Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

Abi özellikle göğüs antremanında göğüsleri sonuna kadar yoramıyorum. Yardımsız nasıl yorabilirim göğüs kaslarını?

En son antremandan örnek vereyim mesela: 4 set smith inc. bench press yaptım 12-10-8-6 şeklinde. sonra 3 set smith bench press yaptım. 10-8-6 şeklinde. ama yardımsız yaptığım için kası tam olarak yoran o son tekrarlar hiç olmuyor. Bu 3 setin üstüne bide gittim normal bench press yaptım 3 set.

Tek başıma yardımsız çalışırken nasıl yorabilirim tam olarak?
Sosyal ağlarda paylaş

Smith'de yapıyosan niye yardıma ihtiyacın var ki anlamadım? Son tekrarda gücün yetmezse kancayı takıp kalkıyosun zaten? En dipte takılı kaldıysa da kasları biraz dinlendirip kaldırıyosun.

Smith istemiyosan dumbbell bench press yapabilirsin. Dumbbell ile (dengeden dolayı) daha zorladığı için aynı kiloyu yapamıyosun zaten. Sallıyorum normalde bench'i 60 kilo yapıyosan dumbbell'ler ile 25 kilo falan yapıyosun.

O da olmadı dips var, makineler var. Crossover mesela... Bench gibi komplex hareketlerin üstünde isolasyon için yapılıyor genelde. Yavaş yavaş, 12 tekrar falan. O da olmadı son setlerinin ardından patlayana kadar şınav çekersin.
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten bu benchlerden sonra, 3-4 set fly ve 3-4 set pull over yapıyorum.

Smith ile yapıyorum ama en son antremanda mesela son setteyim. 6 tekrar çıkarmam lazım. 4. tekrar'ı yaptım indirdim, tekrar kaldırıyorum tam yarı yola geldim tükendim o son 2 tekrar yalan oldu. Orada mesela yardım alıyor olsaydım hafif bi yardımla 5. ve 6. tekrar'ı çıkartır, tamamen yorardım kası. O son tekrarları kendi başıma yapamadığım için tam yoramıyorum. Ya daha az ağırlıkla çalışmam lazım ya da başka bi önerisi olan varsa?

Bi de şu son tekrarları yardımsız çıkaramıyor olmaya sinir oldum şöyle vücudu platodan çıkartacak bir program değişikliğine gitmeye karar verdim. Şu demin paylaştığım program mesela reverse pyramid. Ama o da sakatlık riski yaratır gibime geliyo ne diyosunuz?
full body strenght bir de böyle bir program buldum. 6 gün'lük. Bir süre böyle bir güç programı uygulayıp, biraz güçlenip şuanki programıma tekrar geri dönsem daha mı etkili olur karar veremiyorum şuanda ne yapmam gerektiğine.
Sosyal ağlarda paylaş

valla bende tek çalışıyorumda 3 gün ağrıyo göğüs günümden sora dfvbfdb
db bench press yapıyodum, 2 aydır filan 40 kilolardaydım, son yaptığımda ağırlıkları alamayınca soğudum bara geçtim yine ahahaha
2 tane güzel programım var yazayım yararlanın. biri klasik zaten

press
fly
incline press
incline fly
dips

diğeri

press
cable crossover
incline press
incline fly

press ve incline pressi oynatabilirsiniz, fly ve crossoverlar yerine değişik tatlar deneyebilirsiniz ama bence 2 press 1 fly sabit olsun göyüs programınızda
Sosyal ağlarda paylaş

Selam arkadaşlar yine bir newbie sorusuyla karşınızdayım :D

daha öncede yazmıştım aralık gibi askere gideceğim biraz güçlenmek ve kondisyon sağlamak için neyapmam lazım diye sormuştum sağolsun Mirage kondisyon ağırlıklı çalışmamı (koşu,şınav mekik vb.)işe yaracağını söylemişti yaradıda hemen hemen 1 aydır gerçekden güçlendiğimi hissediyorum asıl soruma gelirsem
sizin daha iyi bileceğiniz gibi kondisyon ağırlıklı (arada hocam bench press,birde sırt çalıştıracak basit bir makinayada sokuyor) çalıştığım için galiba kilo kaybetmeye başladım.Zati sıcaklardan pek iştahım yok normaldede baya zayıfım acaba whey protein kullansam sizce nasıl olur? hem kilo alımı hemde kaslar için.bir kaç kişi fiyat performans açısından Universal ANIMAL MAX önerdi sizce nasıl?yada sizin önerebileceğiniz yan ürünler,diet vb...
Birde son 1 haftadır kollarım titremeye başladı en ufak ağırlıkda bile sol kolum aşırı derece titriyor sizce sebebi nedir?bu aralar bilgisayar başında çok duruyorum nedeni bu olabilirmi?
Şimdiden Teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...