Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

Black-ice said:

arkadaşlar orçun reisin tavsiyesiyle gainer'ı bırakıp onun yerine saf karbonhidrat sipariş edip
-5kilo gainer 180 lira, 25 kilo saf karbonhidrat 70 lira-
bunu iyi bir protein tozu ile beraber kullanmayı düşünüyorum.

sizin de fikirlerinizi alayım dedim ne diyorsunuz?

bakınız maltodekstrin:
http://magaza.hammaddeler.com/Maltodekstrin-25-kg,PR-5840.html

bu da kullandığım gainer'ın içeriği:
http://www.supplementler.com/shop/Kilo-Aldiricilar/Universal-Nutrition-Gain-Fast-3001-Cikolata-Aromali-4-5-KG.html

aradaki tek fark gainerda vitamin, protein bir de kilo almaya destek olan maddeler falan olması. eh bunları zaten kullanacağım protein tozundan da alabileceğim gibi zaten animal pak ve kilo almaya yardımcı bitkisel bir hap kullanıyorum. şekere de bu kadar para vermeyelim dedik.

ne diyorsunuz acaba

arkadaşlar şu olayı yapıyorum demiş idim
ne kadar içeceğimi bilemedim ama?

içtiğim gainerda 170 gram karbonhidrat vardı mesela şimdi bu tozdan ne kadar içicem ben? :S
Sosyal ağlarda paylaş

prohormon nedir iyimidir? kötümüdür?
Animal M-stack'ı araştırırken bir çok yerli-yabancı forumda bu ürün için prohormon dur değildir diye tartışılıyor...

birde diğer sorum güme gitti biraz Animal M-stack galiba Türkiyede bulunmuyor.bildiğiniz güvenilir yerli-yabancı site yada shoplar varmı?Şimdiden teşekkürler
Sosyal ağlarda paylaş

Karb'ları kilo başına 4gr dan 2gr'a çek. Proteini kilo başına 3gr'a getir. Yağları iyice sınırla. Ama balık yağı, zeytinyağı, fındık yağı gibi faydalı yağlardan hergün belli miktarlarda almaya özen göster. Kilo vermiyorsan kardio süresini arttır. Sabah LIT akşam üstü HIIT ideal. Akşam üstü salona gidiyorsan ağırlık çalışması sonrası LIT yapabilirsin yine (çok abartmamak gerek tabi). Zaten bazal metabolizmanın altında kalori alınca vücut katabolik moda geçmeye başlayacak. Kardio ile cilasını atarsın bunun.

Birde inatçı yağlar için haftada 1 gün refeed yap. Ama bu her hafta farklı bir gün olsun. Yani karb yükle vücuda. Kilo başına 4gr kadar. Mümkün olduğunca kompleks karb, düşük GI. Bol bol ye refeed gününde. Sonra yine az yemeye devam. Vücut çok hızlı adapte oluyor hemen savunmaya geçiyor. Refeed'ler farklı şekillerde de yapılabilir, araştırabilirsin. Karb'ları 2gr'dan 1,5gr'a kadar çekebilirsin tamamen vücudunun tepkisine bağlı. Doğru oranları senin bulman lazım.

Birde yağ yakıcı kullanmıyorsan bol yeşil çay tüketebilirsin.
(günde 4 büyük kupa) Ama marketlerde satılandan ziyade aktarlarda kurutulmuş satılanlar daha çok özüt içeriyor diye biliyorum.

Kolay gelsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben sana bir iki liraya daha hesapli bir cözüm vereyim. Ben böyle yapiyorum: Uzunca saglam bir ip ya da ince bir halat aliyorsun. Ipi halter icin kullanilan plakalarin ortasindaki delikten gecirip tutacak sekilde dügümlüyorsun (acilabilecek bir dügüm kullan ki kesmek zorunda kalma). Ipi yerde bir cember cizecek sekilde yere atiyorsun. Plakalar ayaklarinin önünde kalacak sekilde ipin ortasina giriyorsun. Sonra pantalon giyermis ipi belinin üstüne kadar cekiyorsun. Ip belinin arkasinda, kalcalarinin üstünde sabitlenyior. Plakalar da bacaklarinin arasinda asagi sarkiyor, gerekirse bacaklarinin arasina alarak sallanmalarini engelliyosun. Tek zor kismi dogru uzunlukta ve saglamlikta ip bulmak. Dagcilik icin kullanilan bir ip olabilir ya da dedigim gibi ince bir halat. Plakalari tasisin yeter.
Sosyal ağlarda paylaş

Yulaf super rahatlatti benide, ama yemesi olum, iki olcek yulaf, 2xcorba kasigi bal, 2xcorba kasigi kuru uzum, tarcin, iki corba kasigi ceviz , karistiriyoruz sutle her sabah yiyoruz ve 2 ay sonrasinda agiza zor gider hale geliyor.

Gymden sonra (1saat) 5-6 yumurta beyazli salamli peynirli omlet yiyoruz oda bayiyor.

Aksam tonlu salata veya tavuklu salata veya makarna ustu yogurt ustu bolca kavrulmus kiyma ohhh oh bak bu guzel iste.

Aralarda meyva.

Supplimentler zaten klasik.

Icim kiyildi yeminle :)

Ama nedense baska sey de yemek istemiyorum fazlaca.

In artik body fat in.
Sosyal ağlarda paylaş

Yok değil. Arada ne istersen yediğin; cheat to lose diet olayı. Bu genelde iki türlü oluyor. Protein yüksek. Yağ minimal. Karb yüklüyorsun genel olarak.

Ya haftada 1 veya 2 gün totalde kg başına 4gr gibi karb alıyorsun. Bulk dönem gibi. Onun haricinde BMR altında yiyorsun. Ya da daha farklı gidiyorsun. Mesela 4 gün BMR altında yiyorsun. 2 gün tam BMR. 1gün BMR üstü.

Hep vücudu yanıltmak için. Savunmaya geçip inatlaşmasın diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Farklı yöntemler var. Şimdi ortalama 3günde kastaki glikojen seviyesi iyice azalıyor. Leptin seviyesi düşüyor. Akabinde vücut BMR'ı aşağıya çekiyor ve yağ yakma direnci artıyor.

3gün muhabbetinden yola çıkarak genelde 3 günde 1 refeed yapın diyorlar. Veya 21 öğünde 1 kere. Yani günde 6-7 öğün yediğimiz için yine 3güne falan denk geliyor. Ama bu refeed yapmak için farklı yöntemler var. Kimisi tüm gün normal yiyor yüksek karblı, kimisi de 5saat boyunca yağ veya protein mümkün olduğunca sıfıra yakın şekilde tutup yiyebildiği kadar karb yiyor. Önemli olan zaten kasların glikojen depolarını ağzına kadar doldurmak. O yüzden 5saatlik yöntemde gayet mantıklı.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...