ağlarda paylaş

beslenme programinda total kaloriyi sabit tutarak 500kcal karbon hidrat yerine o degerde sut icmek degisikligi yapmak kisa veya uzun vadede zararli olur mu veya bir faydasi olur mu ?

neden boyle bir fikir var onu da belirteyim. bu programi alirken sadece kardio yapan birisiydim, daha sonra bunun yanina agirlik idmani da ekleyince bir protein acigi cikti. sanirsam su an ki gun icinde aldigim protein miktari yaklasik 50gr. sut ile bunu 65-70 cikarmak mumkun mudur? bir sure suppleman kullanmadan denemek istiyorum bu protein artirma beslenimini.

dip not: 1.88cm 105kg %32 yag degerlerine sahip bir ogrenciyim.

yardimlarini dokunanlara simdiden tesekkurler.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben protein kullanma taraftarı değilim 2 ay gittim fitness'a deli gibi vucüdum oldu dengeli beslendikten sonra protein e ihtiyaç kalmıyor. Bi süre sonra takviye yapmak gerekiyor diyolar ama o kadar kas yapmak istiyorsan sen bilirsin :) sabah,öğle,akşam yemeklerinin saatlerini en fazla 5 10dk geçir yani ne erken ne geç yemeye çalış 1 2 ay böyle devam edersen ve haftada en fazla 4 gün gidersen çalışmaya 2 ayda 10 numara vucüdun olur garantisini veriyorum ben.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada düzenli beslenme sorunum elbet oluyo

2.öğretimim ve bazen okuldan 22.30da dönüyorum yani o saate kadar aç kalıyorum :) ders aralarında yicek vakit olmuyo açıkçası ve 22.30dan sonra yemek yemek zorunda kalıyorum.Tabi dönmediğim zamanlar ise erken yiyorum bi şekilde ayarlamam gerekiyo :S
Sosyal ağlarda paylaş

Dartanian said:

Ya bişey sorucam ben şimdi spora başlıcam dikatte edicem bi müddet protein alımına özen göstericem de açıkçası boğaz konusunda kendime güvenmiyorum mutlaka yapılmaması gereken 1-2 bişey yaparım.Sizce yine de çok etkiler mi?

hiç başlama 2 aya bırakçan
Sosyal ağlarda paylaş

snarveien said:

Ben protein kullanma taraftarı değilim 2 ay gittim fitness'a deli gibi vucüdum oldu dengeli beslendikten sonra protein e ihtiyaç kalmıyor. Bi süre sonra takviye yapmak gerekiyor diyolar ama o kadar kas yapmak istiyorsan sen bilirsin :) sabah,öğle,akşam yemeklerinin saatlerini en fazla 5 10dk geçir yani ne erken ne geç yemeye çalış 1 2 ay böyle devam edersen ve haftada en fazla 4 gün gidersen çalışmaya 2 ayda 10 numara vucüdun olur garantisini veriyorum ben.

bu ne lan
Sosyal ağlarda paylaş

Ya illaki olucaktır hafta 1 2 gün düzensiz beslenme ama sen elinden geldiğince kaçırmamaya çalış öğününü ve çok fazla aç bırakma kendini yani deli gibi acıktırma kendini açlık isteği geldiğinde bişeyler götür ben öyle yaptım hiç boş bırakmadım mideyi meyvedir,çerezdir proteinli bisküviler (probis özellikle bayılıyorum) :) bana verdiği beslenme programını bulursam yarın yazarım buraya bi bakarsın uyarsa sana da sen de uygularsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Cons said:

snarveien said:

bu ne lan

ne ne? :D
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...