Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

gym bitisinden ve kardiyodan sonra whey, yok olmadi whey icmiyorsan 1 saat kadar sonra yemek, iciyorsanda ayni zaten :)

yag yerine kas yaktim olayida bence! eger bodyfat oraniniz %10 lar civarinda ise olur, manyakmi lan vucut gitsin %20 - 30 larda kas yaksin yag yerine.

bence boyle bu :)

sacmalik uzundur dusunuyorum tek bir mantikli aciklamasi yok, yok bilmemne olursa kas yakarsin kaslarin gider, beslenme duzgun oldugu surece kas mas gitmez...

nerden actiysam simdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Şimdi kilo ve hacim yapmak için yanlış bilmiyorsam 10-8-8-6 yada 8-8-8-6 tekrar yapılabilcek max. ağırlık çalışmak daha faydalıydı ?

Trainerımın yazdığı program 4 set 12-15 tekrar üzerine.
Benim az tekrar max ağırlık çalışmam gerekmez mi ? Bu trainer neden 12-15 tekrarlı bir program yazmış olabilir ?

Zaten antreman sürecine 1 aya yakın kardiyo ve istasyon yaptırarak başlamıştı kıllanmıştım.
Salon bile değiştirmeyi düşündüm kafamda kurdum yanlış yönlendiriyor gibi geldi.

Ha pek ses etmiyorum adama çünkü 1 ayda adonis yaptık (tabi vücudum yağsız 13 senelik spor geçmişi var aktif)

+ Kaliteli bir creatine markası tavsiyesine ihtiyacım var
Sosyal ağlarda paylaş

Bir yerlerini sakatlama diye yavas yavas düsürmek istiyodur az tekrarli programlara. Eklemlerinin de yavas yavas alismasi lazim. Eklemler kaslara göre daha yavas gelisiyor cünkü.

10 tekrar üstüyle hacim yapilmaz diye bir sey de yok zaten. Hacim icin en etkilisi 8-12 tekrar deniyor ama 12-15 de gayet iyi is görür. Yeterki agirligi kaslarini zorlayacak sekilde düzgün sec. Bence bir iki ay hocanin dedigi gibi yap, sonra düsürürsünüz tekrarlari.
Sosyal ağlarda paylaş

miraja katılıyorum. hocan mantıklı yapmış salında. kalp ve damar sistemini bi hale yola sokmuş. şimdi hafif ve formuna dikkat ederek çalışmaya devam edip tendonlarını, eklemlerini, sinir ve kas sistemini ağırlık çalışmasına alıştırıyorsun. yavaş yavaş. sakin :)
Sosyal ağlarda paylaş

Bende Bodybuilding.com dan almayı düşünüyorum supplementları, daha önce alanlar varsa yardımcı olabilir mi ?
Gümrükte ne kadarı takılıyor ?
Whey + bitkisel tabletler almayı düşünüyorum.

Yeni bakıyorum bunnara gümrük falan var diye bakmamıştım , çok ucuzmuş türkiyedekine göre:(

Ayrıca ürün öneriniz varsa çok sevinirim pek bilgim yok bu konularda.( sivilce problemi de var böle bitkisel tablet, zinc vb gibi öneriniz varsa paylaşırsanız sevinirim :).).
Sosyal ağlarda paylaş

fedex ile alacaksın. 150 euroyu aşmayacaksın. Normalde 150 euro sadece ürün fiyatı, üstüne kargo eklenip 200 euro falan olursa gene takılmaması lazım ama bence zorlama. total'de 150 euroyu geçme. Bu da 300 lira / 210 dolar falan ediyor.

dhl ile alırsan 5 haftada gelir + takılma riski çok artar. Fedex ile alırsan 5 günde gelir, 150 euroyu geçmediyse takılmaz.

optimum performance pack alabilirsin bence.
Sosyal ağlarda paylaş

bende duymuştum fedexle takılma oranı < dhl ile takılma oranı gibi bişiler ama tam emin değilim, almışken 2x o dediğinden alıyim diyorum , 84 + 84 $ falan ediyor , veya başka supplementlar varmı ben türkiyeden 200 tlye falan alıodum whey proteinleri şuan çok ucuz geldi. 20$lık kargo ödemişkende aliyim diyorum biraz fazladan.
Sosyal ağlarda paylaş

Kemarlos said:

dhl ile gelince takılma riski niye artsın ne alakası var.

Şöyle bir inanılmaz alakası var, DHL paketlerinin dağıtımını PTT kargo yapıyor, çünkü bb.com'un dhl'i dhl express değil, local post olan versiyon. Gönderilen ülkenin yerel dağıtım sistemi yapıyor bu işi. Bu da bizde PTT Kargo.

PTT Kargo ile iş yapanlar biliyor durumu zaten ama yurtdışı paketlerini şöyle açıklayayım; Gelen ürün PTT Avrupa Kargo işleme merkezi gümrüğüne gelir, paketiniz açılır kontrol için.

Paket içinde sporcu gıdası olduğu tespit edilir, Türkiye'ye yurtdışından tarım ve sağlık bakanlığı özel izni olamadan herhangi cins sporcu gıdası yasak olduğundan gümrükte malınız takılır. Sizden özel izin dilekçesi almanız istenir. Bu da tarım ve sağlık bakanlığı il merkezine gidip, bu dilekçeyi çıkartmanız anlamına gelir. Onlar da getirttiğiniz üründen numune isterler lab. deneyi için. Eğer superpump, jack3d gibi birşey takıldıysa zaten tarım bakanlığı izin vermez çünkü post-workout ürünlerindeki Türkiye için izin verilen içerikten daha değişiktir vs.
Veya şansa denk gelip %20 gümrük ödeyerek pakedinizi geçirirsiniz "bak bi daha görmiyim sporcu gıdası aldığını, zararlı zaten bunlar niye kendine eziyet ediyorsun ki vs. vs" dinleyerek.
Paketinizin durumunu öğrenmek işkencedir, binbir telefondan binbir dahiliye aktarlarırlar, telefon ya düşmez ya açılmaz. HAtta cevap "evet onlar açmıyor" olur. 4-5 hafta en az beklersiniz ve gıda aldığınız için pakediniz ne koşullarda PTT'de bekledi bilemezsiniz.

DHL Local post'un derdi bitmez.

Fedex ise havayolu ile gelir, Atatürk hava limanındaki gümrükten geçer, ordakilerin de 150 euro+kargo sınırını aşmadığınız müddetçe ne vakti ne de umurlarında olduğu için çat diye geçer kargo. Kargo aynı gün dağıtıma MNG kargo ile çıkar ve evinize gelir.

7. siparişim henüz zerre sorun yaşamadım. 40. siparişimi verdiğini bildiğim hertürlü ürün getiren adam biliyorum.

Ama tek bir jack3d'si gümrükte takılan dhl kullanan zavallılar da biliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Laorx said:

o dönemde başka nelere başladın yalnız onunda etkisini hesaba katman lazım. Bildiğim kadarıyla senin pack sürekli değişiyo:D

ee tabı buraya geldiğimden beri baya sağlam stack yapiyorum turkiyede 1 protein tozuna verdiğim paraya.

Şu anda

Animal Pak
Animal M-Stak
BSN CellMass
BSN No-xplode
Scivation Xtend
Optimum ZMA var.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...