Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

ya o fotolarda göründüğü gibi görünmüyo trapezlerim. daha güzel daha normal yani. zaten trapez çalışmıyorum öyle, hafif (sabit) bi ağırlıkla, 10-12 tekrar çalıştırıyorum omuz çalışırken o kadar.

tuvaletin de kapağı açık kalmış ama neyse :)

sırt pozu

evet böyle işte. o attığınız herifin resmini atıcaktım ben de ama o çok hayvani bi vücut, benim boyumda biri cep herkülü olur öyle vücut yaparsa.
Sosyal ağlarda paylaş

evet, omuz+göğüs.

bacakta kilo arttırmıyorum artık, tekrarda artışa gidicem kolay gelmeye başladıkça şuanki kilolar. squat 70 yapıyorum işte son sette 6-8 rep. deadlift 75kg yapıyorum onu da arttırmak istemiyorum artık. gerek de yok sanırım? latpulldown'da ve rowinglerde de kilo arttırmayıp şuanki kiloları sabitlemeli miyim acaba? göğüs,omuz da arttırmaya devam edeyim sadece?
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

ayrica ben bolgesel gelisime inaniyorum acikcasi. sadece yuzerek okuz gibi VG calisan adamlardan cok daha nefis vucuda sahip olabilir isteyen, tabii istegi o yonde ise.

bölgesel gelişim diye bişey heralde var ben yok demiyorum ki, zaten body building'in temeli odur benim demek istediğim sadece 2-3 bölge çalıştırmayın saçma sapan altı kaval üstü şişhane oluyor :) ayrıca sadece yüzerek body salonunda elde edilen bir vücuttan daha sağlam bir vücuda sahip olabileceğini düşünüyorsan harbiden eğer git en yakın yerden aşağı atla :P

onun dışında yağ yakma olayı bünyesel değişebilen bir şey insan vücudunun en son neresi yağlanıyorsa ilk baş oradan eritmeye başlıyor diye biliyorum ben bunu daha önce de yazmıştım bu kimisinde kol olur kimisinde bacak olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Cons said:

Kanuni said:

kemarlos bu genc arkadas gibi olmak istiyor sanirim, tabii kim istemezde bu vucudu orasi ayri konu, nu vucutta trapezler yok gibi nerede ise cunku boyun normal duruyor , ayrica bu kadarcik trapez icin trapez calismaya bile gerek yok bir cok omuz hareketi bunu kapsiyor.

gayet öküz gibi trapezi var bunun haha

hacı o trapezler o vücuda normal. sırıtmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

sadece yuzerek okuz gibi VG calisan adamlardan cok daha nefis vucuda sahip olabilir isteyen, tabii istegi o yonde ise.

king ben orada kisisel begeniye gore demistim. yoksa vg kistaslarinda 20 senelik yuzucu ile 20 senelik vg ciyi yan yana koyarsan vg ci kas buklumlerinde dover, ama digeri tum kizlari alir :) eh kiside hangisini seciyorsa ona gore mutludur zaten kizlari secen kazanimini gerceklestirir vg cide ikizlere talim iste :P

amacina gore hersey.
Sosyal ağlarda paylaş

Sorun su tanidigim hic bir kadin disi kiz ne derseniz iste, cutler arnold vs vg cileri hic bir zaman begenmediler, iyy igrenc, cok suni, pfff rezalet damarlara bak, bu ne boyle be ugh gibi rezalet terimlerle hislerini belli ettiler, ama diger yandan phelpsi gosterince mmmmm cok guzelmis bak bu dediler hafif yamularak: ) ha nedir bende vg yapiyorum evliyim beni baglamiyor zaten dusundukleri.

Sizler dusunun: )
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada abi 30 senede de çalışsan yine Cutler gibi trapezlere sahip olamazsınız :D

Olay alınan ilaçlarda falan fistan.

Yani fazla korkmayın öle trapezim büyüyecek diye.

O beğendiğim vücut denilen adamdada hayvan gibi trapez var yani.

Omuz trapezle dardan ziyade düşük gözükür bide.

+ olarak tabiki her sporu yapan adam aynı şekilde gelişmez veya başarılı olmaz. Özellikle vücudu geliştirmekte genetik çok ön plana çıkıyor. Eğer genetiğin çok iyi değilse nekadar çalışırsan çalış sanki bişi hep eksikmiş gibi oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

7thBreath said:

Helcaraxe said:

Anlıyorum trapez çalışmaya bilirsin ama hala 2 trapez haraketi yaparak Jay Cutler gibi trapezleriniz olmicak biliyorsunuz dimi ?

kusra bakma da şu cok saçma bişi, sen her spora gittiğinde bu gün de şunu şunu yapıyım bugun de canım istedi bi shrug yapayım falan mı diyosun ? :D ya programında vardır ya yoktur. Ki eklediğinde çatır çatır gelişiyor yani nie " coleman gibi olamazsın korkma" yok " istesende olmazsın" diyosunuz anlamıyorum.

Hayır programımda varsa yaparım shrugı. Hoca vermişse programımda yaparım. Ha benim doğuştan omuzlarım zaten çok geniş o yüzden trapezde basıyorum omuzda sırtta bacakta benim için sorun yok.

Ek olarak yukardada yazdım ; gene söylüyorum istesende olamassın coleman gibi veya ona benzer kişiler gibi. Bu lafı söylerken herhangi bir laf atma falan niyetindede değilim zaten. Iğne, ilaç olaylarına girmedikçe istesende o adamlar gibi olamassın.
Sosyal ağlarda paylaş

O yukardaki elemanda baya trap var bence. Ben o kadar olsun istemem açıkcası. Trap için hiç isolasyon yapmadığım halde yavaş yavaş geliştiklerini farkediyorum. O yüzden hiç bir zaman programıma shrug eklemeyeyi düşünmüyorum. Overhead press, overhead squat, deadlift, snatch vs ile baya çalışıyorlar zaten.

Scoobysworkshop'taki eleman da trap'ler çok hızlı geliştiği için dikkatli olun diyodu:
http://www.youtube.com/watch?v=cnPOuwt-tY8
Sosyal ağlarda paylaş

Ben son 3-4 aydır shrugs yapıyorum. Yüksek ağırlık ile giriyorum, piramit set şeklinde. Ciddi anlamda gelişti. Çok çabuk tepki veriyorlar gerçekten.

Şimdi tavsiye lazım bana. Göğsümün üstü gayet güzel doldu. Fakat alttan yeterince çizemedim. Son 1 aydır decline bench press yapıyorum ama bir haraket daha ekleyeceğim incline'ları çıkartıp. Ne yapıyım? Alt göğsü çok güzel vurur dediğiniz haraketler neler? Gerçi BF oranım biraz yüksek ama yinede daha iyi olması gerekirdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...