Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

Her gördüğü şeyi yemesine rağmen kilo alamayan ya da çok zor kilo alan kişilere hardgainer deniyor. Bu kardişlerin kas geliştirebilmek için günde 5000-6000 kalori falan yemesi gerekebiliyor.

Dışardan testosteron almak erkeklik adına hoş bir şey değil diye duymuştum. Testosteron dışardan gelince, vücut testosteron nasılsa dışardan geliyor diye doğal üretme hızını azaltıyormuş. İlerde testosteronu dışardan almayı bırakınca da vücut kendi başına yeterli hormonu üretememeye başlıyormuş.

Bu aldığınız supp'larda doğrudan testosteron olmayabilir gerçi. Yine de hormonlarla oynayan her türlü şeyi iyice araştırmak lazım. Uzun vadede ne etkisi olur bilinmez.
Sosyal ağlarda paylaş

ya ben universal'in sitesinde okuduğumda Animal Stak'i daha çok 30 lu yaşların üstündekilere, M-Stak ise metobolizması hızlı olanlara önermişlerdi genelde.

Direk testesteron hormonu gibi bir ürün değil daha çok, bitkisel nasıl fındık fıstık belirli oranlarda hormon üretimi arttırıyor bunun içindede ona benzer ginger root falan tarzı şeyler var.

A: We designed both the Stak and M-Stak to be "natural" anabolics. Yet each works in very different yet complementary way. In other words, you can use them separately, or "stacked" together.

Animal Stak is a natural hormone "enhancer". It works with your body to: (1) help "boost" key anabolic hormone levels and (2) enhance overall hormone function (such as improving the ratios of free to total testosterone). Stak, therefore, is a hormone modulator.

Animal M-Stak, on the other hand, works to help promote anabolism, not by manipulating hormone function, but by increasing important anabolic "processes", including protein synthesis, "nutrient partitioning" and nitrogen retention, all the while reducing muscle catabolism.

In short, Animal Stak can help with performance and strength. It can especially assist older athletes by helping to modulate hormone levels, which decline with age. Animal M-Stak, on the other hand, can help any lifter, but particularly the classic "hardgainer, by allowing him to gain lean mass and size more quickly and efficiently. It can help lifters on bulk looking to maximize lean muscle and minimize bodyfat, and help dieters hold on to precious lean mass.
Sosyal ağlarda paylaş

Pump demişken şey geldi aklıma. Haltera başladığımdan beri isolasyon egzersizlerini toptan bıraktım gerçi de, eskiden de biceps hariç hiç bi kasta adam gibi pump hissetmedim. Bi de chest dips sonrası göğüslerde biraz oluyor o kadar. Sizde nedir durumlar? Hangi hareketlerde hangi bölgelerde oluyor?

Bu pump da amma gay bi laf ha.. :p
Sosyal ağlarda paylaş

Bende harekete gore degisiyor , dips gogus ve dips tricepsde fena sisiyorum, headcrusher 50 kg ile girdimmi sisiyorum , yani hareketten harekete degisiyor, en cok gogus kollar omuzda hissediyorum ama, son iki haftadir 4x8 barfiks ve chin up yapiyorum tek basima o zamanda kollar fena oluyor.

Her harekette olmuyor ama :)
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar orçun reisin tavsiyesiyle gainer'ı bırakıp onun yerine saf karbonhidrat sipariş edip
-5kilo gainer 180 lira, 25 kilo saf karbonhidrat 70 lira-
bunu iyi bir protein tozu ile beraber kullanmayı düşünüyorum.

sizin de fikirlerinizi alayım dedim ne diyorsunuz?

bakınız maltodekstrin:
http://magaza.hammaddeler.com/Maltodekstrin-25-kg,PR-5840.html

bu da kullandığım gainer'ın içeriği:
http://www.supplementler.com/shop/Kilo-Aldiricilar/Universal-Nutrition-Gain-Fast-3001-Cikolata-Aromali-4-5-KG.html

aradaki tek fark gainerda vitamin, protein bir de kilo almaya destek olan maddeler falan olması. eh bunları zaten kullanacağım protein tozundan da alabileceğim gibi zaten animal pak ve kilo almaya yardımcı bitkisel bir hap kullanıyorum. şekere de bu kadar para vermeyelim dedik.

ne diyorsunuz acaba
Sosyal ağlarda paylaş

seçmelere 1 ay kala kendime stack yaptım. Biraz fazla yüklendim gibi ama sorun değil bu aydan sonra zaten rahat 2-3 hafta hiç bişi kullanmamayı planlıyorum ahahaha

(1) BSN CellMass, 50 Servings, Arctic Berry Blast
(1) Universal Animal M-Stak, 21 Paks
(2) SciVation Xtend, 30 Servings, Refreshing Watermelon (338.7g) Shipped From: PA
(1) BSN NO-Xplode, 2.25 Lbs., Lemonade Shipped From: PA
(1) BSN Syntha-6, 5.04 Lbs., Strawberry Milk Shake Shipped From: PA
(1) Optimum ZMA, 90 Capsules Shipped From: PA
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten o tür liglerde basket oynayan sadece dönem dışında ağır güç antremanı yapıyorlar bildiğim kadarıyla. 1-2 ay boyunca maximum güç abanıp kilo, güç ve kas kütlesini arttırıyorlar. Dönem sırasında da kondisyon çalışıyorlar ve biraz da kas kütlesini mümkün olduğunda korumak için hafif güç çalışıyorlar diye okumuştum.
Sosyal ağlarda paylaş

yani evet genelde öleymiş bende burda bir kaç takımdaki elemanlarla konuştuğumda onlarda buna benzer bişi dediler.

zaten işte biraz kuvvetimi arttırayım seçmelere kadar, takıma gireyim yeter. Zaten girsem bile ilk sene olduğumdan fazla süre almam zor ama ncaa de takımda olmanın hissi bile yeter :D
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...