Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

Çok doğru squat diagramı eheh. Hoca squat sırasında gülüyorsan ya extra mazoşistsin ya da yeterince ağır girmiyosun bence. :D

Perfectionist said:

Beyler böyle güzel cırt cırtlı kemer nerden bulabilirim? Yalnız sanırım bunların ağırlık takılabilenleri var chest dips falan yaparken. Ondan istiyorum mümkünse. Var mı böylesi? Fotoğraflarda görmüştüm bağlıyor millet alttan sallanıyor böle.

Abi cırt cırtlı olanlar ağırlık bağlayınca açılmasın? Sağlam cırt cırt lazım. :p Squat, deadlift vb yaparken beli korumak ve karın kaslarını daha iyi çalıştırmak için takılan 10 cm'lik kemerler var ya.. onların bazılarında ağırlık bağlama şeysi de oluyor. Bir taşla iki kuş vurmuş olursun. Yoksa normal dips kemeri alcan. Dips belt diye satılıyor.

Çok yüksek kilolara çıkana kadar bacaklarının arasına dumbbell sıkıştırabilirsin. 25 kiloya falan yapılıyormuş. Vücut ağırlığım bana yettiği için denemedim ama yakın zamanda 3-5 kilo dumbbell ile yapmaya başlarım.
Sosyal ağlarda paylaş

animal pak ? neden gymden once aliyorsun onu ? o kusturma hissi veriyor olmasin.

1,5 saat once yiyorum sonra cakiyorum pre gym boosteri 35-45 dakika sonra basliyorum 1-1 saat 20 dakika arasi max gym suruyor sonrada 45 dakika kardio.

sabah 150 gr beyaz peynirle 3-4 yumurta beyazi ve ceyrek kure karpuz :P

gymden sonra kardiodan once whey protein, yatmadan casein ve glutamine.

aksam salata tonlu yumurtali, peynirli veya ton yerine tavuk.

meyva bolca. anam anam nefis hissediyorum yasasin yaz baska sey yenmiyor zaten.

91 kg lardayim ama gecmise nazaran daha agir hissediyorum kendimi boyle kutuk gibi :)
Sosyal ağlarda paylaş

Mirage sağol önerin için. Bende tam o kemerlere bakıyordum. Dediğin gibi hem squat ve deadlift yaparken, hemde dips için kullanabilirim. (buarada squat demişken diz ağrısını çözdükten sonra temiz 120kg çıkardım. çok mutluyum)

Kemarlos, 1.5 saat ideal bence de. İdmanda midem boş oldumu kendimi çok güçsüz yada cılız gibi hissediyorum ben. Boş mide çok bozuyor benim motivasyonumu. 3 saat önce yemek yesem, gitmeden önce 1 posta whey içerim yanında da eti form falan yerim valla.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende de tam tersi durum var abi. Dolu mideyle idmana gidersem ağzıma geliyo yediklerim :( bugün 1.5-2 saat arası gittim işte güzeldi idman. Bi dahakine tam 1.5 saatte gidicem bakalım eğer yine mide sorun yaratmazsa bundan sonra 1.5 saat.

Peki idmandan ne kadar sonra yemek giyosunuz? Ben anca 1.5 saat sora falan yiyebiliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Aradan en az 1 saat geçtikten sonra bir şeyler yenmeli. Spor sırasında çalışılan kaslara, kalp, akciğer gibi organlara kan gidiyor. Dinleniyorken bütün bu organlar da dinleniyor ve o zaman sindirim sistemi çalışıyor. Biz hem spor yapıp hem de ardından yemek yediğimiz zaman kan ortada kalıyor, ‘Akciğere mi, kola mı, bacağa mı yoksa sindirim sistemine mi gideyim’ şeklinde. bu sefer vücut bocalamaya başlıyor. İki tarafa kan yetmediği için ne doğru dürüst sindirim ne solunum ne de yorulan organ ve kasların yapımı doğru düzgün oluyor. Böylece aslında kişi farkında olmadan kendine de kötülük yapıyor. Aldığı gıdayı da yakamıyor, tahribatı da tamir edemiyor.

Spor bittiği anda wheyleri bu nedenle içebiliyoruz. Sindirilecek bi yanları yok, çok çabuk bi şekilde kana karışıyorlar ve gereken bölgeleri beslemeye başlıyorlar ve sıvı şeklinde alıyoruz. Ama antreman sonrasında sindirim gerektiren katı besinler alındığı zaman vücut öncelikle yapması gereken şeyleri yapamamış oluyor. Sindirim vücut için; dinlenmiş bir haldeyken yapılması gereken bir aktivite. Yani en azından spordan 1 saat sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

bulabildigim en guzel cavap bu oldu, en azindan eve gidene kadar idare edecek isen.

You should eat within an hour after working out. The sooner the better. After you workout your bodies glycogen stores are low or depleted. Glycogen is your bodies main source of energy. It is made by your body from the carbohydrates you eat and is mostly stored in the liver. When it is low or depleted your body will look for other sources of energy, one of these being muscle. In addition after you workout your muscles need a supply of amino acids (the building blocks of protein) to repair themselves and grow. In order to get this supply of amino acids to your muscles as fast as possible you need to consume a carbohydrate that will spike your insulin levels with a source of easily absorbed protein. Carbohydrates that do this the best are simple sugars. An easily absorbed protein is whey protein. So the best thing to consume after working out would be a whey protein shake with a simple carbohydrate in it, preferably in a 2:1 ratio of carbohydrates to protein.

kabaca cak wheyi :P
Sosyal ağlarda paylaş

Kemarlos said:
Biz hem spor yapıp hem de ardından yemek yediğimiz zaman kan ortada kalıyor, ‘Akciğere mi, kola mı, bacağa mı yoksa sindirim sistemine mi gideyim’ şeklinde. bu sefer vücut bocalamaya başlıyor. İki tarafa kan yetmediği için ne doğru dürüst sindirim ne solunum ne de yorulan organ ve kasların yapımı doğru düzgün oluyor.

Sen inanıyor musun bu yazdıklarına? 8-) Nerden duydun bunları allah aşkına ya
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...